Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: 7.01.2012, gasienicowej, granatow, hali, okolice

Okolice Granatów i Hali Gąsienicowej (7.01.2012)
Autor Wiadomo
VS84
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2012-02-18, 20:01   Okolice Granatów i Hali Gąsienicowej (7.01.2012)

Witam wszystkich serdecznie i zapraszam na kolejną relację.

Sobotni poranek nie zapowiadał się zbyt kolorowo, w dodatku w nocy trochę śniegu nasypało... ale cóż plan był więc trzeba było podjąć się jego realizacji. Przed godziną 8:00 ja i dwie towarzyszące mi osoby ruszamy z Kuźnic do Murowańca, gdzie jesteśmy o godzinie 9:30 tam szybkie śniadanko i ruszamy w stronę Czarnego Stawu. Pogoda taka sobie, póki co wszystko zachmurzone, dopiero jak zaczęliśmy dochodzić do stawu zaczęło się trochę przejaśniać.



Nad stawem ludzi pełno (jakieś szkolenia i takie tam inne) więc trzeba było jak najszybciej stamtąd uciekać w jakieś spokojniejsze miejsce. Celem był Kościelec, chwilowo znikł kompletnie z pola widzenia i nakrył się cały chmurami, dodatkowo jakaś grupa w licznie 8 osób właśnie udała się w stronę Karbu gęsiego jeden za drugim ;-) więc zrezygnowaliśmy z tego pomysłu z racji tych chmur a przede wszystkim tej grupy, bo jakoś nie uśmiechało nam się iść za nimi ;-) Pomysł był taki, żeby przejść na drugą stronę Czarnego Stawu i zastanowić się co dalej.



Szlakowskazy nam się nie przydały...


Bo poszliśmy tędy...

Ledwo weszliśmy na staw i Kościelec cały nam się odkrył, więc jeszcze była chwila zastanowienia czy nie skręcić w jego stronę, ale ta grupka wlokąca się dalej wolnym tempem w stronę Karbu szybko wybiła nam ten pomysł z głowy. Ogólnie w czasie drogi taflą stawu zaczęło się rozpogadzać co widać na poniższych zdjęciach:









W końcu po 10 minutach jesteśmy na drugiej stronie i 3 opcje przed nami: Zawrat, Zadni Granat i Skrajny Granat. Stosunkiem głosów 2 do 1 wygrywa Skrajny Granat z Zawratem ;-) Tak też idziemy w stronę tego Granatu i znów pogoda zaczyna się nieco psuć ale za to skały przybierają w tej aurze bardzo ciekawe formy i prezentują się niesamowicie, najpierw w odcieniach szarości:









Potem znów zaczyna się poprawiać i robi nam się po jednej stronie piękne fioletowawe niebo na którego tle wszystko prezentuje się równie ciekawie:











Mniej więcej 200 metrów może mniej przed Pańszyczką Przełączką Wyżnią moi towarzysze robią sobie przerwę puszczając mnie przodem... mówiąc, że zaraz mnie dogonią. Tak też poszedłem dalej sam i tak się zaszedłem, na wysokość Pańszcyckich Czub gdzie ja zrobiłem sobie przerwę czekając na resztę. Niestety się nie doczekałem, bo zadzwonił telefon, że jedna z osób ma pewne problemy i się wracają. A ja jak chcę to mam iść dalej sam, albo się wrócić to na mnie poczekają. Taka dziwna sytuacja i są różne opinie na ten temat, bo od wielu osób słyszałem, że dalej by poszli... ja jednak mam taką zasadę, że jak ktoś z grupy wraca, to wszyscy wracają razem z nim. Tak też zrezygnowałem w ten dzień ze szczytowania i udałem się z powrotem w dół... w końcu razem schodzimy w stronę Czarnego Stawu.





Potem już szybko z powrotem taflą Czarnego Stawu docieramy na drugi brzeg, a stamtąd do schroniska gdzie jeszcze pół godzinna przerwa i czas ruszać do Kuźnic, gdzie docieramy przez Boczań na godzinę 17:00, a po drodze:











I ostatni widok przed zmrokiem na Zakopane:



Po czym odwożę swoich towarzyszy z powrotem do Krakowa i wracam gdzie ? Do Zakopanego oczywiście ;-) gdzie jestem umówiony z pewną użytkowniczką naszego forum na niedzielny spacer ale o tym w następnej relacji ;-)

Pozdrawiam i dziękuję za uwagę :-)
  
 
 
VS84
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2012-02-18, 20:20   

kikama napisa/a:
czyżby jakaś chusta została lub zostanie zarzucona???


Nic z tych rzeczy :-) Ot taki zwykły spacer :mrgreen:
 
 
Lucy 



Wiek: 48
Doczya: 28 Pa 2011
czyli 4535 dni temu

Posty: 381
Tematy: 8
Otrzyma 28 piw(a)
Skd: z pięknego Śląska
Wysany: 2012-02-18, 20:21   

Piękna wyprawa w bajecznej scenerii! Ileż ta pogoda jest w stanie nawyprawiać, żeby tylko dostarczyć niezapomnianych wrażeń widokowych :-)

VS84 napisa/a:
ja jednak mam taką zasadę, że jak ktoś z grupy wraca, to wszyscy wracają razem z nim

Bardzo szlachetna zasada, ale wystarczy jak grupa się podzieli - ważne żeby taka osoba nie wracała sama, ale nie muszą koniecznie wracać z nią wszyscy. Choćby dlatego, by ta wracająca nie utonęła potem w wyrzutach sumienia, że inni musieli przez nią...
Wierz mi, wiem jak czuje się wracająca osoba, dla której reszta chce się poświęcić :-/

VS84 napisa/a:
Po czym odwożę swoich towarzyszy z powrotem do Krakowa i wracam gdzie ? Do Zakopanego oczywiście

Niesamowity jesteś! :lol: :lol: :lol:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
VS84
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2012-02-18, 20:44   

Lucy napisa/a:
ardzo szlachetna zasada, ale wystarczy jak grupa się podzieli


Tyle tylko, że jakkolwiek byśmy się nie podzielili to ktoś by musiał sam zostać ;-)

Lucy napisa/a:
Niesamowity jesteś! :-D :-D :-D


Hehe nie wiem czy wiesz dlaczego w zeszłą sobotę nie byłem na Rusinowej Polanie i Gęsiej Szyi pomimo, że dojechałem razem ze wszystkimi do Zakopanego, a w niedzielę już na Starorobociańskim się pojawiłem ;-) :?:

Bo zapomniałem butów :-P I musiałem się po nie wracać ;-) W międzyczasie jeszcze uległ 4 godzinnej awarii mój samochód ale udało mi się wrócić tego dnia do Zakopanego a na wieczór dotrzeć do Chochołowskiej :-P
 
 
Lucy 



Wiek: 48
Doczya: 28 Pa 2011
czyli 4535 dni temu

Posty: 381
Tematy: 8
Otrzyma 28 piw(a)
Skd: z pięknego Śląska
Wysany: 2012-02-18, 21:14   

Nie chciałabym oglądać Twoich rachunków za benzynę - mam słabe serce :lol: :mrgreen: ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
VS84
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2012-02-18, 21:17   

Lucy napisa/a:
Nie chciałbym oglądać Twoich rachunków za benzynę


Dobrze to ujęłaś, bo mam mało oszczędny samochód właśnie na benzynę ;-) Przejazd tam i z powrotem drogą ekonomiczną to 140-150 zł, a wariantem szybszym czyli A4 którym zazwyczaj jeżdżę to jakieś 200-210 zł :-/ Ale cóż... czego się nie robi dla ukochanych gór :mrgreen: Ale ostatnio nie jest źle, bo zawsze się kogoś weźmie więc coś się tam zwraca :-)
 
 
jag
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2012-02-18, 22:19   

VS84...Świetna relacja i piękne zdjęcia ;-)
 
 
rynnn 



Wiek: 34
Doczya: 06 Wrz 2011
czyli 4588 dni temu

Posty: 76
Tematy: 3
Otrzyma 3 piw(a)
Skd: Rybnik
Wysany: 2012-02-20, 11:03   

Niesamowicie ;) piękne ujęcia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
VS84
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2012-02-21, 06:43   

Iva napisa/a:
za bardzo Ci zazdroszczę :-P


Nic tylko pakować się i jechać, choćby na weekend :-)

anna0078 napisa/a:
P.S. Masz niezłe przebiegi :-D


Chodzi Ci o te jeżdżenie autem :?: bo nie wiem czy dobrze zrozumiałem ;-)

A tak w ogóle to dzięki za komentarze i cieszę się że Wam się podoba relacja i zdjęcia.
 
 
Lucy 



Wiek: 48
Doczya: 28 Pa 2011
czyli 4535 dni temu

Posty: 381
Tematy: 8
Otrzyma 28 piw(a)
Skd: z pięknego Śląska
Wysany: 2012-02-21, 10:39   

A jak z noclegami w trakcie tych weekendowych wypadów?
Masz coś stałego czy za każdym razem kombinujesz?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
VS84
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2012-02-21, 11:22   

Lucy napisa/a:
A jak z noclegami w trakcie tych weekendowych wypadów?
Masz coś stałego czy za każdym razem kombinujesz?


Jak już niejednokrotnie tu wspominałem, zawsze spałem w Białym Dunajcu ;-) Ale po ostatnich przygodach z schroniskami Biały Dunajec poszedł w zapomnienie i już chyba tylko schroniska zostaną :-)
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum