Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: goralski, ulubiony, zespol

Ulubiony zespół Góralski
Autor Wiadomo
brutal
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2010-03-08, 16:58   Ulubiony zespół Góralski

Jak dotąd nie przepadałem nawet nie znałem muzyki góralskiej. Po prostu nie grano jej nigdzie poza tym specyficznym rejonem. Golec U Orkiestra jako jedni z nielicznych wywindowali w górę i zna ich cały kraj. Tworzą wspaniałą muzykę, która gra w duszy na pewno nie jednemu polakowi! A jakich wy macie ulubionych wykonawców?
 
 
martiana 



Wiek: 36
Doczya: 22 Lut 2010
czyli 5170 dni temu

Posty: 299
Tematy: 8
Otrzyma 7 piw(a)
Skd: Murzasichle
Wysany: 2010-03-09, 12:16   

Ja to raczej nuce pod nosem niektóre utwory i jeśli chodzi o wykonawców to niektóre piosenki są fajne inne mnie drażnią, ale zdecydowanie lubię Brandstattera.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Fantasmagoria 


Doczya: 24 Lut 2010
czyli 5169 dni temu

Posty: 65
Tematy: 6
Otrzyma 3 piw(a)
Wysany: 2010-03-16, 17:37   

Golec U Orkiestra!!!! to zdecydowanie najlepszy góralski zespół !!! Prawdziwi muzycy, którzy mają talent, ale i wykształcenie muzyczne. Mi imponują również jako ludzie prywatnie!!!! Fantastyczna rodzina!!!! Uwielbiam ich muzykę!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
luxor15 


Doczy: 19 Mar 2010
czyli 5146 dni temu

Posty: 3
Tematy: 0
Wysany: 2010-03-19, 21:57   

j/w. Najbardziej podoba mi się twórczość Golec U Orkiestra, ale znajdzie się też parę utworów innych wykonawców które chętnie słucham ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
poszept 



Doczy: 12 Mar 2010
czyli 5153 dni temu

Posty: 192
Tematy: 6
Otrzyma 6 piw(a)
Wysany: 2010-03-20, 21:38   Re: Ulubiony zespół Góralski

brutal napisa/a:
Jak dotąd nie przepadałem nawet nie znałem muzyki góralskiej. Po prostu nie grano jej nigdzie poza tym specyficznym rejonem. Golec U Orkiestra jako jedni z nielicznych wywindowali w górę i zna ich cały kraj. Tworzą wspaniałą muzykę, która gra w duszy na pewno nie jednemu polakowi! A jakich wy macie ulubionych wykonawców?


akurat Golce powstały na nurcie innych kapel góralskich. jak chocby Krywań,- http://www.krywan.pl/Krywan/Strona_Glowna.html
czy Trybunie Tutki http://www.trebunie.pl/ a nie wpomniec o Hawrań czy Andrzeja Brandstattera.
znam i słucham... oprócz tego inne a zwłaszcza prawdziwie góralskie z instrumentarium oryginalnym, bez tych udziwnien jak perkusja czy klawisze.
dla mnie muzyka góralska to ...blues.... kocham bluesa ..kocham muzyke góralska... pokołysze sie przy reggae Trybunich czy Krywaniu - poszaleję, zasłucham sie w tęskne spiewane kawałki z moich stron i stron zakopanego folka.
Golców- rzadko... za bardzo discopolo...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Piotrek 


Wiek: 37
Doczy: 10 Mar 2010
czyli 5154 dni temu

Posty: 87
Tematy: 3
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Warszawa
Wysany: 2010-03-21, 23:44   

Powiem Wam szczerze, że jakoś zespołów góralskich nie znam, tzn. chodzi mi z nazwy, piosenki owszem, ale zespołów już nie. No oprócz oczywiście Golców, ale oni się wybili i trudno swojego czasu było o nich nie słyszeć.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kamila 


Doczya: 24 Lut 2010
czyli 5169 dni temu

Posty: 253
Tematy: 9
Otrzyma 3 piw(a)
Wysany: 2010-03-23, 18:37   

Ja też znam Golców, a poza tym ( wstyd się przyznać ) nie znam zespołów góralskich.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Edward Teach 


Wiek: 34
Doczy: 27 Mar 2010
czyli 5138 dni temu

Posty: 80
Tematy: 3
Otrzyma 1 piw(a)
Wysany: 2010-04-08, 16:07   

"Golec U Orkiestra"- Właśnie, Ja to się nie znam, ale wiem, że często jest tak, że jakiś zespół reklamuje się jako niby ludowy, tradycyjny, a faktycznie, to tylko popowo przerobiona np. muzyka góralska, tak żeby szersza publika dała radę zaczaić i strawić.
Jak to jest z Golcami, ja ich lubię, ale interesuje mnie, czy to jest taka naprawdę góralska muzyka, czy jakieś przemielone gówno...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Dorotea 


Zaproszone osoby: 28
Wiek: 36
Doczya: 08 Kwi 2010
czyli 5126 dni temu

Posty: 220
Tematy: 0
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Wejherowo
Wysany: 2010-04-09, 10:52   

Jeżeli chodzi o góralska muzykę to pierwsze co mi przychodzi do głowy to zespół Zakopower z Karpielem- Bułecką(niezłe ciacho swoją drogą)ich muzyka naprawdę mi się podoba,co do golców-nie trawię:D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kamila 


Doczya: 24 Lut 2010
czyli 5169 dni temu

Posty: 253
Tematy: 9
Otrzyma 3 piw(a)
Wysany: 2010-04-09, 19:01   

Z tego co mi wiadomo to Golec to jak najbardziej góralski zespół a to, że stali się komercyjni to chyba nie ma nic z tym wspólnego...po prostu przebili się
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
poszept 



Doczy: 12 Mar 2010
czyli 5153 dni temu

Posty: 192
Tematy: 6
Otrzyma 6 piw(a)
Wysany: 2010-04-09, 19:10   

Dorotea napisa/a:
Jeżeli chodzi o góralska muzykę to pierwsze co mi przychodzi do głowy to zespół Zakopower z Karpielem- Bułecką(niezłe ciacho swoją drogą)ich muzyka naprawdę mi się podoba,co do golców-nie trawię:D


Cytat:
Zakopower – zespół muzyczny założony przez skrzypka Sebastiana Karpiela-Bułeckę. Ich debiutancka płyta Musichal to połączenie tradycyjnych góralskich melodii i nowoczesnej klubowej muzyki, producentem tej płyty był Mateusz Pospieszalski. Nazwa zespołu nawiązuje do miasta Zakopane, z którego pochodzi lider zespołu. Oprócz niego Zakopower tworzą Wojciech Topa, Bartek Kudasik, Józef Chyc-Scepon, Piotr Rychlec, Tomasz Krawczyk, Michał Trąbski i Łukasz Moskal.



co tp znaczy " niezłe ciacho..?"..

ps.. " połączenie tradycyjnych góralskich melodii i nowoczesnej klubowej muzyki," połaczenie czyli.... nie oryginalna muzyka...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kamila 


Doczya: 24 Lut 2010
czyli 5169 dni temu

Posty: 253
Tematy: 9
Otrzyma 3 piw(a)
Wysany: 2010-04-09, 19:39   

Dorotea nie wiem czemu ale jakoś mi Zakopower nie kojarzy się z zespołem góralskim tylko właśnie z takim połączeniem co napisał poszept
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Dorotea 


Zaproszone osoby: 28
Wiek: 36
Doczya: 08 Kwi 2010
czyli 5126 dni temu

Posty: 220
Tematy: 0
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Wejherowo
Wysany: 2010-04-10, 15:37   

Kamila napisa/a:
Dorotea nie wiem czemu ale jakoś mi Zakopower nie kojarzy się z zespołem góralskim tylko właśnie z takim połączeniem co napisał poszept
Bo w większości ich utwory mają właśnie tego typu połączenie,ale na pewno nie wszystkie, na prawdę.Niektóre utwory można polubić,ja osobiście polecam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
poop 



Zaproszone osoby: 1
Doczy: 25 Lut 2010
czyli 5168 dni temu

Posty: 84
Tematy: 9
Otrzyma 1 piw(a)
Wysany: 2010-04-11, 16:33   

Jedynie co mi się właśnie kojarzy to Golec Orkiestra i Zakopower, jednak chyba oba nie grają już typowej góralskiej muzyki.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Dorotea 


Zaproszone osoby: 28
Wiek: 36
Doczya: 08 Kwi 2010
czyli 5126 dni temu

Posty: 220
Tematy: 0
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Wejherowo
Wysany: 2010-04-11, 18:00   

poop napisa/a:
Jedynie co mi się właśnie kojarzy to Golec Orkiestra i Zakopower, jednak chyba oba nie grają już typowej góralskiej muzyki.
No dokładnie tak jak mi,co prawda nie jest to typowa góralska muza,ale zbliżona,myślę,że już chyba ciężko by odszukać takiego zespołu z tylko stricte góralską muzyką.Jak już to właśnie w górach,bo tak to słabo,żeby w ogóle jakąś płytę tu dostać.No chyba,że się mylę,ale wątpię:-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum