Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: oscypki

Gdzie można kupić dobre oscypki?
Autor Wiadomo
ŚpiącyRycerz 



Wiek: 38
Doczy: 15 Lut 2013
czyli 4060 dni temu

Posty: 39
Tematy: 2
Otrzyma 3 piw(a)
Skd: z Tatr
Wysany: 2013-07-13, 22:56   

bardzo smaczne oscypki można kupić w bacówce przy Drodze pod Reglami, w kierunku Doliny Strązyskiej idąc od Małej Łąki

Oscypki są świeże, nie robią tam masówki, bywa że nie ma ani jednego oscypka, więc niekiedy trzeba zamawiać na za 2 czy 3 dni

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kasiaw90 


Doczya: 05 Wrz 2013
czyli 3858 dni temu

Posty: 4
Tematy: 0
Skd: Ełk
Wysany: 2013-09-05, 12:47   

Również polecam Rusinową Polanę. Nie jadłam w życiu lepszych oscypków. A muszę przyznać, że nie przepuszczam żadnej okazji :))
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Apartamenty 


Doczy: 04 Cze 2013
czyli 3951 dni temu

Posty: 96
Tematy: 0
Skd: Zakopane
Wysany: 2013-09-05, 17:27   

No chyba faktycznie mając porównanie do tych które sprzedawane są na Krupówkach to te z Rusinowej Polany cieszą się zdecydowanie lepszą opinią i smakiem,wiec polecam- warto:)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Asia 



Wiek: 37
Doczya: 19 Wrz 2011
czyli 4575 dni temu

Posty: 221
Tematy: 7
Otrzyma 13 piw(a)
Skd: Rzeszów
Wysany: 2013-09-14, 15:10   

mi niestety w tym roku nie udalo sie ich zjesc, bo pryszlysmy za wczesnie i jeszcze bylo wyzamykane ;-(
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
darekb89 


Doczy: 21 Lis 2013
czyli 3781 dni temu

Posty: 5
Tematy: 0
Skd: Rzeszów
Ostrzee:
 2/3/4
Wysany: 2013-11-21, 22:44   

no to teraz juz niestety trzeba czekac do wiosny :) no chyba ze lubicie pseudo oscypki. Teraz juz tylko krowie mleczko wchodzi w skład
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
akm990 



Wiek: 44
Doczy: 21 Sie 2010
czyli 4969 dni temu

Posty: 514
Tematy: 14
Otrzyma 11 piw(a)
Skd: zakopane /dublin
Wysany: 2013-12-19, 15:23   

darekb89 napisa/a:
no to teraz juz niestety trzeba czekac do wiosny :) no chyba ze lubicie pseudo oscypki. Teraz juz tylko krowie mleczko wchodzi w skład
chyba ,że gdzieś się uchowały te długo wędzone ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Apartamenty 


Doczy: 04 Cze 2013
czyli 3951 dni temu

Posty: 96
Tematy: 0
Skd: Zakopane
Wysany: 2013-12-21, 09:37   

Uchowały się,trzeba mieć tylko do nich dostęp i też czasem cena jest ciut wyższa niż podczas pełni sezonu,ale jeśli ktoś jest smakoszem to mimo wszystko warto,tak samo jak warto czekać na sezon:)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
margtaczer 



Wiek: 36
Doczya: 02 Kwi 2014
czyli 3649 dni temu

Posty: 2
Tematy: 0
Skd: Płock
Wysany: 2014-04-02, 17:18   

Znacie jakiś supermarket gdzie można kupić prawdziwe oscypki? Szybko potrzebuję bo przyjeżdżają do mnie znajomi z Portugalii i chciałam ich poczęstować. ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
aga 



Wiek: 50
Doczya: 03 Kwi 2011
czyli 4744 dni temu

Posty: 166
Tematy: 5
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: lubelszczyzna
Wysany: 2014-04-02, 19:49   

margtaczer napisa/a:
Znacie jakiś supermarket gdzie można kupić prawdziwe oscypki? Szybko potrzebuję bo przyjeżdżają do mnie znajomi z Portugalii i chciałam ich poczęstować. ;)

:shock: :shock: :shock: :shock: No tak prawdziwe oscypki biorą się tylko z supermarketu. Chyba nie lubisz tych znajomych skoro chcesz im zafundować oscypki z supermarketu :shock:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
julitka 


Doczya: 16 Kwi 2014
czyli 3635 dni temu

Posty: 2
Tematy: 0
Skd: Tomaszów Mazowiecki
Wysany: 2014-04-16, 12:47   

Mi sie ostatnio udało kupić świetne oscypki na rynku w Krakowie :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Majka M 



Doczya: 19 Lip 2012
czyli 4271 dni temu

Posty: 124
Tematy: 3
Otrzyma 6 piw(a)
Skd: Krakow
Wysany: 2014-04-16, 13:28   

julitka napisa/a:
Mi sie ostatnio udało kupić świetne oscypki na rynku w Krakowie :)


Chyba żartujesz?Te oscypki przywożone do Krakowa są niewiadomego pochodzenia, najczęściej stare.Jeśli już kupuję w Krakowie, to tylko na Targu Produktów Regionalnych. Oscypki przywożone są z bacówki z Gliczarowa, dość drogie, ale można je z czystym sumieniem polecić.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
akm990 



Wiek: 44
Doczy: 21 Sie 2010
czyli 4969 dni temu

Posty: 514
Tematy: 14
Otrzyma 11 piw(a)
Skd: zakopane /dublin
Wysany: 2014-04-20, 15:39   

margtaczer napisa/a:
Znacie jakiś supermarket gdzie można kupić prawdziwe oscypki? Szybko potrzebuję bo przyjeżdżają do mnie znajomi z Portugalii i chciałam ich poczęstować. ;)
ja tam się nie znam , ale podobno almie ma być stoisko z regionalnymi produktami w całej Polsce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mys 


Doczy: 10 Lip 2014
czyli 3550 dni temu

Posty: 1
Tematy: 0
Skd: Toruń
Wysany: 2014-07-10, 15:10   

Polecam bacówkę w samym Zakopanym na Antałówce! Bacówka jest za wierzchołkiem Anałówki ok. 200-300m polną drogą. Sympatyczni i rozmowni górale. Należy wejść na Antałówkę lub dojechać samochodem na koniec ulicy Antałówka na Wierch. Na samej górze jest jedyna droga prowadząca prosto do bacówki. Na Antałówce jest łąka, na której można zobaczyć czasem wypasane owce.
Kupiliśmy oscypki i żentycę (orzeźwiająca i smaczna maślanka odi sera owczego). Posmakowaliśmy bundzu. Zobaczyliśmy jak robi się w drewnianych formach i wędzi oscypki. Jakość smakowa pierwsza klasa. Te z Krupówek nie były tak dobre.

Antałówka to góra łatwo dostępna w przeciwieństwie do Gubałówki a widok na Tatry piękny. Można wejść na tę górę w 10min. Po zmierzchu uwaga na liny od wyciągów. Potrzebna latarka. Od strony miasta idziemy przy parku wodnym a za nim w lewo szosą do góry a następnie ostatni krótki fragment ścieżką.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Iwon44 



Wiek: 39
Doczy: 07 Maj 2012
czyli 4344 dni temu

Posty: 30
Tematy: 1
Otrzyma 5 piw(a)
Skd: Świdnik/ Lubelskie
Wysany: 2014-07-10, 18:33   

Będąc dwa lata temu w domu "Przy Jasieniach" wbiegliśmy na Antałówkę i akurat para młoda miała sesję zdjęciową na górze. Ja zamawiałem oscypki na Pardałówce u takiej kobiety w budce drewnianej, bundz, jak i wędzone oscypki.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
yaa 


Doczya: 13 Lip 2014
czyli 3547 dni temu

Posty: 1
Tematy: 0
Skd: 3c
Wysany: 2014-07-13, 11:14   

mys napisa/a:
Polecam bacówkę w samym Zakopanym na Antałówce! Bacówka jest za wierzchołkiem Anałówki
byłam w tej bacówce - troszkę chowa się za górką ale na dróżce spotkaliśmy górolskie córki z koszykiem :)
Jako świeży nowicjusz gór - doświadczyłam tam pierwszej styczności z żywą kulturą górolską - nie tylko tą w serkach i serwatce:) - posłuchaliśmy o wypasie i wyrabianiu produktów, stało się dla mnie jasne że te nieprzemysłowe rodzinne źródła _prawdziwej żywności - są unikalne, i warto je wspierać odwiedzinami i konsumpcją tych dóbr :), aby mogły funkcjonować i raczyć nas jaknajdłużej. W bacówce było czysto i widać było że ci ludzie, lubią swoją pracę. Warto skręcić za mniej uczęszczany winkiel, by doświadczyć prostolinijnosci tamtejszych ludzi i pojeść 'prosto od owcy' :_)

Serki różniły się od krópówkowych delikatniejszą niezbitą strukturą. Nie były też tak mocno słone.
Zdrowia życzę!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum