Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: od, polskiej, rohacze, strony

Rohacze od polskiej strony
Autor Wiadomo
anika261 


Wiek: 35
Doczya: 21 Wrz 2011
czyli 4592 dni temu

Posty: 50
Tematy: 3
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Bochnia
Wysany: 2012-06-07, 10:50   Rohacze od polskiej strony

Moje pytanie kieruję do osób doświadczonych w chodzeniu po szlakach tatrzańskich. A mianowicie czy możliwe jest przejście w ciągu jednego letniego dnia trasy od Siwej Polany przez Wyżnią Dolinę Chochołowską, Wołowiec na Rochacze i powrót przez Smutną dolinę na Rakoń i do Siwej Polany. Dodam, że mam doświadczenie w kilkunastogodzinnym chodzeniu po Tatrach Zachodnich. Moje obawy wiążą się z Rochaczami. Czy przejscie ich nie zmęczy tak bardzo ze nie bedzie sił na długa drogę powrotną. Jesli chodzi o moja kondycję to uważam, że jest dobra.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kamiltatry 



Wiek: 34
Doczy: 26 Lut 2012
czyli 4434 dni temu

Posty: 288
Tematy: 9
Otrzyma 8 piw(a)
Skd: Kraków
Wysany: 2012-06-07, 15:53   

jest możliwe :-)
w zeszłym roku przeszedłem podobną trasę we wrześniu, przy czym nie wracałem do Siwej Polany, tylko nocowałem w schronisku na Polanie Chochołowskiej,
ale wystarczy zacząć bardzo wcześnie i w dodatku teraz są długie dni, więc te dodatkowe km spokojnie do zrobienia

trasa długa, piękna i efektowna, kondycyjnie nie jest lekko, wychodzi wyraźnie ponad 2 km sumy podejść,

zwłaszcza po zejściu z Rohaczy, podejście na Rakoń (ok. 506 m do góry) z okolic Czarnej Młaki może być niezłym wyzwaniem kondycyjnym (z trudem to wymęczyłem, ale powiedzmy, że moja kondycja była taka średnia) ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jabol 



Doczy: 06 Cze 2010
czyli 5064 dni temu

Posty: 607
Tematy: 15
Otrzyma 27 piw(a)
Skd: Katowice
Wysany: 2012-06-07, 19:44   

kamiltatry napisa/a:
jest możliwe :-)

biorąc pod uwagę że Włodek Cywiński potrzebował
tylko 3,5 dnia na przejściecałych Tatr główną granią
to oczywiście wszystko jest możliwe :-D

Wycieczka na Rohacze z Siwej Polany to conajmniej
12 godzin czystego marszu - naturalnie możliwe
ale poco jeśli z noclegiem na Chochołowskiej
albo na Zverowce będzie znacznie przyjemniej?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kamiltatry 



Wiek: 34
Doczy: 26 Lut 2012
czyli 4434 dni temu

Posty: 288
Tematy: 9
Otrzyma 8 piw(a)
Skd: Kraków
Wysany: 2012-06-15, 17:22   

Wg mnie też przyjemniej, dlatego w zeszłym roku wybrałem wersję z noclegiem (poza tym planowałem wieczór na grani Grześ - Rakoń)...

Ale to zależy od tego co kto lubi, np. jak ktoś woli długie wędrówki i krótkie przerwy, to taka trasa zdecydowanie powinna się spodobać, niezły trening kondycji ;-)

jabol napisa/a:
biorąc pod uwagę że Włodek Cywiński potrzebował
tylko 3,5 dnia na przejście całych Tatr główną granią
to oczywiście wszystko jest możliwe :-D


wynik robi wrażenie, ale w sumie nic dziwnego, od ciągłego chodzenia po Tatrach musi być niesamowita kondycja :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
anika261 


Wiek: 35
Doczya: 21 Wrz 2011
czyli 4592 dni temu

Posty: 50
Tematy: 3
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Bochnia
Wysany: 2012-06-15, 18:54   

jabol napisa/a:


Wycieczka na Rohacze z Siwej Polany to conajmniej
12 godzin czystego marszu - naturalnie możliwe
ale poco jeśli z noclegiem na Chochołowskiej
albo na Zverowce będzie znacznie przyjemniej?


Jestem pewna, że z noclegiem w schronisku byłoby przyjemniej ale niestety nie mam możliwości zaplanowania wyjazdu z tak dużym wyprzedzeniem, żeby móc zarezerwować nocleg w schronisku. Dlatego zależy mi na tym aby z trasy powrócić na nocleg w zakopanem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jabol 



Doczy: 06 Cze 2010
czyli 5064 dni temu

Posty: 607
Tematy: 15
Otrzyma 27 piw(a)
Skd: Katowice
Wysany: 2012-06-18, 16:09   

anika261 napisa/a:
niestety nie mam możliwości zaplanowania wyjazdu z tak dużym wyprzedzeniem, żeby móc zarezerwować nocleg w schronisku

wcale nie trzeba rezerwowac z duzym wyprzedzeniem
wystarczy dzien wczesniej zadwonic do schroniska
polecam nocleg w schronisku Ziarska Chata - schodzsz ok 2godz. z Rochacza Placzliwego
a nastepnego dnia wracasz pieknym szlakiem przez Banowke, Trzy Kopy, Rohackie Jeziora
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Caudilio 



Wiek: 47
Doczy: 04 Lip 2012
czyli 4305 dni temu

Posty: 43
Tematy: 1
Otrzyma 8 piw(a)
Skd: Łodź
Wysany: 2012-07-04, 12:53   

W Twoim wieku zdecydowanie: da się. Ale będzie cholernie męczące.

Polecam ominąć Wołowca - od zachodniej strony po trawiastym zboczu prowadzi nieznakowana ścieżka (bezpieczna i bez żadnych trudności), przy podejściu z Rakonia pod Wołowcem jest po prostu odbicie w prawo (nieznakowane). Ominięcie Wołowca pozwoli zaoszczędzić sporo sił - a Rohacze są wymagające, i potem podejście pod Zabrat będzie Cię kosztowało sporo sił.

[ Dodano: 2012-07-09, 10:57 ]
Kilka zdjęć z Rohaczy



Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kamiltatry 



Wiek: 34
Doczy: 26 Lut 2012
czyli 4434 dni temu

Posty: 288
Tematy: 9
Otrzyma 8 piw(a)
Skd: Kraków
Wysany: 2012-09-25, 00:46   

Caudilio napisa/a:
Polecam ominąć Wołowca - od zachodniej strony po trawiastym zboczu prowadzi nieznakowana ścieżka (bezpieczna i bez żadnych trudności), przy podejściu z Rakonia pod Wołowcem jest po prostu odbicie w prawo (nieznakowane). Ominięcie Wołowca pozwoli zaoszczędzić sporo sił - a Rohacze są wymagające, i potem podejście pod Zabrat będzie Cię kosztowało sporo sił.


Zgadzam się z tym, że Rohacze są wymagające, nie brakuje trudności technicznych i przede wszystkim wielkiej ekspozycji (niezła przepaść po obu stronach momentami wąskiej grani), ale...

hmmm... nie polecam tego pozaszlakowego trawersu, nigdy z niego nie korzystałem, bo wg mnie niewiele korzyści, a sporo się traci -> ten trawers zmniejsza sumę podejść chyba tylko o ok. 50 m

także to bardzo mało na tle planów wyprawy z sumą podejść > 2000 m w 1 dniu...
zaś sam Wołowiec to bardzo fajna góra (jeden z moich ulubionych szczytów), można tam liczyć na świetną panoramę widokową, np. z tego szczytu efektownie prezentuje się Rohacz Ostry, co od razu nastraja na dalszą wymagającą wędrówkę ;-)


PS anika261, udało się zrealizować te plany? :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
anika261 


Wiek: 35
Doczya: 21 Wrz 2011
czyli 4592 dni temu

Posty: 50
Tematy: 3
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Bochnia
Wysany: 2012-09-25, 08:55   

Niestety Rohacze nadal pozostają niezdobyte. W tym roku podczas pobytu w Tatrach nie miałam zbyt pewnej pogody dlatego wolałam nie ryzykować tak długą wędrówką. Może w przyszłym roku się uda. W każdym razie dziękuję wszystkim za wskazówki.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum