Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: giewont

Giewont
Autor Wiadomo
Dominik 



Wiek: 39
Doczy: 09 Wrz 2010
czyli 4977 dni temu

Posty: 134
Tematy: 1
Otrzyma 3 piw(a)
Skd: Pińczów
Wysany: 2010-10-29, 16:16   

A JEŚLI CHODZI O ZAMKNIĘTE SZLAKI TO SIĘ DOWIEDZIAŁEM ŻE SĄ ZAMKNIĘTE M.IN OD GRZYBOWCA W STRONĘ GIEWONTU OD 01.12 :cry: ALE MNIE TO RACZEJ NIE TYCZY BO SIĘ WYBIERAM W POŁOWIE LISTOPADA :mrgreen: DA SIĘ RADĘ :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
figmar 



Doczy: 03 Maj 2010
czyli 5106 dni temu

Posty: 240
Tematy: 4
Otrzyma 4 piw(a)
Skd: Radom
Wysany: 2010-10-29, 18:31   

Dominik napisa/a:
DA SIĘ RADĘ :mrgreen:


Wierz co , nie pisz dużymi literami, bo to tak jest na forum, jak byś krzyczał na kogoś i to głośno. Przepraszam, że się mądrze, ale mi chyba wybaczysz? Jak chodzi o datę zamknięcie szlaku to skąd się dowiedziałeś i czy się ja zamyka zawsze 1.12 co roku, nie zależnie od warunków atmosferycznych?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Dominik 



Wiek: 39
Doczy: 09 Wrz 2010
czyli 4977 dni temu

Posty: 134
Tematy: 1
Otrzyma 3 piw(a)
Skd: Pińczów
Wysany: 2010-10-30, 11:52   

Nie, nie chodziło mi o to by na kogoś się unosić i myślę że to było widać. Jeśli chodzi o zamknięte szlaki to proszę tu masz link http://tatry.edu.pl/aktualnosci.html a jeśli chodzi o szlaki zamknięte na Słowackiej stronie -proszę -http://www.tatry.info/przewodnik/faq/porady00.html myślę że będą Wam przydatne jeśli ktoś się będzie wybierał z okresie zimowym.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Dominik 



Wiek: 39
Doczy: 09 Wrz 2010
czyli 4977 dni temu

Posty: 134
Tematy: 1
Otrzyma 3 piw(a)
Skd: Pińczów
Wysany: 2010-10-30, 11:53   

http://www.tatry.info/przewodnik/faq/porady00.html link do szlaków słowackich
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Dominik 



Wiek: 39
Doczy: 09 Wrz 2010
czyli 4977 dni temu

Posty: 134
Tematy: 1
Otrzyma 3 piw(a)
Skd: Pińczów
Wysany: 2010-10-30, 11:57   

Druga sprawa to taka, że te szlaki są zamykane zawsze ponieważ ciężko w Górach początkiem Grudnia o dobre warunki atmosferyczne, raczej nie możliwe by o tej porze nie zalegał dość duży śnieg i zagrożenie lawinowe może się pojawić bardzo szybko.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
figmar 



Doczy: 03 Maj 2010
czyli 5106 dni temu

Posty: 240
Tematy: 4
Otrzyma 4 piw(a)
Skd: Radom
Wysany: 2010-11-03, 10:48   

Dominik napisa/a:
szlaki są zamykane zawsze ponieważ ciężko w Górach początkiem Grudnia o dobre warunki atmosferyczne,


Przywołałeś sporo istotnych informacji dla rozwiania wątpliwości w sprawie bezpieczeństwa w górach. Oby jak najwięcej miłośników gór ,szczególnie tych którzy zaczynają je poznawać, miało to co wyżej na uwadze.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Beasteen 


Doczy: 08 Wrz 2010
czyli 4978 dni temu

Posty: 33
Tematy: 1
Skd: Prawie góry.
Wysany: 2010-11-03, 17:01   

Dominik napisa/a:
te szlaki są zamykane zawsze ponieważ ciężko w Górach początkiem Grudnia o dobre warunki atmosferyczne, raczej nie możliwe by o tej porze nie zalegał dość duży śnieg i zagrożenie lawinowe może się pojawić bardzo szybko.


Jednak - moim zdaniem - dobrze, że TPN nie zamyka szlaków wzorem TANAP-u. A - jak wspomniał figmar - przygotowanie do wspinaczek, czy wycieczek w góry, to podstawa. Zarówno to sprzętowe, jak i merytoryczne. Tym bardziej, że dziś dostęp do informacji jest rewelacyjny. Dawniej polegało się na wiedzy zasięganej bezpośrednio w dyżurkach GOPR i prognozie po głównym wydaniu dziennika telewizyjnego. Dziś komplet wiedzy mamy na przeglądarce telefonu :-) Jedynie zdrowy rozsądek i respekt do gór był, jest i będzie zawsze konieczny.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
madzias 


Wiek: 34
Doczya: 03 Sty 2011
czyli 4861 dni temu

Posty: 30
Tematy: 0
Skd: ...
Wysany: 2011-01-19, 12:48   

Podzielam po części Wasze opinie o Giewoncie....wiele słyszałam, o korkach i dlatego nigdy w sezonie tam się nie byłam ;-) ale w październiku 2010 wybrałam się tam po raz pierwszy. Pogoda wymarzona, przepiękne jesienne kolory a do tego zero ludzi, gdyż wyszłam ok 5. Trochę potem nawet się uzbierała kolejka ale to już widziałam z daleka, bo byłam wtedy na Czerwonych wierchach ....daleko, daleko :-) Najlepsze były ryki jeleni- co dopiero uświadomiłam sobie, gdy w telewizji mówili :-P myślałam, ze to odgłosy niedźwiedzia :-) Także polecam wybrać się tam poza sezonem wcześnie rano :-D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Ewyo 



Wiek: 39
Doczya: 03 Sie 2010
czyli 5014 dni temu

Posty: 674
Tematy: 8
Otrzyma 17 piw(a)
Skd: Poznań
Wysany: 2011-01-19, 13:18   

madzias napisa/a:
Podzielam po części Wasze opinie o Giewoncie....wiele słyszałam, o korkach i dlatego nigdy w sezonie tam się nie byłam ;-)

to chyba zależy od szczęścia - bo ja z kolei wchodziłam na Giewont w szczycie sezonu - sierpień - ale wybraliśmy się od rana - wyszliśmy chyba o 6, więc na Giewoncie też byliśmy w miarę wcześnie (ale nie pamiętam o której). Trochę osób po drodze minęliśmy - ale głównie w okolicach Kondratowej - a przy samym wejściu na Giewont szło z nami może z 6 osób - czyli raczej pustki. Potem jak schodziliśmy to zaczynali napływać kolejni ludzie i w górę zaczynało się robić tłoczno.
Na a dzięki temu, że wcześniej zeszliśmy z Giewontu poszliśmy przez Kopę i Czuby na Kasprowy :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
madzias 


Wiek: 34
Doczya: 03 Sty 2011
czyli 4861 dni temu

Posty: 30
Tematy: 0
Skd: ...
Wysany: 2011-01-19, 17:53   

Ewyo- piękny szlak :-) też szłam aż po Kasprowy...pewnie też od szczęścia zależy jakie jest natężenie na szlakach.
A Adrianie stracha może nie :-) bo nie byłam sama ;-) ale koleżanka stanęła raz blisko jelenia podobno wyszedł im naprzeciw i nie było im do śmiechu, bo ten jeleń był ogromniasty. :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
ola's 



Wiek: 28
Doczya: 19 Maj 2010
czyli 5090 dni temu

Posty: 1762
Tematy: 4
Otrzyma 25 piw(a)
Skd: Głubczyce
Wysany: 2011-02-08, 17:35   

Ja wjechałam kolejką na Kasprowy i z tamtąd na Kopę Kondradzką i zeszłam dalej nie daliśmy rady :-P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
malinka72 


Wiek: 52
Doczya: 05 Mar 2011
czyli 4800 dni temu

Posty: 175
Tematy: 2
Skd: pomorskie
Wysany: 2011-03-06, 19:22   

W tym roku obiecałam córce ,że Giewont bedzie nasz.Mam nadzieję ,że nam się uda -trzymajcie kciuki ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Troy 


Doczya: 25 Lip 2011
czyli 4658 dni temu

Posty: 14
Tematy: 0
Skd: Ząbki
Wysany: 2011-07-25, 21:42   

XYZ napisa/a:
ten wielki śliski kamień w połowie łańcuchów, mam za dużo kilogramów do wciągnięcia, mimo prób nawet na kolanach nie udało mi się tam wdrapać


Heh, wiem o który kamień chodzi. Też miałam problem właśnie w tym miejscu, ale koleżanka za mną złapała mnie za pupę i popchnęła i jakoś na kolanach się wdrapałam. :mrgreen: I tak udało mi się zdobyć Giewont, hehe. :-P On tylko z pozoru jest taki straszny!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
skierka187
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2011-08-07, 12:13   

jakieś rady jak sobie poradzić z tym kamieniem :?: :-P we wrześniu chciałabym po raz drugi się z nim zmierzyć :mrgreen:
 
 
Troy 


Doczya: 25 Lip 2011
czyli 4658 dni temu

Posty: 14
Tematy: 0
Skd: Ząbki
Wysany: 2011-08-30, 12:56   

Złap się łańcuchów bardzo mocno i na czworakach. :)
A jak ktoś znajomy za Tobą będzie to niech Cię podsadzi. :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum