Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: na, pogodowe, szlakach, warunki

Warunki Pogodowe Na Szlakach
Autor Wiadomo
stes 



Doczy: 24 Sty 2012
czyli 4447 dni temu

Posty: 196
Tematy: 11
Otrzyma 15 piw(a)
Skd: Zabrze
Wysany: 2012-02-27, 23:13   Warunki Pogodowe Na Szlakach

Szukałem i nie znalazłem, lub źle szukałem.
Jeżeli tak to można usunąć temat i post.
Brakuje mi informacji na tym forum o warunkach jakie panują w bieżącym czasie na szlakach.
Czy zasypało jakis szlak, mokro, sucho,ślisko, błoto, może coś innego?
Jeżdżą tu przecież wszyscy w góry o różnych porach roku i dobrze byłoby dzielić się takimi informacjami.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Start.Zakopane 



Doczy: 01 Cze 2011
czyli 4685 dni temu

Posty: 230
Tematy: 0
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Zakopane
Wysany: 2012-03-02, 14:40   

Ta strona ma to do siebie,ze jest na bieżąco aktualizowana,wiec masz informacji o pogodzie dokładności do co do kilkunastu minut. teraz na szlakach nieco lepiej,wiatr i ciepłe powietrze robia swoje. Ta tendencja powinna się już utrzymać
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
VS84
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2012-03-03, 10:15   

Jaka lampa :mrgreen:




I to :-)

Chociaż temu nie do końca wierzę ;-)

Pogoda na najbliższe dni na Kasprowym dla 1987 m.n.p.m.


i na Rysach dla 2499 m.n.p.m.


Czego chcieć więcej ;-) Chociaż mogłoby być jeszcze trochę zimniej, ale i tak jest pięknie, a ja w domu póki co siedzę :-/
 
 
stes 



Doczy: 24 Sty 2012
czyli 4447 dni temu

Posty: 196
Tematy: 11
Otrzyma 15 piw(a)
Skd: Zabrze
Wysany: 2012-03-03, 20:08   

Dzisiaj byłem, mogę tylko potwierdzić, słońce od samego rana, przy samym podejściu do D5S zaczęło wiać bardzo nieprzyjemnie, ale widoki super.
Do Piątki, przetarte i to konkretnie. Śnieg twardy, zmarznięty. Ja przy ponad 83 kg. chodziłem w rakach bez problemu po tej skorupie.
Chciałem iść dalej ale moja lepsza połowa odmówiła dalszego marszu, i wróciliśmy do Palenicy i cywilizacji
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Paolo 



Doczy: 23 Sty 2012
czyli 4448 dni temu

Posty: 69
Tematy: 4
Skd: Lublin
Wysany: 2012-03-04, 11:40   

A tu dopiero w sierpniu będę mógł pojechać w Tatry :-( , dobrze, że chociaż są zdjęcia i filmy!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
stes 



Doczy: 24 Sty 2012
czyli 4447 dni temu

Posty: 196
Tematy: 11
Otrzyma 15 piw(a)
Skd: Zabrze
Wysany: 2012-03-04, 16:07   

Ale na pogodynce czy innej pogodzie nie napiszą, o utrudnieniach lokalnych, typu wyrwane drzewo na szlaku, oblodzona ścieżka, zerwany mostek, o takich warunkach pisałem m.in. zakładając ten post.
Sam zaglądam na takie strony, ale w/g mnie najlepsza info jest od ludzi którzy przeszli i zobaczyli na własne oczy.

To jest tak samo jak z GPS, masz zaznaczone gdzie mogą stać misiaczki, ale tylko CB powie Ci dokładnie o misiaczkach i innych utrudnieniach
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Viola
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2012-03-23, 19:18   

Zgadzam się i polecam www.mountain-forecast.com i www.pogodynka.pl
na której zawsze sprawdzam pogodę będąc lub jadąc w tatry
 
 
DalliKK 



Wiek: 36
Doczy: 18 Lut 2012
czyli 4423 dni temu

Posty: 191
Tematy: 8
Otrzyma 19 piw(a)
Skd: Kezmarok/Kiezmark SK
Wysany: 2012-03-27, 17:20   

Horska zachranna sluzba Vysoke Tatry
UWAGA - silny wiatr bendze dziszej i przez noc 25-33m/s
- po ranu lod na szlakach
- i popoludniu byl w Tatrach 2 lawinovy stopien

Výstrahy ku dňu 27.03.2012
Vysoké Tatry
SHMU: VÝSTRAHA 2. stupňa, VIETOR: na hrebeňoch hôr sa očakáva výskyt silného vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 25 - 33 m/s. Táto rýchlosť predstavuje zvýšené nebezpečenstvo pre ľudské aktivity.
Návštevníkov upozorňujeme na zvýšené nebezpečenstvo padania odlomených konárov a celých stromov hlavne v pásmach lesa, kde sú stromy vyschnuté resp. poškodené kalamitou.
Turistické chodníky sú miestami, hlavne v ranných hodinách zľadovatené! Pohyb po zľadovatenom teréne si vyžaduje ostražitosť, opatrnosť a vhodnú výzbroj.
Od 1. 11. 2011 platí sezónna uzávera turistických značkovaných chodníkov podľa Návštevného poriadku TANAPu.
hzs.sk
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
VS84
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2012-03-30, 00:26   

No przez ostatnie dwa tygodnie można powiedzieć, że warunki do chodzenia po górach były bardzo dobre... szczególnie te słońce zachęcało, trzeba było tylko bardzo wcześnie wychodzić, żeby nie musieć pod górę się zapadać ;-) A na ten weekend powrót zimy się zapowiada, znów śnieg i mrozy, już zacieram ręce :mrgreen:
 
 
Viola
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2012-03-30, 20:20   

Zima wróciła w tatry, sypie śnieg,już 3 stopień zagrożenia lawinowego :-)

http://tygodnikpodhalansk...rona=1&id=15102

http://tygodnikpodhalansk...rona=1&id=15111
 
 
jag
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2012-03-30, 20:40   

Troszkę mnie zmartwiła ta zmiana pogody, bo jutro planowałem wyskoczyć na jakąś krótką wędrówkę po szlakach tatrzańskich...a tak, trzeba odłożyć na późniejszy termin...
 
 
VS84
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2012-04-01, 15:12   

No niestety warunki są fatalne, od 3 dni w Zakopanem siedziałem i właściwie nigdzie przez tą pogodę nie wyszedłem. W samym mieście chyba z 50 centymetrów śniegu nawaliło, szczególnie dzisiejszej nocy. W górach pewnie dużo więcej, więc nawet na proste szlaki pod reglami trzeba przecierać. W dodatku widoków żadnych, bo wszędzie szaro i ponuro, z Zakopanego też gór widać nie było, więc skończyło się na karczmowaniu :-P W dodatku z jedną z bardzo sympatycznych koleżanek z naszego forum, która tak za bardzo się nie przyznaje, ale zna Zakopane jak mało kto :mrgreen:
 
 
marekkcp 



Wiek: 73
Doczy: 03 Mar 2012
czyli 4409 dni temu

Posty: 25
Tematy: 1
Skd: Zakopane
Wysany: 2012-04-04, 16:04   

To było dwa dni temu. Dziś i wczoraj mocne słońce, ponad 15 stopni Celsjusza, lekki wiaterek i doskonałe widoki. Po prostu żyć nie umierać. W mieście śniegu ani śladu. Wróciła wiosna, co mnie cieszy, gdyż w prognozach przyrównywano nadchodzącą Wielkanoc z Bożym Narodzeniem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Donia 


Doczya: 04 Kwi 2012
czyli 4376 dni temu

Posty: 19
Tematy: 0
Skd: małopolska
Wysany: 2012-04-04, 22:24   

Oby tak było w Lany poniedziałek :roll:
:mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
VS84
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2012-04-06, 00:35   

Lać raczej nie będzie, co najwyżej śniegiem dowali jeszcze ;-) Ale ma się też podobno przejaśniać :-)
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum