Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: bialej, dolina, wody

Dolina Białej Wody
Autor Wiadomo
Kamila 


Doczya: 24 Lut 2010
czyli 5147 dni temu

Posty: 253
Tematy: 9
Otrzyma 3 piw(a)
Wysany: 2010-04-07, 13:07   Dolina Białej Wody

Dolina Białej Wody leży tuż za granicą Polski i podobnie jak Dolina Rybiego Potoku (Morskiego Oka), Roztoki, Pięciu Stawów i inne jest częścią Doliny Białki. Nazewnictwo słowackie jest prostsze: Dolina Białki i Dolina Białej Wody noszą wspólną nazwę - Bielovodska Dolina.
Jak Wam się podoba Dolina Białej Wody? ma ktoś może jakieś zdjęcia tej pięknej doliny?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
katarina 


Wiek: 45
Doczya: 09 Mar 2010
czyli 5133 dni temu

Posty: 39
Tematy: 0
Skd: Wlkp.
Wysany: 2010-04-07, 14:52   

o i znalazła się kolejna dolinka w której nie byłam, muszę to zanotować :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kamila 


Doczya: 24 Lut 2010
czyli 5147 dni temu

Posty: 253
Tematy: 9
Otrzyma 3 piw(a)
Wysany: 2010-04-08, 18:06   

Naprawdę polecam! piękne miejsce,piękne widoki :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zakopiec 


Doczy: 20 Kwi 2010
czyli 5092 dni temu

Posty: 26
Tematy: 3
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Zakopiec
Wysany: 2010-05-23, 22:26   

No tutaj jeszcze nie byłem. Może na początku czerwca zanim zacznie się ruch turystyczny zrobimy sesje zdjęciową to wstawie jakieś foty.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
fafalus 



Wiek: 43
Doczy: 06 Lip 2010
czyli 5014 dni temu

Posty: 50
Tematy: 0
Skd: Poznań
Wysany: 2010-07-16, 20:04   

tez nie byłem w tym miejscu ale moze przy nasepnej okazji uda się to zaliczyc;) zakopiec wlasnie jak się obiecuje to się wstawai foty bo inni czekają :P znaczy ja bo ciekaw jestem na ile warta ta wyprawa;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
magda-lena 



Doczya: 06 Lip 2010
czyli 5014 dni temu

Posty: 52
Tematy: 0
Skd: Warszawa
Wysany: 2010-07-16, 20:20   

ciekawa jestem jak wyglada tam w tej dolinie, bo po nazwie całkiem"apetycznie" az mam ochote się tam wybraz tylko nie wiem czy w tak krotkim czasi eurlopu uda misię zwiedziec wszystko co tu obiecuje;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jabol 



Doczy: 06 Cze 2010
czyli 5045 dni temu

Posty: 607
Tematy: 15
Otrzyma 27 piw(a)
Skd: Katowice
Wysany: 2010-07-17, 12:37   Re: Dolina Białej Wody

Kamila napisa/a:

Jak Wam się podoba Dolina Białej Wody


przejście Doliną Białej Wody przez Polski Grzebień albo Rohatkę i zejście na południową stronę Tatr jest jedną z najpiękniejszych wycieczek tatrzańskich

P1020996.jpg
klamry pod Rohatką
Plik cignito 70 raz(y) 272,25 KB

P1020886.jpg
Dzika Turnia i zakosy szlaku na Rohatkę
Plik cignito 39 raz(y) 192,86 KB

P1020875.jpg
górne piętro Doliny Białej Wody - Zmarzły Staw
Plik cignito 22 raz(y) 193,68 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wicej szczegw
Wystawiono 1 piw(a):
Stella
magda-lena 



Doczya: 06 Lip 2010
czyli 5014 dni temu

Posty: 52
Tematy: 0
Skd: Warszawa
Wysany: 2010-07-20, 10:43   

no no te zdjecia juz mowia same za siebie, piekny widoczek az marzy sie zeby tam byc i do tego ta pochmurna pogoda, robi klimacik no nie :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Stella 



Doczya: 06 Gru 2011
czyli 4496 dni temu

Posty: 207
Tematy: 10
Otrzyma 25 piw(a)
Skd: Beskid Sąd./Kraków
Wysany: 2012-01-02, 17:40   

Dolina Białej Wody jest przepięknym miejscem :-) My od dwóch lat właśnie tam zapuszczamy się pierwszego dnia pobytu w Tatrach - tam rozciągamy mięśnie i odreagowujemy podróż ;-)
Znajduje się ona po słowackiej stronie Tatr (należy więc pamiętać o ubezpieczeniu przed wyjściem w góry), droga do niej wiedzie przez dawne przejście graniczne na Łysej Polanie. Jest idealna na rozchodzenie się na początku pobytu w Tatrach, ale jest też wspaniałym miejscem dla osób z małymi dziećmi czy takich, które ze względów zdrowotnych niezbyt mogą się porwać na wysokogórskie wycieczki lub po prostu chcą się zrelaksować bez większego wysiłku, bowiem trasa przez nią bardzo długo biegnie po ubitej drodze, jest łagodna, ma wspaniałe walory widokowe - Polana Biała Woda i panorama tatr z niej niezmiernie cieszą moje oczy - a w drodze towarzyszy nam ciągły kojący szum wody i nieskazitelnie czyste powietrze (co widać po porostach) :-) I ma jeszcze jeden plus - praktycznie nie ma tam turystów ;-)
Jest też atrakcyjna dla bardziej zaawansowanych turystów górskich (co z resztą widać dwa posty wcześniej, na zdjęciach Jabola ;-) ), bo idąc nią można dotrzeć nad Litworowy Staw, Zmarzły Staw, na Rohatkę (i do Doliny Staroleśnej), na Polski Grzebień (a później do Doliny Wielickiej) i na Małą Wysoką ;-)

Nam w dwa lata temu (ze względu na porę przybycia w Tatry) udało się dotrzeć tylko do Polany pod Wysoką, w tamtym roku dotarliśmy kawałek nad Zielony Staw Kaczy i niestety musieliśmy wracać żeby zdążyć przed zmrokiem (jako osoby uzależnione od autobusów w kwestii dojazdu do Zakopanego zwykle w Tatrach jesteśmy dopiero koło 11-12, więc pierwszego dnia nie zostaje dużo czasu na wędrówki), ale w tym roku planujemy rozchodzić się gdzie indziej, a na Dolinę Białej Wody zostawić sobie cały dzień i dotrzeć w końcu wyżej :-D
W każdym razie droga nad Zielony Staw bardzo przyjemna, niemęcząca, nudny jest jedynie sam początek trasy (jakieś 15-20 min. - nie jest szczególnie malowniczy), momentami nudnawe mogą być też zakosy w lesie jakiś czas po Polanie pod Wysoką (ale jedynie przez same zakręty, bo las jest tam na prawdę piękny, więc widoki się nie nudzą) - ale ogólnie trasa bardzo na plus ;-) Droga w te i we wte z Palenicy Białczańskiej (ok. 22-25km), w pewnej części pokonywana w tempie spacerowym (przynajmniej do polany Biała Woda szliśmy sobie spacerkiem), z dwoma półgodzinnymi postojami na jedzenie i kontemplowanie widoków oraz kilkoma krótkimi postojami na zdjęcia zajęła nam 9h.


I zdjęcia:


Polana Biała Woda:


Polana pod Wysoką:


Kacza Siklawa:


Zielony Kaczy Staw:

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wicej szczegw
Wystawiono 5 piw(a):
lucyna, Joasia, borsuk6x9, Magda, jabol
kasiulek9004 



Doczya: 11 Lut 2012
czyli 4429 dni temu

Posty: 12
Tematy: 0
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Raków
Wysany: 2012-02-12, 13:27   

Byłam tam ale od strony Słowackiej z Rodzicami czy jakoś tak - pięknie tam jest - to jest całkiem długo ,,wycieczka'' gdy byliśmy już wysoko nagle zaczęła się burza i niestety nie dokończyliśmy trasy ;Dhehe
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
skierka187
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2012-02-12, 14:18   

Stella, zachęciłaś mnie do tego by wybrać się do doliny w najbliższym możliwym terminie :-)
 
 
ola's 



Wiek: 28
Doczya: 19 Maj 2010
czyli 5062 dni temu

Posty: 1762
Tematy: 4
Otrzyma 25 piw(a)
Skd: Głubczyce
Wysany: 2012-02-12, 17:16   

Dolina Białej Wody.. piękna ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Stella 



Doczya: 06 Gru 2011
czyli 4496 dni temu

Posty: 207
Tematy: 10
Otrzyma 25 piw(a)
Skd: Beskid Sąd./Kraków
Wysany: 2012-02-12, 19:17   

XYZ napisa/a:
Stella, zachęciłaś mnie do tego by wybrać się do doliny w najbliższym możliwym terminie :-)

Cieszę się za każdym razem kiedy uda mi się w kimś zasiać ciekawość co do jakiegoś miejsca, które jest mi bliskie :-D
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
lucyna 


Doczya: 29 Sty 2012
czyli 4443 dni temu

Posty: 33
Tematy: 4
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Bieszczady
Wysany: 2012-02-12, 19:29   

Jedno z nielicznych miejsc w Tatrach jakie znam. Dolina jest śliczna i ciekawa, momentami majestatyczna. Polecam z całego serca mimo iż jest to z tego co pamiętam długi spacer.
Dzięki za odświeżenie pamięci, fajne zdjęcia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Stella 



Doczya: 06 Gru 2011
czyli 4496 dni temu

Posty: 207
Tematy: 10
Otrzyma 25 piw(a)
Skd: Beskid Sąd./Kraków
Wysany: 2012-02-12, 20:58   

Agusia napisa/a:
A jak ten szlak wygląda zimą, był ktoś z Was o tej porze?
Agusia napisa/a:
Właśnie doczytałam, że szlak ten jest zamknięty od 1 listopada do 15 czerwca od polany Biała Woda.
Agusia napisa/a:
Ale na taki króciutki zimowy spacerek można się chyba wybrać...... :-)

Z polany jesienią widok jest wspaniały, zimą na pewno też ;-) Choć szlak ogólnie jest mało uczęszczany, więc nie wiem jak z jego przetarciem... A spacerek - wg mojego przewodnika - to 1,5h w obie strony, więc doliczając zimę i śnieg wcale aż taki króciutki nie będzie ;-)

[ Dodano: 2012-02-12, 21:06 ]
Poszperałam w google i wyszperałam zdjęcia:
http://www.turnia.pl/galerie_gor/3428.php?o=1
http://imageshack.us/photo/my-images/593/o027.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/683/o026.jpg/
http://24tp.pl/foto.php?m...6&fot=biala.jpg
http://www.krajoznawcy.in...labanu-a483.php
http://www.summitpost.org...te-water/593272
Więc pięknie jest i szlak nawet odśnieżony ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum