Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: nocowanie, schroniskach

Nocowanie w schroniskach?
Autor Wiadomo
Bobb 



Wiek: 52
Doczy: 25 Cze 2010
czyli 5044 dni temu

Posty: 246
Tematy: 0
Otrzyma 4 piw(a)
Skd: Warszawa / Zakopane
Wysany: 2011-05-14, 17:28   

PIWO napisa/a:
W tym roki pierwszy raz będę spał w schronisku już nie mogę się doczekać . Najbardziej przerażają mnie ceny żywności . Jadę na kilka dni więc wszystkiego przytargać z marketu się nie da :-|

Dzienna porcja produktów do wyżywienia 1 dorosłej osoby waży ok 500-600 g (suchej masy), w zależności od tego w jakim schronisku będziesz będziesz miał do dyspozycji kuchnię lub tylko wrzątek zabierasz takie produkty, które wymagają gotowania lub zalania wrzątkiem (pomijam chińskie zupki, na których da się "pojechać" co najwyżej 2-3 dni).
Wyjazdy organizowane przeze mnie działają na tych zasadach, że każdy na 4-5- dni nosi swoją porcję jedzenia (ok. 2,5-3 kg) + normalny bagaż + najczęściej sprzęt do spania (namiot, karimata, śpiwór).
W jakim schronisku zamierzasz się zatrzymać, bo nie wszędzie pozwolą Ci na użycie swojej kuchenki, ale jest i na to sposób ;-)
Jeśli chcesz to mogę Ci podpowiedzieć ile czego zabrać na osobę, spokojnie dacie radę :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bobb 



Wiek: 52
Doczy: 25 Cze 2010
czyli 5044 dni temu

Posty: 246
Tematy: 0
Otrzyma 4 piw(a)
Skd: Warszawa / Zakopane
Wysany: 2011-05-14, 18:28   

Parys napisa/a:
Ladne tu widze spiskowanie!!! nie dacie zarobic :evil: a wrzatek tez kosztuje!! trzeba go na czyms zagotowac :mrgreen: jednego razu widzialem jak facet dal dwa jejka aby mu zrobili jajacznice!!po chwili dziewczyna wola przez okoienko:Jajecznica z wlasnych jaj do odebrania!!!!! :mrgreen: :mrgreen: Smiech byl na calej sali!!!!!!!!!!

Ale jaja ;-) Na to by zabrać własne jajka w góry i to w dodatku powierzyć je panience z okienka w schronisku to bym nie wpadł ;-)
A tak na poważnie - sam jako stary PTTK'owiec powinienem popierać swoje, no ale gdyby ceny w schroniskach były bardziej przystępne to sam bym nie nosił żarcia, a w tej sytuacji... Rozumiem, powiedzmy w takiej Chacie pod Rysami, gdzie tragarze wszystko muszą wnieść na własnych plecach, ale np. w Murowańcu, czy Chochołowskiej? Z drugiej zaś strony opłaty ajencyjne dla PTTK nie są wcale takie niskie, więc ajenci starają się wyjść na swoje - co zresztą zrozumiałe.
Co do wrzątku to zgodzę się, że cena 0,5 gr/l jest uczciwa, sam przeważnie wrzucam więcej do skarbonki obok okienka, bo z tego co zauważyłem nie każdy płaci, a opał kosztuje :evil:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
speedy 



Wiek: 37
Doczy: 19 Cze 2010
czyli 5050 dni temu

Posty: 338
Tematy: 4
Otrzyma 3 piw(a)
Skd: Morąg
Wysany: 2011-05-14, 21:55   

W tym roku planuje przenocowac w schronisku, a skoro świt ruszyc dalej ;D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
PIWO
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2011-05-14, 23:20   

Bobb napisa/a:
PIWO napisa/a:
W tym roki pierwszy raz będę spał w schronisku już nie mogę się doczekać . Najbardziej przerażają mnie ceny żywności . Jadę na kilka dni więc wszystkiego przytargać z marketu się nie da :-|

Dzienna porcja produktów do wyżywienia 1 dorosłej osoby waży ok 500-600 g (suchej masy), w zależności od tego w jakim schronisku będziesz będziesz miał do dyspozycji kuchnię lub tylko wrzątek zabierasz takie produkty, które wymagają gotowania lub zalania wrzątkiem (pomijam chińskie zupki, na których da się "pojechać" co najwyżej 2-3 dni).
Wyjazdy organizowane przeze mnie działają na tych zasadach, że każdy na 4-5- dni nosi swoją porcję jedzenia (ok. 2,5-3 kg) + normalny bagaż + najczęściej sprzęt do spania (namiot, karimata, śpiwór).
W jakim schronisku zamierzasz się zatrzymać, bo nie wszędzie pozwolą Ci na użycie swojej kuchenki, ale jest i na to sposób ;-)
Jeśli chcesz to mogę Ci podpowiedzieć ile czego zabrać na osobę, spokojnie dacie radę :-)



Będę nocował w Pięciu Stawach jadę na 5 dni . O ile dobrze pamiętam to wrzątek jest tam chyba płatny . Wstawać będę o 4-5 rano więc bufet jest jeszcze zamknięty . Zupek chińskich i innego jedzenia na wrzątek sobie wezmę . Jakiś ser pasztet i kawałek kiełbasy i owoce też wezmę bo to się nie zepsuje największy problem to chleb i picie na szlak .Chleba nie będę trzymał nie wiadomo ile dni .
 
 
PIWO
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2011-05-14, 23:29   

Iva napisa/a:
Zawsze możesz wziąć pieczywo chrupkie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Zastanawiałem się nad tym muszę kiedyś kupić sobie do domu i zobaczyć jak się z tym je.
A wy co o tym myślicie ?
 
 
Bobb 



Wiek: 52
Doczy: 25 Cze 2010
czyli 5044 dni temu

Posty: 246
Tematy: 0
Otrzyma 4 piw(a)
Skd: Warszawa / Zakopane
Wysany: 2011-05-15, 15:22   

PIWO napisa/a:
Będę nocował w Pięciu Stawach jadę na 5 dni . O ile dobrze pamiętam to wrzątek jest tam chyba płatny . Wstawać będę o 4-5 rano więc bufet jest jeszcze zamknięty . Zupek chińskich i innego jedzenia na wrzątek sobie wezmę . Jakiś ser pasztet i kawałek kiełbasy i owoce też wezmę bo to się nie zepsuje największy problem to chleb i picie na szlak .Chleba nie będę trzymał nie wiadomo ile dni .

W piątce jest takie pomieszczenie kuchenne, w którym możesz sobie użyć własnej kuchenki, albo grzałki (kiedyś takie coś było zamiast czajników bezprz.) W sumie to tylko w Chochołowskiej o ile dobrze pamiętam są do dyspozycji na dole czajniki bezprzewodowe (na łańcuszkach ;-) ) W kazdym innym schronisku wrzątek możesz dostać albo z kuchni, albo ugotować na własnej kuchence gazowej.
Co do chleba to świeży krojony spokojnie wytrzymuje 3-4 dni, a w całości nawet do tygodnia. Pieczywo chrupkie jest super, ale na każdego działa inaczej ze względu na spore ilości błonnika jakie zawiera. Chińskie zupki jak już pisałem są dobre na 2-3 dni, a później kończy się rozwolnieniem. Zdecydowanie lepiej zabrać na obiad coś innego. Ja zabieram np.
a) wypełniacz - kuskus, puree, albo makaron (ryż gotuje się za długo, więc zużywa sporo gazu),
b) coś mięsnego - kiełbasa, gulasz w konserwie lub kostkę sojową,
c) zamiast soli - kostki rosołowe,
d) jakieś sosy - coby było smaczniej ;-)
e) jakieś warzywa (susz warzywny), do tego spore ilości cebuli, która jest smaczna i zdrowa.
Co do ilości gazu to ostatnio na 4 dniową majówkę na 14 osób poszło 2,5 dużego kartusza 450g, przy czym na śniadanie i kolację gotowaliśmy sporo herbaty ;-)
Jeśli chcesz jakiś szczegółowych przepisów na szturmżarcie to mogę coś podpowiedzieć ;-)

Jeśli nie masz doświadczenia, to na 5 dni polecam sposób żywienia kombinowany - pierwsze np. 3 dni we własnym zakresie, a później nastawić się na kupowanie w schronisku + ew. dopchanie chińską zupką ;-) - zawsze to taniej, a i schronisku dasz zarobić ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Start.Zakopane 



Doczy: 01 Cze 2011
czyli 4704 dni temu

Posty: 230
Tematy: 0
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Zakopane
Wysany: 2011-06-29, 14:09   

Zgadza się,jest takie pomieszczenie kuchenne gdzie możesz przygotować posiłek oraz inne rzeczy. Co do samego wrzątku,to w schronisku jest on oczywiście płatny chyba 1zł o ile się nie mylę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
PIWO
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2011-06-29, 15:15   

Cytat:
Co do samego wrzątku,to w schronisku jest on oczywiście płatny chyba 1zł o ile się nie mylę.

Ale wydawany jest chyba od godziny 8 a o tej godz to będą już dawno w górach ,więc kupie sobie grzałkę bo czajnika nie chce mi się dźwigac
 
 
jabol 



Doczy: 06 Cze 2010
czyli 5064 dni temu

Posty: 607
Tematy: 15
Otrzyma 27 piw(a)
Skd: Katowice
Wysany: 2011-06-29, 19:19   

Marco napisa/a:
przyznam że to skandal, bo jeżeli płacę za nocleg, to powinienem mieć możliwość skorzystania np. z elektrycznej maszynki do golenia lub suszarki do włosów.

żartujesz chyba?
schronisko to nie hotel
a do zagotowania wody wystarczy malutki palnik butanowy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
speedy 



Wiek: 37
Doczy: 19 Cze 2010
czyli 5050 dni temu

Posty: 338
Tematy: 4
Otrzyma 3 piw(a)
Skd: Morąg
Wysany: 2011-06-29, 21:20   

Wytrzymasz jeden dzien bez golenia i innych wygód. Taki oderwanie od codzienności.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Joasia 



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 42
Doczya: 09 Pa 2010
czyli 4939 dni temu

Posty: 2129
Tematy: 9
Otrzyma 12 piw(a)
Skd: Bukowice / Wrocław
Wysany: 2011-06-29, 22:43   

pewnie dlatego nie ma, że jak nie przyniesiesz wszystkiego ze sobą, to sobie nie wykombinujesz jak tę nieszczęsna wode podgrzać i kupisz u nich :-/

ot pazerność...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
ola's 



Wiek: 28
Doczya: 19 Maj 2010
czyli 5081 dni temu

Posty: 1762
Tematy: 4
Otrzyma 25 piw(a)
Skd: Głubczyce
Wysany: 2011-06-29, 22:54   

Nigdy nie będe nocowała w schronisku :-P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
jabol 



Doczy: 06 Cze 2010
czyli 5064 dni temu

Posty: 607
Tematy: 15
Otrzyma 27 piw(a)
Skd: Katowice
Wysany: 2011-06-30, 12:55   

wydaje mi się że temat jest dla tych co nocują w schroniskach
i nikogo nie obchodzi czy ktoś nie nocuje :evil:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
PIWO
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2011-06-30, 14:56   

Każdy ma inne wymagania . Dla mnie najważniejsze jest żeby było się gdzie wyspać umyć i zrobić jedzenie .
 
 
jabol 



Doczy: 06 Cze 2010
czyli 5064 dni temu

Posty: 607
Tematy: 15
Otrzyma 27 piw(a)
Skd: Katowice
Wysany: 2011-06-30, 17:34   

Agusia napisa/a:
jabol napisa/a:

i nikogo nie obchodzi czy ktoś nie nocuje :evil:
jabol, skąd wiesz kogo obchodzi a kogo nie? Odpowiadaj za siebie, nie za wszystkich.



bla bla bla
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum