Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: gory, swietokrzyskie

Góry Swiętokrzyskie
Autor Wiadomo
Ewyo 



Wiek: 39
Doczya: 03 Sie 2010
czyli 4987 dni temu

Posty: 674
Tematy: 8
Otrzyma 17 piw(a)
Skd: Poznań
Wysany: 2011-02-01, 19:49   Góry Swiętokrzyskie

Temat Gór Świętokrzyski nie był jeszcze poruszany, a uważam, że to fajne miejsce, które warto zobaczyć. Góry to właściwie pofałdowany teren - najwyższa Łysica ma 612 m n.p.m., ale widoki są przepiękne, trasy przyjemne i lesiste, ludzi nie aż tak dużo.
Oprócz gór jest masa miejsc do zwiedzania - same Kielce (śliczne miasto wbrew temu, co myślałam bazując na obiegowych opiniach) są świetne, czyste i ciekawe (i jest nawet "namiastka" gór w postaci choćby Rezerwatu Kadzielnica). Spędziliśmy w Kielcach 2 dni i jeszcze czuję niedosyt :!: Fajne skałki są też w Rezerwacie Piekiełko nad Niekłaniem, gdzie przy okazji czeka nas spacer po lesie. Sandomierz to również co najmniej jeden dzień zwiedzania, a po drodze jeszcze trasa podziemna w Krzemionkach Opatowskich - po kopalni krzemienia pasiastego (w Sandomierzu też można przejść się pod rynkiem i wybrać się na spacer po najstarszych w Polsce Górach Pieprzowych).
Dla dzieci fajną atrakcją będzie Park Dinozaurów w Bałtowie (a w Kielcach Muzeum Zabawek - ja się tam świetnie bawiłam :-P ).
No nie można zapomnieć o miejscu, od którego nazwę wzięło całe pasmo - o Świętym Krzyżu - trasa piękna, klasztor robi niesamowite wrażenie.
Polecam również wybranie się do zamku - w Chęcinach i do Zamku Krzyżtopór.
A gdy będziecie chcieli jeszcze pospacerować zapraszam do Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni - ogromny skansen, fajnie zagospodarowany z ciekawymi budynkami.
Dla miłośników literatury czeka jeszcze Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku (dworek, w którym mieszkał).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Lucy 



Wiek: 48
Doczya: 28 Pa 2011
czyli 4536 dni temu

Posty: 381
Tematy: 8
Otrzyma 28 piw(a)
Skd: z pięknego Śląska
Wysany: 2012-02-29, 15:13   

Ewyo napisa/a:
No nie można zapomnieć o miejscu, od którego nazwę wzięło całe pasmo - o Świętym Krzyżu - trasa piękna, klasztor robi niesamowite wrażenie.

Piękne miejsce.
Idąc do klasztoru, warto też zajrzeć na wspaniałe gołoborze.

Podobnie jak Ewyo, gorąco polecam wizytę na zamku w Chęcinach i w skansenie w Tokarni. Oba miejsca zwiedzałam wprawdzie przy niezbyt zachęcającej pogodzie, ale i tak wrażenia niezapomniane.
Będąc w tej okolicy warto też zajrzeć do Jaskini Raj (osobiście wolę wprawdzie Jaskinię Niedźwiedzia w Kletnie, ale Raj też piękna) .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
uHeliosa 


Doczya: 14 Lut 2013
czyli 4061 dni temu

Posty: 15
Tematy: 0
Skd: Zakopane
Wysany: 2013-02-14, 18:19   

Góry świętokrzyskie są najstarszymi górami w Polsce. Pokryte lasem stoki są idealnym terenem dla miłośników pieszych wędrówek, przejażdżek konnych, czy wyczynowej jazdy rowerowej. Góry stanowią także doskonałą bazę wypadową do jazdy na nartach, czy snowbordzie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Majka M 



Doczya: 19 Lip 2012
czyli 4271 dni temu

Posty: 124
Tematy: 3
Otrzyma 6 piw(a)
Skd: Krakow
Wysany: 2013-05-15, 21:20   

Byłam tam wczoraj .Fajna wycieczka, zero zmęczenia.Łysa Góra i gołoborze oczywiście-niesamowity widok.Jaskinia Raj-owszem ładna, choć do słowackich jaskiń jej daleko.Kielce całe rozkopane, w centrum remonty.Udało mi się zobaczyć amfiteatr.Chęciny sobie podarowałam, czasu nie starczyło, poza tym byłam tam już kiedyś.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Zakopaneo 


Doczy: 24 Kwi 2013
czyli 3992 dni temu

Posty: 29
Tematy: 0
Skd: Warszawa
Wysany: 2013-06-12, 09:30   

Jako jednodniowa wycieczka jak najbardziej można polecać również Góry Świętokrzyskie,jest tam kilka ciekawych szlaków,czy wspomnianych tras rowerowych. Bo jeśli miałbym tam spędzić kilka dni to trochę za długo i mogłaby wkraść się nuda.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
stara 


Doczya: 26 Lis 2014
czyli 3411 dni temu

Posty: 8
Tematy: 1
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: stąd
Wysany: 2015-01-05, 11:46   

Ja tam byłam w lecie, na dwudniowej wycieczce, ale była ona zorganizowana przez biuro podróży, konkretnie aviatourtravel.
Mogę napisać, bo nie mam żadnych negatywnych wspomnień.
Same góry były piękne, raczej niewysokie, ale się tego nie spodziewałam. Jaskinia Raj to za to naprawdę ładne miejsce.
Oprócz wycieczek szlakiem, zwiedziliśmy też zamek w Chęcinach. Lubię takie miejsca, więc mi się bardzo podobało.
Mają tam rozbudowaną bazę noclegową. Można tam znaleźć zarówno małe gospodarstwa agroturystyczne, hotele, pensjonaty czy pokoje gościnne. My zwykle szukamy noclegów za pośrednictwem http://nocowo.pl/szukam_noclegu.html#form
Podajesz tam termin jaki Cię interesuje, rodzaj obiektu, posiadany budżet itd. Oni na tej postawie wysyłają na maila kilka ofert. Jest z czego wybierać.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Esterkaa 


Doczya: 17 Kwi 2015
czyli 3269 dni temu

Posty: 4
Tematy: 1
Skd: Gdańsk
Wysany: 2015-04-17, 15:37   

Ech, byłam dosyć dawno temu w górach świętokrzyskich i bardzo mi się podobały. Od jakiegoś czasu zbieram się, aby jechać do nich rowerem, ale ciągle wypada mi coś innego :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Krzyś 


Doczya: 17 Cze 2012
czyli 4303 dni temu

Posty: 100
Tematy: 12
Otrzyma 23 piw(a)
Skd: Białystok
Wysany: 2015-07-16, 11:51   

Przyszła pora by odwiedzić inne góry niż Tatry ;-)
Stanęło na tym, że będą to Góry Świętokrzyskie :)
Czy ktoś może podpowiedzieć, gdzie się zatrzymać by mieć najlepszą bazę wypadową???
Nie znam kompletnie tych terenów.... więc każda wskazówka mile widziana :)

[ Dodano: 2015-08-06, 16:40 ]
No cóż... nikt nie chciał mi podpowiedzieć :( Trudno.

Akurat jestem w tym rejonie i NIE POLECAM miejscowości Krajno jako baza wypadowa, szczególnie osobom które chciałyby korzystać z busów lub autobusów.
Mieszkając tu trzeba niestety wszędzie dojechać swoim autem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum