Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: do, kasprowego, kuznic

Z Kasprowego do Kuznic
Autor Wiadomo
4przemo77 


Wiek: 40
Doczy: 01 Pa 2011
czyli 4584 dni temu

Posty: 8
Tematy: 2
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Znikad
Wysany: 2012-06-19, 20:51   Z Kasprowego do Kuznic

Witajcie

Jestem wlasnie w Zakopanem, takze witam wszystkich z gor. Dzisiaj zaliczylem trase Palenica - Morskie Oko - Swistowka Roztocka - Dolina Pieciu Stawow - Dolina Roztoki - Palenica. Jestem totalnym amatorem, takze pragne napisac,ze pod wzgledem stopnia trudnosci to jest maks co jestem w stanie zrobic, a nawet wiecej bo mniej wiecej 30 minut od moka w strone swistowki jest taki fragment, chyba juz nawet dosyc slynny z ktorego chcialem sie cofac, ale sie przemoglem i jakos sie tam wdrapalem, ale powiem szczerze, ze serducho biło mi niesamowicie.

To juz wiecie jaki ze mnie turysta, ale pisalem to specjalnie zebyscie polecili mi cos odpowiedniego pod wzgledem stopnia trudnosci do moich umiejetnosci.

Terez sprawa z jaka sie do was zwracam:
Od soboty ma kursowac kolejka na Kasprowy. Chcialbym zejsc z niego o wlasnych silach. Pierwotnie myslalem o zejsciu przez Kope Kondracka, ale dzisiaj w piatce ldzie mi odradzali, mowili cos o jakims "piekiełku" i ze mam sobie dac z tym spokoj, pospacerowac troche po Kasprowym i zjechac kolejka na dol. Poleccie prosze jakies fajne zejscie, dla osob takich ja, czyli tzw: "wrazliwych na ekspozycje"

Troche spraw technicznych:
Zamierzam byc w Kuznicach przed 8 rano, tak zeby wjechac na Kasprowy najwczesniej jak sie da. Trasa taka zeby miedzy 17 a 18 bys w Kuznicach na busa. Moje tempo marszu po gorach nie jest rewelacyjne. W przewodniku pisza ze zejscie z piatki, czarnym szlakiem i dolina roztoki do wodogrzmotow powinno zajac jakies 90 minut, ja szedlem jakies 2,5 godziny. Dane macie - prosze o porady. Tacy jak ja tez chodza po gorach, ale ja w odroznieniu od wielu jakich spotkalem po drodze staram sie byc odpowiedzialny i mierzyc zamiary na siły.

Jezeli kto tu doczytal to sorry za dlugosc posta, troche sie rozpisalem sorry.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jabol 



Doczy: 06 Cze 2010
czyli 5066 dni temu

Posty: 607
Tematy: 15
Otrzyma 27 piw(a)
Skd: Katowice
Wysany: 2012-06-20, 09:00   Re: Z Kasprowego do Kuznic

4przemo77 napisa/a:
jakies fajne zejscie, dla osob takich ja, czyli tzw: "wrazliwych na ekspozycje"

w takim razie polecam zejść do schroniska na Hali Gąsienicowej i spacer do Czarnego Stawu Gąsienicowego i powrót do Kuźnic przez Skupniów Upłaz albo zejście przez Psią Trawkę
do zakopiańskiej Cyhrli
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Stella 



Doczya: 06 Gru 2011
czyli 4518 dni temu

Posty: 207
Tematy: 10
Otrzyma 25 piw(a)
Skd: Beskid Sąd./Kraków
Wysany: 2012-06-20, 09:26   

Ja mogę polecić zejście do Kuźnic zielonym szlakiem (przez Myślenickie Turnie) - trasa łatwa (to była jedna z pierwszych tras mojego Męża w Tatrach i mimo, że wtedy jeszcze nie miał zbyt dobrej kondycji ani 'oswojonego' swojego lęku wysokości to przeszedł ją bez problemu), droga szeroka, ładne widoki (zanim wejdzie się w las) - dla początkującego w sam raz ;-)
Tylko (jak wszędzie) trzeba mieć stabilne buty, bo z tego co pamiętam to idąc po kamieniach na początku drogi jest mnóstwo drobnych kamyczków/odłamków skały które odjeżdżają spod stóp i w niedostosowanych butach mógłby to być problem.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Parys 


Wiek: 67
Doczy: 28 Kwi 2012
czyli 4375 dni temu

Posty: 99
Tematy: 1
Otrzyma 12 piw(a)
Skd: Zakopane-Chicago
Wysany: 2012-06-20, 14:55   

4przemo77,masz doskonaly plan i pomysl zeby isc z Kasprowego W. do Kopy Kondrackiej.Szlak jest przepiekny i widokowy na obie strony,musisz jednak wybrac ladny dzien,poruszajac sie nim bedziesz caly czas szedl grania,ktora przy zalamaniu pogody moze byc niebezpieczna ze wzgledu na pioruny :!: Staraj sie wyjechac na Kasprowy W jak najwczesniej,bo szlak nie jest krotki,ale do wieczora spokojnie przejdziesz.Polecam go z jednego powodu:Przeciez dlatego wchodzimy w gory aby byc w nich jak najdluzej!!i zeby miec okazje podziwiac panorame jak dlugo sie tylko da!! a nie uciekac zaraz w doliny i tracic ten widok!!Najbardziej eksponowany moment na szlaku bedziesz mial przechodzac przez Suche Czuby Kondrackie,szlak biegnie blisko urwiska skalnego,ale jest to krotki fragment.Ale Cie chlopie nastraszyli z tym "Piekielkiem" :mrgreen: :mrgreen: wiec wiedz ze Piekielko to teren calkowicie plaski!!i znajduje sie w miejscu gdzie konczy sie strome zejscie z przel.Kondrackiej przy Wodopoju{zrodelko}.Rejon ten jest niebezpieczny tylko wtedy gdy ktos straci szlak na Kopie Kondrackiej i postanawia schodzic poza szlakiem,wtedy napotka zerwy skalne Kopy Kondrackiej opadajace wlasnie do Piekielka,Ty bedziesz mogl je podziwiac z dolu z plaskiego trawiastego miejsca.Powodzenia. :-D :-D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Stella 



Doczya: 06 Gru 2011
czyli 4518 dni temu

Posty: 207
Tematy: 10
Otrzyma 25 piw(a)
Skd: Beskid Sąd./Kraków
Wysany: 2012-06-21, 12:25   

Parys napisa/a:
Szlak jest przepiekny i widokowy na obie strony

Piękny, ale jeśli 4przemo77 jest czuły na ekspozycje to nie wiem czy piękno krajobrazu nie zostanie przyćmione przez koncentrowanie się na eksponowanych momentach (zwłaszcza przy mocniejszym wietrze, o który tam nietrudno). Pamiętam jak to było chodzić po górach z kimś czułym na bliskość zbocza - początkującemu trzeba dać czasem trochę czasu żeby się z tym oswoić.

4przemo77 - tu są filmiki z fragmentem trasy http://youtu.be/Hospup1ANVU i http://youtu.be/x_i6MHB8BdU (w odwrotnym kierunku) - sam musisz ocenić czy będziesz się czuł komfortowo tamtędy idąc.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wicej szczegw
Wystawiono 1 piw(a):
Parys
ostry2563 


Doczy: 11 Pa 2011
czyli 4574 dni temu

Posty: 86
Tematy: 1
Otrzyma 3 piw(a)
Skd: Jastrzębie Zdrój
Wysany: 2012-06-21, 20:19   

w ubiegły weekend szedłem z zoną i ośmioletnim synkiem od Kuźnic , Polana Kondratowa , Przełecz pod Kopą Kondracką i do Kasprowego :-) szlak rzeczywiście fajny i widoki piękne :-)
trafiliśmy na super pogodę , bo 2.06 byliśmy na Giewoncie i później szliśmy w kierunku Kopy Kondrackiej to tak wiało , że mi wiatr dziecko przewracał i musieliśmy się wycofać :-D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Ola30 



Doczya: 21 Cze 2012
czyli 4320 dni temu

Posty: 27
Tematy: 0
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Belgia
Wysany: 2012-06-22, 10:19   

Hey Ostry, jesli mozna wiedziec to ile zabralo wam pokonanie tej trasy? I czy bylo duzo turystow na szlaku?
A pozatym jesli mozesz to podziel sie zdjeciami, ja juz niemoge sie doczekac zeby tam byc :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
4przemo77 


Wiek: 40
Doczy: 01 Pa 2011
czyli 4584 dni temu

Posty: 8
Tematy: 2
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Znikad
Wysany: 2012-06-22, 13:09   

Chyba pojde przez Kope Kondracka, bo widze ze nie jest az tak zle. Szlak z moka do piatki przez swistowke wydaje mi sie ze byl o wiele gorszy. Dzieki za linki Stella.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jabol 



Doczy: 06 Cze 2010
czyli 5066 dni temu

Posty: 607
Tematy: 15
Otrzyma 27 piw(a)
Skd: Katowice
Wysany: 2012-06-22, 13:14   

Ola30 napisa/a:
Hey Ostry, jesli mozna wiedziec to ile zabralo wam pokonanie tej trasy? I czy bylo duzo turystow na szlaku?
A pozatym jesli mozesz to podziel sie zdjeciami, ja juz niemoge sie doczekac zeby tam byc :)


czystego marszu nie będzie to więcej jak 5 godzin

w Kuźnicach zazwyczaj wyląda tak


więc podchodzisz sobie najpierw koło klasztorów


spoglądając na brzydkie nowoczesne wagony


odpoczynek na Kalatówkach


albo na Kondratowej


potem trochę stromiej


i już jesteś na grani z widokiem na Dolinę Cichą


i Tatry Wysokie


i ścieżką ułożoną z kamieni - nie rozdeptując pobocza


a na koniec promenadą


i na dół najlepiej zjechać kolejką

.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Yaqp 



Wiek: 44
Doczy: 20 Cze 2012
czyli 4321 dni temu

Posty: 32
Tematy: 2
Skd: Brodnica
Wysany: 2012-06-22, 13:17   

Dla mnie trasa przez Kopę jest trochę zbyt monotonna, ale całkiem fajnie prezentuje się widok na Giewont i Zakopane z Małomączniaka.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ostry2563 


Doczy: 11 Pa 2011
czyli 4574 dni temu

Posty: 86
Tematy: 1
Otrzyma 3 piw(a)
Skd: Jastrzębie Zdrój
Wysany: 2012-06-22, 13:23   

:lol: : dzięki jabol :lol:

odwaliłeś za mnie kawał dobrej roboty :-)

tak Olu to około 5 godzin marszu , ale warto się przejść :-) jeśli chodzi o turystów to nie było zbyt wielu , może dlatego że to jeszcze w czasie roku szkolnego :-P

[ Dodano: 2012-06-22, 13:48 ]
Jeszcze zapomniałem dodać :-) tak jak pisze Stella o silny wiatr tam nietrudno , a idzie się cały czas granią od Przełęczy , więc lepiej iść w ładną bezwietrzną pogodę ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Stella 



Doczya: 06 Gru 2011
czyli 4518 dni temu

Posty: 207
Tematy: 10
Otrzyma 25 piw(a)
Skd: Beskid Sąd./Kraków
Wysany: 2012-06-22, 14:50   

4przemo77 napisa/a:
Dzieki za linki Stella.

Proszę :-)

4przemo77 napisa/a:
Szlak z moka do piatki przez swistowke wydaje mi sie ze byl o wiele gorszy.

Jeśli chodzi o trasę Kasprowy-Kopa Kondracka to jest zdecydowanie mniej podejść i zejść, ale że idzie się granią to jest się o wiele bliżej krawędzi niż w drodze na i ze Świstówki - ale jeśli to co widziałeś na filmiku nie stanowi dla Ciebie problemu to życzę miłej wyprawy i ładnej pogody żebyś mógł podziwiać widoki :-)

A którędy planujesz zejść?
Droga z Przełęczy pod Kopą Kondracką zielonym szlakiem na Halę Kondratową jest łatwa acz monotonna (prowadzi kamienną ścieżką z dużą ilością zakosów). Niestety nie wiem jak wygląda zejście żółtym do Doliny Małej Łąki.

Właśnie - mógłby mi przy okazji ktoś napisać jak wygląda zejście do Doliny Małej Łąki z Kopy Kondrackiej i z Małołączniaka? ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
4przemo77 


Wiek: 40
Doczy: 01 Pa 2011
czyli 4584 dni temu

Posty: 8
Tematy: 2
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Znikad
Wysany: 2012-06-22, 22:02   

A wiec wyglada to tak:

Jutro o 7:20 jade do Kuznic. Jezeli pod kolejka nie bedzie za duzo ludzi, to wjezdzam do gory kolejka i schodze o wlasnych silach. Jezeli bedzie kolejka do kolejki to wchodze pieszo i zjezdzam kolejka. Tak to wyglada.

Co do kolejki do kolejki to mam wlasnie obawy ze bedzie bardzo duzo ludzi bo kolejka zaczyna kursowac wlasnie od jutra, tj: 23 czerwca 2012.

Powiedzcie mi prosze jeszcze czy w przypadku wejscia pieszo nie bedzie problemu z kupnem biletu na kurs kolejka w dol ? Rozumiem ze bilet na kurs w dol kupuje w kasie na gorze ?

Prawdopodobnie jeszcze zmienie trase, bo jednak od 2 dni pada i boje sie ze bedzie slisko, a mam tylko (albo az jak patrze na niektorych ludzi) dobre buty trekkingowe i pojde przez boczan i hale gasienicowa. Z tego co wyczytalem to o wiele bezpieczniejszy szlak w niepewna pogode.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Parys 


Wiek: 67
Doczy: 28 Kwi 2012
czyli 4375 dni temu

Posty: 99
Tematy: 1
Otrzyma 12 piw(a)
Skd: Zakopane-Chicago
Wysany: 2012-06-22, 22:25   

Kol.Jabol zdjecia przefajne ale.... :oops: czyzby Albertynki przebudowaly Kaplice zabytkowa???bo do Braci to trzeba zboczyc i dosc kawal. :oops: :lol:

[ Dodano: 2012-06-22, 22:32 ]
Właśnie - mógłby mi przy okazji ktoś napisać jak wygląda zejście do Doliny Małej Łąki z Kopy Kondrackiej i z Małołączniaka. Zejscie jest nudne i dlugie,najpierw szlak biegnie miedzy wysokimi kosowkami,nastepnie wchodzi do bardzo nie przyjemnego zlebu "Glazisty"ktory jest bardzo kruchy i kupa ruchomych kamieni,latwo tam stracic szlak,a nastepnie lasem az do Polany,gdzie ladne widoki na Swistowke Malolacka i zerwy Wielkiej Turni. :-D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Stella 



Doczya: 06 Gru 2011
czyli 4518 dni temu

Posty: 207
Tematy: 10
Otrzyma 25 piw(a)
Skd: Beskid Sąd./Kraków
Wysany: 2012-06-23, 11:55   

Parys napisa/a:
Zejscie jest nudne i dlugie,najpierw szlak biegnie miedzy wysokimi kosowkami,nastepnie wchodzi do bardzo nie przyjemnego zlebu "Glazisty"ktory jest bardzo kruchy i kupa ruchomych kamieni,latwo tam stracic szlak,a nastepnie lasem az do Polany,gdzie ladne widoki na Swistowke Malolacka i zerwy Wielkiej Turni. :-D

Czyli zejście z Czerwonych Wierchów na Halę Kondratową lepsze niż do Doliny Małej Łąki? No bo że z Ciemniaka oba zejścia są ładne to już wiem ;-)

4przemo77 napisa/a:
Prawdopodobnie jeszcze zmienie trase, bo jednak od 2 dni pada i boje sie ze bedzie slisko, a mam tylko (albo az jak patrze na niektorych ludzi) dobre buty trekkingowe i pojde przez boczan i hale gasienicowa. Z tego co wyczytalem to o wiele bezpieczniejszy szlak w niepewna pogode.

Jak wrócisz napisz jak się szło i którą trasę ostatecznie wybrałeś - za zdjęcia też się nie pogniewamy ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum