Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: gorach., najniebezpieczniejszy, orla, perc, polskich, szlak

Orla Perć - najniebezpieczniejszy szlak w polskich górach.
Autor Wiadomo
lorensik 


Doczya: 17 Maj 2011
czyli 4700 dni temu

Posty: 4
Tematy: 0
Skd: Krosno
Wysany: 2011-05-27, 17:57   do moderatorki i nie tylko

hej
dołączam link ze zdjęciami z Orlej Perci
www.ntylkogory-karla.blogspot.com
Bardzo mi się podobał szlak, szłam pierwszy raz, przyznam, że adrenalinka miejscami jest, ale to nic w porównaniu z widokami i satysfakcja...!!! Cudowne!!! Wypadki na pewno są, to nieuniknione. Po prostu trzeba się skupić w niektórych miejscach... Gorąco polecam. Zeszłam juz wszystkie szlaki w Tatrach, ale na Orlej byłam dopiero niedawno... Po prostu potrzebowałam odpowiedniej ekipy a nie mięczaków... ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
amroz 


Doczy: 09 Sie 2011
czyli 4616 dni temu

Posty: 69
Tematy: 4
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Wałbrzych
Wysany: 2011-09-06, 06:56   

Orla zdecydowanie straszy na tych wszystkich zdjęciach w sieci. Zdecydowanie inny jest odbiór jak się już tam pójdzie, zmienia się troszeczkę obraz w głowie. Okazuje się że nie taki diabeł straszny jak go malują. Oczywiście to nie szlak na brzydką pogodę. Środek suchego lata jak najbardziej ale nie wyobrażam sobie męczyć się tam podczas deszczu czy oblodzeniu. Jak wszędzie trzeba kierować się rozsądkiem i szlak jak najbardziej na miłą przechadzkę :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
szpila 


Wiek: 55
Doczy: 11 Lip 2010
czyli 5011 dni temu

Posty: 118
Tematy: 1
Otrzyma 7 piw(a)
Skd: Gdańsk
Wysany: 2011-09-06, 20:57   

Ja na Orlą i Rysy wchodziłem kilka razy w życiu o różnych porach roku i za każdym razem zdobywam nowe doświadczenia i powiem krótko są Pikne :):):) oraz daja tyle adrenaliny,że po powrocie do Gdańska nie przeszkadza mi ten mamok miejski i ta szarość dnia codziennego... W niedługim czasie planuje wejść na Orlą póżną jesienią,oczywiście w sprzyjających warunkach pogodowych-objecuje zdjęcia z wejścia :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
kasiulek9004 



Doczya: 11 Lut 2012
czyli 4430 dni temu

Posty: 12
Tematy: 0
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Raków
Wysany: 2012-02-11, 20:58   

Marzeniee zawsze chciałam udać się na ten szlak ale zwykle jadę do Zakopanego z rodzicami a moja mam zbyt bardzo się boi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Paolo 



Doczy: 23 Sty 2012
czyli 4449 dni temu

Posty: 69
Tematy: 4
Skd: Lublin
Wysany: 2012-03-21, 21:11   

I pomyśleć, że ten szlak wytyczono ponad 100 lat temu...trochę szkoda, że odcinek na od Przeł. Krzyżne w stronę Wołoszyna został zamknięty, ale jeżeli ma to służyć ochronie przyrody to OK. A i tak pewnie niektórzy znający teren śmigają na dziko ;-) . Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Twist 


Wiek: 34
Doczy: 13 Kwi 2012
czyli 4368 dni temu

Posty: 7
Tematy: 1
Skd: Irlandia
Wysany: 2012-04-13, 14:01   

Hej wszytskim!
Na przelomie kwietnia i maja wybieramy sie z moja kobieta do Zakopanego i chcielibysmy poczuc troche adrenaliny. Oczywistym wyborem wydaje sie Orla Perc. Mam kilka pytan, ale najpierw krotkie info o mnie:

- zdrowy(brak przeciwskazan medycznych), dobrze zbudowany, dobra kondycja
- aktywny tryb zycia (sporty walki, silownia, bieganie)
- standardowy stroj (adidasy, wygodne ciuchy)
- termin 29.04 - 01.05
- brak doswiadczenia w gorach
- lek wysokosci

+ moja kobieta, skromnej postury, lecz ma jakies doswiadczenie w wedrowkach gorskich (raczej tych mniej wymagajacych), rowniez lek wysokosci

Czy przejscie tej trasyw tym terminie - przez nas- jest do wykonania? Wydaje mi sie ze tak, ale lepiej zapytac bardziej doswiadczonych.

Lek wysokosci mamy oboje spory. Staram sie z tym walczyc (nie dawno skoczylem na bungee pod Gubalowka - 90m) - kolejnym krokiem moze byc trudny szlak gorski. Lubimy wyzwania.

Jesli nie, to prosze o alternatywe.
Pozdrawiam, Artur
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
skierka187
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2012-04-13, 14:09   

Twist, zacytuję tu wypowiedź kolegi z innego tematu:

Szyba1982 napisa/a:
Orla Perć w maju to prawie śmierć na własne życzenie, druga połowa czerwca najwcześniej, ale nie maj. Przede wszystkim łańcuchy mogą być przymarznięte w taki sposób, że nie da się z nich skorzystać. Szlak bardzo śliski i niebezpieczny. Niebezpieczny również latem, a co dopiero zimą i w maju, gdy w górach w wysokich partiach warunki są dość dziwne i trudne do przewidzenia. Można natknąć się na pozostałości po lawinach, a co więcej - oznaczenia szlaku mogą być wcale niewidoczne. Moim zdaniem jest to wyprawa tylko dla osób z ogromnym doświadczeniem, doskonałym opanowaniem sprzętu zimowego górskiego i w asekuracji równie doświadczonych osób.
 
 
Twist 


Wiek: 34
Doczy: 13 Kwi 2012
czyli 4368 dni temu

Posty: 7
Tematy: 1
Skd: Irlandia
Wysany: 2012-04-13, 14:26   

Cytat:
i Ty chcesz iść na Orlą Perć :?: przepraszam ale albo jesteś totalnie nieświadomy zasad poruszania sie po górach albo chcesz już z tych gór nie wrócić


Dlatego wole spytac zanim cos zdecyduje. A 2 tygodnie to moim zdaniem wystarczajacy czas na zdobycie potrzebnych infromacji.

Dziekuje za szybkie odpowiedzi. Czy w takim razie istnieje szansa na zrobienie jakiejs innej trasy - mozliwie wysoko i z minimalna iloscia dolin i lasow? Czy taka wycieczka odpada i jestesmy 'skazan'i na mniej ambitne trasy?

Dziekuej za linki - na pewno przeczytam!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
szpila 


Wiek: 55
Doczy: 11 Lip 2010
czyli 5011 dni temu

Posty: 118
Tematy: 1
Otrzyma 7 piw(a)
Skd: Gdańsk
Wysany: 2012-04-13, 16:34   

Witam...Na sam początek i to z odpowiednim obuwiem polecam wejść na Giewoncik :):):)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
takitam 



Wiek: 36
Doczy: 27 Mar 2012
czyli 4385 dni temu

Posty: 58
Tematy: 1
Otrzyma 3 piw(a)
Skd: Lublin
Wysany: 2012-04-13, 20:35   

A tak z ciekawości ,ile wam zajeło (tym co byli) przejście Orlej ?

A ile czasu Zawrat - Świnica (Świnica - Zawrat ) ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Ewyo 



Wiek: 39
Doczya: 03 Sie 2010
czyli 4987 dni temu

Posty: 674
Tematy: 8
Otrzyma 17 piw(a)
Skd: Poznań
Wysany: 2012-04-14, 18:51   

Nie dyskredytowalabym dolin - Hala Gąsienicowa jest piekna o tej porze roku, jest tez Dolina Pieciu Stawow - zawsze piekna. Bez sprzetu/chocby dobrych, gorskich butow balabym sie isc wyzej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Paolo 



Doczy: 23 Sty 2012
czyli 4449 dni temu

Posty: 69
Tematy: 4
Skd: Lublin
Wysany: 2012-04-14, 22:05   

takitam napisa/a:
A tak z ciekawości ,ile wam zajeło (tym co byli) przejście Orlej ?

A ile czasu Zawrat - Świnica (Świnica - Zawrat ) ?


Z Zawratu na Świnicę, jak się nie mija za dużo osób to śmignie się w 30 minut; przejście Orlej wliczając dojście do szlaku od Kuźnic do Zawratu z powrotem do Kuźnic to 11 godzin. Ps. witam na forum Lubelaka :-) ps. 2. po pewnym czasie nie zwraca się uwagi na"czasówkę"... zatrzymujesz się i oddajesz się górom. Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
takitam 



Wiek: 36
Doczy: 27 Mar 2012
czyli 4385 dni temu

Posty: 58
Tematy: 1
Otrzyma 3 piw(a)
Skd: Lublin
Wysany: 2012-04-14, 23:07   

PIWO napisa/a:
takitam, w wysokich partiach będzie jeszcze zima . daruj sobie


Chodzi mi o okres sierpien/wrzesien jak już ;p

( Nie wiem czy w tym roku na Orlą , wątpię. Mam duży "szacunek" do trasy i nie chcę iść też z kimś kto nie był. No nie wiadomo w sumie z kim się pojedzie w tym roku. Wolę być przygotowany psychicznie na Orlą ;) A chodziło się po Świnicy czy Krzyżnem .. Spoko loko ;) )

A na zimowe górskie spacery jeszcze przyjdzie czas ;)

[ Dodano: 2012-04-15, 00:12 ]
Cytat:
po pewnym czasie nie zwraca się uwagi na"czasówkę"... zatrzymujesz się i oddajesz się górom.

a to ja tak mam . Zatrzymuje się co jakiś czas ale nie z powodu zadyszki jakiejś tylko żeby się "rozejrzeć" , nasycić się widokami.
A pytam o czas ,doświadczonych osób, żeby mniej więcej na przyszłość , bliższą czy dalszą , rozplanować sobie jakoś wszystko czy chociażby o której wstać i pójść w trasę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Start.Zakopane 



Doczy: 01 Cze 2011
czyli 4686 dni temu

Posty: 230
Tematy: 0
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Zakopane
Wysany: 2012-04-16, 11:33   

Moim zdaniem Orla Perć nie jest dobrym pomysłem na wybór trasy z początkiem maja- będzie zalegał śnieg,plus do tego lód,więc dla doświadczonych taterników będzie to nie lada wyzwanie,a co dopiero na lekki wypad z kobietą. Jest mnóstwo innych miejsc.,równie fajnych i godnych uwagi. Równie dobrze przy odpowiednich warunkach możecie wybrać się w doline za Mnichem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Gosia 


Doczya: 13 Lut 2012
czyli 4428 dni temu

Posty: 83
Tematy: 2
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Pilawa
Wysany: 2012-04-19, 19:56   

Na początku maja to nawet na Kasprowym Wierchu leży śnieg :-D Byliśmy dwa razy w długi majowy weekend w Tatrach (ale ze względu na oblężenie turystów zrezygnowaliśmy z wyjazdów w tym terminie) i zawsze na Kasprowym Wierchu było wielu narciarzy. Myślę, ze o Orlej Perci nie ma mowy jeśli nie macie doświadczenia w chodzeniu po górach.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum