Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: giewont

Giewont
Autor Wiadomo
Ewyo 



Wiek: 39
Doczya: 03 Sie 2010
czyli 5009 dni temu

Posty: 674
Tematy: 8
Otrzyma 17 piw(a)
Skd: Poznań
Wysany: 2011-08-30, 18:03   

ja chyba też będę musiała znowu wybrać się na Giewont...bo kompletnie nie kojarzę o jaki kamień chodzi. Jedyne co pamiętam z podejścia to takie paskudnie wyślizgane miejsce - jak lodowisko normalnie :-/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kolaszek 


Wiek: 31
Doczy: 18 Lip 2010
czyli 5024 dni temu

Posty: 88
Tematy: 3
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Radomsko/Wrocław
Wysany: 2011-08-30, 22:50   

To właśnie ten kamień :) - początek łańcuchów:)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Małgo 



Wiek: 50
Doczya: 21 Maj 2011
czyli 4718 dni temu

Posty: 183
Tematy: 5
Otrzyma 6 piw(a)
Skd: Rzeszów
Wysany: 2011-08-31, 22:44   

kamień pamiętam, nie obyło się bez pomocy - ktoś mnie wypchną za moje 4 litery. Podziwiam że o tak wczesnej porze wstajecie i idziecie w góry - ja mam z tym problem :oops: . W tym roku to i tak sukces bo wstawałam o 7.00. Jak schodziłam po łańcuchach to myszka wyskoczyła ze skał - był pisk ale wszyscy zdecydowanie trzymali się łańcuchów. Kozicę też tam widziałam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
amroz 


Doczy: 09 Sie 2011
czyli 4637 dni temu

Posty: 69
Tematy: 4
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Wałbrzych
Wysany: 2011-12-25, 21:22   

Moja osobista prawda o Giewonicie to taka że trzeba raz wejść i zapomnieć bo nawet żadnych ciekawych widoków z tego miejsca nie ma. Wchodziłem kiedyś z samego rana w piękną pogodę, byłem sam, jadłem śniadanie i zastanawiałem się po co ci wszyscy ludzie tu wchodzą :-D , no chyba że wchodzą pierwszy raz, tak jak ja. Zdecydowanie piękniejsze widoki są z drogi na Giewont. Bardzo ładna, fotogeniczna górka ale z daleka.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wicej szczegw
Wystawiono 1 piw(a):
Asia
Małgo 



Wiek: 50
Doczya: 21 Maj 2011
czyli 4718 dni temu

Posty: 183
Tematy: 5
Otrzyma 6 piw(a)
Skd: Rzeszów
Wysany: 2011-12-26, 10:00   

może i widoków z Giewontu nie ma specjalnych ale za to Giewont fajnie wygląda "z dołu" z poziomu Zakopanego i świadomość że się tam było napawa dumą. Ja mam widok z pokoju na Giewont i wspomnienie tej wspinaczki jest zawsze bardzo miłe dla mnie. Póki co byłam raz i chwilowo planuję inne szczyty.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Stella 



Doczya: 06 Gru 2011
czyli 4518 dni temu

Posty: 207
Tematy: 10
Otrzyma 25 piw(a)
Skd: Beskid Sąd./Kraków
Wysany: 2012-01-02, 19:02   

Mam pytanie dotyczące kwestii pokrywy śnieżnej na Giewoncie - czy utrzymuje się jak w niektórych miejscach do lipca czy np jest szansa, że w maju da się bezpieczne wejść bez raków? Oczywiście przed wyjściem w góry sprawdzamy na bieżąco komunikaty pogodowe, ale na razie chciałabym dowiedzieć się jak to wygląda na podstawie Waszych doświadczeń ;-)
Tak pytam, bo w tym roku weekend majowy szykuje się wyjątkowo długi a tegoroczny urlop mamy już zarezerwowany na pewna większą wyprawę, więc można by było pokombinować z poprzesuwaniem pracy i wyruszyć w Tatry w maju... ;-)
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
amroz 


Doczy: 09 Sie 2011
czyli 4637 dni temu

Posty: 69
Tematy: 4
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Wałbrzych
Wysany: 2012-01-02, 19:20   

Stella napisa/a:
Mam pytanie dotyczące kwestii pokrywy śnieżnej na Giewoncie - czy utrzymuje się jak w niektórych miejscach do lipca czy np jest szansa, że w maju da się bezpieczne wejść bez raków?
Pewnie że jest szansa, wszystko zależy od tego jaka zima będzie i kiedy przestanie sypać. Trzeba jednak mieć na uwadze że przy zimowo- wiosennych oblodzeniach zdarzają się tam dość często wypadki. Życzę Ci słonecznego weckendu majowego :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Lucy 



Wiek: 48
Doczya: 28 Pa 2011
czyli 4557 dni temu

Posty: 381
Tematy: 8
Otrzyma 28 piw(a)
Skd: z pięknego Śląska
Wysany: 2012-01-02, 19:49   

Stella napisa/a:
czy np jest szansa, że w maju da się bezpieczne wejść bez raków?

Szansa jest.
W miniony długi majowy weekend nie było śniegu, 30 kwietnia 2011 Giewont wyglądał tak:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Stella 



Doczya: 06 Gru 2011
czyli 4518 dni temu

Posty: 207
Tematy: 10
Otrzyma 25 piw(a)
Skd: Beskid Sąd./Kraków
Wysany: 2012-01-02, 22:16   

Więc teraz tylko męża muszę namówić na nadszarpnięcie domowego budżetu i kolejny wiosenny wypad w góry (pierwszy będzie kiedy krokusów pojawią się w Dolinie Chochołowskiej, ale to nie jest coś co można zaplanować - na szczęście mamy ten komfort, że z Krakowa jest na tyle blisko, że można wsiąść w autobus i pojechać w Tatry na jeden dzień w każdej chwili) a na miejscu będziemy się martwić jaka będzie pogoda i gdzie uda nam się dotrzeć ;-)
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ostry2563 


Doczy: 11 Pa 2011
czyli 4574 dni temu

Posty: 86
Tematy: 1
Otrzyma 3 piw(a)
Skd: Jastrzębie Zdrój
Wysany: 2012-01-06, 17:15   

wycieczka na Giewont się szykuje :?:
ja też z żoną planujemy Giewont wiosną , ale czy akurat to będzie długi majowy weekend czy później to jeszcze nie wiem :-) wiadomo , dużo będzie zależało od pogody ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
skierka187
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2012-01-23, 02:06   

Ten Giewont to mi się już po nocach śni, ale w tym roku musi być zaliczony, może nie w maju ale w sierpniu albo we wrześniu musi być i nie na innej opcji. Jak go w tym roku nie zaliczę to rezygnuję z adminowania na forum :-P
  
 
 
VS84
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2012-01-23, 02:48   

No to widzę na sierpień dwa cele :-) Ja tam myślę, że się uda ;-)

A to moja wersja krzyża ;-) Na Giewoncie udało mi się być samemu :mrgreen:

 
 
forever 



Wiek: 48
Doczy: 21 Pa 2011
czyli 4565 dni temu

Posty: 102
Tematy: 2
Otrzyma 20 piw(a)
Skd: Poznań
Wysany: 2012-01-23, 03:11   

Widzę, że nie tylko ja mam dyskomfort we śnie ;-) Ale mi już zegar się totalnie rozregulował, bo pół roku siedzę tylko w domu.
Dlatego tym bardziej ataków dostaję, gdy widzę takie zdjęcia które wrzucacie. VS84, to chyba nic nowego, że sam byłeś ;-) No chyba, że chodzi Ci o braki ogólne w turystach? :-)

XYZ, dasz radę z tym rycerzem na pewno :!: Aż żal gdy widzę, jak mało Ci zabrakło. Sam się obawiam, czy dam radę dojść i przeżegnać się przy krzyżu. Zacząłem od wczoraj znów chodzić na siłownię a dziś przez cały dzień zrobiłem 400 przysiadów (10x40) No i teraz jakby nogi mi urwało. Chyba za szybko i ostro zaczynam :-(

Poczytałem cały temat, ale nie zauważyłem odpowiedzi na pytanie które zadam. Jak wygląda zaludnienie na Giewoncie na koniec maja? Bo choć wcześnie wychodzimy, ale raczej ok 7-8 niż o 5 rano. Byle do maja :-D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
VS84
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2012-01-23, 03:13   

forever napisa/a:
że chodzi Ci o braki ogólne w turystach? :mrgreen:


Tak 30 minut jakieś byłem ja sam i krzyż, turystów zero :mrgreen:
 
 
skierka187
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2012-01-23, 03:18   

forever, byłam jeszcze bliżej :-P poległam na łańcuchach na słynnym śliskim kamieniu. To dopiero była porażka, gdybym zrezygnowała w tym miejscu, w którym jest fotka, to by aż tak mnie to nie wkurzało, a byłam już prawie na szczycie. Wstyd dla admina forum :-P
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum