Zarejestruj sie! | Hasło ?

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: najlepsze, narciarskie, stoki

Najlepsze stoki narciarskie
Autor Wiadomość
ola's 

czyli 4264 dni temu

Tematy: 4
Otrzymał 25 piw(a)
Wysłany: 2010-12-05, 13:23   Najlepsze stoki narciarskie

Gdzie znajduj? sie Stoki narciarskie dla pocz?tkuj?cych, ?redniozaawansowanych i zaawansowanych ??
Postaw piwo autorowi tego posta

Ewyo 

czyli 4188 dni temu

Tematy: 8
Otrzymał 17 piw(a)
Wysłany: 2010-12-08, 13:59   

Zaczn? od tego, ?e w ?yciu na nartach nie je?dzi?am...i w tym roku wybieram si? po raz pierwszy - wi?c zaczerpn??am troch? j?zyka - i stok dla pocz?tkuj?cych to np. Bachledzki Wierch, a dla zaawansowanych np. Nosal - i tam lepiej si? nie uczy?. Tak na logik? trasy zaawansowane b?d? te? wszystkie w obr?bie Kasprowego.

Ewyo 

czyli 4188 dni temu

Otrzymał 17 piw(a)
Wysłany: 2010-12-23, 09:06   

Wiem - nie mam zamiaru uczy? si? sama :->
Na Bachledzkim Wierchu jest szkó?ka prowadzona przez znajomych/rodzin? Bobba - i tam si? wybieram do sprawdzonego instruktora :-D
Ja z moim szcz??ciem do nieszcz??? pewnie poza etap o?lich ??czek d?ugo nie wyjd? - bo jak si? mo?na o co? potkn?? czy przewróci? to jest pewne, ?e si? potkn? czy przewróc? ;-)
Ale po górach jako? chodz? i ?yj? (tylko troch? poobijana :-P )
Dzi?kuj? za rad? i informacj? :-)

Ewyo 

czyli 4188 dni temu

Otrzymał 17 piw(a)
Wysłany: 2010-12-23, 20:46   

Te? mam tak? nadziej? :-D zw?aszcza, ?e wydaje mi si?, ?e b?dzie mi si? podoba?o - bo nauka jazdy na nartach to moje marzenie od dawna.
Ale troch? mnie pod?ama?e? z tym "prawa-lewa" - bo jak spora cz??? kobiet mam z tym problem i moi bliscy ju? si? nauczyli, ?e jak mówi? skr?? w prawo to skr?caj? w lewo...w aucie zawsze tak mam...taka przypad?o??... :oops:

ola's 

czyli 4264 dni temu

Otrzymał 25 piw(a)
Wysłany: 2010-12-24, 14:16   

A co powiecie o polanie szymoszkowej ??

Ewyo 

czyli 4188 dni temu

Otrzymał 17 piw(a)
Wysłany: 2010-12-25, 22:00   

Agusia napisał/a:
Ja nie pytam poniewa? nie chodze po wysokich górach bo mam ogromny l?k wysoko?ci :-( . Kiedy? mia?am problem z doj?ciem na Hale G?sienicow? :-x W ci?gu roku jestem kilka razy w Tatrach i chodze sobie tylko w miejsca gdzie czuj? sie bezpiecznie....nisko . Ale jestem cierpliwa i mam nadziej? ze powoli,powoli b?d? wchodzi? coraz wy?ej.

Zobaczysz z czasem b?dzie coraz lepiej. Ja kiedy? panikowa?am na ?cie?ce nad Reglami a na Sarni? Ska?k? nie da?am rady wej??, a w tym roku zrobi?am Zawrat, Szpilgas i Rysy - wi?c wszystko jest mo?liwe :-D Kwestia spokojnego oswojenia si? z ekspozycj? i odpowiednich ludzi wokó? - spokojnych i takich, którym ufasz. A najgorsze to s?ucha? tych ludzi, którzy schodz? z góry i opowiadaj? jak tam jest ci??ko i mówi?, ?eby zawróci? - par? razy mi si? to zdarzy?o w tym roku. M?? powiedzia?, ?ebym ich nie s?ucha?a, bo tylko chc? sobie doda? animuszu...i faktycznie tak by?o! Nie powiem, ?eby by?o lekko tam wy?ej, ale te? bez przesady przy odrobinie rozs?dku i samozaparcia mo?na przej?? równie? te wy?sze trasy.

Ewyo 

czyli 4188 dni temu

Otrzymał 17 piw(a)
Wysłany: 2010-12-25, 22:02   

Parys napisał/a:
Bez przesady,jak narazie to nikt mnie o nic pyta :oops:

No to ja zapytam :-) chocia? to troch? nie ten w?tek - jak si? zachowa?, ?eby prze?y? lawin? - albo inaczej - ?eby zwi?kszy? swoje szanse na jej prze?ycie?

Joasia 

Zaproszone osoby: 1
czyli 4121 dni temu

Tematy: 9
Otrzymał 12 piw(a)
Wysłany: 2010-12-27, 08:15   

Nie ?azi? gdzie nie wolno :lol:

Ewyo 

czyli 4188 dni temu

Otrzymał 17 piw(a)
Wysłany: 2010-12-27, 20:03   

Dzi?kuj? za link. Faktycznie sporo tam przydatnych informacji. Sama nie mog?am si? doszuka? takich rzeczy w necie :-) bo wyskakiwa?y raczej jakie? filmiki lawin itp.

ola's 

czyli 4264 dni temu

Otrzymał 25 piw(a)
Wysłany: 2010-12-27, 22:21   

Ej.!!
Ten temat jest o stokach narciarskich a nie o lawinach :-P

Ewyo 

czyli 4188 dni temu

Otrzymał 17 piw(a)
Wysłany: 2010-12-29, 17:28   

Widzia?am filmik zatytu?owany bodaj "Najwi?ksza lawina", na którym owa lawina w?a?nie schodzi z Kasprowego prosto na narciarzy i potem jest pokazane jak si? odkopuj?. Lawina zosta?a podci?ta przez jednego z nich.

Ewyo 

czyli 4188 dni temu

Otrzymał 17 piw(a)
Wysłany: 2010-12-29, 17:34   

Teraz co do stoków - mog? ju? co? powiedzie? z w?asnego do?wiadczenia :mrgreen:
Wczoraj je?dzi?am na Kozie?cu - tam s? 3 wyci?gi. Wybra?am ten najbardziej skrajny po lewej, na którym stok si? "?amie" w po?owie drogi - jest zakr?t - ale dla mnie to plus, bo mo?na na nim wyhamowa?. Jest sympatycznie. Ma?o ludzi. Fajna ekipa w wypo?yczalni ko?o stoku. Jeden wjazd orczykiem - 1z?.
Dzi? by?am na Nosalu - na skrajnie prawej o?lej ??czce - i pomimo ?e by?a najmniej zaludniona i tak - koszmar - ludzi pe?no. Do tego du?o muld i mocno ubity ?nieg (boli jak si? na niego przewraca o co nie trudno przy nauce jazdy). Wjazd tak samo - 1z?. Ekipa na wyci?gu mi?a. Stok prosty i do?? d?ugi o niewielkim nachyleniu.

Ewyo 

czyli 4188 dni temu

Otrzymał 17 piw(a)
Wysłany: 2010-12-29, 17:50   

Robi? co w mojej mocy ;-)
Wczoraj nie by?o wolnego instruktora i je?dzili?my sami, a dzi? w?a?nie z instruktorem na Nosalu. Instruktor stwierdzi?, ?e jak na fakt, ?e mam 2 raz w ?yciu narty na nogach to naprawd? ?wietnie mi idzie :mrgreen: (?e si? tak pochwal? - ale chyba faktycznie jest ok, bo ju? je?d?? kontroluj?c pr?dko??, hamuj?c i nartami równoleg?ymi...no tak prawie ;-) )
Tylko jak mia?am dzi? skr?ca? za instruktorem...to wiecznie skr?ca?am w drug? stron? ni? on...no ale jako? dali?my rad? :->
W sumie tylko 2 razy przewróci?am si? tak spektakularnie, ?e narta znalaz?a si? przed moim nosem, a noga na g?owie...ale nic si? na szcz??cie nie sta?o :-D

Gość

Tematy: 221
Wysłany: 2011-01-02, 12:08   

Hejka,
na poczatku lutego wybieram sie na narty z zona i znajomymi. Bedziemy nocowac na ul. Za strugiem. Chcialbym sie dowiedziec gdzie w najblizszych okolicach jest fajny wyciag narciarski, w maire tani ale najwazniejsze zeby byl dla osob, ktore nie maja dobrej wprawy w jezdzie. Prosze o sugestie i zarazem dziekuje.

Bobb 

czyli 4227 dni temu

Tematy: 0
Otrzymał 4 piw(a)
Wysłany: 2011-01-02, 13:08   

dawid napisał/a:
Chcialbym sie dowiedziec gdzie w najblizszych okolicach jest fajny wyciag narciarski, w maire tani ale najwazniejsze zeby byl dla osob, ktore nie maja dobrej wprawy w jezdzie. Prosze o sugestie i zarazem dziekuje.

Na pocz?tek polecam nauk? na Bachledzkim Wierchu, wpisz sobie w
maps.google.pl pozycj? GPS N 49° 17' 53", E 19° 58' 52
Wyci?g ma niewielkie nachylenie, w sam raz dla pocz?tkuj?cych narciarzy :-) Oferuje doskona?e przygotowanie (w?asny ratrak i sztuczne na?nie?anie), wypo?yczalni? sprz?tu, szkó?k? narciarsk?, barek z ciep?ym jedzeniem i piciem, s?owem wszystko czego trzeba :-D
Latem mo?na wynaj?? ca?y sza?as, ale zim? znajduje si? tam zaplecze wyci?gu, jednak?e w pobli?u na Parda?ówce polecam noclegi u w?a?cicieli wyci?gu - pensjonat "Pod Czarnym Borem" wi?cej zdj?? i info na www.zokopane.pl
W razie czego pytaj - pomog? za?atwi? co? fajnego w dobrej cenie :-)

mapa2.JPG
Noclegi Pod Czarnym Borem i wyci?g narciarski"Bachledzki Wierch"
Plik ściągnięto 78 raz(y) 41,91 KB

mapa.JPG
dojazd do Wyci?gu na Bachledzkim Wierchu
Plik ściągnięto 60 raz(y) 69,22 KB

IMG_2.JPG
Plik ściągnięto 34 raz(y) 35,85 KB

IMG_1.JPG
Wyci?g Bachledzki Wierch
Plik ściągnięto 40 raz(y) 62,27 KB