Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: grzes

Grześ
Autor Wiadomo
ostry2563 


Doczy: 11 Pa 2011
czyli 4574 dni temu

Posty: 86
Tematy: 1
Otrzyma 3 piw(a)
Skd: Jastrzębie Zdrój
Wysany: 2012-07-20, 10:57   

będę na początku sierpnia w Tatrach , może się gdzieś miniemy :-D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Stella 



Doczya: 06 Gru 2011
czyli 4518 dni temu

Posty: 207
Tematy: 10
Otrzyma 25 piw(a)
Skd: Beskid Sąd./Kraków
Wysany: 2012-07-20, 14:02   

Ja mam plan na Grzesia na 28.lipca, nocujemy w schronisku, więc możemy wyruszyć wcześnie rano i zrobić sobie dłuższą wycieczkę - tylko, żeby pogoda dopisała ;-) Najbardziej boję się burz, ale ulewy, chmury i zupełny brak widoków też byłyby przykre...

W planie mam dwa warianty trasy, a co z tego wyjdzie zweryfikuje pogoda:
:arrow: Schronisko na Polanie Chochołowskiej - Grześ - Rakoń - Wołowiec - Łopata - Jarząbczy Wierch - Kończysty Wierch - Trzydniowiański Wierch - Polana Trzydniówka (klik)
:arrow: Schronisko na Polanie Chochołowskiej - Grześ - Rakoń - Wołowiec - Jarząbczy Wierch - Kończysty Wierch - Starorobociański Wierch - Siwa Przełęcz - Wyżnia Brama Chochołowska (klik)
choć Mąż przychyla się bardziej do wariantu pierwszego ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ostry2563 


Doczy: 11 Pa 2011
czyli 4574 dni temu

Posty: 86
Tematy: 1
Otrzyma 3 piw(a)
Skd: Jastrzębie Zdrój
Wysany: 2012-07-20, 14:13   

ja tam z dzieckiem nie dam rady takiej trasy zrobić :-P ale ta opcja przez Starorobociański jest bardzo atrakcyjna ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kamiltatry 



Wiek: 34
Doczy: 26 Lut 2012
czyli 4436 dni temu

Posty: 288
Tematy: 9
Otrzyma 8 piw(a)
Skd: Kraków
Wysany: 2012-07-20, 15:44   

te trasy wymagające kondycyjne, ale zdecydowanie polecam :-D

tylko miejscami dokuczać może standardowy problem szlaków Tatr Zachodnich, tj. żwirek i małe kamyczki (głównie zejście z Wołowca na Dziurawą Przełęcz + zejście ze Starorobociańskiego Wierchu), wg mnie odwrotny kierunek może być łatwiejszy pod tym względem...

poza tym przy dobrej pogodzie i niezłym czasie warto jeszcze rozważyć Raczkową Czubę, jest na grani bocznej blisko Jarząbczego Wierchu, który zresztą również nie jest na grani głównej, tylko tuż obok na Słowacji
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Stella 



Doczya: 06 Gru 2011
czyli 4518 dni temu

Posty: 207
Tematy: 10
Otrzyma 25 piw(a)
Skd: Beskid Sąd./Kraków
Wysany: 2012-07-20, 16:58   

kamiltatry napisa/a:
zdecydowanie polecam :-D

Ciesze się - liczę, że będzie co kontemplować po drodze ;-) Teraz tylko trzymajcie kciuki za ładną pogodę :-D

kamiltatry napisa/a:
wg mnie odwrotny kierunek może być łatwiejszy pod tym względem...

Myślałam o odwrotnym kierunku, ale jeśli na rano będzie zapowiadana dobra pogoda a na popołudniu chwiejna będzie nam tak łatwiej bo wyruszamy ze schroniska ;-) W razie czego zawsze będziemy mogli coś przyjemnie skrócić, a ładną pogodę wykorzystamy na dojście na Grzesia ;-)

ostry2563 napisa/a:
ja tam z dzieckiem nie dam rady takiej trasy zrobić :-P

Mam nadzieje, że nam się uda - ale w razie łamiącej się popołudniu pogody zawsze zostaje nam powrót z Wołowca na przełęcz Zawracie i powrót do schroniska zielonym szlakiem ;-)

Z reszta z tego co widziałam na innych wątkach to niewiele brakuje bo Twoje dziecko ma niezłą kondycje ;-)
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ostry2563 


Doczy: 11 Pa 2011
czyli 4574 dni temu

Posty: 86
Tematy: 1
Otrzyma 3 piw(a)
Skd: Jastrzębie Zdrój
Wysany: 2012-07-20, 18:15   

Stella napisa/a:
Z reszta z tego co widzialam na innych watkach to niewiele brakuje bo Twoje dziecko ma niezla kondycje


lubi chodzić po górach i czym wyżej i trudniej to bardziej mu się podoba :-) i to bardziej syn ciągnie tatę w góry niż odwrotnie :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Asia 



Wiek: 37
Doczya: 19 Wrz 2011
czyli 4596 dni temu

Posty: 221
Tematy: 7
Otrzyma 13 piw(a)
Skd: Rzeszów
Wysany: 2012-07-21, 18:35   

ostry2563 napisa/a:
będę na początku sierpnia w Tatrach , może się gdzieś miniemy


byc moze :-)

Stella napisa/a:
tylko, żeby pogoda dopisała


moj znajomy powiedzial, ze specjalnie zamowil na ten czas ladna pogode wiec bedzie :D a jesli nawet nie, to Tatry w deszczu tez sa piekne
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
wichurra 



Doczya: 11 Lip 2012
czyli 4300 dni temu

Posty: 63
Tematy: 0
Otrzyma 4 piw(a)
Skd: Września
Wysany: 2012-07-21, 18:39   

Dokładnie - a jeszcze fajniejsze, jak się po deszczu zaczyna rozpogadzać i unoszą się mgły (tudzież chmury). Wtedy są nawet ładniejsze widoki, niż przy słonecznej pogodzie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kamiltatry 



Wiek: 34
Doczy: 26 Lut 2012
czyli 4436 dni temu

Posty: 288
Tematy: 9
Otrzyma 8 piw(a)
Skd: Kraków
Wysany: 2012-07-22, 03:00   

Stella napisa/a:
Najbardziej boję się burz


faktycznie nie byłoby przyjemnie zastać burzę na grani, a zwłaszcza na Wołowcu ;-)
Stella napisa/a:
Ciesze się - liczę, że będzie co kontemplować po drodze ;-)


w zeszłym roku poznawałem te granie i na mnie zrobiły pozytywne wrażenie, wydały mi się ciekawsze niż się tego spodziewałem :-)

Stella napisa/a:
ale jeśli na rano będzie zapowiadana dobra pogoda a na popołudniu chwiejna będzie nam tak łatwiej


nom przy takiej sytuacji zawsze to dobrze wejść chociaż na Grzesia, ale nie wiadomo jeszcze jakie będą warunki, czasem również zdarza się, że popołudniu i wieczorem jest lepsza pogoda niż rano, w każdym bądź razie życzę udanej wyprawy :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Małgo 



Wiek: 50
Doczya: 21 Maj 2011
czyli 4718 dni temu

Posty: 183
Tematy: 5
Otrzyma 6 piw(a)
Skd: Rzeszów
Wysany: 2012-07-23, 23:40   

byłam na Grzesiu, na Rakoniu we wtorek ale niestety pogoda dała tam nieźle popalić, o Wołowcu już mowy nie było, na następny raz zabieram czapkę i rękawiczki.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Yaqp 



Wiek: 44
Doczy: 20 Cze 2012
czyli 4321 dni temu

Posty: 32
Tematy: 2
Skd: Brodnica
Wysany: 2012-07-26, 09:01   

Cytat:
byłam na Grzesiu, na Rakoniu we wtorek ale niestety pogoda dała tam nieźle popalić, o Wołowcu już mowy nie było,

skądś to znam...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kamil 



Doczy: 24 Maj 2012
czyli 4349 dni temu

Posty: 27
Tematy: 0
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Częstochowa
Wysany: 2012-07-26, 10:16   

Małgo ,my bylismy w poniedziałek 16 lipca i mielismy takie widoki ... Przy zejsciu złapał nas grad ,potem deszcz .. Natomiast jakies 2 godziny pozniej byla piekna pogoda ,ale juz nie chcialo mi sie wchodzic 2 raz w ten sam dzien ;) Moze za rok ...

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Małgo 



Wiek: 50
Doczya: 21 Maj 2011
czyli 4718 dni temu

Posty: 183
Tematy: 5
Otrzyma 6 piw(a)
Skd: Rzeszów
Wysany: 2012-07-26, 11:24   

Nasz Grześ nie był zły - jedynie wiało ale na Rakoniu to już nawet nie wyciągałam aparatu.







16 - go byłam w drodze do Zakopanego i na trasie też kalejdoskop pogodowy. Na miejscu przywitało nas piękne słońce; jak szłam Równią Krupową to miałam wrażenie że góry są na wyciągnięcie ręki. Moja gaździna mówi że takie wrażenie oznacza że zaraz będzie deszcz. Istotnie za 2 godziny już gór nie było widać.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Majka M 



Doczya: 19 Lip 2012
czyli 4293 dni temu

Posty: 124
Tematy: 3
Otrzyma 6 piw(a)
Skd: Krakow
Wysany: 2012-07-26, 11:35   

Miałam trochę więcej szczęścia.Pogoda była fajna, choć też chwilami wiało.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Asia 



Wiek: 37
Doczya: 19 Wrz 2011
czyli 4596 dni temu

Posty: 221
Tematy: 7
Otrzyma 13 piw(a)
Skd: Rzeszów
Wysany: 2012-08-10, 12:37   

Majka M napisa/a:
Miałam trochę więcej szczęścia.Pogoda była fajna, choć też chwilami wiało.


Ja mialam tak samo. Bylo cieplo, czasem tylko zdarzaly sie mocniejsze podmuchy, zwlaszcza jak chmury sie nasuwaly. Widoki z Grzesia cudowne, podobnie zreszta z Rakonia. I w okolo praktycznie sami Slowacy, Polakow jak na lekarstwo, co bardzo mnie zdziwilo, bo Grzes nie jest trudny do zdobycia - no moze podejscie pod koniec jest troche meczace ale naprawde warto poimeczyc sie na tym odcinku, bo widok rekompensuje caly wysilek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum