Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: chocholowska, ciemniak, czerwone, dolina, dolina, gasienicowa, kondracka, kopa, koscieliska, krakow, malolaczniak, tatry, wawoz, wierchy

Relacja z 5 dni w Tatrach
Autor Wiadomo
Stella 



Doczya: 06 Gru 2011
czyli 4496 dni temu

Posty: 207
Tematy: 10
Otrzyma 25 piw(a)
Skd: Beskid Sąd./Kraków
Wysany: 2012-06-11, 12:01   Relacja z 5 dni w Tatrach

Zakopane zastało nas deszczową aurą, jednak opady mimo, że były bardzo intensywne, były przelotne, więc wybraliśmy się na spacer do Doliny Kościeliskiej - najpierw droga do Schroniska na Hali Ornak na ciepłą herbatę, a kiedy przestało padać do Smreczyńskiego Stawu i następnie do Wąwozu Kraków i Smoczej Jamy, także pierwszy dzień w pełni spacerowy i na luzie :-)











Następnego dnia prognozy pogody nas ucieszyły więc wyruszyliśmy z samego rana znów w kierunku Doliny Kościeliskiej, ale tym razem za Wyżnią Kirą Miętusią odbiliśmy czerwonym szlakiem w kierunku Ciemniaka. Pierwsze 30minut drogi było mocno męczące i potrzebowaliśmy kilku parominutowych postojów na tym fragmencie, ale potem szło się już bardzo fajnie (jedynie jeszcze mały kawałek drogi po Polanie Upłaz sprawił że się trochę zdyszeliśmy). Na Chudej Przełączce zastał nas jednak straszny wiatr - przeczekaliśmy najgorszy moment, porządnie się doubieraliśmy i szliśmy dalej, choć przy niektórych podmuchach wcale nie było to łatwe i droga na Twardy Grzbiet i na Ciemniak nas wymęczyła na tyle, że na szczycie musieliśmy dłuższą chwilę odpocząć - jednak przy takich widokach mogłabym tam siedzieć o wiele dłużej ;-) Dalsza droga (pomijając momenty z dużo silniejszymi podmuchami wiatru) była już raczej gładka, żałuję jedynie, że na Krzesanicy zawiała nas chmura i nie mogliśmy podziwiać widoków - na szczęście wynagrodziła nam to panorama z Kondrackiej Kopy ;-) Chcieliśmy dojść na Kasprowy, ale ten wiatr po drodze nas tak wymęczył i sprawił, że dość że straciliśmy nadrobiony w drodze do góry czas, to nawet mieliśmy spore opóźnienie (a nie chcieliśmy, żeby zastał nas na szlaku zmrok), więc postanowiliśmy zejść z Przełęczy pod Kopą Kondracką do Doliny Kondratowej i po posileniu się w schronisku dalej do Kuźnic.
Trasa jest piękna, widoki niesamowite, ale nie jest najłatwiejsza, nie polecam więc początkującym ;-) A ja już się nie mogę doczekać powrotu tam - tą samą bądź inną drogą :-)




























Trzeciego dnia pogoda była znów ładna, więc wybraliśmy się do Doliny Gąsienicowej - weszliśmy przez Boczań (trasa łatwa i ładna widokowo), zeszliśmy Doliną Jaworzynką ('schody' momentami uciążliwe, ale trasa też łatwa a ostatni fragment wręcz spacerowy), posiedzieliśmy nad Czarnym Stawem Gąsienicowym i nad Zielonym Stawem Gąsienicowym, zjedliśmy obiad w Schronisku - ogólnie jestem oczarowana i na pewno tam wrócę :-)































Czwartego dnia walczyliśmy z odciskami i liczyliśmy, że zapowiadane na popołudnie burze będą łagodne, ale mimo wszystko zrezygnowaliśmy z planów wyprawy na Grzesia i Wołowiec i znów zrobiliśmy sobie dzień spacerowy - przeszliśmy się Doliną Chochołowską, do schroniska (na szarlotkę z jagodami) i z powrotem ;-)












A ostatniego dnia niestety Męża dopadły obowiązki zawodowe, więc udało nam się jedynie posiedzieć przy lodach na Gubałówce i popodziwiać panoramę Tatr z oddali a potem uraczyć się ulubioną szarlotką w Karczmie po Zbóju ;-)




  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wicej szczegw
Wystawiono 4 piw(a):
Małgo, jabol, DalliKK, Parys
akm990 



Wiek: 44
Doczy: 21 Sie 2010
czyli 4968 dni temu

Posty: 514
Tematy: 14
Otrzyma 11 piw(a)
Skd: zakopane /dublin
Wysany: 2012-06-11, 12:36   

że też ci się chciało relacje zrobić
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Stella 



Doczya: 06 Gru 2011
czyli 4496 dni temu

Posty: 207
Tematy: 10
Otrzyma 25 piw(a)
Skd: Beskid Sąd./Kraków
Wysany: 2012-06-11, 12:58   

Akm990 - sama trafiłam na to forum w poszukiwaniu informacji (i zdjęć) o niektórych trasach, więc chciałam też zostawić coś od siebie dla ewentualnych innych potrzebujących ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
anika261 


Wiek: 35
Doczya: 21 Wrz 2011
czyli 4573 dni temu

Posty: 50
Tematy: 3
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Bochnia
Wysany: 2012-06-11, 14:07   

Aż miło popatrzeć na te wyludnione szlaki, nie to co latem człowiek na człowieku. A i tak wogóle to zdjęcia są cudne. Stąd moje pytanie jakim aparatem robione? Kompakt czy lustrzanka?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Stella 



Doczya: 06 Gru 2011
czyli 4496 dni temu

Posty: 207
Tematy: 10
Otrzyma 25 piw(a)
Skd: Beskid Sąd./Kraków
Wysany: 2012-06-11, 19:56   

anika261 napisa/a:
Aż miło popatrzeć na te wyludnione szlaki, nie to co latem człowiek na człowieku.

Dlatego rzadko jeżdżę w Tatry latem - jesienią czy wiosną jest o wiele sympatyczniej :-D Choć niestety nie na każdą trasę da się iść w takich jeszcze/już delikatnie zimowych warunkach i czasem trzeba jechać latem ;-)

anika261 napisa/a:
A i tak wogóle to zdjęcia są cudne. Stąd moje pytanie jakim aparatem robione? Kompakt czy lustrzanka?

Lustrzanka, ale nie taka 'z najwyższej półki' ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DalliKK 



Wiek: 36
Doczy: 18 Lut 2012
czyli 4423 dni temu

Posty: 191
Tematy: 8
Otrzyma 19 piw(a)
Skd: Kezmarok/Kiezmark SK
Wysany: 2012-06-11, 21:30   

ale naprawde ladne zdjecia :shock:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jabol 



Doczy: 06 Cze 2010
czyli 5045 dni temu

Posty: 607
Tematy: 15
Otrzyma 27 piw(a)
Skd: Katowice
Wysany: 2012-06-11, 21:48   

Stella napisa/a:
Akm990 - sama trafiłam na to forum w poszukiwaniu informacji (i zdjęć) o niektórych trasach, więc chciałam też zostawić coś od siebie dla ewentualnych innych potrzebujących ;-)


hej Stella
świetna relacja i piękne zdjęcia
WIELKIE dzięki

a akm990 proszę o nie nabijanie postów jeśli ma NIC do powiedzenia
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
stes 



Doczy: 24 Sty 2012
czyli 4447 dni temu

Posty: 196
Tematy: 11
Otrzyma 15 piw(a)
Skd: Zabrze
Wysany: 2012-06-11, 22:22   

Owieczka sarna i rybka biją wszystkie zdjęcia :-D
Widzę że wyprawa udana, chociaż w schronie Ornak tłumy, pewnie wycieczki?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
PawełM
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2012-06-12, 13:42   

Super relacja, pozdrawiam
 
 
ola's 



Wiek: 28
Doczya: 19 Maj 2010
czyli 5062 dni temu

Posty: 1762
Tematy: 4
Otrzyma 25 piw(a)
Skd: Głubczyce
Wysany: 2012-06-12, 20:28   

Relacja świetna a zdjęcia jeszcze bardziej świetne ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Stella 



Doczya: 06 Gru 2011
czyli 4496 dni temu

Posty: 207
Tematy: 10
Otrzyma 25 piw(a)
Skd: Beskid Sąd./Kraków
Wysany: 2012-06-13, 10:18   

DalliKK napisa/a:
ale naprawde ladne zdjecia :shock:
jabol napisa/a:
świetna relacja i piękne zdjęcia
stes napisa/a:
Owieczka sarna i rybka biją wszystkie zdjęcia :-D
PawełM napisa/a:
Super relacja, pozdrawiam
ola's napisa/a:
Relacja świetna a zdjęcia jeszcze bardziej świetne ;-)

Dzięki :-D

jabol napisa/a:
WIELKIE dzięki

Proszę bardzo - przyjemność po mojej stronie ;-)

stes napisa/a:
Widzę że wyprawa udana, chociaż w schronie Ornak tłumy, pewnie wycieczki?

Tak - sezon wycieczkowy w pełni, w Kościeliskiej mnóstwo dzieciaków, w schronisku ciężko się było dopchać po herbatę ;-) Ale deszcz skutecznie przeganiał wycieczki z drogi pod drzewa, więc szło się mimo wszystko przyjemnie ;-) Szkoda tylko, że dzieciaki do drogi zupełnie nie przygotowane - przez Wąwóz Kraków po śliskich po deszczu kamieniach i po śniegu ślizgały się w tenisówkach...
A na reszcie szlaków, którymi szliśmy były praktycznie pustki, więc szło się świetnie :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
liczek 



Wiek: 55
Doczya: 12 Sie 2012
czyli 4246 dni temu

Posty: 89
Tematy: 5
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Wrocław
Wysany: 2013-01-25, 10:05   

Stella napisa/a:
Akm990 - sama trafiłam na to forum w poszukiwaniu informacji (i zdjęć) o niektórych trasach, więc chciałam też zostawić coś od siebie dla ewentualnych innych potrzebujących ;-)


Ja też dziękuję za tę relację. Jest dla mnie o tyle ważna, że jadę w podobnym czerwcowym terminie i mam już pogląd na temat warunków - ilości zalegającego śniegu i "zaludnienia" szlaków....

Zdjęcia super. I fajnie, że tak dużo.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
aga 



Wiek: 50
Doczya: 03 Kwi 2011
czyli 4743 dni temu

Posty: 166
Tematy: 5
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: lubelszczyzna
Wysany: 2013-12-29, 19:03   

co prawda relacja dodana dość dawno, ale podzielam zdanie poprzedników! świetna relacja, bardzo pomocna, zdjęcia przecudne :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum