Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: majowke, na, szlak

Szlak na majówkę
Autor Wiadomo
fcgocek 


Doczy: 24 Kwi 2014
czyli 3647 dni temu

Posty: 3
Tematy: 1
Skd: Śląsk
Wysany: 2014-04-24, 20:48   Szlak na majówkę

Witam, wybieram się na majówkę w Tatry, lubie pochodzić po górach, ale nie jestem zbyt wprawiony w bojach, tym bardziej na tę wycieczkę zabieram swoją narzeczoną.
Planuje trasę z Kuźnic do doliny 5 stawów i spowrotem do Kuźnic zachaczając przy okazji o wodospad Siklawe.
Czy może mi ktoś powiedzieć czy taką trasę będzie można pokonać bez sprzętu zimowego?
Pare lat wstecz byłem tam początkiem czerwca to o warunkach zimowych nie było już mowy, jak jest w maju nie wiem. Dlatego prosze was o pomoc.
Ewentualnie jeśli ktoś mogł by mi polecić ciekawe miejsce do zobaczenia bez sprzętu zimowego.
Pozdrawiam i prosze o szybką odpowiedź.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
stes 



Doczy: 24 Sty 2012
czyli 4468 dni temu

Posty: 196
Tematy: 11
Otrzyma 15 piw(a)
Skd: Zabrze
Wysany: 2014-04-25, 06:59   

No to ładną wyrype planujesz.
Jeżeli faktycznie szedłem w czerwcu , to czemu nie szedłeś dalej do Palenicy
Bez sprzętu zapomnij.
Do Czarnego Stawu Gąsienicowego dojdziecie raczej bez problemu.
Tu masz warunki z ubiegłego roku dzień po weekendzie.
Potem czeka Was Zawrat gdzie łańcuchy i podejście zaśnieżone. Zejście do Piątki i z powrotem w góre, trochę bez sensu.
Proponuje Wam Czarny Staw Gąsienicowy.
Nieśmiertelny Grześ.
Fajny spacerek do Doliny Strążyńskiej, lub busikiem jak nie znasz topografii, gdzie 10 minut dalej masz wodospad Siklawica.
Dolina Kościeliska z Jaskinią Mroźną-oświetlona. Trochę dalej Wąwóz Kraków ze Smoczą Jamą, gdzie przyda się latarka. Już nie mówię o czołówce.
Jeżeli chodzi o Piątke to z Palenicy do Wodospadów Mickiewicza a potem dalej.
Do Siklawy raczej dojdziecie. Potem jeżeli jeszcze będzie wariant zimowy, to radzę odpuścić.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wicej szczegw
Wystawiono 1 piw(a):
fcgocek
fcgocek 


Doczy: 24 Kwi 2014
czyli 3647 dni temu

Posty: 3
Tematy: 1
Skd: Śląsk
Wysany: 2014-04-25, 15:41   

Troszkę nam dalsze plany pokrzyżowała pogoda, zdawało się, że będzie padać no i zrezygnowaliśmy, no i w sumie dobrze ostatni kilometr do busika w ulewie pokonaliśmy :)
Wydaje mi się że w tym roku troszke łagodniejsza aura jest niż w zeszłym, skoro mówisz, że do Siklawy powinniśmy dojść bez problemu to może się wybiore, najwyżej zawrócę jeżeli powyżej będzie dużo śniegu.

O ile pogoda pozwoli :) daj chociaż Boże jeden dzień pogodny i bez deszczu :)

Jeszcze mam taki pomysł "Na Kopę Kondracką z Kuźnic" szlakiem niebieskim później skręcić na wschód na szlak zielony, i poźniej czerwonym na szczyt, tylko również nie wiem czy jest realny bez sprzętu ? No i w dół, tylko jeszcze nie wiem którą trasą :)

Bądź Do Doliny Pięciu Stawów Polskich z Palenicy Białczańskiej przez Dolinę Roztoki, do schroniska i w dół?

Co o tym sądzisz?
Dzieki za pomoc.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
stes 



Doczy: 24 Sty 2012
czyli 4468 dni temu

Posty: 196
Tematy: 11
Otrzyma 15 piw(a)
Skd: Zabrze
Wysany: 2014-04-25, 18:32   

Cytat:
"Na Kopę Kondracką z Kuźnic" szlakiem niebieskim później skręcić na wschód na szlak zielony, i poźniej czerwonym na szczyt

Trudno gdybać jakie warunki będą na tym zygazakowatym podejściu zielonym szlakiem, teraz jest dwójka lawinowa. Samemu trzeba ocenić. Bez sprzętu, nie mam pojęcia ile tam jest teraz śniegu.


Cytat:
Bądź Do Doliny Pięciu Stawów Polskich z Palenicy Białczańskiej przez Dolinę Roztoki, do schroniska i w dół?

Nie rozumiem
Napisałem Ci to samo
Cytat:
Jeżeli chodzi o Piątke to z Palenicy do Wodospadów Mickiewicza a potem dalej.
Do Siklawy raczej dojdziecie. Potem jeżeli jeszcze będzie wariant zimowy, to radzę odpuścić
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wicej szczegw
Wystawiono 1 piw(a):
fcgocek
fcgocek 


Doczy: 24 Kwi 2014
czyli 3647 dni temu

Posty: 3
Tematy: 1
Skd: Śląsk
Wysany: 2014-04-25, 20:19   

Sorki no tak, zle edytowałem post i to zostało a miało zniknąć :)

Wielkie dzięki za pomoc, będę jeszcze myślał nad wariantami, może któryś z polecanych przez Ciebie wykorzystam.

Pozdrawiam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum