Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: kasprowy, kasprowy, ktoredy, na, wierch

Kasprowy Wierch - którędy na Kasprowy?
Autor Wiadomo
Lucy 



Wiek: 48
Doczya: 28 Pa 2011
czyli 4558 dni temu

Posty: 381
Tematy: 8
Otrzyma 28 piw(a)
Skd: z pięknego Śląska
Wysany: 2012-01-31, 18:04   

Szyba1982 napisa/a:
tak piękna pogoda i zero ludzi? musieli chyba coś za darmo na Krupówkach rozdawać

Po prostu było już coś koło 19.00 wieczorem i krupówkowicze siedzieli grzecznie na z góry upatrzonych pozycjach, przy knajpianych stolikach, :mrgreen: Nam zachciało się oglądać zachód słońca z Kasprowego :-D
Jeśli ktoś chce przyjechać się kolejką bez kolejki, w dodatku w pustym wagoniku, to polecam wybrać się właśnie o tej porze.

A rzeczony zachód słońca wygląda tak:



Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
skierka187
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2012-02-07, 17:32   

Ulka napisa/a:
zawsze podziwiałam ludzi czekających tyle godzin w kolejce...trzeba mieć anielską cierpliwość albo być skrajnie leniwym :mrgreen: :-P


ja stawiam na skrajne lenistwo. Wystarczy popatrzeć na osoby stojące w tych kolejkach. Nie zobaczymy tam osób, które rzeczywiście chodzą po górach a jedynie "niedzielnych turystów" czy wycieczki zorganizowane. Mojej mamy koleżanka z pracy chwali się że zdobyła Kasprowy podczas wczasów zakładowych, "zdobyła" - kolejką bo jest to pani typu "ą ę", która nigdy w życiu by nie ruszyła w drogę skoro można wjechać kolejką
  
 
 
wars 



Doczy: 24 Wrz 2011
czyli 4592 dni temu

Posty: 19
Tematy: 2
Skd: Warszawa
Wysany: 2012-02-11, 21:01   

Również "zdobyłem" Kasprowy kolejką. Było to we wrzesniu 2011 i jak widać na zdjęciach jabola
jabol napisa/a:
w ubiegłym tygodniu o 8:30
Obrazek

Obrazek

w godzinach rannych była wielka kolejka co skutecznie zniechęciło mnie do wjazdu właśnie wtedy. Więc udałem się do Murowańca, a kolejkę zaliczyłem dwa dni później. Byłem tam po południu i po porannych kolejkach do kolejki nie było śladu ;) Wjeżdżało nas wtedy 4 osoby :)







A podczas następnego wyjazdu do Zakopanego mam inny plan zdobycia Kasprowego ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Noname 



Wiek: 35
Doczy: 07 Kwi 2012
czyli 4396 dni temu

Posty: 37
Tematy: 1
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Łódź
Wysany: 2012-04-07, 14:56   

Ja z moja kobietą zdobyliśmy kasprowy na pieszo szlakiem od Kuźnic.. Jeśli ktoś chce naprawdę cieszyć się widokiem tatr to tylko w ten sposób.. Niestety już na pieszo raczej nie będę miał okazji wejść po burzy która nas spotkała na 30min przed wejściem na sam szczyt.. I przez to moja dziewczyna na samo słowo "kasprowy" mówi od razu że tylko kolejka :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DalliKK 



Wiek: 36
Doczy: 18 Lut 2012
czyli 4446 dni temu

Posty: 191
Tematy: 8
Otrzyma 19 piw(a)
Skd: Kezmarok/Kiezmark SK
Wysany: 2012-04-07, 23:37   

Ja by chcialem zrobicz Kasprowy od podbanskech przes doline Cicha, a z Kasprowego na shronisko Murowańiec lub schronisko na kondratowej Hali.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Gosia 


Doczya: 13 Lut 2012
czyli 4450 dni temu

Posty: 83
Tematy: 2
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Pilawa
Wysany: 2012-04-13, 13:29   

Wjazd kolejką jest dobry dla osób, które chcą się wybrać w wyższe partie Tatr i nie chcą tracić sił i czasu na wejście na Kasprowy. Sama kilka razy nią wjeżdżałam, ale zawsze pod kolejką byliśmy ok. 6:00 i dzięki temu nie musieliśmy długo czekać. Tak naprawdę to zawsze bardzo wcześnie wychodzimy w góry, bo wtedy jest mniej ludzi na szlakach i można spotkać jakieś zwierzę, więc wczesna pora nie była problemem :-D Ale jeśli nie idziemy gdzieś wyżej to nie ma sensu wjeżdżać, bo szlak z Kuźnic jest bardzo przyjemny :-) Poza tym mam lęk wysokości i jazda kolejką nie sprawia mi przyjemności i naprawdę cieszę się jak z niej wysiadam :-) Kiedyś na początku maja, gdy panował jeszcze sezon narciarski poszliśmy pieszo, po śniegu do kolejki krzesełkowej na Goryczkowej i nią wjechaliśmy na Kasprowy. Polecam taką alternatywę. Naprawdę fajne widoki :-D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DalliKK 



Wiek: 36
Doczy: 18 Lut 2012
czyli 4446 dni temu

Posty: 191
Tematy: 8
Otrzyma 19 piw(a)
Skd: Kezmarok/Kiezmark SK
Wysany: 2012-04-13, 22:13   

kolejka na Kasprowy czinna juz o 6:00 lub o 7:00?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
stes 



Doczy: 24 Sty 2012
czyli 4470 dni temu

Posty: 196
Tematy: 11
Otrzyma 15 piw(a)
Skd: Zabrze
Wysany: 2012-04-13, 22:38   

DalliKK Tu masz rozkład jazdy kolejki na Kasprowy.
Piszą że startuje o 7.30 a w weekendy o 7.00
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DalliKK 



Wiek: 36
Doczy: 18 Lut 2012
czyli 4446 dni temu

Posty: 191
Tematy: 8
Otrzyma 19 piw(a)
Skd: Kezmarok/Kiezmark SK
Wysany: 2012-04-13, 22:41   

dzieky stes :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
takitam 



Wiek: 36
Doczy: 27 Mar 2012
czyli 4407 dni temu

Posty: 58
Tematy: 1
Otrzyma 3 piw(a)
Skd: Lublin
Wysany: 2012-04-15, 23:13   

Ja lubię na Kasprowy od Ciemniaka ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Start.Zakopane 



Doczy: 01 Cze 2011
czyli 4707 dni temu

Posty: 230
Tematy: 0
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Zakopane
Wysany: 2012-04-16, 13:11   

No ale to już dalsza wędrówka,ponieważ samo wejście na Ciemniaka jest dosyć mozolne i zajmuje około 3 godzin,więc nie każdemu przypadnie do gustu. Kolejka to dobry pomysł,dla tych dla których Kasprowy jest tylko bazą wypadową.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
takitam 



Wiek: 36
Doczy: 27 Mar 2012
czyli 4407 dni temu

Posty: 58
Tematy: 1
Otrzyma 3 piw(a)
Skd: Lublin
Wysany: 2012-04-16, 19:21   

No tak tak . Nie wiem czy kiedykolwiek skorzystam , kolejki są demotywujące ;p Już wolę iść na tego Ciemniaka :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zapach.opium 


Doczya: 17 Kwi 2012
czyli 4386 dni temu

Posty: 3
Tematy: 0
Skd: człuchów
Wysany: 2012-04-17, 09:24   

ja się boję kolejek:P całe szczęście, że lubię wędrować :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Viola
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2012-04-18, 19:28   

Ja kolejką jadę w ostateczności, w sumie to zdażyło mi się chyba dwa razy, raz w tym roku zimą - złe warunki pogodowe i późna już godzina, więc innej opcji nie było. Nigdy za to nie wjeżdałam do góry, bo wolę iść pieszo ;-) Ja chodzę z Kuźnic przez dolinę Gorczykową ;-)
 
 
overdry 



Wiek: 33
Doczya: 08 Wrz 2011
czyli 4608 dni temu

Posty: 20
Tematy: 0
Skd: Chojnice
Wysany: 2012-04-18, 20:36   

ja szłam tamtędy. fakt, mozolne jest wejście na Ciemniak. Ciągnęło się i ciągnęlo, ale potem dosyć fajnie się szło Problem był tylko przed niewielką ścianką. Pojawiła się grupa osób- straszków i zrobił się zator. Nie widziałam tan nic trudnego, no ale dle niektórych widocznie utrudnienie było ;-) Wchodziłam w lipcu i były cudowne widoki. Piękny widok na Tatry plus błekitne niebo, zero chmur.....rewelacja ;) zajęło mi to chyba coś z 4 godziny :mrgreen: tempo średnie, bo zdjęć dużo pstrykałam. Na Kasprowy nigdy kolejką!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum