Zarejestruj sie! | Hasło ?

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: powitanie na szlaku

Powitanie na szlaku
Autor Wiadomość
?pi?cyRycerz 

czyli 3466 dni temu

Tematy: 2
Otrzymał 3 piw(a)
Wysłany: 2013-07-22, 15:47   

w mojej rodzinie mamy 3 przewodników tatrza?skich i ?aden z nich nie czuje si? kim? lepszym od turysty. Mo?e jeszcze turysta z daleka powinien pa?? przed przewodnikiem na kolana i bi? pok?ony? Uwa?am, ?e przewodnik to taki sam cz?owiek jak kto? id?cy z naprzeciwka i równie? powinien piel?gnowa? tradycj? i powiedzie? "dzie? dobry" nie czekaj?c na inicjatyw? osoby id?cej z naprzeciwka.

Poza tym, moderatorze, napisa?em to w kontek?cie nauki dla dzieciaków. Gdyby przewodnicy pokazywali grupom m?odzie?y tradycyjne "dzie? dobry", wyja?niali sk?d, po co i na co, to potem na forach nie musieliby?my pisa? ?e m?odzie? nie wie jak zachowa? si? na szlakach, a ludzie gapi? si? jak na kretynów gdy mówimy "dzie? dobry"
Postaw piwo autorowi tego posta

anika261 

czyli 3978 dni temu

Tematy: 3
Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2013-07-22, 16:35   

Przy takiej ilo?ci osób jakie przewijaj? si? przez szlaki to ci??ko oczekiwa?, ?e ka?dy b?dzie ka?dego pozdrawia?. Z w?asnego do?wiadczenia wiem, ?e w pewnym momencie ma si? tego dosy?. Id? w góry ?eby podziwia? widoki i odpocz?? od chaosu miast wiec nie mam ochoty co 5 sekund mówi? komu? dzie? dobry. Ten zwyczaj jest pi?kny, ale sprawdza? si? gdy w?drówki górskie nie by?y tak popularne, a spotkanie innej osoby na szlaku zdarza?o si? niezwykle rzadko.

Bilberry 

czyli 3677 dni temu

Tematy: 1
Wysłany: 2013-07-24, 14:59   

Gdy jako dziecko rodzice mnie przyuczyli, ?e mówi si? na szlaku 'Dzie? dobry!', tak jako pi?ciolatka, wiadomo, ka?dego g?o?no wita?am. :lol:

Sprawa si? nieco komplikuje, gdy idzie si? na bardzo ucz?szczany szlak, wtedy takie powitania nie maj? sensu. Za to np. w Bieszczadach, gdy w ci?gu ca?ego dnia spotyka si? kilka osób, a i owszem, bo to po prostu bardzo sympatyczne. :roll:

Apartamenty 

czyli 3356 dni temu

Tematy: 0
Wysłany: 2013-07-29, 11:47   

Zgadza si?... Napisze wi?cej,?e cz?sto traci to tak?e swój smak i klimat,mowa o tych popularnych trasach. Co innego kiedy idziemy w wy?sze i mniej ucz?szczane partie gór,wtedy jak najbardziej tak.

Jastrzebiec 

czyli 3246 dni temu

Wysłany: 2013-10-19, 14:29   

A moim zdaniem tak czy inaczej bez wzgl?du na to czy jest to ?atwy szlak czy trudny- warto kontynuowa? tradycj? i mówi? sobie " Dzie? Dobry", zawsze to milej,ra?niej i dodaje otuchy.

Parys 

czyli 3759 dni temu

Otrzymał 12 piw(a)
Wysłany: 2013-10-30, 13:48   

Trzeba pamietac dlaczego ludzie sie w gorach pozdrawiaja.Ja pozdrawiam,ba nawet rozpoczynam rozmowe z napotkana osoba ale tylko pomiedzy Listopadem a Kwietniem I zawsze powyzej 2000tys.metrow.

jabol 

czyli 4451 dni temu

Tematy: 15
Otrzymał 27 piw(a)
Wysłany: 2013-10-30, 14:35   

Parys napisał/a:
Trzeba pamietac dlaczego ludzie sie w gorach pozdrawiaja.Ja pozdrawiam,ba nawet rozpoczynam rozmowe z napotkana osoba ale tylko pomiedzy Listopadem a Kwietniem I zawsze powyzej 2000tys.metrow.

to fakt , w?a?nie wróci?em z Himalajów i tam wszyscy si? pozdrawiaj?
u miejscowych to ju? odwieczna tradycja

NAMASTEE

ma?e dzieci ledwo stoj? na nogach a na widok przybysza
sk?adaj? r?czki i witaj? z u?miechem na twarzy

27Artur27 

czyli 3695 dni temu

Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: 2013-10-31, 23:20   

Nie zgodz? si? z tym ?e pytanie "przepraszam, daleko jeszcze?" jest irytuj?ce. Ile razy jak jak wiem ?e komu? zosta?a godzina mówi? ?e ze trzy trzeba widzie? te miny hihihihi :)

A pozdrowienia powy?ej 2000 tysi?cy i w okre?lonych terminach jest do?? niestosowne zw?aszcza ?e du?o ludzi jest nastawiona pozytywnie i grzechem by?oby nie odpowiedzie?.
Nie wiem czujesz si? lepszy ?e tylko nieliczni w tym czasie chodz? ? Szanuje si? ludzi i na dole i na górze by szanowa? samego siebie.

Majka M 

czyli 3677 dni temu

Tematy: 3
Otrzymał 6 piw(a)
Wysłany: 2013-11-01, 11:25   

Parys napisał/a:

A ja lubi? pozdrowienia i rozmowy z lud?mi, zw?aszcza na tych mniej ucz?szczanych szlakach, nie tylko w Tatrach i nie ma to znaczenia jaki jest miesi?c, pora roku i jaka wysoko??.Jakies 2 tygodnie temu b?d?c w Beskidzie Ma?ym mój m?? zacz?? rozmow? z facetem, który jak si? okaza?o, chodzi? do tego samego liceum co ja.Nie moglismy si? pó?niej wprost nagada?.?wiat jest ma?y, poza tym interesuj?cych ludzi mo?na spotka? wsz?dzie.Wiadomo,?e jak w sezonie id? Ko?cielisk? czy nad Morskie Oko to nie b?d? pozdrawia? t?umów ludzi.

Jastrzebiec 

czyli 3246 dni temu

Wysłany: 2013-12-05, 14:46   

Tutaj chyba w g?ównej mierze chodzi o nawi?zanie kontaktu,dodanie sobie nawzajem otuchy i to bez wzgl?du od tego na jakiej wysoko?ci aktualnie si? znajdujemy. To bardzo mi?e i mam nadzieje,ze tradycja przetrwa:)

aga 

czyli 4149 dni temu

Tematy: 5
Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2013-12-29, 21:25   

Pami?tam , gdy by?am po raz pierwszy w Tatrach, moje ma?e zdziwienie na szlaku na Giewont (wtedy jeszcze nie by?o a? takich t?umów) gdy co chwil? kto? mówi? mi "cze??". My?l? ?e warto si? pozdrowi?, to nic nie kosztuje, warto usi??? na chwil? z innymi i pos?ucha? ich wra?e?. Ka?dy mi?y gest jest jest ok. ;-)

Apartamenty 

czyli 3356 dni temu

Wysłany: 2014-01-26, 12:13   

No dok?adnie,tak jak napisa?em powy?ej- nic nas to nie kosztuje,nie powinno dra?ni?,a wrecz by? mi?o ?e kto? próbuje nawiazac kontakt. Czemu by tej tradycji nie przenie?? na ni?sze partie gór? Nie widze przeszkód.

Parys 

czyli 3759 dni temu

Otrzymał 12 piw(a)
Wysłany: 2014-01-28, 16:44   

27Artur27 napisał/a:
Nie zgodz? si? z tym ?e pytanie "przepraszam, daleko jeszcze?" jest irytuj?ce. Ile razy jak jak wiem ?e komu? zosta?a godzina mówi? ?e ze trzy trzeba widzie? te miny hihihihi :)

A pozdrowienia powy?ej 2000 tysi?cy i w okre?lonych terminach jest do?? niestosowne zw?aszcza ?e du?o ludzi jest nastawiona pozytywnie i grzechem by?oby nie odpowiedzie?.
Nie wiem czujesz si? lepszy ?e tylko nieliczni w tym czasie chodz? ? Szanuje si? ludzi i na dole i na górze by szanowa? samego siebie.

Jesli ide w gory dla siebie a nie wtedy kiedy musze,wybieram trasy I czas taki aby nie spotykac ludzi,zeby byc z gorami sam na sam,wiec kiedy spotkam kogos to zapewne ma podobne podejscie do mojego I z taka osoba moge sie witac I porozmawiac.Nigdy nie odpowiadam na przywitanie bo spotyka sie na szlaku setki ludzi I szkoda jezyka,czasami pytalem takie osoby "Czy jak mnie spotka wieczorem na Krupowkach tez mi powie Czesc??"bo przeciez ruch tam podobny do tego w gorach.

27Artur27 

czyli 3695 dni temu

Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: 2014-01-28, 22:31   

Teraz Ci? rozumiem PARYS wcze?niej jako? mi si? wydawa?o, ?e za bardzo uogólni?e?. Aczkolwiek je?li kto? Ci? przywita? to skinienie g?owy mo?e wystarczy?. Promujmy to co jest dobre i mi?e. Chcesz by? w odosobnieniu to udaj si? w takie miejsce gdzie nikt Ci nie b?dzie przeszkadza?, a jak jeste? w?ród ludzi oka? cho? odrobin? zrozumienia.
Ja ludzi w sumie te? nie lubi? dlatego mam swoje ulubione godziny i pory w górach. Ale nie da si? czasami kogo? nie spotka? czy grupy, a skinienie g?ow? czy zwyk?e "hej" nic nie kosztuje. A drugiej osobie mo?e by? mi?o.

Jastrzebiec 

czyli 3246 dni temu

Wysłany: 2014-02-21, 09:25   

Moim zdaniem warto,s?uszne i piszesz ze przywitanie nic nie kosztuje i zupe?nie nie rozumiem osób które tego unikaj?. Fakt,?e mo?e by? to m?cz?ce na d?u?sz? met? spotykaj?c wiele osób,ale podobno ka?dy u?miech i serdeczno?? wraca do nas podwójnie:)

Odpowiedz do tematu