Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: dolina pieciu stawow, kasprowy, swinica, swistowa czuba

Trasa w Tatrach na lato.
Autor Wiadomo
bogusg66 


Doczy: 01 Cze 2018
czyli 2149 dni temu

Posty: 1
Tematy: 1
Skd: Rzeszów
Wysany: 2018-06-01, 17:04   Trasa w Tatrach na lato.

Witam wszystkich, Szukam porady od ludzi którzy w Tatrach zdarli niejedne buty. Planuję na lato (gdzieś w lipcu) trasę w Tatrach, ale nie mam zbyt wiele tatrzańskiego doświadczenia. Trasa ma być na cały dzień. Plan jest by wyjechać możliwie rano na Kasprowy, potem czerwonym szlakiem na Świnice. Ze Świnicy na Zawrat i niebieskim szlakiem w dół do Doliny Pięciu Stawów. Z tamtąd, jeśli kondycja dopisze, przejście przez Świstowa Czubę i Żleb Żandarmeri do Morskiego Oka (jesli nie dopisze to zejście Doliną Roztoki) i dalej w dół na parking w Palenicy. Estymacja jest na okolo 8 godzin. Szczególnie byłbym wdzięczny za uwagi; jak trudne jest podejście i zejście ze Świnicy a przede wszystkin o przejściu ze schroniska w Dolinie Pięciu Stawów przez Świstową Czubę do Morskiego Oka. Także jaką strategię przyjąć by udało się wyjechać rano na Kasprowy. Tu muszę się przyznać że kondycja fizyczna jest delikatnie mówiac średnia i piędziesiątka już na karku. W młodości chodziłem po górach sporo ale niestety mało w Tatrach (bylem tu tylko trzy razy i nigdy nie zrobiłem trasy przez Dolinę Pięciu Stawów” tego lata to pewnie ostatnia szansa)
Ewentualnie plan B jest by zrobić, chyba prostszą, trasę: na Giewont (zacząć z Kużnic albo z Doliny Strążyskiej, powrót w przeciwną strone) ale z Giewontu przejść na Czerwone Wierchy albo przynajmniej na Kondracką Kopę (gdzie też nie byłem) Z góry dziękuje za wszelkie uwagi.
P.S.
Czytalem że przejście ze Świnicy na Zawrat jest zamkniete, więc może potrzebny będzie plan C. Sugestie mile widziane.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jabol 



Doczy: 06 Cze 2010
czyli 5067 dni temu

Posty: 607
Tematy: 15
Otrzyma 27 piw(a)
Skd: Katowice
Wysany: 2018-07-22, 23:15   

hej Boguś - udała się wycieczka ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum