Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: karczma po zboju, karczma regionalna, krupowki

Karczma po Zbóju - Krupówki
Autor Wiadomo
skierka187
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2010-02-15, 22:01   Karczma po Zbóju - Krupówki

Z pewnością Karczma po Zbóju jest warta polecenia dla każdego, kto ceni sobie doskonałą obsługę, przepiękny wygląd karczmy, doskonały smak potraw czy muzykę góralską na żywo. Karczma znajduje się w Centrum, na Krupówkach. Czynna jest od godziny 10.00.
Na początek na śniadanie warta polecenia jest jajecznica na szynce i biała kawa.
Z dań obiadowych warto przede wszystkim spróbować kwaśnicy, pierogów z kapustą i grzybami, harnasiowej sakwy (kurczak w naleśniku), kapuchy po góralsku czy placka po zbójnicku. Dodatkiem może być Malućkie Piwo (litrowy Okocim). Menu jest bardzo bogate i warte poznania od pierwszej do ostatniej strony. Dużo miejsca, piękny wystrój, muzyka na żywo od 18.00 - rewelacja :)

Zapraszam do dzielenia się opiniami na temat tej Karczmy :)




 
 
sarapo 



Doczya: 17 Lut 2010
czyli 5153 dni temu

Posty: 9
Tematy: 1
Wysany: 2010-02-19, 15:32   

Ja od lat pozostaję wierna Kolibecce na Rondzie Kuźnickim. Przytulnie, spokojnie, ani trochę komercyjnie a porcje tak wielkie, że czasami nie da się wszystkiego zjeść. I co najważniejsze - wszystko pyszne! Tu jadłam najlepszy w świecie placek po zbójnicku (który jest tak wielki, że połowę oddałam mężowi :lol: )
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
sarapo 



Doczya: 17 Lut 2010
czyli 5153 dni temu

Posty: 9
Tematy: 1
Wysany: 2010-02-19, 15:55   

Verseau85 a cóż to dziwnego, że kobieta jada golonki? Ja uwielbiam golonkę w każdej postaci ale oczywiście dobrze przyrządzoną - no bo każdy chyba wie, że musi ona wręcz rozpadać się w ustach :-) Więc nie dziw się więcej gdy zobaczysz taki uroczy obrazek jak drobna kobieta przy ogromnej golonce :-P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
martiana 



Wiek: 36
Doczya: 22 Lut 2010
czyli 5148 dni temu

Posty: 299
Tematy: 8
Otrzyma 7 piw(a)
Skd: Murzasichle
Wysany: 2010-02-25, 12:54   

Jak można lubić sałatkę z łososiem (bleh) :P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
skierka187
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2010-02-25, 16:27   

też mnie ta sałatka trochę dziwi, ale wolałam się nie odzywać, bo koleżanka skwitowałaby moje kiełbaski baranie z sosem czosnkowym :lol:
 
 
skierka187
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2010-03-01, 20:20   

no cóż.. bywa :) ale mi kiełbaski baranie smakują, warunek że są ciepłe a nie zimne, bo na zimno to raczej paskudztwo

Troszkę odchodząc od zakopiańskiej kuchni, to jak napisałaś, o warunku, że kiełbaski muszą być ciepłe to od razu mi się przypomniał szkocki chleb z piekarni, póki był ciepły był dobry, ale jak miał pokojową temperaturę to można było nim o ścianę rzucać :-)
 
 
roger14227 


Wiek: 51
Doczy: 12 Mar 2010
czyli 5131 dni temu

Posty: 2
Tematy: 0
Skd: Zakopane
Wysany: 2010-03-12, 10:34   

Wszystko jest piękne , wszystko jest dobre !

CO BYŚMY ZROBILI BEZ TYCH PYSZNYCH PRZYPRAW







Wie ktoś dlaczego zaczęli ludzie używać przypraw
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
skierka187
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2010-03-12, 21:40   

roger, co masz na myśli mówiąc o przyprawach?
 
 
katarina 


Wiek: 45
Doczya: 09 Mar 2010
czyli 5133 dni temu

Posty: 39
Tematy: 0
Skd: Wlkp.
Wysany: 2010-03-17, 15:26   

Karczma po Zbóju jest super! ;-) zabawne są te nazwy w menu a dania smakowite. Narobiliście mi apetytu tą szarlotką :-P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Edward Teach 


Wiek: 34
Doczy: 27 Mar 2010
czyli 5115 dni temu

Posty: 80
Tematy: 3
Otrzyma 1 piw(a)
Wysany: 2010-04-01, 19:06   

"oj ta szarlotka kusi polecam szaszłyki, zwłaszcza te w sezonie półmetrowe "- żesz w mordę, półmetrowe szaszłyki?
Gdzie to, gadać jak na spowiedzi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
poszept 



Doczy: 12 Mar 2010
czyli 5130 dni temu

Posty: 192
Tematy: 6
Otrzyma 6 piw(a)
Wysany: 2010-04-09, 14:13   

katarina napisa/a:
Karczma po Zbóju jest super! ;-) zabawne są te nazwy w menu a dania smakowite. Narobiliście mi apetytu tą szarlotką :-P


jezeli menu to: MENU KARCZMA PO ZBÓJU

a tu opinie nt jedzonka: http://www.gastronauci.pl...-zboju-zakopane
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kamila 


Doczya: 24 Lut 2010
czyli 5146 dni temu

Posty: 253
Tematy: 9
Otrzyma 3 piw(a)
Wysany: 2010-04-09, 18:11   

Musi coś w tej Karczmie być bo aż w trzech wątkach o niej mowa :-)
co do szarlotki - kusi oj kusi :)
już się nie mogę doczekać kiedy pójdziemy do tej Karczmy :-D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
poszept 



Doczy: 12 Mar 2010
czyli 5130 dni temu

Posty: 192
Tematy: 6
Otrzyma 6 piw(a)
Wysany: 2010-04-11, 20:20   

wpadłem dzis na krótko do tej Karcmy... siedziałem cos około 10 min zanim kelnerka podeszła i przyniosła menu.
Ceny " po zbóju" - wysokie. wolałem nie wydawac kasy. niżej kilka zdjęć...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
poszept 



Doczy: 12 Mar 2010
czyli 5130 dni temu

Posty: 192
Tematy: 6
Otrzyma 6 piw(a)
Wysany: 2010-04-12, 07:56   

Verseau85 napisa/a:
Poszept łamiesz mi serce tym komentarzem :-) ... wiem, że jest wiele miejsc, gdzie można zjeść o wiele taniej, ale ja osobiście uważam, że tam jedzenie jest naprawdę dobre ( adekwatne do ceny) i zawsze " prawie wszystko" mi smakowało.
Dlaczego prawie? Bo kiełbaski baranie w ogóle mi nie podeszły :-)

Swoją drogą patrząc na zdjęcia, to aż tak dziwnie patrzeć na tą karczmę bez stolików na zewnątrz :-) ( do takiego widoku się przyzwyczaiłam)
i przez to nim powiększyłam miniaturkę zdjęcia pomyślałam sobie " Czyżby Poszept się pomylił i wrzucił zdjęcia nie tej karczmy" a tu jednak nie :-)

A tak z drugiej strony, żeby nie było, że nie dopuszczam krytyki mojej ulubionej Karczmy :-) to każdemu przypasuje coś innego- tyczy się to obsługi, wystroju, cen jak i samego jedzenia :-)

P.S- zazdroszczę Ci, że tak możesz sobie wpaść do którejś z Karczm w Zakopanem :-)


Cytat:
amiesz mi serce tym komentarzem :-) ... wiem, że jest wiele miejsc, gdzie można zjeść o wiele taniej, ale ja osobiście uważam, że tam jedzenie jest naprawdę dobre


wybacz - przeglądnąłem menu / a właściwie moja małżonka/ i to Ona zadecydowała, zeby lepiej tu nic nie zamawiac. Bo jeżeli jakas zupa kosztuje tyle ile nasza całodniowa wycieczka autokarem z Nowego Sącza na Chochcołowska..? czyli około 30 zł...
za 30 zł to w domq mamy obiad na 4 osoby... :)

Cytat:
Swoją drogą patrząc na zdjęcia, to aż tak dziwnie patrzeć na tą karczmę bez stolików na zewnątrz :-) ( do takiego widoku się przyzwyczaiłam)
i przez to nim powiększyłam miniaturkę zdjęcia pomyślałam sobie " Czyżby Poszept się pomylił i wrzucił zdjęcia nie tej karczmy" a tu jednak nie :-)

1. niedziela Milosierdzia.... ruch żaden
2. -6 stopni C na dworze-posypujący śnieg...

Cytat:
P.S- zazdroszczę Ci, że tak możesz sobie wpaść do którejś z Karczm w Zakopanem

trafia sie wycieczka do Doliny Chochołowskiej na pierwsze i ostatnie krokusy...dlaczego nie korzystac...?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
poszept 



Doczy: 12 Mar 2010
czyli 5130 dni temu

Posty: 192
Tematy: 6
Otrzyma 6 piw(a)
Wysany: 2010-04-12, 12:47   

kochamzakopane napisa/a:
poszept, ciężko oczekiwać by w karczmie ceny były adekwatne do kosztów domowego obiadu


dlatego będąc jednodniowo w Zakopanem staram sie miec jedzenie ze sobą - a jak juz tak przyciśnie to szukam taniego pozywienia.
Nie przesiaduję dłużej w Zakopanem bo mając go pod nosem moge tam byc i codziennie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum