Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: dla, jaka, najlepsza, poczatkujacych, pora

Jaka pora najlepsza dla początkujących?
Autor Wiadomo
Apartamenty 


Doczy: 04 Cze 2013
czyli 3951 dni temu

Posty: 96
Tematy: 0
Skd: Zakopane
Wysany: 2014-01-26, 12:14   

Racja,wrzesien to miesiąc przejściowy,jednak nie musimy obawiać sie o takie wahania pogody a tym bardziej o burzę,co jest dużym ułatwieniem podczas planowania wycieczki w góry.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kyaku 


Doczy: 09 Kwi 2014
czyli 3642 dni temu

Posty: 1
Tematy: 0
Skd: Kraków
Wysany: 2014-04-09, 09:10   

burza zawsze może się zdarzyć, lepiej mieć w plecaku jakieś kurtki zwłaszcza że z pogodą w górach to nigdy nic nie jest pewne rano wychodzisz i jest słonecznie a na trasie o 10 godzinie już chmury na niebie a 5 minut później leje i to tak że nic nie widać ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kamiltatry 



Wiek: 34
Doczy: 26 Lut 2012
czyli 4414 dni temu

Posty: 288
Tematy: 9
Otrzyma 8 piw(a)
Skd: Kraków
Wysany: 2014-04-10, 00:08   

Kyaku napisa/a:
burza zawsze może się zdarzyć

Nie zgadzam się z tym stwierdzeniem. Tatry mają swój sezon burzowy (przy czym niestety w znacznej mierze pokrywa się z letnim sezonem turystycznym). Poza wspomnianym sezonem aktywność burzowa jest niewielka lub zerowa.

Niska aktywność burzowa stanowi przewagę września nad pozostałymi miesiącami tatrzańskiego sezonu letniego. Jednak mimo wszystko uważam, że sierpień to ten miesiąc, który najbardziej sprzyja tatrzańskiej turystyce górskiej pod względem w miarę łagodnych warunków pogodowych. Większość sierpni była sprzyjająca (czasem nawet bardzo sprzyjająca), co o pozostałych miesiącach ciężko powiedzieć.

PS polecam mój wpis o tatrzańskiej aktywności burzowej -> Kiedy występują burze w Tatrach?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
27Artur27 


Doczy: 30 Cze 2012
czyli 4289 dni temu

Posty: 17
Tematy: 2
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Wawrszawa
Wysany: 2014-04-11, 20:18   

Muszę to napisać :-)

"sorry taki mamy klimat" :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joonek9
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2014-04-15, 23:12   

Jeśli chodzi o sezon letni to ja najbardziej lubię początek sierpnia. W sezonie zimowym to różnie bywa - w zależności od tego kiedy mogę zrobić sobie urlop.
 
 
Majka M 



Doczya: 19 Lip 2012
czyli 4271 dni temu

Posty: 124
Tematy: 3
Otrzyma 6 piw(a)
Skd: Krakow
Wysany: 2014-04-16, 13:45   

Od lat jeżdżę w Tatry w lipcu.Zawsze wszystko co zaplanowałam realizuję, choć z pogodą różnie bywa.W zeszłym roku na 11 dni 7 było przyzwoitych, 4 mniej lub bardziej deszczowe, burza zdarzyła się tylko raz i to z samego rana, co jest dość nietypowe.Z tego co pamiętam ci, którzy pojechali z początkiem sierpnia narzekali na ogromne upały utrudniające wędrówki po górach.Reasumując uważam,że pogody w sezonie wakacyjnym nigdy się nie przewidzi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
malinka72 


Wiek: 51
Doczya: 05 Mar 2011
czyli 4773 dni temu

Posty: 175
Tematy: 2
Skd: pomorskie
Wysany: 2014-04-30, 17:01   

Najczęściej jeżdżę w lipcu lub koniec czerwca.Pogodę miałam przeróżną,były i deszcze,upały,a nawet śnieg.Trudno przewidziec :->
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Lothar 



Wiek: 52
Doczy: 31 Maj 2014
czyli 3590 dni temu

Posty: 26
Tematy: 6
Otrzyma 14 piw(a)
Skd: Płock
Wysany: 2014-05-31, 09:32   

Pewnie sierpień choć na szlakach jest cała masa turystów. Są jednak szlaki na których spotyka się tylko kilka osób - są mało popularne i też nie tak atrakcyjne widokowo.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kamiltatry 



Wiek: 34
Doczy: 26 Lut 2012
czyli 4414 dni temu

Posty: 288
Tematy: 9
Otrzyma 8 piw(a)
Skd: Kraków
Wysany: 2014-06-11, 21:24   

Hmm... zgadzam się z tym, że w sierpniu jest sporo turystów. Sierpień standardowo zajmuje 1 miejsce pod względem ilości turystów w ciągu roku. 2 miejsce zwykle ma lipiec, zaś 3 miejsce różnie to bywa - przeważnie wrzesień lub czerwiec. Tłok w sierpniu związany jest właśnie z warunkami pogodowymi. Ciepłe, suche i słoneczne sierpniowe dni (zwłaszcza weekendy) przyciągają turystów jak magnes. :-)

Jednak jak to wspomniałeś są szlaki, które tłum omija. Przy czym dodam, że wg mnie nie brakuje takich tras, które zarówno są niezbyt popularne, jak i bardzo atrakcyjne widokowo, np. wejście na Polski Grzebień z Łysej Polany, wejście na Lodową Przełęcz z Jaworowej Doliny, czy też przejście Doliny Zadnich Koperszadów. Poza tym w słowackiej części Tatr Zachodnich można znaleźć sporo ciekawych tras, które nie są zatłoczone.

Ponadto o czym nieraz wspominałem, warto wykorzystywać takie pory dnia jak ranek, czy też wieczór. W sierpniu od późnego popołudnia do zmierzchu jest trochę czasu z niewielkim ruchem turystycznym, co nawet sprawdza się w przypadku Giewontu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Lothar 



Wiek: 52
Doczy: 31 Maj 2014
czyli 3590 dni temu

Posty: 26
Tematy: 6
Otrzyma 14 piw(a)
Skd: Płock
Wysany: 2014-06-12, 19:00   

kamiltatry, masz rację, nie pomyślałem o tych szlakach. Jest sporo pięknych miejsc w Tatrach w które nie zapuszczają się "tabuny" turystów. No i wspomniałeś o podstawowej zasadzie - im wcześniej wyruszymy tym mniejsze tłumy na szlakach. I może nawet nie zauważymy "piechurów" z reklamówkami z piwem :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Izabela 



Wiek: 55
Doczya: 30 Lip 2014
czyli 3530 dni temu

Posty: 11
Tematy: 0
Skd: Warszawa
Wysany: 2014-08-03, 10:33   

Najlepiej planować wypad w góry w czerwcu. Wówczas dni są długie, pogoda - z tym może być różnie, ale raczej bezpiecznie, a także spokojniej. Można się wczuć w klimat gór i podziwiać, upajać się nimi i nie czuć na plecach oddechu innego turysty. :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
reginaszpaczek 


Doczya: 13 Sie 2022
czyli 594 dni temu

Posty: 2
Tematy: 0
Skd: Polska
Wysany: 2022-08-13, 17:53   

Wedlug mnie najlepsza pora to pozna wiosna/wczesne lato.

[ Dodano: 2022-08-13, 18:54 ]
Wczesne lato/pozna wiosna
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum