Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: ochronne, rekawiczki

Rękawiczki ochronne
Autor Wiadomo
Jaenelle 



Doczya: 16 Maj 2011
czyli 4701 dni temu

Posty: 16
Tematy: 0
Skd: Opole
Wysany: 2011-08-12, 18:55   

Wasio, jak najbardziej. Ja używam rękawiczek do jazdy konnej dla początkujących :oops: Dałam za nie około 15zł dwa lata temu, a sprawują się świetnie. To są bawełniane rękawiczki z regulacją szerokości na nadgarstku i gumowymi "wypustkami" na wewnętrznej części, aż do połowy palców. Dla mnie bardzo przydatne, bo mam strasznie wrażliwe dłonie, nawet od zamiatania robią mi się odciski i nie wyobrażam sobie co by było gdybym wybrała się na szlak z łańcuchami z gołymi rękami :roll:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Ewyo 



Wiek: 39
Doczya: 03 Sie 2010
czyli 4988 dni temu

Posty: 674
Tematy: 8
Otrzyma 17 piw(a)
Skd: Poznań
Wysany: 2011-08-12, 19:07   

Ja też zawsze biorę rękawiczki, kiedy chodzę po łańcuchach. Oprócz obawy odcisków, wydaje mi się, że lepiej trzymam się łańcucha...no i nie czuję jego zimna.
Mam takie zwykłe rękawiczki kolarskie z siateczką dla przewiewności na zewnątrz i podgumowaniem wewnątrz dłoni. Kosztowały pewnie z 10zł, ale dokładnie nie pamiętam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
PawełM
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2011-08-13, 10:41   

Ja podobnie jak Jaenelle używam rękawiczek do jazdy konnej. Co ciekawe używam ich również w zimę jak z samego rana jadę samochodem do pracy.
 
 
Ewyo 



Wiek: 39
Doczya: 03 Sie 2010
czyli 4988 dni temu

Posty: 674
Tematy: 8
Otrzyma 17 piw(a)
Skd: Poznań
Wysany: 2011-08-13, 21:01   

Mikołaj napisa/a:
a ja znów wsadzę kij w mrowisko stwierdzeniem, że nie używam rękawiczek tylko talku :-P


myślę, że talk jest ok, jeśli chodzi o zapobieganie ślizgania się łańcuchów w rękach, ale nie niweluje nieprzyjemnego zimna, które mi chyba najbardziej przeszkadza :-/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Start.Zakopane 



Doczy: 01 Cze 2011
czyli 4686 dni temu

Posty: 230
Tematy: 0
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Zakopane
Wysany: 2011-09-03, 09:15   

Zwykłe robocze szybko się zniszczą. Mi osobiście rękawiczki przeszkadzają podczas wyprawy,ale myślę że jest to kwestia przyzwyczajenia,bo w końcu chronią nasze dłonie przed obtarciami.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rynnn 



Wiek: 34
Doczya: 06 Wrz 2011
czyli 4588 dni temu

Posty: 76
Tematy: 3
Otrzyma 3 piw(a)
Skd: Rybnik
Wysany: 2011-09-29, 21:05   

Ja mam takie na rower,bez palców, które od wewnątrz mają niby pseudo "skórę" a z zewnątrz jakiś elastyczny materiał. Dałam za nie chyba 8 zł w jakiejś promocji :P a sprawdziły się doskonale i na Rysach i na Świnicy :P zdecydowanie polecam jakiekolwiek rękawiczki na łańcuchy. bez też można, ale z jest lepiej moim zdaniem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
amroz 


Doczy: 09 Sie 2011
czyli 4616 dni temu

Posty: 69
Tematy: 4
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Wałbrzych
Wysany: 2011-10-02, 08:27   

Ja zabieram na łańcuchy i strome skały mocne robocze rękawice, dopasowane do dłoni i zalane z jednej strony gumą. Wcześniej jeżdziłem z polarowymi ale pozdzierałem je za bardzo.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
VS84
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2011-10-02, 20:20   

A ja parę lat temu dostałem 2 pary z pracy takich białych ze skóry bez palców, i muszę przyznać, że sprawują się świetnie i na samych skałach jak i na łańcuchach, w dodatku są strasznie wytrzymałe, bo używam dalej pierwszej pary, którą już eksploatowałem 2 lata na siłowni i na rowerze, a teraz jeszcze doszły do tego góry i póki co jeszcze się nie rozleciały. Problem jest tylko jeden, chodząc po skałach od strony północnej, po 20 minutach masz ręce strasznie zmarznięte, bo skały są niesamowicie zimne. Dlatego zastanawiam się nad czymś jednak z palcami, tylko obawiam się, że nie będzie to już tak komfortowe, tzn. może bardziej ograniczać ruchy palcami, no i nie wiadomo jak z wytrzymałością będzie. Ale muszę znaleźć coś fajnego i wypróbować w praktyce :-)
 
 
liczek 



Wiek: 55
Doczya: 12 Sie 2012
czyli 4247 dni temu

Posty: 89
Tematy: 5
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Wrocław
Wysany: 2013-02-03, 15:32   

A ja właśnie o mało co nie wyrzuciłam swoich skórzanych, czarnych, porządnych rękawiczek z palcami, na których po kilku latach używania w życiu codziennym zrobiła mi się mała dziurka na palcu...
I teraz myślę, że one się świetnie sprawdzą jako rękawiczki ochronne w górach...
Tylko wciąż nie mogę się zdecydować, czy im palce poobcinać? A jeżeli tak - to na jakiej wysokości?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Grzesiek42 


Wiek: 54
Doczy: 06 Sty 2013
czyli 4101 dni temu

Posty: 49
Tematy: 2
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Sandomierz
Wysany: 2013-02-04, 12:29   

Możesz spokojnei poobcinać tylko jak mają jakąś tkaninę od wewnątrz to chyba będzie się strzępić.Skórzane w deszcz będą bardzo piły wodę,a co za tym idzie jakięś odparzeń można się nabawić,no chyba że psikniesz jakimś impregnatem.Fajna sprawa w takich rękawiczkach "trekkingowych" to wkładki żelowe,poprawiają komfort i nie robią się odciski.
A jak obciąć-zobacz np. to:

http://www.sklep-presto.p...5/1/15715_1.jpg
Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
liczek 



Wiek: 55
Doczya: 12 Sie 2012
czyli 4247 dni temu

Posty: 89
Tematy: 5
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Wrocław
Wysany: 2013-02-04, 18:47   

Dzięki.
Poobcinam, jak na rysunku, bo rękawiczki takie ładne, że żal wyrzucić. I zobaczymy, czy dadzą radę..... ale znając swój katastrofizm (na ogół staram się być przygotowana na najgorsze) pewnie zaopatrzę się też w takie, które nie porobią mi odcisków na deszczu..... :-) :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum