Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: gwiazdziste, mna..., nade, niebo

Niebo gwiaździste nade mną...
Autor Wiadomo
speedy 



Wiek: 37
Doczy: 19 Cze 2010
czyli 5032 dni temu

Posty: 338
Tematy: 4
Otrzyma 3 piw(a)
Skd: Morąg
Wysany: 2011-07-16, 09:18   

dobry temat, ja mieszkam tylko w okolo 17 tys mieście, jeszcze praktycznie na obrzeżach więc mam co podziwiać. Ale jeszcze bardziej lubie się przejść w okolice jeziora, tam to dopiero widać. Nawet UFO było widać :shock:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jabol 



Doczy: 06 Cze 2010
czyli 5045 dni temu

Posty: 607
Tematy: 15
Otrzyma 27 piw(a)
Skd: Katowice
Wysany: 2011-07-16, 11:40   Re: Niebo gwiaździste nade mną...

Marco napisa/a:
Chciałbym podzielić się z Wami pewną refleksją...czy zauważyliście jak piękne bywa rozgwieżdżone górskie niebo i jak odmienne jest ono od zanieczyszczonego światłem nieba w dużych miastach ?

faktycznie najlepiej to widać w wysokich górach
próbowałem to fotografować ale na zdjęciu i tak nie widać wszystkiego
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wicej szczegw
Wystawiono 1 piw(a):
doscik
borsuk6x9 



Wiek: 54
Doczy: 27 Sty 2011
czyli 4810 dni temu

Posty: 573
Tematy: 6
Otrzyma 15 piw(a)
Skd: Łódź
Wysany: 2011-07-16, 17:28   

jak w zeszłym roku mieszkaliśmy na bachledówce to dłuuugo podziwialiśmy gwiazdy i przeloty różnych satelit :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
doscik 



Wiek: 36
Doczy: 19 Cze 2010
czyli 5032 dni temu

Posty: 52
Tematy: 0
Skd: Morąg
Wysany: 2011-07-16, 21:20   

No to Marco czekamy na informację o tym najciekawszym przelocie ISS. :-) Bo jeśli będę tylko mógł i będzie ku temu okazja to z przyjemnością sobie popatrzę :-) A może akurat trafi się w czasie pobytu w górach ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
speedy 



Wiek: 37
Doczy: 19 Cze 2010
czyli 5032 dni temu

Posty: 338
Tematy: 4
Otrzyma 3 piw(a)
Skd: Morąg
Wysany: 2011-07-16, 21:23   

Wez Doscik bo się nakręciłem :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
doscik 



Wiek: 36
Doczy: 19 Cze 2010
czyli 5032 dni temu

Posty: 52
Tematy: 0
Skd: Morąg
Wysany: 2011-07-16, 21:30   

No ale ja nic takiego nie zrobiłem Speedy ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
speedy 



Wiek: 37
Doczy: 19 Cze 2010
czyli 5032 dni temu

Posty: 338
Tematy: 4
Otrzyma 3 piw(a)
Skd: Morąg
Wysany: 2011-07-16, 21:38   

dobra dobra, czekajmy Marco n znak, a skąd czerpiesz info na ten temat ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
doscik 



Wiek: 36
Doczy: 19 Cze 2010
czyli 5032 dni temu

Posty: 52
Tematy: 0
Skd: Morąg
Wysany: 2011-07-17, 17:26   

Dokładnie. To zdjęcie tego wahadłowca na tle tarczy słonecznej robi wrażenie ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jabol 



Doczy: 06 Cze 2010
czyli 5045 dni temu

Posty: 607
Tematy: 15
Otrzyma 27 piw(a)
Skd: Katowice
Wysany: 2011-07-18, 09:07   Re: Niebo gwiaździste nade mną...

Marco napisa/a:
Janusz - bardzo ładne zdjęcie...i gór i nieba ! A co to za góry...gdzie zdjęcie zostało zrobione ?

w dolinie Lodowca Khumbu w Himalajach
na wysokości ok. 5200m npm, niedaleko bazy pod Everestem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
martiana 



Wiek: 36
Doczya: 22 Lut 2010
czyli 5149 dni temu

Posty: 299
Tematy: 8
Otrzyma 7 piw(a)
Skd: Murzasichle
Wysany: 2011-08-06, 20:47   

...czyli w Krakowie nieco później :)

Od chwili, gdy w szkole uświadomili mnie co znajduje się na niebie, przesiadywałam wieczorami na polu lub w oknie i wpatrywałam się w niebo. Miałam to szczęście, że dom był wówczas nieoświetlony, a więc spokojnie mogłam patrzeć w górskie niebo i widzieć takie czy inne konstelacje, Drogę Mleczną, Marsa (również za dnia) czy inne planety, ogólnie cieszyć się gołym niebem :)

Teraz przesiaduje w Krakowie i tutaj już światło miejskie nie pozwala na tak wnikliwe i szczegółowe obserwacje gołym okiem, czego jest mi bardzo żal. Przedwczoraj usiłowałam dojrzeć zapowiadaną Zorzę (która mogła, ale nie musiała być widoczna) i... no cóż, coś tam nieba widać, ale w sporej części widać poświatę światła miejskiego.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Lestaf 


Wiek: 40
Doczy: 23 Wrz 2011
czyli 4571 dni temu

Posty: 96
Tematy: 3
Otrzyma 13 piw(a)
Skd: Gdańsk
Wysany: 2011-10-02, 09:27   

Noc w Gdańsku była niezwykle pogodna, to o czym piszesz było widoczne bardzo wyraźnie. Jowisz świecił tak mocno, że oświetlał niebo prawie jak księżyc w pełni. Niedawno mieliśmy apogeum nowiu, więc żadna poświata nie zasłania w nocy gwiazd, to wymarzony czas na takie obserwacje.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Stella 



Doczya: 06 Gru 2011
czyli 4497 dni temu

Posty: 207
Tematy: 10
Otrzyma 25 piw(a)
Skd: Beskid Sąd./Kraków
Wysany: 2012-02-15, 22:26   

Mój Mąż interesuje się trochę astronomią, więc co roku siedzimy w letnie, gorące noce i podziwiamy perseidy :-D

A ja nie mogę się doczekać mojego pierwszego noclegu w tatrzańskim schronisku - choćby w Dolinie Pięciu Stawów Polskich - w jakąś piękną, bezchmurną noc i podziwiania stamtąd tak niesamowicie gwiaździstego nieba - mam nadzieję, że w tym roku się uda :-D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Lestaf 


Wiek: 40
Doczy: 23 Wrz 2011
czyli 4571 dni temu

Posty: 96
Tematy: 3
Otrzyma 13 piw(a)
Skd: Gdańsk
Wysany: 2012-02-17, 15:30   

Choć może się to wydać dziwne, ale co roku nie mogłem doczekać się zimy, by na niebie pojawił się gwiazdozbiór Oriona. Nie lubię zimy i tak naprawdę tylko możliwość podziwiania zimowego nieba jest dla mnie piękna o tej porze roku. Latem nocne niebo wygląda inaczej, Orion schowany jest gdzieś za widnokręgiem. Pewnego lata gdy jechałem do Zakopanego, tuż przed dotarciem do celu poczułem, że zasypiam za kierownicą i muszę zrobić postój, jeśli nie chcę dołączyć do smutnych statystyk. To było tuż nad ranem, gdy niemal robiło się już widno. Byłem bardzo zmęczony, czułem się jak zahipnotyzowany, przecierając oczy spojrzałem przed siebie , w oddali było widać już zarys gór, a nad nimi.....gwiazdozbiór Oriona. To był jeden z najwspanialszych widoków jakie pamiętam. Okazało się wtedy, że nie muszę czekać do znienawidzonej zimy, by zobaczyć swój ukochany gwiazdozbiór, wystarczy, że latem spojrzę na niebo tuż przed świtem. Najwspanialszy był w tym wszystkim fakt, że odkryłem to w miejscu które kocham i na tle widoku, który tak uwielbiam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Lestaf 


Wiek: 40
Doczy: 23 Wrz 2011
czyli 4571 dni temu

Posty: 96
Tematy: 3
Otrzyma 13 piw(a)
Skd: Gdańsk
Wysany: 2012-02-23, 11:12   

Żeby lepiej przybliżyć jak wygląda Orion, wklejam zdjęcie (nie mojego autorstwa) tego gwiazdozbioru. Oczywiście jest one zrobione w dużym powiększeniu i w rzeczywistości nie zobaczymy mgławicy tak wyraźnie, ale przynajmniej teraz każdy wie gdzie jej szukać (to ta czerwona mgiełka w mieczu Oriona), z kolei ta duża żółta gwiazda w ramieniu Oriona to wspomniana przez Marco Betelgeza.




A sama Wielka Mgławica Oriona wygląda tak:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Nie moesz ciga zacznikw na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum