Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: goral, idiota, lukiem, omijac, reagowac, szerokim

Góral idiota - omijać szerokim łukiem i reagować!
Autor Wiadomo
jag
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2012-04-10, 21:14   

Również czytałem o tej sprawie...ale nie tylko tego górala trzeba tutaj osądzać, bo gdyby nie było chętnych do fotografowania się z tymi owieczkami, to na pewno by tam nie stał...oczywiście w żaden sposób nie próbuję Go usprawiedliwiać, bo jest to naganne postępowanie, bez cienia wątpliwości...
 
 
skierka187
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2012-04-12, 19:13   

Niestety kary nie będzie, góral ma wpłacić marne 500 zł kary ale postępowanie sądowe nic więcej nie wniosło do sprawy.

http://wiadomosci.wp.pl/k...ml?ticaid=1e42b

Wniosek jest jeden - robić zdjęcia, i przesyłać do Tatrzańskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami by były materiały dowodowe na dalsze wykorzystywanie jagniątek
 
 
Magda 


Wiek: 47
Doczya: 07 Lip 2010
czyli 5041 dni temu

Posty: 456
Tematy: 0
Otrzyma 4 piw(a)
Skd: wielkopolska
Wysany: 2012-04-12, 19:45   

Oglądałam i słyszałam o wyroku. Jednak najbardziej zbulwersowana byłam tym,że pan ten nie czuje skruchy,ani winy. A nawet stwierdził, że nadal będzie pozował z owieczką. Mam nadzieję, ze nikt się na te fotki z owieczką nie skusi. I nie będzie miał zarobku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
stes 



Doczy: 24 Sty 2012
czyli 4474 dni temu

Posty: 196
Tematy: 11
Otrzyma 15 piw(a)
Skd: Zabrze
Wysany: 2012-04-12, 22:57   

Ja włożę kij w mrowisko, pewnie mi sie oberwie, ale co mi tam.
Z tą owieczką to bicie piany o nic.
Bierzecie np. młodego kota lub psa, to zwierze również jest zestesowane, bo matki nie zobaczy już nigdy.
Cielęcinka czy młoda baraninka też smakuje wyśmienicie.

Czy to nie jest obłudne???
Użalanie sie nad owieczką, niby zestersowaną, przy obiedzie w którym prawie zawsze jest mięsko :!:

Nie robić zdjęć ze zwierzakiem i problem sam się rozwiąże.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
skierka187
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2012-04-12, 23:01   

stes, nie każdy jada baraninkę czy cielęcinkę, ja akurat nie jem więc nie uważam, że moje zdanie w kwestii tego górala jest obłudne. Czym innym też jest zabranie szczeniaka czy kociaka od matki do domu, gdzie nie służy on za atrakcję do robienia zdjęć (a poza tym szczenię czy kociaka można od matki zabrać dopiero w 10 tygodniu życia), a czym innym jest zabieranie owieczki mającej pare tygodni i zezwalanie na robienie zdjęć, na zarzucanie sobie jej na plecy itp. Poza tym tak jak w artykule napisano - jagniątko, które nie ma dobrze wykształconych kopytek, robi sobie krzywdę chodząc po takim terenie jak asfalt czy płyty chodnikowe.
 
 
stes 



Doczy: 24 Sty 2012
czyli 4474 dni temu

Posty: 196
Tematy: 11
Otrzyma 15 piw(a)
Skd: Zabrze
Wysany: 2012-04-12, 23:14   

Ja jem i nie widzę w tym nic zdrożnego, na liściach to króliki mogą się chować, a nie mięsożerca
Kto zwraca uwagę czy zwierzak ma już 10 tygodni czy też nie, może jednostki w hodowlach rasowych.

Jak pisałem, ludzie przestaną robić zdjęcia i problem sam się rozwiąże.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
stes 



Doczy: 24 Sty 2012
czyli 4474 dni temu

Posty: 196
Tematy: 11
Otrzyma 15 piw(a)
Skd: Zabrze
Wysany: 2012-04-12, 23:23   

Ogólnie napisałem o obłudzie, jeżeli kogoś uraziłem to nie było moim zamiarem.
Chciałem tylko powiedzieć że użalanie się nad owieczką miesożerców, jest cokolwiek dziwne.
Chyba że tu są sami weganie, jarosze, wegetariane etc. to... nie ma tematu
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
stes 



Doczy: 24 Sty 2012
czyli 4474 dni temu

Posty: 196
Tematy: 11
Otrzyma 15 piw(a)
Skd: Zabrze
Wysany: 2012-04-12, 23:27   

No
Towarzystwo rozruszało się przed północą.
Bardzo dobrze.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
skierka187
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2012-04-12, 23:47   

panowie, tylko bez kłótni :-) każdy ma prawo do swojego zdania :-P
 
 
jag
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2012-04-13, 21:38   

stes napisa/a:
Chciałem tylko powiedzieć że użalanie się nad owieczką miesożerców, jest cokolwiek dziwne.


...ja wtrącę, że ubój zwierząt a znęcanie się nad nimi, to dwie różna sprawy, obecnie coraz większą uwagę zwraca się, aby uboje odbywały się w sposób humanitarny, to znaczy w skrócie, aby zwierze jak najmniej cierpiało...to co "wyprawiał" Janosik, w najmniejszym stopniu nie było humanitarne...moim skromnym zdaniem, słabo został "potraktowany" przez sąd...
 
 
stes 



Doczy: 24 Sty 2012
czyli 4474 dni temu

Posty: 196
Tematy: 11
Otrzyma 15 piw(a)
Skd: Zabrze
Wysany: 2012-04-13, 22:25   

Ta "biedna owieczka" chodziła za nim jak pies.
Jakoś wcale nie widziałem u niej paniki na widok ludzi, koni, gwaru. Nie robiło to na niej żadnego wrażenia.
Widziałem że jej cos do pyszczka podtykał , co chętnie jadła.
Ale ludzie dzwonili i jakaś reakcja musiała być.
Ot tyle.

Znęcanie to czasami w mediach pokazują.
Psy w lesie przywiązane do drzewa, konie zagłodzone z wrośnietymi uzdami, czy łańcuchami u psów, tu jest tragedia :!:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
stes 



Doczy: 24 Sty 2012
czyli 4474 dni temu

Posty: 196
Tematy: 11
Otrzyma 15 piw(a)
Skd: Zabrze
Wysany: 2012-04-13, 22:53   

Myślę więc jestem
Oczywiście że jestem mięsożercą, na początku pisałem że, liście są dobre dla królików.
Wy myślicie że tak delikatnie i humanitarnie obchodzą się ze zwierzętami w rzeźni???
Przepisy swoje , a życie swoje.

Ale jeżeli tak ładnie użalać się nad owieczką "wytresowaną" no cóż.
Czyli mam rozumieć że że dzieci również nie zabierzesz do cyrku bo tam zwierzątka są tresowane, męczone, wyzyskiwane. Lepiej tego nie widzieć i cieszyć sie pięknym światem.
Cytat:
że nie wiadomo co ten góral robi z tymi owieczkami, jak podrosną i już nie są mi potrzebne bo już nie są jagniątkami. Może też wiesza je w lesie albo porzuca gdzieś

Znajdują sie pewnie w jakimś gulaszu lub baraninie, takie jest życie
Tomek problem znęcania nigdy nie zniknie, tak jak nie znikna przestepstwa i cała reszta.

Koniec
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
forever 



Wiek: 48
Doczy: 21 Pa 2011
czyli 4570 dni temu

Posty: 102
Tematy: 2
Otrzyma 20 piw(a)
Skd: Poznań
Wysany: 2012-04-14, 14:46   

Również twierdzę, że klienci są tak samo współwinni zaistniałej sytuacji. Rozumiem, że dziecko może prosić rodziców o zdjęcie z owieczką. Ale od tego są rodzice, by podjąć decyzję i bąblowi wytłumaczyć na jego rozum, że owieczka cierpi.
Inna sprawa, że kilkukrotnie widziałem starych osłów robiących sobie zdjęcie.

Ale o czym my mówimy. Ta owieczka i tak ma "raj", w porównaniu do koni ciągnących leniwe dupy człeko-podobnych w drodze nad Morskie Oko. Ja jestem zbyt nerwowy i kiedyś dojdzie do słownej (choć nie daje gwarancji-że tak się skończy :-> ) wojenki między mną a góralem i jego durnymi klientami ;-) Czy Ci ludzie na prawdę nie widzą jak te konie są katowane, jak ledwo ciągną ich dupska? Tylko niech mi nikt nie mówi nawet, że konie są stworzone do ciężkiej pracy!! A na wozach ryje uśmiechnięte, zdjęcia trzaskane, smichy-chichy. Wybaczcie- ale jakoś nie mogę patrzeć na tych "turystów" górskich.
A jak- później na Naszej Klasie zdjęcie i "byłam nad Morskim Okiem". Dodaj, że ledwo żywy koń zawiózł tam Twoją szafę :evil:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
skierka187
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2012-04-14, 14:50   

O koniach dyskutujemy też w temacie: http://www.zakopaneforum....5,105.htm#44568
 
 
caylis 


Wiek: 43
Doczya: 11 Kwi 2012
czyli 4396 dni temu

Posty: 12
Tematy: 1
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: poznan
Wysany: 2012-04-14, 16:46   

No tak co tam reklamy zaslaniajace gory i eliminujace poczucie dobrego smaku,co tam te ochydne kioski na krupowkach ze o ochydnym las vegas nie wspomne,co tam kolesie poprzebierani za toudiego i inne dziwne stwory ktore komponuja sie obciachowo z zakopanem,grunt ze jakis chory psychicznie koles spaceruje z owca po krupowkach:)Jak kazdy goral chce zarobic na turystach ot co.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum