Zarejestruj sie! | Hasło ?

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: drugie, podejscie, tatry

Tatry - podej?cie drugie :D
Autor Wiadomość
VS84
[Usunięty]

Tematy: 221
Wysłany: 2011-09-30, 06:41   Tatry - podej?cie drugie :D

Witam po raz kolejny. Po dwóch tygodniach od mojej ostatniej debiutanckiej wizyty w górach wy?szych ni? moje Beskidy ;), uda?o mi si? wyrwa? znów w Tatry niestety tylko na jeden dzie? i tego samego dnia wieczorem musia?em jeszcze wraca? ale i tak wra?enia niezapomniane zosta?y :)

Niestety w przeddzie? wyjazdu troch? si? zasiedzia?em przez co po 4 godzinach snu o 6:00 uda?o mi si? wsta?. Troch? pó?no ale có?... o 7 wyjecha?em autostrad? A4 przez Kraków, aby jak najszybciej tam by?, i oko?o 9:15 ju? by?em w Palenicy Bia?cza?skiej, a przed 10 wyruszy?em na szlak. Wi?c czasowo najgorzej nie by?o. Po przesz?o pó? godziny dotar?em do Wodogrzmotów. Pogoda wr?cz wymarzona do chodzenia po górach, ciep?o, s?onecznie... Pi?kna niedziela po prostu... :-)

Mniej wi?cej tak :-D .

Troch? po 10:00 ruszy?em w stron? Doliny Pi?ciu Stawów Polskich.

Tym razem w przeciwie?stwie do ostatniego razu, gdzie w po?owie dogi pad?em kondycyjnie. Obra?em ca?kiem inn? taktyk? i ?ó?wim tempem zacz??em przesuwa? si? do przodu. Na pocz?tku sporo osób mnie wyprzedza?o, ale pó?niej oni odpoczywali a ja ich mija?em i tak po niespe?na dwóch godzinach dotar?em tutaj :-)

Klika szybkich fotek i id? dalej, ju? do samej doliny, po drodze przerw nie robi?em ?adnych, ca?y czas powolutku do przodu, fotografuj?c po drodze co mi si? tam podoba?o. O dziwo zm?czenia póki co ?adnego, a co poniektórzy ju? ledwo ?yli tak jak ja ostatnim razem ;-) Najgorsze by?o to, ?e we znaki zacz??y mi si? wdawa? moje nowe buty, które kupi?em dzie? wcze?niej. Tzn. czu?em jak zaczynaj? mnie obciera?, ale co tam, ból jako? lepiej znosz? ni? zm?czenie, wi?c postanowi?em z nim wygra? :mrgreen: , pomimo, ?e to w?a?ciwie dopiero 1/3 trasy. Ale wsz?dzie same pi?kne widoki, wi?c motywowa?y do wszystkiego :-)

A? w ko?cu dotar?em do doliny, któr? wcze?niej zna?em tylko z nazwy i opowie?ci, ale nigdy nie s?dzi?em, ?e tam b?dzie a? tak pi?knie :-D

Kaczki jak zwykle przywita?y mnie z zachwytem :-P Ale trzeba i?? dalej ;-)

I w ko?cu po oko?o dwóch godzinach schronisko i pierwsza ju? troch? d?ugo wyczekiwana przeze mnie przerwa ;-) . By?o ju? troch? po 12:00 ale postanowi?em sobie tam godzink? posiedzie?, dla och?ody jedno zimne piwko, jaki? batonik i zachwycanie si? klimatem jaki do o ko?a panowa? :-) Przez chwile zw?tpienie, czy i?? dalej, bo nie wiedzia?em czy wyrobi? kondycyjnie, ale wybi?a 13:00 i twardo postanowi?em, ?e musz? da? rad?, wi?c dalej powolutku przed siebie :mrgreen:

Po drodze wspania?e widoki, o dziwo pomimo wr?cz bardzo powolnego ale równego tempa, zacz??em wi?kszo?? ludzi wyprzedza?, bo przerw nie robi?em w ogóle, a? do Szpiglasowej Prze??czy, gdzie przy samej prze??czy pojawi?y si? jakie? ?a?cuchy. Szczerze mówi?c stopie? trudno?ci: ?aden :mrgreen: . I tak oto oko?o 15:00 by?em ju? na Szpiglasowej Prze??czy, a po drodze uraczy?y mnie widoki, takie jak na powy?szych zdj?ciach ;-) Tam zobaczy?em tabliczk? z napisem Szpiglasowy Wierch "15 min" drogi, wi?c od razu pod??y?em w gór? i po 10 minutach by?em ju? na szczycie, gdzie zrobi?em sobie moj? drug? dzisiejsz? przerw?. Tyle, ?e tym razem d?u?sz?, bo patrze? by?o na co :-)

Posiedzia?em tam do 16:30 i ?a?uj?, tylko, ?e tak pó?no wyjecha?em z domu, bo gdybym by? tam wcze?niej, to z pewno?ci? posiedzia?bym tam d?u?ej, bo tak bardzo mi si? tam podoba?o. Ale, chcia?em zd??y? przed zmrokiem do Palenicy wi?c niestety musia?em zacz?? schodzi? w dó?, pomimo, ?e w ogóle nie mia?em ochoty.
Pomimo, ?e trasa szeroka, lekka i przyjemna, to i tak schodzenie do przyjemnych u mnie nie nale?y. Tym bardziej, ?e ju? kolano w jednej nodze dawa?o si? we znaki i musia?em schodzi?, ?e tak powiem na jedn? nog?, ?eby tej co troch? bola?a nie przeci??a?. Ale sz?o mi to dosy? sprawnie.

I po 1,5 godziny by?em ju? mniej wi?cej tu :-)

Tam 5 minutowa przerwa i asfaltem na dó?, ju? nawet nie szed?em tymi kamiennymi skrótami ze wzgl?du na nog?, tylko ca?y czas asfaltem do o ko?a. By oko?o godziny 19:30 by? na parkingu w Palenicy, gdzie by?o ju? w sumie ciemno.

Potem jeszcze szybki podjazd na Krupówki na jak?? kolacj?, bo ca?y dzie? oprócz ma?ego ?niadania w domu prze?y?em w sumie tylko na jednym batoniku, jednym piwku i jednej butelce wody mineralnej. Wi?c szybka kolacja i do domu ju? nie przez Kraków autostrad? tylko nieco krótsz? i o tej porze ju? zupe?nie pusta drog? przez Maków Podhala?ski, Wadowice i O?wi?cim. Tak ?e przed 24:00 dojecha?em do domu. A rano niestety na 9:00 do pracy :-) . Ale co tam warto by?o i nawet na jeden dzie? op?aca si? jecha?. :)

Pozdrawiam wszystkich i mam nadziej?, ?e Was nie zanudzi?em :mrgreen:

Lestaf 

czyli 3724 dni temu

Tematy: 3
Otrzymał 13 piw(a)
Wysłany: 2011-09-30, 07:43   

Gratulacje :)
Postaw piwo autorowi tego posta

borsuk6x9 

czyli 3963 dni temu

Tematy: 6
Otrzymał 15 piw(a)
Wysłany: 2011-09-30, 08:34   

no to gratulacje :) teraz ju? wiesz czemu jest moja ulubiona traska :mrgreen:

VS84
[Usunięty]

Wysłany: 2011-09-30, 08:54   

borsuk6x9 napisał/a:
teraz ju? wiesz czemu jest moja ulubiona traska

No moj? w?a?nie te? zostanie, chocia? mog?aby by? ciut trudniejsza ;) by?oby jeszcze ciekawiej, chocia? z drugiej strony przy takim spacerku, mo?na bardziej i d?u?ej zachwyca? si? widokami, które s? naprawd? niesamowite :mrgreen: zdj?cia i opowiadania i tak nie odzwierciedlaj? rzeczywisto?ci, bo nie ma to jak na ?ywo to wszystko zobaczy?...

borsuk6x9 

czyli 3963 dni temu

Otrzymał 15 piw(a)
Wysłany: 2011-09-30, 13:36   

VS84 napisał/a:
chocia? mog?aby by? ciut trudniejsza

no znam osoby dla których by?a za pierwszym razem bardzo trudna i do wezwania ?mig?a niewiele brakowa?o :mrgreen:

VS84
[Usunięty]

Wysłany: 2011-09-30, 13:45   

borsuk6x9 napisał/a:
VS84 napisał/a:
chocia? mog?aby by? ciut trudniejsza

no znam osoby dla których by?a za pierwszym razem bardzo trudna i do wezwania ?mig?a niewiele brakowa?o :mrgreen:

Wiesz ja tam patrz? ze swojego punktu widzenia i swoich predyspozycji. Po za tym ja tam lubi? wyzwania póki co. Ale rozumie, ?e nie dla wszystkich to mo?e by? ?atwe z wielu wzgl?dów, tak jak dla mnie te? s? rzeczy wr?cz nie do wykonania, a dla innych to bu?ka z mas?em. :-) A te? Ci powiem ?e mija?em m?od? dziewczyn? która pop?aka?a si? jakie? 30 minut przed Siklaw?, bo po prostu si? ba?a i?? wy?ej, pomimo w miar? p?askiej i przyjemnej drogi. I niestety kole?anki musia?y z ni? schodzi? w dó?. ;-)

przems 

czyli 3736 dni temu

Otrzymał 4 piw(a)
Wysłany: 2011-09-30, 14:18   

kawa? dobrej roboty , dzi?ki za zestaw fotek du?ej jako?ci , dzi?ki nim
mo?na chocia? przenie?? si? na chwil? w czasie.

Joasia 

Zaproszone osoby: 1
czyli 4073 dni temu

Tematy: 9
Otrzymał 12 piw(a)
Wysłany: 2011-09-30, 17:12   

bardzo fajna relacja i super fotki, fajnie znów na chwil? przenie?? si? tam i czu? jakbym sama sz?a :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

przems 

czyli 3736 dni temu

Otrzymał 4 piw(a)
Wysłany: 2011-09-30, 19:12   

hej to by?a moja opinia :mrgreen:

Joasia 

Zaproszone osoby: 1
czyli 4073 dni temu

Tematy: 9
Otrzymał 12 piw(a)
Wysłany: 2011-09-30, 19:17   

ale chyba mo?emy czu? podobnie ?? :-P :-P :-P

borsuk6x9 

czyli 3963 dni temu

Otrzymał 15 piw(a)
Wysłany: 2011-09-30, 20:56   

ja chyba te? tak si? zbior? kiedy na weekend i na rysy skocz? :mrgreen:

VS84
[Usunięty]

Wysłany: 2011-09-30, 21:05   

borsuk6x9 napisał/a:
ja chyba te? tak si? zbior? kiedy na weekend i na rysy skocz?

Hmm no jakby? tak wyjecha? o 2:00 w nocy to mi?dzy 6:30 a 7:00, a autostrad? to by? mo?e nawet o 6:00 ;-) powiniene? by? na miejscu :mrgreen: wi?c nie jest najgorzej :-P Po za tym zawsze mo?na wyjecha? dzie? wcze?niej po po?udniu i na drugi dzie? zaczyna? atakowa? :-) Chocia? ja tam wol? w ten sam dzie? rano jecha?, po pierwsze ruch mniejszy, a po drugie zaoszcz?dzam na jednym noclegu. A jutro wybieram si? znowu, mam nadziej?, ?e pogoda dopisze... tyle ?e ja mam troch? bli?ej wi?c i mniejszy z tym problem ;-)

Ewyo 

czyli 4140 dni temu

Tematy: 8
Otrzymał 17 piw(a)
Wysłany: 2011-10-01, 20:09   

tylko nie zapomnij relacji zamie?ci? :mrgreen:

VS84
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-02, 07:06   

Ewyo napisał/a:
tylko nie zapomnij relacji zamie?ci? :mrgreen:

No zapomnie? na pewno nie zapomn?... i mam nadziej?, ?e b?dzie Wam si? podoba? :-) , tym bardziej, ?e nawet fajny szlak wybra?em sobie, wczoraj ju? troch? zaliczone i w?a?nie jad? kontynuowa? :mrgreen:

borsuk6x9 

czyli 3963 dni temu

Otrzymał 15 piw(a)
Wysłany: 2011-10-03, 21:38   

no ja my?la?em po po?udniu w pi?tek wyjecha? wieczorem zaparkowac gdzie?.... pod górami drzemn?? si? w aucie :mrgreen: rano wystartowa? i wieczorem zej?? znowu drzemn?? do rana i wraca?. popo?udnie niedzielne doj?? do siebie i poniedzia?ek do roboty.

Odpowiedz do tematu