Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: do, kijki, trekkingu

Kijki do trekkingu
Autor Wiadomo
VS84
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2011-10-25, 23:20   

No w sumie wiesz.... wielu turystów chodzi jeszcze ze zwykłym badylem znalezionym na szlaku i też jakąś tam formę podpory mają i nie narzekają :mrgreen: w dodatku całkiem za darmo ;-) Ale my już w innych czasach, więc wybrzydzamy jak się da i na wszystko :-P Kiedyś to właśnie były czasy :mrgreen: Zero wyboru, brało się to co było pod ręką, a teraz tyle wyboru, że nie wiadomo co wziąć ;-)
 
 
Lucy 



Wiek: 48
Doczya: 28 Pa 2011
czyli 4558 dni temu

Posty: 381
Tematy: 8
Otrzyma 28 piw(a)
Skd: z pięknego Śląska
Wysany: 2011-10-28, 22:40   

hybrid87 napisa/a:
Osobiście mam od kilku lat kije firmy Fizan, model Alpin ale nie wiem czy warto na to wydawać kasę...

Warto, warto!
Też mam Fizany (Alpin Antishock) od przeszło 4 lat, dość intensywnie użytkowane i dość mocno już sfatygowane, ale wciąż jeszcze dają radę :-D Talerzyki dawno pogubiłam, gumy na końcówkach się poprzecierały, ostatnio coraz częściej widzę, że trochę się składają... nie wiem, czy to ja opadam z sił i za słabo skręcam, czy też po prostu gwint się "przepracował" - obawiam się więc, że czeka mnie wkrótce inwestycja w nowe. Niestety na sprzęcie naprawdę nie warto oszczędzać.
Ale nie wyobrażam sobie łażenia bez kijów - czuję się pewnie, stabilnie, no i kolana są mi baaardzo wdzięczne :-D (zwłaszcza, że plecak zawsze mam za ciężki).
Kijki mają jeszcze jedną zaletę - świetnie się sprawdzają w roli statywu na aparat, a w razie potrzeby służą jako wieszak do suszenia np. mokrej peleryny 8-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
VS84
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2011-10-28, 23:10   

Lucy napisa/a:
a w razie potrzeby służą jako wieszak do suszenia np. mokrej peleryny


Hehe jak to u mnie mawiają, że cokolwiek byś kobiecie nie kupił, albo sama sobie nie kupiła i choćby nie wiem jak ładne to było, z czasem stanie się tylko wieszakiem na ubrania :mrgreen:

A co do statywu do aparatu to się zgodzę, bo sam ostatnio tak robiłem, jak już byłem zmęczony i nie chciało mi się statywu z plecaka wyciągać, to opierałem aparat na kijkach, tylko trzeba opanować odpowiednią technikę, bo to też takie proste nie jest :-)

A co do kijków jeszcze ma ktoś z Was porównanie, bo w moich kijkach po środku tej raczki jest amortyzator, jak naciskam to on się ugina i niby ma odciążać dodatkowo nadgarstki. Tylko tak się zastanawiam czy to coś daje, bo w sumie innych kijków nie miałem więc porównania żadnego nie mam.
 
 
Lucy 



Wiek: 48
Doczya: 28 Pa 2011
czyli 4558 dni temu

Posty: 381
Tematy: 8
Otrzyma 28 piw(a)
Skd: z pięknego Śląska
Wysany: 2011-10-29, 20:23   

VS84 napisa/a:
Hehe jak to u mnie mawiają, że cokolwiek byś kobiecie nie kupił, albo sama sobie nie kupiła i choćby nie wiem jak ładne to było, z czasem stanie się tylko wieszakiem na ubrania

Przesadzasz, najlepszym stojakiem na ubrania jest stacjonarny rower treningowy :mrgreen:
W domu kije się nie sprawdzają w tej roli...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
VS84
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2011-11-01, 20:02   

Lucy napisa/a:
najlepszym stojakiem na ubrania jest stacjonarny rower treningowy


No właśnie ta rozmowa zaczęła się od tego, że od kolegi żona chciała właśnie taki stacjonarny rower treningowy :-P

A co do kijków, z kolejnych obserwacji i doświadczeń. Nie wiem jak to jest w kijkach o których pisze małgo2małgo bo ma jakieś co się skręca. Dlatego też już wcześniej pisałem, że na taki ala klips lepsze. I już mi się ani milimetra nie składają, bo wystarczyło te klipsy po dokręcać śrubokrętem i wszystko gra :mrgreen: Tylko sądzę, że to tak co jakiś czas będzie trzeba dokręcać, bo pewnie będzie się luzowało ;-)
 
 
VS84
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2012-03-08, 23:19   

Iva napisa/a:
Zimą naprawdę pomagają.


Latem też :!: ;-)
 
 
VS84
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2012-03-14, 09:54   

Iva napisa/a:
Latem jeszcze nie były mi potrzebne, ale kto wie :-D


No w zimę teoretycznie też nie są niezbędne,, ale ułatwiają życie... i latem moim zdaniem też ułatwiają ;-)
 
 
Viola
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2012-03-14, 19:18   

Początkowo nie byłam przekonana do kijków trekkingowych, ale wystarczyło raz je użyć i się do nich przekonałam :-)
Potwierdzam są pomagają zarówno latem jak i zimą :-)
 
 
skierka187
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2012-03-14, 19:37   

A ja w marcu będę miała swój wielki debiut jeśli chodzi o kijki trekkingowe w górach
 
 
Lucy 



Wiek: 48
Doczya: 28 Pa 2011
czyli 4558 dni temu

Posty: 381
Tematy: 8
Otrzyma 28 piw(a)
Skd: z pięknego Śląska
Wysany: 2012-03-14, 19:44   

Dla mnie już nie ma chodzenia bez kijków. Tym bardziej, że mam stałą tendencję do noszenia zbyt ciężkiego plecaka :mrgreen: .
No i lata już nie :P Kręgosłup i kolana głośno krzyczą o kijki :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Asia 



Wiek: 37
Doczya: 19 Wrz 2011
czyli 4597 dni temu

Posty: 221
Tematy: 7
Otrzyma 13 piw(a)
Skd: Rzeszów
Wysany: 2012-08-24, 09:00   

Nie bylam przekonana co do kijkow trekingowych, a juz zwlaszcza nie wyobrazalam sobie jak mozna z nimi schodzic i sie nie wywrocic, az w tym roku je wyprobowalam i nigdy wiecej w gory bez nich sie nie ruszam :-) roznica jest kolosalna (co sprawdzilam idac na Gubalowke bez nich), daja doskonale podparcie, przez co czlowiek mniej sie meczy, zarowno przy schodzeniu jak i wchodzeniu. Przy zejsciu na poczatku nie moglam zalapac wlasciwego rytmu, ale potem to juz smigalo sie raz raz :D i kolana nie bolaly ani nic

borsuk6x9 napisa/a:
a mnie kijki tylko się plączą i na pewno nie pomagają :) jeśli dodac obsługę kamery i aparatu to już tylko są zbędnym balastem :)


no tu jest lekkie zawadzanie ale zawsze mozna kije polozyc na trawie i po problemie
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
luna19 



Wiek: 52
Doczya: 01 Lut 2013
czyli 4096 dni temu

Posty: 101
Tematy: 2
Otrzyma 12 piw(a)
Skd: Lubelskie
Wysany: 2013-02-02, 20:36   

Zaczeliśmy łażenie po górach dość nie dawno, na pierwszy wypad pojechalam bez kijków.. dało mi to w kośc strasznie.. na drugi juz sobie kupiłam zwykłe tanie na allegro.. córka i maz dalej upierali się z nie chą.. zaraz jak zaczeliśmy iść córka chciała na chwile .. ładna mi chwila .. trudno było odebrać :D na kolejny wyjazd mieliśmy już wszyscy. I nie ruszamy sie bez nich. Wcale nie muszą być drogie by dały podporę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Grzesiek42 


Wiek: 54
Doczy: 06 Sty 2013
czyli 4122 dni temu

Posty: 49
Tematy: 2
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Sandomierz
Wysany: 2013-02-03, 07:18   

luna19 napisa/a:
Wcale nie muszą być drogie by dały podporę.

No tu jednak bym się nie zgodził.Warto chyba wydac parę pln-ów więcej i zrobić jeden konkretny zakup-przynajmniej ja tak miałemz kijkami ;-)
Kupiłem kiedyś takie za 50 pln-rozleciały się po jednym dniu wędrówki.Jeden nie dał się skręcić i non stop robił sie coraz krótszy , w drugim po całym dniu marszu chyba zakleszczyły się składy :mrgreen: -więc całkiem odwrotna sytuacja Niestety paragon wylądował w koszu i nie bylo mowy o jakiejś reklamacji.
Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
luna19 



Wiek: 52
Doczya: 01 Lut 2013
czyli 4096 dni temu

Posty: 101
Tematy: 2
Otrzyma 12 piw(a)
Skd: Lubelskie
Wysany: 2013-02-03, 07:54   

Lucy napisa/a:

Przesadzasz, najlepszym stojakiem na ubrania jest stacjonarny rower treningowy :mrgreen:
W domu kije się nie sprawdzają w tej roli...


Właśnie spojrzałam na moj :mrgreen: rzeczywiście

A co do kijkow. Póki co mam jeszcze te tanie, kupione na próbe . Zobaczymy ile wytrzymają. Jak sie w koncu zepsują kupie coś innego bo nie wyobrażam sobie chodzenia bez nich :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wicher 


Wiek: 46
Doczy: 15 Sty 2013
czyli 4113 dni temu

Posty: 38
Tematy: 7
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Aleksandrów Łódzki
Wysany: 2013-02-03, 09:24   

Kijki bardzo dobra rzecz, dużo pomagają przy długich trasach. Człowiek dopiero wtedy czuje ich zalety. Najlepiej odłożyć kasę i kupić dobrej firmy i teleskopowe po złożeniu chowamy do plecaka.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum