Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: gorskie, po, schroniska, slowackiej, stronie

Schroniska górskie po stronie słowackiej
Autor Wiadomo
Łoowca 


Doczya: 28 Cze 2011
czyli 4658 dni temu

Posty: 16
Tematy: 2
Skd: Kraków
Wysany: 2011-07-20, 08:28   

właśnie! czy ktoś nocował po słowackiej stronie w jakimś schronisku? W sumie to interesują mnie te położone głębiej w Tatrach...przykładowo raczej nie śląski dom, ale coś w stylu chaty teryego. Ja również jestem ciekawa zarówno warunków, ceny jak i ogólnej atmosfery.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jabol 



Doczy: 06 Cze 2010
czyli 5045 dni temu

Posty: 607
Tematy: 15
Otrzyma 27 piw(a)
Skd: Katowice
Wysany: 2011-07-20, 08:35   

Łoowca napisa/a:
właśnie! czy ktoś nocował po słowackiej stronie w jakimś schronisku? W sumie to interesują mnie te położone głębiej w Tatrach...przykładowo raczej nie śląski dom, ale coś w stylu chaty teryego. Ja również jestem ciekawa zarówno warunków, ceny jak i ogólnej atmosfery.

ceny są na stronach schronisk
http://www.zakopaneforum....skich-vt868.htm

w Chacie Teriego i Zbójnickiej Chacie atmosfera i warunki podobne jak w Dolinie Pięciu Stawów Polskich
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Łoowca 


Doczya: 28 Cze 2011
czyli 4658 dni temu

Posty: 16
Tematy: 2
Skd: Kraków
Wysany: 2011-07-20, 14:28   

jabol napisa/a:

w Chacie Teriego i Zbójnickiej Chacie atmosfera i warunki podobne jak w Dolinie Pięciu Stawów Polskich


mmmm...już mi się podoba :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
turysta_górski 


Doczy: 01 Kwi 2011
czyli 4746 dni temu

Posty: 10
Tematy: 0
Skd: Zakopane
Wysany: 2011-09-02, 09:19   

dzięki za przydatne informacje
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
amroz 


Doczy: 09 Sie 2011
czyli 4615 dni temu

Posty: 69
Tematy: 4
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Wałbrzych
Wysany: 2011-09-08, 22:37   

chata teryego mniejsza od piątki i bardziej klimatyczna. spałem tam kiedyś w malutkim pokoiku gdzie stały po bokach dwa trzypiętrowe łóżka. Rano dostajesz smaczne śniadanko wliczone w cenę pokoju. Zbójnicka chata też fajna choć nieco większa, ubikacja na zewnątrz, spałem na poddaszu, piękna okolica. W tych schroniskach nie widać przede wszystkim turystów w białych adidasach, warto tam zajrzeć.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
megan 


Doczya: 25 Wrz 2011
czyli 4568 dni temu

Posty: 8
Tematy: 0
Skd: Lbn
Wysany: 2011-09-25, 14:41   

amroz ma rację, chata terego mała ale klimatyczna, w zbójnickiej spałam w pokoju podajże 16osobowym - warunki wręcz luksusowe :) ze słowackich to miałam jeszcze przyjemność w zamkowskim i nad zielonym stawem tam spałam na poddaszu agregatu i to dopiero klimatyczna sprawa ;-) a co do domu ślaskiego to tam jest możliwość spania na poddaszu za 7euro gdyby ktoś nie chciał luksusów ;-)

jak ktoś chce to mogę załączyć zdjęcia ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Stella 



Doczya: 06 Gru 2011
czyli 4496 dni temu

Posty: 207
Tematy: 10
Otrzyma 25 piw(a)
Skd: Beskid Sąd./Kraków
Wysany: 2012-02-19, 17:40   

Pytałam już o nocleg w schroniskach Zbójnickim (w Dolinie Staroleśnej) i Śląski Dom (w Dolinie Wielickiej) w temacie o Dolinie Białej Wody, ale zapytam też tu ;-)

Czy orientuje się ktoś z Was jak wcześnie należy rezerwować tam nocleg w okresie wakacyjnym (lipiec), żeby załapać się na łóżko (nie mam dużej wprawy w wędrowaniu z większym plecakiem, więc wolałabym w te wakacje jeszcze uniknąć noszenia dodatkowo śpiwora i karimaty) i jak mniej więcej kształtują się ceny od osoby? ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DalliKK 



Wiek: 36
Doczy: 18 Lut 2012
czyli 4423 dni temu

Posty: 191
Tematy: 8
Otrzyma 19 piw(a)
Skd: Kezmarok/Kiezmark SK
Wysany: 2012-02-20, 22:48   

Cescz Stella. Na slaskim domie w lipcu kostuje nocleg dla 1 os : standard front 60e lub pokoj standard back 50e ( w pokoju jest lazenka.internet,i sniedanie), apartman za 80e.ono slaski dom jest drozsy byla tam rekonstrukcja jest tam i wellnes centrum. wiencej informaci jest na ich strone i v jezyku polskim sliezskydom.sk

kontakt na Sliezky dom :•Kontakt na rezervácie: +421 911 882 879
+421 911 237 962
+421 911 975 431
•E-mail: recepcia@sliezskydom.sk


noi czym wceszniej zarezervujes tym liepej
jesce k zbojnickej chate :
Nocleg ze śniadaniem 16,30 EUR *12,84 EUR
Nocleg z obiadokolacją 17,30 EUR *13,84 EUR
Nocleg ze śniadaniem i obiadokolacją 23,30 EUR *19,84 EUR

*Zniżki: JAMES, KST, ČHS, ÖTK, NFI


i jesce k rezervacji na zbojnickej chate :
Rezerwacja

2 sposoby rezerwacji: typ A: rezerwacja "z dnia na dzień" [tak można zarezerwować nocleg do 5 dni przed planowanym pobytem], typ B: rezerwacja wiążąca
rezerwacja typu A: najlepiej zatelefonować; przy rezerwacji tego typu trzymamy miejsce do 17:00 w danym dniu
rezerwacja typu B: jak najwcześniej trzeba poprosić o rezerwację - odpowiadamy pozytywnie albo proponujemy inny termin. Pozytywna odpowiedź oznacza, że zajęliśmy Wam miejsce, przy czym do trzech dni przed przyjściem koniecznie musicie potwierdzić e-mailem lub telefonicznie, że będziecie.
i kontakt zbojnicka chata -
+421 903 638 000
+421 903 619 000 - jeśli powyższy nr jest niedstępny możecie spróbować tego
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Stella 



Doczya: 06 Gru 2011
czyli 4496 dni temu

Posty: 207
Tematy: 10
Otrzyma 25 piw(a)
Skd: Beskid Sąd./Kraków
Wysany: 2012-02-26, 03:00   

DalliKK - dziękuję za odpowiedź :-) Po przeczytaniu informacji od Ciebie skłaniam się ku Zbójnickiej chacie (wolę prawdziwe schronisko niż hotel) - powiedz mi, nocowałeś tam kiedyś? Jakie są w nim warunki? I jak bardzo jest oblegane? Czy jeśli w przyszłym w marcu chciałabym zarezerwować jeden dwuosobowy nocleg na lipiec to myślisz, że będzie jeszcze szansa na łóżko z pościelą? ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DalliKK 



Wiek: 36
Doczy: 18 Lut 2012
czyli 4423 dni temu

Posty: 191
Tematy: 8
Otrzyma 19 piw(a)
Skd: Kezmarok/Kiezmark SK
Wysany: 2012-02-26, 16:35   

Cesc Stella.Mysle ze by nebedze problem,jak zarezerwujesz w marcu.Ja tam jesce nenocowalem,bylem tak kilka razy.Jest to tam calkem spoko. tutaj z ich strony internetowej:
9:00 - 21:00
zupy [1 - 4 rodzaje]
na słodko [naleśniki, buchty na parze, szarlotka]
gulasz, opiekany ser, kiełbasa
napoje [Kofola, woda mineralna, Coca-Cola, i inne]
wódki i nalewki, np. robiony korzenia goryczki horec , piwo [czapowane lub w puszce], wino
Noclegi

mamy 16 łóżek (śpiwór niepotrzebny)
sypialnia jest jedna dla wszystkich turystów
suszarnia, umywalka, kuchnia turystyczna, pitna woda
WC to sławojka za chatą
korytaż i WC są w nocy oświetlone

Ważne zasady :
jeśli Państwo zostają u nas na jeden lub dwa dni to w cenę noclegu wliczone jest śniadanie, które przy drobnej dopłacie można zamienić na obiadokolację [rezygnacja z jedzenia nie oznacza zmniejszenia kosztów pobytu]
jeśli Państwo chcą bawić u nas dłużej niż dwa dni to muszą Państwo płacić za nocleg ze śniadaniem i kolacją, poza tym oferujemy 10% zniżki na dania z bufetu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Stella 



Doczya: 06 Gru 2011
czyli 4496 dni temu

Posty: 207
Tematy: 10
Otrzyma 25 piw(a)
Skd: Beskid Sąd./Kraków
Wysany: 2013-03-04, 16:57   

DalliKK (lub ktokolwiek inny)- a orientujesz się może jak wygląda kwestia noclegu w Chacie pod Rysami albo nad Popradzkim Plesem? Czy da się tam zarezerwować nocleg 'z dnia na dzień' lub spać na podłodze? Bo schodząc z Rysów wolałabym zejść na stronę Słowacką i pójść nad Popradzkie Pleso zamiast wracać do Morskiego Oka, a niestety na ciężko zaplanować wyjście na Rysy z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem tylko trzeba czekać na dobrą pogodę...
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DalliKK 



Wiek: 36
Doczy: 18 Lut 2012
czyli 4423 dni temu

Posty: 191
Tematy: 8
Otrzyma 19 piw(a)
Skd: Kezmarok/Kiezmark SK
Wysany: 2013-03-06, 22:40   

Chyba mal by szie z dnia na dzien dacz zarezerwwacz nocleg :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Furi 


Wiek: 42
Doczy: 17 Cze 2011
czyli 4668 dni temu

Posty: 218
Tematy: 8
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Łeba
Wysany: 2013-03-07, 18:32   

Ale w zeszłym roku było coś takiego że mieli długi remont i nocleg był niemożliwy i trzeba się dowiedzieć czy i kiedy skończą ten remont w Chacie Pod Rysami.

Najświeższe informacje na ich stronie http://www.chatapodrysmi.com/index.php?lang=pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Stella 



Doczya: 06 Gru 2011
czyli 4496 dni temu

Posty: 207
Tematy: 10
Otrzyma 25 piw(a)
Skd: Beskid Sąd./Kraków
Wysany: 2013-03-07, 20:43   

Dzięki :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
aquanta 


Doczy: 31 Pa 2013
czyli 3801 dni temu

Posty: 1
Tematy: 0
Skd: Wawka
Wysany: 2013-10-31, 21:55   

Witajce,

Aby nie rozpoczynać nowego tematu zapytam tutaj, gdyż pytania zbliżone do powyższych :)

W przyszłym roku po 15-stym czerwca planuję kilkudniowy wyjazd z grupą osób w Tatry Słowackie i chciałbym podpytać doświadczonych o schroniska jakie mają nasi sąsiedzi.

Planuję noclegi w nastepujących miejscach:
Chata nad Zielonym Stawem (Chata pri Zelenom Plese)
Zbójnicka Chata (Zbojnicka Chata)
Hotel Popradske Pleso (Popradské Pleso Horský Hotel)
Schronisko na Solisku (Chata pod Soliskom)
Schronisko pod Rysami (Chata pod Váhou)

Cenniki noclegów mozna znaleźć na stronach, ale mnie bardziej interesują następujące informacje:
- czy jest dostepny wrzątek i czy 24h, czy tylko w godzinach urzędowania kuchni?
- czy są noclegi na glebie i czy przyjmują każdego?
- woda, jak z cenami 1,5 litrówek?
- jak z cenami ciepłego jedzenia?
- czy jest prysznic (ciepła/zimna woda)? Tu mogę domyślać się jak wygląda sytuacja w schronisku pod Rysami.
- jak wygląda oblężenie tych schronisk, szczególnie w czerwcu?

Dodatkowo pytanie
Strbske pleso - czy tutaj da się zejść z gór i coś szybko znaleźć na jedną noc?

Po naszych schroniskach i tatrach już się trochę złaziłem, po słowackich wysokich i niskich także, ale tutaj nigdy jeszcze z przystankiem stąd moje pytania.
Tylko nie piszcie prosze ogólnie, że u nich euro i jest drożej itp, bo to wiem, czekam raczej na konkrety, które mogły by mi pomóc w planowaniu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum