Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: gran, rohaczy

Grań Rohaczy
Autor Wiadomo
kamiltatry 



Wiek: 34
Doczy: 26 Lut 2012
czyli 4437 dni temu

Posty: 288
Tematy: 9
Otrzyma 8 piw(a)
Skd: Kraków
Wysany: 2012-08-11, 00:00   Grań Rohaczy

Kontynuacja dyskusji o Rohaczach:

Majkel napisa/a:
Z tego co piszesz to większe emocje są na odcinku Banówka-Trzy Kopy niż na samych Rohaczach. Tak więc widzę, że warto sobie przedłużyć trasę i zrobić : Zverovka- Banikowska przełęcz - Rohacze - Wołowiec i powrót spowrotem przez Rakoń i Zabrat. Na mapie wychodzi ok. 12 godzin więc standardowa trasa ;-)
Trochę zboczyliśmy z tematu bo miało być o Chłopku ale ciekawa dyskusja się zrobiła :-P


Ciężko mi jednoznacznie stwierdzić, który odcinek może wywrzeć większe wrażenie, zwłaszcza, że Grań Rohaczy poznawałem fragmentami na paru wyprawach. W planach mam przejście całej Grani Rohaczy za jednym zamachem (od Palenicy Jałowieckiej do Wołowca), wtedy miałbym lepsze porównanie, ale nie wiem kiedy te plany zrealizuję...
W każdym bądź razie na ten moment chyba największe wrażenie na mnie zrobił właśnie ten efektowny, bardzo eksponowany odcinek w rejonie Banówki (zwłaszcza, że w jednym miejscu jest niezłe zwężenie grani), tu widoczny fragment (zdjęcie zrobione podczas zejścia z Banówki jeszcze przed tym odcinkiem - szlak prowadzi po grani a tam gdzieś po prawej stronie, poniżej grani ścieżka omijająca szlak):



Z kolei między Rohaczem Ostrym a Smutną Przełęczą też można liczyć na efektowne graniowe odcinki bez ułatwień (tam też jakieś ścieżki poniżej szlaku).

Poza tym sam Rohacz Ostry może dostarczyć wrażeń, jest trochę łańcuchów do pomocy, ale za to ekspozycji również nie brakuje :-D

A pomysł przejścia od Banikowskiej Przełęczy do Wołowca wydaje się ciekawy. Jeśli zależy na efektowności, to na pewno takie wydłużenie trasy może zapewnić więcej wrażeń ;-) Nie jest to jeszcze cała Grań Rohaczy, ale za to znaczna jej część i to ta bardziej efektowna.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Majkel 



Wiek: 35
Doczy: 22 Lip 2012
czyli 4290 dni temu

Posty: 26
Tematy: 0
Skd: Chojnice
Wysany: 2012-08-11, 21:58   Re: Grań Rohaczy

kamiltatry napisa/a:

A pomysł przejścia od Banikowskiej Przełęczy do Wołowca wydaje się ciekawy. Jeśli zależy na efektowności, to na pewno takie wydłużenie trasy może zapewnić więcej wrażeń ;-) Nie jest to jeszcze cała Grań Rohaczy, ale za to znaczna jej część i to ta bardziej efektowna.


No właśnie ja lubię efektowne, eksponowane i trudne szlaki tak więc myślę, że ta trasa dostarczy sporych wrażeń i niezapomnianych widoków ;-) Tylko niestety za szybko tej trasy nie zrealizuję...prawdopodobnie dopiero za 2 lata :-(
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kamiltatry 



Wiek: 34
Doczy: 26 Lut 2012
czyli 4437 dni temu

Posty: 288
Tematy: 9
Otrzyma 8 piw(a)
Skd: Kraków
Wysany: 2012-11-24, 19:06   

To życzę powodzenia, aby trasa nie zawiodła oczekiwań, gdy wreszcie nadarzy się okazja do poznania tej grani :-)

Ja z kolei przejście całej Grani Rohaczy podczas 1 wyprawy planuje na 2013 (wstępnie mój główny plan na ten sezon)...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Majkel 



Wiek: 35
Doczy: 22 Lip 2012
czyli 4290 dni temu

Posty: 26
Tematy: 0
Skd: Chojnice
Wysany: 2012-12-07, 16:00   

No jak dobrze pójdzie to w lipcu zaatakuję Rohacze razem z 3 Kopami i Banówką. Byle by pogoda dopisała ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kamiltatry 



Wiek: 34
Doczy: 26 Lut 2012
czyli 4437 dni temu

Posty: 288
Tematy: 9
Otrzyma 8 piw(a)
Skd: Kraków
Wysany: 2013-01-27, 19:02   

Hmmm... może się uda "zgrać" na wspólne przejście?
Wstępnie wolałbym sierpień, ale w lipcu też czasem potrafią być niezłe warunki, np. odcinek Banikowska Przełęcz - Smutna Przełęcz poznałem w lipcu 2010 :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Majkel 



Wiek: 35
Doczy: 22 Lip 2012
czyli 4290 dni temu

Posty: 26
Tematy: 0
Skd: Chojnice
Wysany: 2013-01-30, 13:16   

Ja już mam zaplanowane wyjazd wstępnie na 30.06- do ok. 08.07 może dzień dłużej zobaczę. Terminu zmienić nie da rady bo urlopy zaplanowane (mój i wujasa :mrgreen: ) więc o przełożeniu mowy być nie może ;-) Plan wstępny mam taki:
01.07 Przełęcz pod Chłopkiem
03.07 Grań Rohaczy: Wołowiec - Banikowska Przełęcz. Start ze Zverovki
05.07 Orla Perć: Żleb Kulczyńskiego - Krzyżne i powrót przez 5 Stawów do Palenicy
07.07 Kasprowy (kolejką) - Świnica - Zawrat - Kozi - Żleb Kulczyńskiego i powrót do Kuźnic
Pewnie to wszystko zweryfikuje pogoda ale może uda się te trasy przejść. Więc jak ktoś będzie w tych terminach na tych szlakach to może się spotkamy ;-) W sumie w zeszłym roku plan wypalił (Kościelec, Rysy, przejście przez Kozią przełęcz z Hali G. do 5 stawów i powrót przez Zawrat) więc może i tym razem się uda :-P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kamiltatry 



Wiek: 34
Doczy: 26 Lut 2012
czyli 4437 dni temu

Posty: 288
Tematy: 9
Otrzyma 8 piw(a)
Skd: Kraków
Wysany: 2013-02-18, 04:39   

Hmmm... zobaczymy jakie będą warunki... może akurat trafi się okres wyżowej pogody... ale to potrzeba sporo szczęścia :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Majkel 



Wiek: 35
Doczy: 22 Lip 2012
czyli 4290 dni temu

Posty: 26
Tematy: 0
Skd: Chojnice
Wysany: 2013-08-30, 14:48   

Więc jestem już po Rohaczach od strony Wołowca. Cóż mogę napisać...szlak bardzo efektowny w rejonach Rohacza Ostrego, Koń też super :mrgreen: tyle, że nie było jakoś mega trudno jak dla mnie. Okolice Płaczliwego już łatwiejsze zdecydowanie. Trzeba się tam trzymać ostro znaków bo łatwo zejść na ścieżkę, którą szli wszyscy turyści których tam spotkałem :shock: Ja szedłem oczywiście granią. Niestety na Smutnej Przełęczy pogoda zaczynała się psuć więc zdecydowałem się schodzić na dół do Zverovki. Szkoda, że nie dało się iść dalej ale rozsądek wygrał ;-)
Podsumowując:
Trasa bardzo fajna, dość wymagająca jak na szlaki Tatrzańskie. W przyszłym roku na pewno na pierwszy ogień idzie odcinek Smutna - Banikowska bo jestem strasznie ciekaw jak tam jest :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Dzejs 



Wiek: 38
Doczya: 31 Sie 2013
czyli 3885 dni temu

Posty: 4
Tematy: 0
Skd: Warszawa
Wysany: 2013-08-31, 12:20   

Do tego szlaku trzeba pogody :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kamiltatry 



Wiek: 34
Doczy: 26 Lut 2012
czyli 4437 dni temu

Posty: 288
Tematy: 9
Otrzyma 8 piw(a)
Skd: Kraków
Wysany: 2013-09-29, 04:18   

Majkel napisa/a:
Trzeba się tam trzymać ostro znaków bo łatwo zejść na ścieżkę, którą szli wszyscy turyści których tam spotkałem :shock: Ja szedłem oczywiście granią.

Niestety sporo turystów rozdeptuje ścieżki poniżej Grani Rohaczy... :-? Dobrze, że nie poszedłeś ich śladem. :-)
Majkel napisa/a:
W przyszłym roku na pewno na pierwszy ogień idzie odcinek Smutna - Banikowska bo jestem strasznie ciekaw jak tam jest

Życzę powodzenia! Poza tym i tak dobrze, że udało Ci się poznać spory odcinek Wołowiec - Smutna Przełęcz. Z tego co pamiętam warunki na początku lipca nie były zbyt stabilne.

Ja z kolei nie zrealizowałem swojego najbardziej ambitnego planu na ten sezon i w ogóle nie pojawiłem się w tym sezonie na Grani Rohaczy (byłem jedynie na Wołowcu 7 września). Chyba za bardzo skupiłem się na przygodzie z Orlą Percią. ;-) Zatem na przejście całej Grani Rohaczy za 1 zamachem muszę sobie poczekać przynajmniej do następnego sezonu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Majkel 



Wiek: 35
Doczy: 22 Lip 2012
czyli 4290 dni temu

Posty: 26
Tematy: 0
Skd: Chojnice
Wysany: 2014-06-09, 13:20   

Hej Kamil ! Jakie plany na ten sezon? Ja będę na Trzech Kopach i Banówce prawdopodobnie 1 lipca jeśli pogoda mi szyków nie popsuje ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kamiltatry 



Wiek: 34
Doczy: 26 Lut 2012
czyli 4437 dni temu

Posty: 288
Tematy: 9
Otrzyma 8 piw(a)
Skd: Kraków
Wysany: 2014-06-11, 23:49   

Cześć Majkel. :-) Grań Rohaczy mam w planach na ten sezon i jak się uda, to chciałbym się tam pojawić więcej niż 1 raz.

Także jeśli chcesz, to daj znać, gdy będziesz się wybierał. Może tym razem uda nam się zgrać na wspólne przejście Grani Rohaczy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Yaqp 



Wiek: 44
Doczy: 20 Cze 2012
czyli 4322 dni temu

Posty: 32
Tematy: 2
Skd: Brodnica
Wysany: 2014-07-08, 15:42   

Też się na Rohacze wybieram. W tym roku trafiły mi z musu dolinki więc trzeba sobie jakoś czas urozmaicić po rodzinnym wejściu na Wołowiec...

Edit: Niestety pogoda zmusiła mnie do zejścia na Wołowcu :-/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kamiltatry 



Wiek: 34
Doczy: 26 Lut 2012
czyli 4437 dni temu

Posty: 288
Tematy: 9
Otrzyma 8 piw(a)
Skd: Kraków
Wysany: 2014-09-25, 20:49   

W tym roku jednak tylko 1 raz byłem na Grani Rohaczy. Nie udało mi się przejść całej trasy za jednym zamachem, ale przynajmniej przeszedłem najbardziej efektowną część od Wołowca do Banikowskiej Przełęczy.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wicej szczegw
Wystawiono 1 piw(a):
jabol
stes 



Doczy: 24 Sty 2012
czyli 4470 dni temu

Posty: 196
Tematy: 11
Otrzyma 15 piw(a)
Skd: Zabrze
Wysany: 2014-09-29, 10:17   

No pięknie :-D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum