Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: nocowanie, schroniskach

Nocowanie w schroniskach?
Autor Wiadomo
kolaszek 


Wiek: 31
Doczy: 18 Lip 2010
czyli 5025 dni temu

Posty: 88
Tematy: 3
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Radomsko/Wrocław
Wysany: 2011-07-07, 22:01   

Dostaniesz koc, a pościel kosztuje 10zł ( opłata jednorazowa)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
PIWO
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2011-07-07, 22:13   

Cytat:
Dostaniesz koc, a pościel kosztuje 10zł ( opłata jednorazowa)

No to spoko myślałem że 10 zł za dobe się płaci .
 
 
doscik 



Wiek: 36
Doczy: 19 Cze 2010
czyli 5054 dni temu

Posty: 52
Tematy: 0
Skd: Morąg
Wysany: 2011-07-11, 21:32   

Może kiedyś uda mi się spędzić choć jedną noc w schronisku. Myślę, że mogło by to być fajne przeżycie ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
borsuk6x9 



Wiek: 55
Doczy: 27 Sty 2011
czyli 4832 dni temu

Posty: 573
Tematy: 6
Otrzyma 15 piw(a)
Skd: Łódź
Wysany: 2011-07-12, 04:29   

ostatnio zirytowała mnie informacja że w schronisku nad morskim okiem toaleta jest płatna.
rozumiem że schronisko przeszło w prywatne ręce ale pewne rzeczy powinny być w standardzie. niedługo zabronią spożywania własnych posiłków a te ichnie są drogie jak w trzygwiazdkowym lokalu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
jabol 



Doczy: 06 Cze 2010
czyli 5067 dni temu

Posty: 607
Tematy: 15
Otrzyma 27 piw(a)
Skd: Katowice
Wysany: 2011-07-12, 08:35   

borsuk6x9 napisa/a:
ostatnio zirytowała mnie informacja że w schronisku nad morskim okiem toaleta jest płatna

ile kosztuje zwykłe sikanie ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
borsuk6x9 



Wiek: 55
Doczy: 27 Sty 2011
czyli 4832 dni temu

Posty: 573
Tematy: 6
Otrzyma 15 piw(a)
Skd: Łódź
Wysany: 2011-07-12, 10:24   

zwykłe 2 PLN a po :mrgreen: ścianach drożej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Bobb 



Wiek: 52
Doczy: 25 Cze 2010
czyli 5048 dni temu

Posty: 246
Tematy: 0
Otrzyma 4 piw(a)
Skd: Warszawa / Zakopane
Wysany: 2011-07-17, 21:32   

Przez chwilę (dłuższą) nie wchodzę na forum i od razu wybucha kłótnia ;-)
A tak na serio to podpisuję się pod tym co powiedział m.in. Marco i szpila i dodam nawet więcej, że kiedy (i gdzie) tylko mogę to nie korzystam nawet ze schronisk tylko śpię pod namiotem.
Powiecie że w Tatrach nie można - ano racja, na szczęście są w Polsce góry gdzie można (jeszcze) nocować pod namiotami :-)

Co ro zakupu czajniczka elektrycznego - proponuję zamiast niego maleńki palniczek gazowy, który załatwia nam kwestię wrzątku nie tylko w schronisku (kiedy kuchnia zamknięta) ale także w górach czy w innych sytuacjach (patrz drugie zdjęcie ;-) ). Waży toto niecałe 100 g (mój Primus 82 g) do tego mały kartusz i 2-3 osoby mają dosyć wrzątku na tydzień.
Poniżej załączam zdjęcie naszej kuchni polowej dla 14 osób składającej się z 3 palników i dużych kartuszy. Zdjęcie zostało zrobione pod schroniskiem Jagodna gdzie rozbiliśmy się namiotami na ostatniej majówce (tej na której spadł śnieg)

Poruszony został też wątek wysokich cen - jest na to sposób żeby zamiast 20-40 PLN płacić w schroniskach połowę, a przynajmniej na początek o 20% mniej, wystarczy zostać członkiem PTTK ;-)

Przy okazji - Łoowca napisała o tym jak została potraktowana w Roztoce, czy możesz rozwinąć temat, bo z tego co wiem Marek Pawłowski prowadzący to schronisko należy raczej do spokojnych ludzi, więc pewnie musiało się coś wydarzyć. co wyprowadziło go z równowagi, chyba że zmienił się najemca - muszę to przy okazji sprawdzić ;-)


[ Dodano: 2011-07-19, 21:28 ]
Część ostatnich postów zniknęła :-(
Zgłaszałem to już adminowi telefonicznie ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Łoowca 


Doczya: 28 Cze 2011
czyli 4680 dni temu

Posty: 16
Tematy: 2
Skd: Kraków
Wysany: 2011-07-20, 08:57   

w Roztoce byłam akurat w środku zimy, dlatego w schronisku i na szlakach nie było wielu turystów. Dotarliśmy tam w porze obiadowej (noc spędziliśmy w 5 stawach). Czuliśmy się niemile widziani..jak intruzi...poprosiliśmy o wrzątek, bo mieliśmy własny prowiant, co również nie zostało dobrze przyjęte. Za wrzątek zapłaciliśmy horrendalną cenę i jeszcze okrzyczano nas, że pobrudziliśmy garnek (!), w którym podano nam wrzątek. Toaleta okazała się być płatna kilka złotych, nawet jeśli chcieliśmy tylko skorzystać z lustra. A po zaglądnięciu do środka okazało się, że nie ma tam lustra! W takim razie nie skorzystaliśmy w ogóle z toalety, za co i tak kazano nam zapłacić (!). W schronisku panowała bardzo nieprzyjemna atmosfera. Wszyscy turyści siedzieli cicho i rozglądali się po sali...migiem zjedliśmy nasze kanapki i uciekliśmy z Roztoki.

Zauważę tylko, że było to jakieś 3 lata temu, więc od tego czasu mogło się tam coś zmienić. Do tego była zima i załamanie pogody, a dopiero co opuściliśmy 5 stawów, które uwielbiamy za gościnność i atmosferę...Może to wszystko miało jakiś wpływ na panujące humory ;> Fakt jednak pozostaje faktem i nie spieszno mi wracać do Roztoki.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mareczek87 



Wiek: 36
Doczy: 25 Lip 2010
czyli 5018 dni temu

Posty: 70
Tematy: 3
Otrzyma 3 piw(a)
Skd: Wrocław
Wysany: 2011-07-20, 15:18   

Mi osobiście nie dane było spać jeszcze w schronisku, jakoś wole pokoje 2 - osobowe :P
ale wiem że czeka mnie na pewno spanie w przyszłości koło Morskiego Oka. Bo wejście na Rysy śpiąc w Zakopanem nie jest zbyt mądre.
A tak zapytam dlaczego nie można spać pod namiotem w Tatrach :P?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Łoowca 


Doczya: 28 Cze 2011
czyli 4680 dni temu

Posty: 16
Tematy: 2
Skd: Kraków
Wysany: 2011-07-20, 15:27   

nie trzeba spać w morskim oku żeby iść na Rysy. Wystarczy odpowiednio wcześnie wyruszyć z Palenicy :))) Ja nocowałam w Bukowinie i o ile dobrze pamiętam na szlak wyszłam wcale nie tak bardzo wcześnie, bo chyba tuż przed 8 rano.... ;> i spokojnie obskoczyłam Rysy ;]
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mareczek87 



Wiek: 36
Doczy: 25 Lip 2010
czyli 5018 dni temu

Posty: 70
Tematy: 3
Otrzyma 3 piw(a)
Skd: Wrocław
Wysany: 2011-07-20, 15:30   

Tylko ja będę zaliczał Rysy będąc w Zakopanem. I nawet jak wcześniej wstanę to busy jeżdżą od 6. na Palenicy jest się koło 6:30, potem dojście i przy schronisku dopiero ok. 8:30 będę...późno...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jabol 



Doczy: 06 Cze 2010
czyli 5067 dni temu

Posty: 607
Tematy: 15
Otrzyma 27 piw(a)
Skd: Katowice
Wysany: 2011-07-20, 15:44   

mareczek87 napisa/a:

A tak zapytam dlaczego nie można spać pod namiotem w Tatrach :P?


Baza tatrzańska PZA — lato 2011


W sezonie letnim 2011 będą funkcjonować obozowiska taternickie dla wspinaczy i taterników jaskiniowych. Korzystać z nich mogą wyłącznie osoby zrzeszone w PZA oraz w federacjach należących do UIAA oraz wspinacze niezrzeszeni.

Obozowiska na Polanie Szałasiska i Polanie Rogoźniczańskiej będą uruchomione od 22 czerwca do 31 sierpnia 2011.
Kontynuowane będą akcja „Junior” oraz akcja „Senior”, dające ok. 50% zniżki na noclegi. Aby skorzystać z akcji „Junior”, warunkiem koniecznym jest zaświadczenie o ukończeniu kursu taternickiego (powierzchniowego) lub posiadanie karty taternika jaskiniowego (3 lata od daty ukończenia kursu lub zdania egzaminu w przypadku taterników jaskiniowych) oraz przynależność do klubu zrzeszonego w PZA.
Osobom nocującym zapewniamy: miejsce w namiotach na materacach, możliwość korzystania z kuchni turystycznej (kuchenki gazowe), prymitywne zaplecze sanitarne.
Oczekujemy traktowania bazy tatrzańskiej jako naszego wspólnego dobra, za które razem odpowiadamy jako jedno środowisko.
Każde obozowisko ma swój wewnętrzny regulamin, którego ostateczna interpretacja należy do kierownika taboru.
Obozowiska leżą na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego i obowiązują na nich przepisy ochrony przyrody dotyczące parków narodowych oraz zarządzenia TPN.
Zapraszamy!

Szałasiska w Dolinie Rybiego Potoku

Taborem kieruje: Julian Kubowicz (tel. +48 666 386 898)
Rezerwacje proszę przesyłać SMS-em podając imię i nazwisko osoby rezerwującej, ilość osób i termin pobytu.
Przyjęcie rezerwacji będzie każdorazowo potwierdzane SMS-em.
W razie braku miejsc również zostaną wysłane powiadomienia.

Ceny noclegów:

18 zł — dla członków PZA (9 zł dla uczestników akcji „Junior” i „Senior”),
26 zł — dla osób niezrzeszonych w PZA,
członkowie honorowi PZA - bez opłat.

Betlejemka, całoroczna baza taterników — Centralny Ośrodek Szkolenia PZA

Bazą kieruje Adrian Koźbiał (tel. +48 603 424 101, e-mail: betlejemka@pza.org.pl).

Ceny noclegów:

24 zł — dla członków PZA (12 zł dla uczestników akcji „Junior” i „Senior”),
32 zł — dla osób niezrzeszonych w PZA,
członkowie honorowi PZA - bez opłat.

Polana Rogoźniczańska nieopodal Kir Kościeliskich

Taborem kierują Zosia Chruściel (tel. +48 602 494 318, e-mail: explorer@iq.pl).

Ceny noclegów:

15 zł — dla członków PZA (8 zł dla uczestników akcji „Junior” i „Senior”),
20 zł — dla osób niezrzeszonych w PZA,
członkowie honorowi PZA - bez opłat.

Uwaga:
Do zniżek (takich jak członkowie PZA) uprawnieni są również członkowie organizacji zrzeszonych w UIAA.
Wszelkie zapytania, uwagi, komentarze lub zastrzeżenia do sprawy funkcjonowania obozowisk tatrzańskich należy kierować bezpośrednio do ich kierowników lub do Ditty Kicińskiej (tel. +48 502 125 216, e-mail: kt@pza.org.pl).


źródło:
http://pza.org.pl/news.acs?id=732398
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wicej szczegw
Wystawiono 1 piw(a):
mareczek87
PIWO
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2011-07-20, 16:14   

mareczek87 napisa/a:
Tylko ja będę zaliczał Rysy będąc w Zakopanem. I nawet jak wcześniej wstanę to busy jeżdżą od 6. na Palenicy jest się koło 6:30, potem dojście i przy schronisku dopiero ok. 8:30 będę...późno...


Wchodziłem tak na Rysy
6:10 bus
7:00 palenica
na luzie wszedłem na Rysy i zszedłem do Palenicy nie musiałem się spieszyć na ostatniego busa .
 
 
mareczek87 



Wiek: 36
Doczy: 25 Lip 2010
czyli 5018 dni temu

Posty: 70
Tematy: 3
Otrzyma 3 piw(a)
Skd: Wrocław
Wysany: 2011-07-20, 16:17   

Ale ja to wiem, że nie muszę się spieszyć itd. Ale ja po prostu chce sobie "luźno" bez ludzi iść :) Tak jak na Giewoncie byłem o 9:00, jakie to piękne uczucie wracając widząc te tłumy i potem widząc na szczęście tylko na obrazkach te ogromne kolejki :P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
speedy 



Wiek: 37
Doczy: 19 Cze 2010
czyli 5054 dni temu

Posty: 338
Tematy: 4
Otrzyma 3 piw(a)
Skd: Morąg
Wysany: 2011-07-20, 21:14   

Miełem tak samo z Rysami na Słowacji koło 12 złaziłem, a na górę właziły tłumy :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum