Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: nowy targ

Nowy Targ
Autor Wiadomo
Kamila 


Doczya: 24 Lut 2010
czyli 5174 dni temu

Posty: 253
Tematy: 9
Otrzyma 3 piw(a)
Wysany: 2010-03-24, 23:35   

Oj tak tak smak lodów z Nowego Targu pamiętam do dzisiaj :-) W ogóle bardzo mi się podoba ta miejscowość, jest taka inna...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
skierka187
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2010-03-25, 17:06   

tak mówicie o tych lodach że chyba jakoś przejadę się do Nowego Targu specjalnie by spróbować
 
 
Dorotea 


Zaproszone osoby: 28
Wiek: 36
Doczya: 08 Kwi 2010
czyli 5131 dni temu

Posty: 220
Tematy: 0
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Wejherowo
Wysany: 2010-04-23, 16:48   

Ja tak samo,bo jeszcze nigdy nie próbowałam:-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
poszept 



Doczy: 12 Mar 2010
czyli 5158 dni temu

Posty: 192
Tematy: 6
Otrzyma 6 piw(a)
Wysany: 2010-05-08, 19:48   

Dorotea napisa/a:
Ja tak samo,bo jeszcze nigdy nie próbowałam:-)


Nowotarskie lody mają ogólnopolską renomę

Podhale już nie tylko może się pochwalić takimi tradycyjnymi produktami jak oscypki, bundz czy redykołki. Niedługo turyści będą z czystym sumieniem mogli powiedzieć, że Podhale lodami stoi. Od tego roku bowiem Nowy Targ stara się o wpisanie wytwarzanych w tym mieście lodów na listę produktów tradycyjnych. Chodzi o lody robione w czterech lodziarniach na terenie miasta. Według przewodnika Pascala są to najlepsze tego typu wyroby w południowej Polsce.



–W piękne pogodne dni niemal instynktownie szukamy czegoś, co dałoby nam odrobinę ochłody. W Nowym Targu mamy wspaniałe tradycje schładzania się wyśmienitymi, tradycyjnymi lodami, kupowanymi w znanych od lat punktach w centrum miasta – zachęca ją do spróbowania swych produktów nowotarscy wytwórcy lodów, wspierani mocno przez nowotarskie władze. Warto przypomnieć, że w połowie ubiegłego wieku lody w Nowym Targu wyrabiano, kręcąc je ręcznie w naczyniach obłożonych lodem, wykutym prosto z Dunajca i przechowywanym w piwnicy.

Dziś nowotarskie lody wytwarzane są w nowoczesnej aparaturze chłodniczej, ale przez dziesięciolecia nic nie straciły na swoim smaku, dzięki pilnie strzeżonym tajemnicom produkcji i wyłącznie naturalnym składnikom w recepturze.

–Czy podane w tradycyjnym waflu, czy w sposób wykwintny na półmisku, wspaniałe lody produkowane z mleka, jaj, cukru, śmietanki i owoców to duma Nowego Targu – tłumaczy Marcin Jagła, naczelnik wydziału infrastruktury społecznej i promocji. –Na te delicje przyjeżdżają do nas smakosze z całej Polski.

Warto zatem odwiedzić Nowy Targ, gdy już będziemy zmęczeni gwarem Zakopanego i zjeść te wspaniałe lody.

Lista renomowanych lodziarni: Karolina Żarnecka,Rynek26; Zofia Lubieńska, ul. Sokoła 11; Magdalena Klepacz, Deja Vue, Rynek 25; Andrzej Jarkiewicz , ul. Kościuszki, Rynek 9.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
poszept 



Doczy: 12 Mar 2010
czyli 5158 dni temu

Posty: 192
Tematy: 6
Otrzyma 6 piw(a)
Wysany: 2010-05-08, 19:51   

XYZ napisa/a:
w Nowym Targu podobno jest wiele znanych firm wyrabiających skórzaną odzież


troszke ich jest: http://www.cylex.pl/nowy+targ/odzie%C5%BC.html
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kamila 


Doczya: 24 Lut 2010
czyli 5174 dni temu

Posty: 253
Tematy: 9
Otrzyma 3 piw(a)
Wysany: 2010-05-09, 21:06   

lody mają nieziemskie, niebo w gębie ;-) a co do tych firm wyrabiających odzież skórzaną to szczerze mówiąc nie wiedziałam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kochamzakopane
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2010-05-10, 20:10   

co do firm odzieżowych to ja kojarzę markę Cristo Pelli - to też z Nowego Targu :?:
 
 
Dorotea 


Zaproszone osoby: 28
Wiek: 36
Doczya: 08 Kwi 2010
czyli 5131 dni temu

Posty: 220
Tematy: 0
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Wejherowo
Wysany: 2010-05-10, 20:17   

wow, kliknęłam w linka i faktycznie dość sporo tego:D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
VS84
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2011-11-02, 23:55   

W Nowym Targu byłem kilka razy, głównie w marketach na zakupach bo od mojego ośrodka w którym śpię jest zaledwie 10 km więc taka sama droga, jak do Zakopanego. Przejeżdżałem też przez centrum i muszę przyznać, że klimat przeuroczy, takie stare targowe miasteczko, muszę się tam kiedyś wybrać zdjęcia porobić :-)

Ale nie o tym miałem mówić, a właściwie o tym z czym mi się Nowy Targ kojarzy i tu pytanie do Was ? ;-) Ilekroć nad ranem jadąc do Zakopanego, albo wracając tak do godziny 9:00 rano, a trochę już tych wyjazdów było ;-) Zawsze dosłownie zawsze przed Nowym Targiem super widoki, całe Tatry praktycznie widać jak na dłoni, nagle wjeżdżam do Nowego Targu i nic, zero Tatra zero widoków, wszędzie mgła i białe mleko, widoczność na góra 50 metrów :-) Czy tam tak jest zawsze nad ranem :?: i dlaczego :?: Bo zaraz po wyjeździe z Nowego Targu znów widać góry, piękne widoki, słoneczko itp ;-) A tylko nad tym Nowym Targiem to coś i z tym zawsze Nowy Targ mi się kojarzy :-)
 
 
DalliKK 



Wiek: 36
Doczy: 18 Lut 2012
czyli 4451 dni temu

Posty: 191
Tematy: 8
Otrzyma 19 piw(a)
Skd: Kezmarok/Kiezmark SK
Wysany: 2012-02-19, 18:53   

do nowego targu od mala clowiek chodzil na targ na zakupy. i chyba raz bylem w centrum. I barzo ladna droga byla z Kezmarku prez magure do niedzice i okolo jeziora Czorsztynskiego. Jednom dobe kurzowal i bus na tej trase. Wlasnie Nowy targ to jest Partnerskie miasto z Kezmarkom.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gas 


Wiek: 54
Doczy: 23 Cze 2014
czyli 3594 dni temu

Posty: 2
Tematy: 0
Skd: Mokotów
Wysany: 2014-06-23, 11:33   

XYZ napisa/a:
i przecież ogromny targ w Nowym Targu jest - na którym wszystko można znaleźć i kupić

Niestety - mydło i powidło, które w głównej mierze kupują Słowacy ... Nie polecam zakupu tam również skór - lepiej udać się do Ostrowska i Waksmundu ...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zakrun 


Wiek: 38
Doczy: 04 Sie 2014
czyli 3552 dni temu

Posty: 30
Tematy: 0
Skd: Lublin
Ostrzee:
 3/3/4
Wysany: 2014-08-19, 12:04   

Straszna jakość tych towarów. nie wydałbym tam złotówki
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum