Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: goralskiej, karczma, nutka, obrochtowka, tradycji

Karczma Obrochtówka - nutka góralskiej tradycji
Autor Wiadomo
myszka 


Doczya: 06 Gru 2011
czyli 4522 dni temu

Posty: 4
Tematy: 1
Otrzyma 3 piw(a)
Skd: mazowsze
Wysany: 2012-01-29, 20:05   

Czy ktoś z forumowiczów jadł już tam osobiście? Ja od znajomego usłyszałam opinię: "Rewolucja jest, ale tylko w cenach i dumie właścicieli" Ponoć po programie dużo ludzi poszło tam właśnie z ciekawości i na takich klientach knajpa żeruje. Ogólnie wszyscy odwiedzają ją tylko raz, ale i to wystarczy, kasa jest. Ciekawa jestem innych opinii, jak na razie nie jestem zachęcona.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
skierka187
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2012-01-29, 20:19   

Byliśmy w okresie sylwestrowym, na stolik trzeba było chwilę poczekać. Karczma była wypełniona po brzegi przez turystów. Na temat jedzenia niestety nie wypowiem się, bo nie jadłam (wcześniej byłam na obiedzie w innym miejscu), wypiłam jedynie piwko. Co do cen to mam wrażenie że ceny takie same jak wszędzie w Zakopanem. Dania, które jadły osoby z forum, wyglądały smakowicie i zachęcająco i nie pamiętam by ktokolwiek narzekał :-)
 
 
VS84
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2012-01-31, 06:56   

XYZ napisa/a:
Na temat jedzenia niestety nie wypowiem się, bo nie jadłam


A szarlotkę kto ze mną jadł ;-) :?:

Co do jedzenia to rzeczywiście bardzo dobre i ciekawie podawane, ale miejsca mogłoby tam być trochę więcej ;-)
 
 
skierka187
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2012-01-31, 18:10   

VS84 napisa/a:
A szarlotkę kto ze mną jadł ;-) :?:


to dawno temu było :-P a skoro nie pamiętam to znaczy że szalotka nie była warta zapamiętania :-P :-P
 
 
Ewyo 



Wiek: 39
Doczya: 03 Sie 2010
czyli 5012 dni temu

Posty: 674
Tematy: 8
Otrzyma 17 piw(a)
Skd: Poznań
Wysany: 2012-01-31, 20:03   

Ja jadłam - żurek - pycha i pierogi ruskie - też pycha :-D także się wypowiadam - jak najbardziej pozytywnie i smacznie :-D myślę, że z przyjemnością tam wrócę :!:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
VS84
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2012-02-01, 07:12   

XYZ napisa/a:
a skoro nie pamiętam to znaczy że szalotka nie była warta zapamiętania


Ale piwko pamiętasz... więc musiało być bardzo dobre :-P
 
 
MORF 



Wiek: 40
Doczy: 23 Sty 2011
czyli 4840 dni temu

Posty: 118
Tematy: 48
Otrzyma 27 piw(a)
Skd: Kraków
Wysany: 2012-02-03, 16:36   

Miałem okazję stołować się u nich dwa razy. Polecam :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Twist 


Wiek: 34
Doczy: 13 Kwi 2012
czyli 4393 dni temu

Posty: 7
Tematy: 1
Skd: Irlandia
Wysany: 2012-05-10, 12:22   

Ja rowniez zawitalem do Obrochtowki razem z rodzina (lacznie 5 osob).
Wrazenia mam mieszane.

1. Wystroj.
Z zewnatrz nic specjalnego. Polozenie mimo, iz na mapie wydaje sie idelanee (miedzy kuznicami a krupowkami) to w rzeczywistosci restauracja polozna jest w bocznej drodze a znak "Obruchtowka w lewo" umieszczony jest z prawej strony, a strzalka "w lewo" jest niewielka. Nie rozumiem tej logiki.

Wystroj wnetrza to calkiem inna klasa. Swietne polaczenie tradycji z elegancja. Kontrolowany chaos w polaczeniu z biela plotna dostarcza wielu przyjemnych doznan wizualnych. W trakcie oczekiwania na posilek mozna podziwiac porozwieszane tu i owdzie regionalne przedmioty i zdjecia. Bardzo estetycznie i z klasa.

2. Kulinaria
Kwasnica - Delikatna, pyszna, sprawiajaca zludzenie 'lekkiej'. Pierwszy raz obgryzlem zeberka. Do tego atrakcyjna cena - tylko 10zl za ogromna miske kwasnicy. Naprawde warto.

Placek po zbojnicku - Za 22zl dostajemy potezna porcje pysznego dania. Do dzisiaj robie sie glodny na sama mysl o wizycie w tej restauracji. Trzy spore placki, nie ociekacje tluszczem (co czesto sie zdarza), polane wysmienitym sosem. Czego wiecej potrzeba po calodniowej wedrowce?

Jagniecina pod sniegiem - Przeboj Obrochtowki okazal sie w moim mniemaniu wart swojej ceny (49zl). Niesamowicie delikatne, rozplywajace sie w ustach mieso jagniece w jeszcze smaczniejszym sosie smietanowym w polaczeniu z kasza perlowa. Dla takich chwil sie zyje.

3. Pozostale.
Obsluga bardzo roztrzepana. Pani kelnerka zapomniala przyniesc jednego dania i po 30 minutach stwierdzila, ze nic takiego nie bylo zamawiane. Bylo. Kazdy zamawial osobno. Gdy w koncu przyniosla brakujacy posilek bezczelnie rzucila 'prosze, oto DOMAWIANE danie'.

Oprocz Casillero del Diablo (w wersji Cabernet Sauvignon) i Martini (Bianco) nie znalem zadnego innego trunku z menu. Zdalem sie na rekomendacje oblsugi. Zamowilem polslodkie wino wegierskie(osobiscie nie przepadam za poslodkim, ale dostosowalem sie do wiekszosci). Najpierw pani przyniosla lampke(jedna, na 5 osob) zamiast butelki a pozniej otwarte wino. tlumaczac, ze przed chwila je otwarla, aby nalac lampke. Ogromny minus za brak profesjonalizmu. Zaluje ze zdecydowalem sie posluchac obslugi i nie zamowilem Casillero del Diablo (99zl w obruchtowce).

Jack Daniels (0.7l) + litr soku(sok pomaranczowy do amerykanskiej whisky?!) kosztuje tutaj 280zl. W sklepie obok - 99zl. Domyslam sie, ze to martwa pozycja w menu na zasadzie "Mamy jedna flaszke, ale wywindowalismy cene, zeby czasem ktos jej nie kupil bo co damy na wystawe?"

Dla porowniania w innej knajpie kupilem Grants i to w wersji zielonej (!) za 160zl.

Rzecz, ktora najbardziej mnie irytowala to kolejki. Nie moglismy spokojnie skonsumowac posilku, poniewaz dziesiecioosobowa kolejka do lokalu weszla do srodka i 'kolejkowicze' wciaz patrzyli, czy czasem nie zjadlem ostatniego ziemniaka, aby usiasc na moim miejscu. Zaplacilem za tego ziemniaka to moge go jesc nawet 60 minut i wara wam od tego. Nie mozna bylo poprosic kolejki o ustawienie sie przed lokalem?

Obie rzeczy - obsluga i warunki zostaly uwzglednione w napiwku.

Podsumowujac - swietne wystroj i pyszne jedzenie stoi w sprzecznosci z obsluga i warunkami panuajcymi w lokalu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum