Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: nosal

Nosal
Autor Wiadomo
matt3991 


Wiek: 30
Doczy: 20 Lut 2010
czyli 5173 dni temu

Posty: 59
Tematy: 6
Skd: Zakopane
Wysany: 2011-01-06, 21:00   

Lucy27 napisa/a:
Ja dwa razy wbierałam noclegi na ul. Karłowicza


W jakim pensjonacie/domu jeśli można wiedzieć? :-D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
VS84
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2011-11-01, 21:03   

Eh no nie przesadzajcie z tym Nosalem, że to trudny szlak jakiś. Owszem od strony tamy jest męczący, bo trochę tam stromo. Ale każdy bez problemu z 2 czy 4 przerwami tam wejdzie. A nikt nie powiedział, że tam trzeba biegiem wchodzić. Ja też muszę przyznać, że po 15 minutach wysiadłem, cały zlany potem ;-) ale 5-10 minut przerwy i szło iść dalej :-) Najtrudniejszym miejscem to chyba jest ten moment właśnie, gdzie trzeba się schylić i przejść pod tym kamieniem, ale to bardziej przy schodzeniu niż wchodzeniu jest trudne. Po za tym jak już ktoś napisał idzie to obejść. A co do samych wrażeń, ze szczytu, to widoki w sumie fajne, bo widać dosyć sporo, pomimo, że to tak blisko Zakopanego i idzie się tam w sumie 40 minut. Więc na taką spacerową wycieczkę w niedzielne popołudnie w sam raz jak dla mnie :-)
 
 
ola's 



Wiek: 28
Doczya: 19 Maj 2010
czyli 5085 dni temu

Posty: 1762
Tematy: 4
Otrzyma 25 piw(a)
Skd: Głubczyce
Wysany: 2011-11-02, 15:49   

Nosal piękna sprawa.. ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Lucy 



Wiek: 48
Doczya: 28 Pa 2011
czyli 4558 dni temu

Posty: 381
Tematy: 8
Otrzyma 28 piw(a)
Skd: z pięknego Śląska
Wysany: 2011-11-02, 20:22   

Mikołaj napisa/a:
bo mogą się zniechęcić idąc od strony Zakopanego i schodząc w stronę Kuźnic

a co tak odrzuca?
pytam, bo na Nosalu nie byłam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
VS84
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2011-11-02, 20:26   

Ja tam bym go nie polecił na pierwszy raz nie tylko ze względu na to podejście... ale nie oszukujmy się walory widokowe też są średnie i wątpię, żeby osoba będąca pierwszy raz w Tatrach, mogła się zakochać w Tatrach widząc to co najlepsze gdzieś w oddali ;-)

Lucy napisa/a:
a co tak odrzuca?


Chodzi pewnie o te strome podejście... trasa niby 40-50 minut ale cały czas ostro w górę ;-) Ktoś kto po górach mało chodzi.. po 10 minutach ma dosyć i czuje raczej niechęć do tego, żeby iść dalej :mrgreen:
 
 
marco polo 



Doczy: 27 Sie 2010
czyli 4985 dni temu

Posty: 8
Tematy: 2
Skd: Zakopane
Wysany: 2011-12-15, 04:48   

to ja w takim razie poproszę o info o tym obejściu tej skalnej półki gdzie trzeba się schylić bo mi to sprawiło problem chociaż po wyższych górach łaziłem to w tamtym miejscu się potrafię zblokować. którędy idzie to obejście?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Noname 



Wiek: 35
Doczy: 07 Kwi 2012
czyli 4396 dni temu

Posty: 37
Tematy: 1
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Łódź
Wysany: 2012-04-08, 23:00   

Patrząc po waszych zdjęciach wydaje mi się że Nosal jest troszkę niedoceniona górą,, W tym roku na pewno też się na nią wybiorę.. Wcześniej ją ignorowałem ale patrząc po waszych zdjęciach wydaje się być idealna na 1/2 dzień pobytu.. I do tego te kuszące widoki.. W sam raz na rozgrzewkę :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Iga 



Wiek: 38
Doczya: 06 Lip 2011
czyli 4672 dni temu

Posty: 68
Tematy: 1
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Lubartów
Wysany: 2012-04-08, 23:38   

Noname napisa/a:
Patrząc po waszych zdjęciach wydaje mi się że Nosal jest troszkę niedoceniona górą,, W tym roku na pewno też się na nią wybiorę.. Wcześniej ją ignorowałem ale patrząc po waszych zdjęciach wydaje się być idealna na 1/2 dzień pobytu.. I do tego te kuszące widoki.. W sam raz na rozgrzewkę :)

O tak! Nosal jest zdecydowanie niedoceniany. I jest idealną rozgrzewką na pierwszy czy drugi dzień pobytu, przed dłuższymi wyprawami. Polecam też trasę z Nosala na Polanę Olczyską i dalej na Kopieniec (zresztą wspomnianą już wcześniej w tym wątku). Potem można zejść w kierunku Cyrhli i wrócić do Zakopanego busem (piechotą nie polecam, bo idzie się cały czas dość ruchliwą trasą, bez porządnego pobocza nawet). Kopieniec jest chyba jeszcze bardziej niedoceniany niż Nosal. Uwielbiam go, bo widok ze szczytu jest naprawdę świetny, a ludzi jak na lekarstwo :-) Można spokojnie posiedzieć i podelektować się Tatrami ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
takitam 



Wiek: 36
Doczy: 27 Mar 2012
czyli 4407 dni temu

Posty: 58
Tematy: 1
Otrzyma 3 piw(a)
Skd: Lublin
Wysany: 2012-04-09, 09:04   

Iga napisa/a:
Polecam też trasę z Nosala na Polanę Olczyską i dalej na Kopieniec (zresztą wspomnianą już wcześniej w tym wątku). Potem można zejść w kierunku Cyrhli i wrócić do Zakopanego busem (piechotą nie polecam, bo idzie się cały czas dość ruchliwą trasą, bez porządnego pobocza nawet).


W zeszłe wakacje zrobiłem pieszo trasę jako dzień przeznaczony na "odpoczynek" ;) Przyjemna , nic tylko brać urządzenie zdjęciorobiące ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jag
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2012-04-10, 21:30   

Nosal, Polana Olczyska i Kopieniec to świetna i mało wymagająca trasa :-D ...wracając można jeszcze "zahaczyć" o kaplicę na Jaszczurówce...a jeżeli chodzi o samo wejście na Nosal, to rzeczywiście lepiej wchodzić od Kuźnic, podejście znacznie dłuższe, ale mniej męczące :-P ...ja jednak zdecydowanie wolę wchodzić po stromych schodkach ;-)
 
 
Ewyo 



Wiek: 39
Doczya: 03 Sie 2010
czyli 5009 dni temu

Posty: 674
Tematy: 8
Otrzyma 17 piw(a)
Skd: Poznań
Wysany: 2012-04-11, 18:38   

Iga napisa/a:
Polecam też trasę z Nosala na Polanę Olczyską i dalej na Kopieniec (zresztą wspomnianą już wcześniej w tym wątku). Potem można zejść w kierunku Cyrhli i wrócić do Zakopanego busem

ja zrobiłam tę trasę dokładnie odwrotnie :-) pojechaliśmy do Cyrhli, od niej weszliśmy na Kopieniec, zeszliśmy do Dol. Olczyskiej, potem na Nosal - najbardziej łagodnym z możliwych podjeść ;-) i zeszliśmy tym schodkami - w tę stronę też fajnie robi się tę traskę
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Iga 



Wiek: 38
Doczya: 06 Lip 2011
czyli 4672 dni temu

Posty: 68
Tematy: 1
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Lubartów
Wysany: 2012-04-11, 18:40   

Ewyo napisa/a:
Iga napisa/a:
Polecam też trasę z Nosala na Polanę Olczyską i dalej na Kopieniec (zresztą wspomnianą już wcześniej w tym wątku). Potem można zejść w kierunku Cyrhli i wrócić do Zakopanego busem

ja zrobiłam tę trasę dokładnie odwrotnie :-) pojechaliśmy do Cyrhli, od niej weszliśmy na Kopieniec, zeszliśmy do Dol. Olczyskiej, potem na Nosal - najbardziej łagodnym z możliwych podjeść ;-) i zeszliśmy tym schodkami - w tę stronę też fajnie robi się tę traskę

Wiem, wiem :-) Robiłam ją już chyba we wszystkie możliwe strony ;-)

[ Dodano: 2012-04-11, 19:15 ]
A na potwierdzenie, że warto się tam wybrać, kilka widoczków z trasy Nosal - Polana - Kopieniec, sprzed trzech tygodni:











Wiem, że nie są najlepszej jakości, ale cośtam widać ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
jag
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2012-04-13, 21:45   

Iga napisa/a:
kilka widoczków z trasy Nosal - Polana - Kopieniec, sprzed trzech tygodni


...świetne zimowe zdjęcia, ja dysponuję tylko letnimi z tego szlaku ;-) ...
 
 
Majka M 



Doczya: 19 Lip 2012
czyli 4293 dni temu

Posty: 124
Tematy: 3
Otrzyma 6 piw(a)
Skd: Krakow
Wysany: 2012-07-19, 13:01   

Nosal od Zakopanego-Olczyska-Kopieniec-Cyrhla to mój ulubiony wariant.Nie znoszę podejścia od Kuźnic.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ostry2563 


Doczy: 11 Pa 2011
czyli 4575 dni temu

Posty: 86
Tematy: 1
Otrzyma 3 piw(a)
Skd: Jastrzębie Zdrój
Wysany: 2012-07-19, 16:46   

a dlaczego nie od Kuźnic ? mam zamiar wybrać się na Nosal w sierpniu :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum