Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: co, goralskie, polecacie, potrawy

Potrawy góralskie - co polecacie?
Autor Wiadomo
lucyna 


Doczya: 29 Sty 2012
czyli 4443 dni temu

Posty: 33
Tematy: 4
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Bieszczady
Wysany: 2012-01-29, 08:16   

Bez wątpienia karpackie, góralskie ale rusińskie

23 września 2011 r. odbyła się konferencja podsumuwująca projekt Pro Carpahii i Fundacji Bieszczadzkiej Turystyka bez granic – wzmocnienie współpracy transgranicznej w turystyce w oparciu o zrównoważony rozwój środowiska http://www.procarpathia.p...yka_bez_granic/ Otrzymaliśmy na niej kilka bardzo interesujących publikacji, wśród nich była świetna książka "Pogranicze od kuchni Polskie i słowackie przepisy kulinarne". Przedstawia ona kulinaria polsko-słowackiego pogranicza. Większość przepisów sięga swoimi korzeniami dawnych czasów, część z nich ma rodowód krótszy: 20-30 lat. Zdecydowana większość potraw jest charakterystyczna dla kuchni chłopskiej, są to dania proste, tanie, bardzo sycące. Kulinaria były pochodną tradycji, dostępności produktów, zasobności spiżarni w różnych porach roku, położenia geograficznego, hodowli dominującej w danej części regionu. Przepisy kulinarne pochodzą z południa województwa podkarpackiego i północy kraju preszowskiego więc są charakterystyczne dla Rusinów zamieszkujących obie strony granicy. Jest to kuchnia, szczególnie po stronie słowackiej charakterystyczna dla ludzi zajmujących się hodowlą i rolnictwem, w dużej mierze jest więc oparta na nabiale (mleko i jego przetwory), ziemniakach oraz kapuście.
Książka jest bardzo ładnie wydana, dobry, nabłyszczony papier, twarda okładka, szyta,zawiera wkładki ze zdjęciami. Wstęp jest autorstwa Krzysztofa Zielińskiego, kuchnię polską i słowacką charakteryzuje Robert Bańkosz, większość polskich przepisów pochodzi od pań z kół gospodyń wiejskich, przeważnie z gmin: Olszanica, Baligród, Cisna, Baligród, Lesko, z Bukowa, część od pani Marii Gocz z Zyndranowej, a kilka jest przedrukowanych z "Tradicyjni lemkiwśki strawy" Terezy Kryszczak. Jest to publikacja niekomercyjna, nakład niestety mały, 1000 egzemplarzy, jest dwujęzyczna polsko-słowacka.

Spis treści
Wstęp
Kuchnia w górach Łemków i Bojków
Przepisy
O słowackiej kuchni słów kilka...
Przypisy


Tytuł: ""Pogranicze od kuchni Polskie i słowackie przepisy kulinarne"
Redakcja: Krzysztof Zieliński
Wydanie: I
Stron: 120
ISBN: 978-83-61577-13-3
Wydawca: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia Pro Carpathia
Rzeszów 2011

W czasie naszych projektowych szkoleń oczywiście poznaliśmy także słowacką, tradycyjną kuchnię. Bardzo sycącą, smakowo specyficzną, część potraw bardzo podobna do naszych, tych z północnej części Karpat. Na pierwszym szkoleniu otrzymaliśmy na obiad langosze. To są takie dziwne placuszki, które dostaliśmy do sosu grzybowo-mięsnego. Posmakowały mi, Jurko Rusin, który nas oprowadzał po tej części Karpat mówił mi, że langosze podbijają świat. Na ternie słowackich Bieszczadów nie ma pracy i perspektyw, osoby młode wybierają emigrację zarobkową, w swoje nowe miejsce zamieszkania przenoszą zwyczaje z rodzinnych stron i kuchnię. Langosze są już popularne na terenie Czech, można je spotkać w knajpach w USA i w zjednoczonej Europie.

Langosze
1 kg zwykłej mąki, 1 kostka drożdży (42 g), 1/2 l mleka, 2 jaja, szczypta sody oczyszczonej , 1 kwaśna śmietana, sól.
Rozczyn mieszamy z mąką, jajkami, śmietaną i solą. Wyrabiamy ciasto, które odstawiamy do wyrośnięcia, w tym czasie dwukrotnie mieszając. Łyżką nabieramy kawałki ciasta, z których na posypanej mąką stolnicy formujemy okrągłe placki. Smażymy je na rozgrzanym oleju. Usmażone smarujemy według swego uznania.

Jedną z najpopularniejszych rusińskich zup spożywanych po drugiej stronie łuku Karpat jest zupa czosnkowa tzw. czesnaczka. U nas rzadko ją się jada, a szkoda, smakuje wybornie i jest bardzo zdrowa.

Zupa czosnkowa
1 bochenek chleba na głowę, 2 cebule, 6 ząbków czosnku, 2 jajka, 1 l rosołu, sól i pieprz do smaku, łyżka natki pietruszki.
Odkroić wierzch chleba i wybrać miękisz, ale nie cały, po bokach musi zostać tyle, aby chleb nie przemókł, gdy będzie w nim zupa i żeby jedząc niego mogli go sobie wybierać łyżką razem z zupą. Cebulę i czosnek siekamy, szklimy na oleju. Gotujemy wywar albo rosół (może być z kostki). Wrzucamy miękisz chleba, dodajemy przysmażaną cebulę z czosnkiem. Następnie gorącą zupę przelewamy do miksera, gdzie ją miksujemy, wbijamy jajka i jeszcze raz szybko miksujemy aby się nie ścieły. Przyprawiamy pieprzem i vegetą - jeżeli jest taka potrzeba. Jeżeli zupa wydaje się za mało czosnkowa to wrzucamy do niej posiekane 1-2 ząbki czosnku i jeszcze raz miksujemy to wszystko. Ma mieć czosnkowy smak, ale nie ostry więc nie przeciskamy czosnku przez praskę tylko siekamy na kawałki nożem. Wlwaemy do chleba, posypujemy natką i gotowe.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ola's 



Wiek: 28
Doczya: 19 Maj 2010
czyli 5063 dni temu

Posty: 1762
Tematy: 4
Otrzyma 25 piw(a)
Skd: Głubczyce
Wysany: 2012-01-29, 21:17   

Tak ;) Napotkałam ostatnio w takiej budce w Zakopanem ;) Sprzedawali tam taki Kurtoszkalacze :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
ola's 



Wiek: 28
Doczya: 19 Maj 2010
czyli 5063 dni temu

Posty: 1762
Tematy: 4
Otrzyma 25 piw(a)
Skd: Głubczyce
Wysany: 2012-01-29, 21:28   

Takie coś co nazywa się Kurtoszkalacz :-P Ciasto drożdzowe urośnie i to takie zakręcone może być polane czekoladą.. albo z jakimiś orzechami lub wiórkami kokosowymi.. pyszne.. polecam :-P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
anig 


Doczya: 26 Lut 2012
czyli 4415 dni temu

Posty: 14
Tematy: 0
Skd: Bdg
Wysany: 2012-02-26, 17:04   

a pierogi z bryndzą ... mniamm no i oczywiście żętyca, a langosze też dobre ale osobiście kojarzą mi się bardziej ze Słowacją
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DalliKK 



Wiek: 36
Doczy: 18 Lut 2012
czyli 4423 dni temu

Posty: 191
Tematy: 8
Otrzyma 19 piw(a)
Skd: Kezmarok/Kiezmark SK
Wysany: 2012-02-26, 19:48   

anig napisa/a:
a pierogi z bryndzą ... mniamm no i oczywiście żętyca, a langosze też dobre ale osobiście kojarzą mi się bardziej ze Słowacją

tak anig, langosze calkem czensto jest mozliwosc kupic na roznych targoch lub w miastach jak jest impreza,uroczystosci w miastu lub w buffetach.najlepej jest langosz ze czosnekem lub keczup a ser.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
anig 


Doczya: 26 Lut 2012
czyli 4415 dni temu

Posty: 14
Tematy: 0
Skd: Bdg
Wysany: 2012-02-26, 19:57   

ja langosze jadłam w Podlesoku i Strbskim Plesie, pyyszne są, ale bryndzowe pirohy wygrywaja ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DalliKK 



Wiek: 36
Doczy: 18 Lut 2012
czyli 4423 dni temu

Posty: 191
Tematy: 8
Otrzyma 19 piw(a)
Skd: Kezmarok/Kiezmark SK
Wysany: 2012-02-26, 20:44   

anig napisa/a:
ja langosze jadłam w Podlesoku i Strbskim Plesie, pyyszne są, ale bryndzowe pirohy wygrywaja ;)
To pyrogy s brandzom dsom barzo fajne.Najwaznejsza jest kwalitna bryndza. Jadlem i polskie pirogy co mojego polskiego kolegu babcza robila i tez byli barzo fajne
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
anig 


Doczya: 26 Lut 2012
czyli 4415 dni temu

Posty: 14
Tematy: 0
Skd: Bdg
Wysany: 2012-02-26, 21:12   

DalliKK napisa/a:
Jadlem i polskie pirogy co mojego polskiego kolegu babcza robila i tez byli barzo fajne

mi bardziej smakują słowackie pierogi, pyszne były nad Skalnatym Plesem ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
akm990 



Wiek: 44
Doczy: 21 Sie 2010
czyli 4969 dni temu

Posty: 514
Tematy: 14
Otrzyma 11 piw(a)
Skd: zakopane /dublin
Wysany: 2012-02-26, 23:33   

a tak se przypomniałem o rydzach smażonych z patelni nie wiem jak w reszcie polski , ale na Podhalu to regionalne danie
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zuziamarzec123 


Doczya: 26 Sty 2013
czyli 4080 dni temu

Posty: 3
Tematy: 0
Skd: Warszawa
Wysany: 2013-02-03, 13:45   

Ja polecam racuchy jabłkowe, jadłam w kilku karczmach w Zakopanem i zawsze były przepyszne:)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Furi 


Wiek: 42
Doczy: 17 Cze 2011
czyli 4669 dni temu

Posty: 218
Tematy: 8
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Łeba
Wysany: 2013-02-03, 20:19   

Ja polecam stek jagnięcy z moskolem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Grzesiek42 


Wiek: 54
Doczy: 06 Sty 2013
czyli 4100 dni temu

Posty: 49
Tematy: 2
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Sandomierz
Wysany: 2013-02-04, 12:37   

@Furi a gdzie taki smaczny ten stek jagnięcy.
Wogóle gdzie polacacie się wybrać na jagnięcinę-bo przyznam się że jeszcze nie jadłem,a słyszałem że warto się skusić ale musi być własnie dobrze przyżądzona.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wicher 


Wiek: 46
Doczy: 15 Sty 2013
czyli 4091 dni temu

Posty: 38
Tematy: 7
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Aleksandrów Łódzki
Wysany: 2013-02-21, 13:46   

Również zainteresowany jestem tym stekiem gdzie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Furi 


Wiek: 42
Doczy: 17 Cze 2011
czyli 4669 dni temu

Posty: 218
Tematy: 8
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Łeba
Wysany: 2013-02-22, 22:25   

wicher napisa/a:
Również zainteresowany jestem tym stekiem gdzie?


Ja zajadałem w Stek Chalupie
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
ŚpiącyRycerz 



Wiek: 38
Doczy: 15 Lut 2013
czyli 4060 dni temu

Posty: 39
Tematy: 2
Otrzyma 3 piw(a)
Skd: z Tatr
Wysany: 2013-02-23, 01:20   

paskudni zjadacze małych jagniątek :P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum