Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: giewont

Giewont
Autor Wiadomo
jabol 



Doczy: 06 Cze 2010
czyli 5073 dni temu

Posty: 607
Tematy: 15
Otrzyma 27 piw(a)
Skd: Katowice
Wysany: 2010-10-05, 11:54   

martitka napisa/a:
A ja jakoś nie lubie Giewontu, jesli chodzi o bardziej uczeszczane szczyty to już Kasprowy lepszy:)


no faktycznie masz rację - na Giewont nie ta się wjechać kolejką :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Lucy27 


Wiek: 40
Doczya: 29 Wrz 2010
czyli 4958 dni temu

Posty: 13
Tematy: 0
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Radom
Wysany: 2010-10-05, 12:08   

Na Giewont weszłam od Doliny Strążyskiej. Generalnie byłam zadowolona, tylko za dużo turystów, ale weszłam na sam szczyt. Wycieczkę uważam za udaną, tym bardziej, że pogoda była piękna. A z Zakopanego Giewont wygląda cudnie i z Sarniej Skały-
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
figmar 



Doczy: 03 Maj 2010
czyli 5107 dni temu

Posty: 240
Tematy: 4
Otrzyma 4 piw(a)
Skd: Radom
Wysany: 2010-10-05, 14:18   

Lucy27 napisa/a:
Na Giewont weszłam od Doliny Strążyskiej. Generalnie byłam zadowolona,

Podejście trudniejsze jak od Kuźnic a więc brawooo. Ale w kwestii formalnej czy to Twoje pierwsze wyjście na ten zadeptany, ale jakże piękny szczyt? Bo jeśli tak, to do tego brawo jeszcze więcej O .... :-D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Joasia 



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 42
Doczya: 09 Pa 2010
czyli 4948 dni temu

Posty: 2129
Tematy: 9
Otrzyma 12 piw(a)
Skd: Bukowice / Wrocław
Wysany: 2010-10-12, 21:51   

A ja uważam że Giewont jest na swój sposób magiczny. Nie wiem o co chodzi dokładnie, ale za każdym razem muszę w jego stronę spojrzeć, choćby rzucić okiem... I wstyd w tym towarzystwie zacnym się przyznać, ale nie byłam tam jeszcze. Niestety dla mnie, wdrapanie tam mojego cięzkiego tyłka, na razie chyba mnie przerasta. Poza tym mam kłopoty z sercem od urodzenia i odradza mi się wysokie góry. Tylko co ja poradzę, że mnie ciągnie... Więc jak na początkującego łazika przystało zaczęłam od dolin....ale obiecałam sobie że może już w ten weekend mi się jednak uda, jesli dopisze pogoda, wejść na Giewont i choćby dotknąć krzyż ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
figmar 



Doczy: 03 Maj 2010
czyli 5107 dni temu

Posty: 240
Tematy: 4
Otrzyma 4 piw(a)
Skd: Radom
Wysany: 2010-10-12, 22:26   

Joasia napisa/a:
mi się jednak uda, jesli dopisze pogoda, wejść na Giewont i choćby dotknąć krzyż ;-)


Jeżeli wszystko przygotowane, forma względna i przy takim postanowieniu to rzeczywiście tylko pogoda może pokrzyżować realizacje zadanej sobie obietnicy. Pogoda to b.ważny warunek do uwzględnienia w decyzji ruszyć czy nie w kierunku krzyża na Giewoncie. Oby nie padało i nie było ślisko. Trzymam kciuki, dasz radę!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Dominik 



Wiek: 39
Doczy: 09 Wrz 2010
czyli 4977 dni temu

Posty: 134
Tematy: 1
Otrzyma 3 piw(a)
Skd: Pińczów
Wysany: 2010-10-22, 14:54   

mam pytanie... zamierzam się wybrać w środku Listopada na Giewont (nie byłem już 3 lata ) i pierwsze pytanie to czy o tej porze jest możliwe wejście na szczyt ?? nie jest czasami zamknięty ?? i chcę wejść Doliną Małej Łąki a zejść Doliną Grzybowiecką, coś mi się kiedyś obiło o uszy że Doliną Małej Łąki o tej porze jest szlak zamknięty powyżej polany małołąckiej. Kto pomoże ?????????????????
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Joasia 



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 42
Doczya: 09 Pa 2010
czyli 4948 dni temu

Posty: 2129
Tematy: 9
Otrzyma 12 piw(a)
Skd: Bukowice / Wrocław
Wysany: 2010-10-22, 18:59   

Doświadczeni Górale doradzili mi sprawdzać na bieżąco na stronie http://www.tpn.pl/pl/zwie...kat-turystyczny . A tam o zamknięciu szlaku, którym chcesz iść na razie nie ma słowa. Ale kto wie jakie warunki będą za dwa tygodnie...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
figmar 



Doczy: 03 Maj 2010
czyli 5107 dni temu

Posty: 240
Tematy: 4
Otrzyma 4 piw(a)
Skd: Radom
Wysany: 2010-10-22, 21:43   

Joasia napisa/a:
kto wie jakie warunki będą za dwa tygodnie...

No właśnie, tym bardziej w tych czasach anomalii pogodowych. Nie wiedziałem ,że jest taki link z opracowaną dla turystów prognozą pogody w górach.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Beasteen 


Doczy: 08 Wrz 2010
czyli 4979 dni temu

Posty: 33
Tematy: 1
Skd: Prawie góry.
Wysany: 2010-10-22, 21:51   

Dominik napisa/a:
mam pytanie... zamierzam się wybrać w środku Listopada na Giewont (nie byłem już 3 lata ) i pierwsze pytanie to czy o tej porze jest możliwe wejście na szczyt ?? nie jest czasami zamknięty ?? i chcę wejść Doliną Małej Łąki a zejść Doliną Grzybowiecką, coś mi się kiedyś obiło o uszy że Doliną Małej Łąki o tej porze jest szlak zamknięty powyżej polany małołąckiej. Kto pomoże ?????????????????


Wg mojej wiedzy Tatry po stronie polskiej dostępne są przez cały rok. Szlaki zamyka się tylko ze względu na remonty lub szczególne niebezpieczeństwa, ale nie ze względu na warunki meteo. Komunikaty o warunkach w górach dostępne są na stronie TOPR-u. Szlaki natomiast zamykane są po stronie słowackiej - i to powyżej schronisk - w terminie 1.11 - 15.06. Obserwuj warunki meteo, ale w połowie listopada śnieg jest bardzo prawdopodobny i bez raków i czekana ja bym nie ryzykował, tym bardziej, że szlak raczej przetarty nie będzie. W lecie jest tam tłok, ale w listopadzie będziesz jednym z nielicznych.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Joasia 



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 42
Doczya: 09 Pa 2010
czyli 4948 dni temu

Posty: 2129
Tematy: 9
Otrzyma 12 piw(a)
Skd: Bukowice / Wrocław
Wysany: 2010-10-22, 21:54   

Prawda, że fajny link? Ja może nie jestem bardzo doświadczona w chodzeniu po górach, raczej dopiero zaczynam, ale słucham mądrzejszych i bardziej doświadczonych od siebie. I jak mogę dzielę się tą wiedzą z innymi. mam nadzieję że będzie pomocny.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Beasteen 


Doczy: 08 Wrz 2010
czyli 4979 dni temu

Posty: 33
Tematy: 1
Skd: Prawie góry.
Wysany: 2010-10-22, 22:22   

To jak już linkujemy, to proszę. Prognoza pogody dla szczytów. Np. Kasprowy http://www.mountain-forec.../forecasts/1987
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
iwa191223 


Doczya: 30 Maj 2010
czyli 5079 dni temu

Posty: 26
Tematy: 3
Skd: pomorze
Wysany: 2010-10-24, 00:18   

Podziwiam i zachęcam.Osobiście byłam latem jak skwar lał się z nieba,ale wyprawa w listopadzie?-zastrzyk adrenaliny.Dobre buty---podstawa.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
melania 


Zaproszone osoby: 8
Doczya: 23 Wrz 2010
czyli 4963 dni temu

Posty: 10
Tematy: 0
Skd: Radom
Wysany: 2010-10-24, 11:03   

Parys napisa/a:
Dominik Doliny Grzybowieckiej w Tatrach nie ma!!!!!!cos tutaj mylisz!!


Dominik nie mylisz się jest taka Dolina http://pl.wikipedia.org/wiki/Dolina_Grzybowiecka a poza tym to według mnie wszystko się zgadza. Życzę pełnego sukcesu i wiele satysfakcji w związku z wyprawą listopadową na ten uwielbiany Giewont
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
figmar 



Doczy: 03 Maj 2010
czyli 5107 dni temu

Posty: 240
Tematy: 4
Otrzyma 4 piw(a)
Skd: Radom
Wysany: 2010-10-24, 22:32   

Parys napisa/a:
ta Dolinka bardziej wyglada na Zleb.


Ja też bym tego nie potraktował jako Dolinę, bo jej właściwie to nie widać. Ale jak ten las tam istniejący ma takie podłoże i zdecydowali o tym tatrolodzy, czy inni badacze, to znaczy,że jednak jest Dolina Grzybowiecka.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Dominik 



Wiek: 39
Doczy: 09 Wrz 2010
czyli 4977 dni temu

Posty: 134
Tematy: 1
Otrzyma 3 piw(a)
Skd: Pińczów
Wysany: 2010-10-29, 16:11   

DZIĘKI WAM ZA WSPARCIE, A JEŚLI CHODZI O DOLINKĘ TO JEST TAKA (DZIĘKUJĘ MELANII ZA WSPARCIE :) ]
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum