Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: pytania, trzy

Trzy Pytania
Autor Wiadomo
27Artur27 


Doczy: 30 Cze 2012
czyli 4290 dni temu

Posty: 17
Tematy: 2
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Wawrszawa
Wysany: 2013-08-11, 16:26   Trzy Pytania

Hej,

jak w temacie mam do Was prośbę o pomoc w rozwiązaniu trzech nurtujących mnie niewiadomych(w zasadzie 2).

1. Błyszcz -> Bystra - sporo szukałem na temat czy jest możliwość dojścia na te szczyty od strony Polskiej legalnie i niestety mam sprzeczne informację więc proszę o aktualizację jak to jest można czy nie można ( też gdzieś doczytałem, że już można ale szlak od strony Polskiej jest zamykany od 1 września do 1 czerwca).
Chciałbym tam się udać od Doliny Chochołowskiej czarnym szlakiem zboczyć na Starorobociański i nie wiem czy jest możliwość iść czerwonym szlakiem na Błyszcz i później niebieskim na Bystrą czy trzeba wcześniej zboczyć i iść zielonym i później niebieskim i powrót do schroniska na Chochołowskiej.
2. Rohacze - byłem już na Ostrym Rohaczu ale z powrotem zawróciłem tą samą drogą a tym razem pragnę się udać także na Płaczliwy i może Trzy Kopy i wrócić do Doliny Chochołowskiej, a pytanie czy ruch na Rohackiej Przełęczy odbywa się w obie strony? I jak wygląda zejście tzn czasowo żebym doszedł na Rakoń wystarczy, że założę sobie 3h
3. A to pytanie tak przy okazji skoro piszę już to czemu nie zapytać się o najkrótszą drogę z Doliny Chochołowskiej na Ciemniak :D

Z góry dziękują za odpowiedzi i czekam na jakieś sugestie :)
(dodam tylko, że planuję jechać późnym sierpniem albo wczesnym wrześniem więc ruch na szlakach powinien być mały, a dzień jeszcze w miarę długi) .

Pozdrawiam
Artur
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
domi27 



Doczya: 25 Sie 2011
czyli 4600 dni temu

Posty: 41
Tematy: 1
Otrzyma 3 piw(a)
Skd: jędrzejów
Wysany: 2013-08-12, 12:43   

Dobrze przeczytałeś , że jest tam ścieżka , ale ludzie wchodzą :D. Jeśli chodzi o najkrótszą drogę z Chochołowskiej na Ciemniak , no to chyba najlepiej będzie się cofnąć (zakładając że startujesz z schroniska) do czarnego szlaku (ścieżka nad Reglami) i przejść do Doliny Kościeliska , a stamtąd czerwonym szlakiem na Ciemniak :).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jabol 



Doczy: 06 Cze 2010
czyli 5045 dni temu

Posty: 607
Tematy: 15
Otrzyma 27 piw(a)
Skd: Katowice
Wysany: 2013-08-12, 14:11   Re: Trzy Pytania

27Artur27 napisa/a:
Hej,

3. A to pytanie tak przy okazji skoro piszę już to czemu nie zapytać się o najkrótszą drogę z Doliny Chochołowskiej na Ciemniak :D

ze schroniska na Chochołowskiej to najlepiej przez Iwaniacką Przełęcz
i dalej Doliną Tomanową
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
27Artur27 


Doczy: 30 Cze 2012
czyli 4290 dni temu

Posty: 17
Tematy: 2
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Wawrszawa
Wysany: 2013-08-13, 22:10   

Dzięki za podpowiedz
Myślę że opcja Jabola będzie lepsza.
Cytat:
Dobrze przeczytałeś , że jest tam ścieżka , ale ludzie wchodzą :D.

jak wydeptane można iść :lol:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kamiltatry 



Wiek: 34
Doczy: 26 Lut 2012
czyli 4415 dni temu

Posty: 288
Tematy: 9
Otrzyma 8 piw(a)
Skd: Kraków
Wysany: 2013-08-18, 00:18   

1) Błyszcz to nie jest szczyt - ma zerową wybitność, gdyż grań boczna prowadząca na Bystrą od razu pnie się do góry, nie ma obniżenia między Bystrą a Błyszczem.

Można wejść na Bystrą przez Błyszcza. A do zejścia polecam trawers Błyszcza (szlak niebieski), który łączy się ze szlakiem graniowym w rejonie Bystrego Karbu.

Szlak graniczny na Błyszcza jest uznawany za szlak słowacki, więc jest on zamykany od 1 listopada do 15 czerwca (z tego co widzę na mapie topograficznej, w tym okresie legalnie można dojść jedynie do przełęczy Bystry Karb).



2) Grań Rohaczy jest 2-kierunkowa. Przy okazji na odcinku Rohacz Ostry - Smutna Przełęcz polecam trzymać się szlaku, który twardo prowadzi po miejscami wąskiej, bardzo eksponowanej grani (przejście dużo bardziej efektowne niż na ścieżkach pozaszlakowych wydeptanych przez turystów). :-) Powrót do Doliny Chochołowskiej przez Rakoń może być wymagający kondycyjnie, ale jest to wykonalne (już 2 lata temu to sprawdzałem). Na przejście od Smutnej Przełęczy do Rakonia 3 godziny powinny wystarczyć, o ile nie pojawią się kryzysy kondycyjne ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
27Artur27 


Doczy: 30 Cze 2012
czyli 4290 dni temu

Posty: 17
Tematy: 2
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Wawrszawa
Wysany: 2013-09-01, 18:46   

Dzięki Kamil za podpowiedz.
W góry wybieram się we wtorek wieczorem więc w środę rano idę na Bystrą.
Mówisz, że jest to wykonalne też tak myślę u mnie z kondycja nieźle no ale nigdy nic nie wiadomo dlatego wyjdę ze schroniska skoro świt i zobaczę jak z czasem na pierwszym Rohaczu i wtedy zdecyduję ale wydaje mi się że od 6 do 19 powinienem się wyrobić oczywiście nie biorąc pod uwagę żadnych niespodzianek :lol:
A co do Smutnej Przełęczy to słyszałem że jest ciekawie dlatego nie omieszkam spróbować trzymać się szlaku :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Apartamenty 


Doczy: 04 Cze 2013
czyli 3951 dni temu

Posty: 96
Tematy: 0
Skd: Zakopane
Wysany: 2013-09-05, 17:19   

Trasa na Smutna Przełęcz faktycznie jest bardzo fajna,ciekawa-polecam,z kolei na ciemniak przez Iwanaicką- bardzo mozolna i dla wymagających.. Za to nagradza w widokach,z pewnoscią warto.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kamiltatry 



Wiek: 34
Doczy: 26 Lut 2012
czyli 4415 dni temu

Posty: 288
Tematy: 9
Otrzyma 8 piw(a)
Skd: Kraków
Wysany: 2013-09-29, 01:31   

27Artur27, proszę bardzo :-) I jak się udała wyprawa?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
27Artur27 


Doczy: 30 Cze 2012
czyli 4290 dni temu

Posty: 17
Tematy: 2
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Wawrszawa
Wysany: 2013-10-13, 15:17   

Hej,

Wszystko się udało a to za sprawą dobrej pogody jeden dzień tylko padało i to w dodatku popołudniu :-)

Błyszcz, Bystra zaliczone tak samo jak Rohacze widoki kapitalne tylko spodziewałem się większych trudności fakt, że dosyć czasochłonne ale jeszcze powrót przy słońcu. Piwko po stronie Słowackiej też było grane ;-) (ale jedno bo trzeba było wracać). Ogólnie od Zachodnich po Wysokie przez 8 dni czego chcieć więcej :) no może jeszcze paru dni :-D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Jastrzebiec 


Doczy: 22 Wrz 2013
czyli 3841 dni temu

Posty: 46
Tematy: 0
Skd: Zakopane
Wysany: 2013-10-19, 12:31   

W takim razie czekamy na zdjęcia z wyprawy,relacje już mamy,najważniejsze że wszystko się udało i pogoda dopisała:)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kamiltatry 



Wiek: 34
Doczy: 26 Lut 2012
czyli 4415 dni temu

Posty: 288
Tematy: 9
Otrzyma 8 piw(a)
Skd: Kraków
Wysany: 2013-11-10, 04:02   

27Artur27 napisa/a:
Wszystko się udało

To fajnie, gratuluję udanej wyprawy! :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
27Artur27 


Doczy: 30 Cze 2012
czyli 4290 dni temu

Posty: 17
Tematy: 2
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Wawrszawa
Wysany: 2013-11-10, 23:19   

Jastrzebiec_eu - zdjęcia powiadasz ja zawsze jak się wybieram to mam stary tel i aparat w głowie bo tym wolę zapamiętywać ale coś tam mam bo jadam dużo masła więc skleroza robi swoje :) po uporządkowaniu jakoś wrzucę albo podam link tylko nie wiem co na to regulamin forum :D doczytam i umieszczę.

Hmm a teraz Panowie marzy mi się trasa od Smutnej Przełęczy do przynajmniej Banikowskiej żeby wrócić do Chochołowskiej albo od Rohaczy :D ale to już chyba za długo .... ale kto wie :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Apartamenty 


Doczy: 04 Cze 2013
czyli 3951 dni temu

Posty: 96
Tematy: 0
Skd: Zakopane
Wysany: 2013-11-22, 14:25   

Warto sobie tak czy inaczej coś zaplanować,przecież nic nie stoi na przeszkodzie. Poza tym to też piękna i wymagająca trasa,jak najbardziej do zrealizowania na wiosnę:)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
27Artur27 


Doczy: 30 Cze 2012
czyli 4290 dni temu

Posty: 17
Tematy: 2
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Wawrszawa
Wysany: 2013-11-23, 20:49   

Ja już mam plan na ponad tydzień :) Jako że za często nie jestem to muszę żyć planami to mi pozostaje ale mam nadzieję szybciej odwiedzić i pochodzić jeszcze w zimowych warunkach ale to już raczej nie tak ekstremalnie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Jastrzebiec 


Doczy: 22 Wrz 2013
czyli 3841 dni temu

Posty: 46
Tematy: 0
Skd: Zakopane
Wysany: 2013-12-05, 14:47   

Każdy znajdzie coś dla siebie,teraz przed świętami ludzi nie jest jeszcze aż tak wielu,a i warunki pogodowe niektórych zniechęcają w kwestii wyprawy w góry. Nic dziwnego,trzeba po prostu zachowac ostrożność.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum