Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: oscypki

Gdzie można kupić dobre oscypki?
Autor Wiadomo
Bobb 



Wiek: 52
Doczy: 25 Cze 2010
czyli 5045 dni temu

Posty: 246
Tematy: 0
Otrzyma 4 piw(a)
Skd: Warszawa / Zakopane
Wysany: 2010-06-29, 17:12   

kochamzakopane napisa/a:
Bobb, 20 kg :?: to na sprzedaż czy na własny użytek :?:

To na użytek wszystkich znajomych oscypkowych pożeraczy, a że raczej nie znam osób które nie lubią oscypków... ;-)

Rodzina zamawia zwykle po kilka dużych + małe na przekąskę, do pracy zanoszę też daninę, żeby znów mieć odwagę poprosić o urlop lub wziąć legalnie piątkowo-poniedziałkową delegację np. do Krakowa i przy okazji wyskoczyć do Zakopca, sam też nie uwielbiam oscypki, więc tak jakoś się uzbiera, a i tak nie wszyscy są zadowoleni, bo tak mało.
Gdybym wziął więcej, to też bym "przerobił" ale tyle mniej więcej mieści się w mojej lodówce samochodowej :-(
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
skierka187
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2010-06-29, 17:14   

Bobb, dobrze mieć takiego znajomego, który przywiezie świeżego oscypka z Zakopanego, pozazdrościć Twoim znajomym ;-)
 
 
makserwus 


Doczy: 22 Kwi 2010
czyli 5109 dni temu

Posty: 73
Tematy: 0
Otrzyma 3 piw(a)
Skd: Z Daleka
Wysany: 2010-06-29, 17:19   

Targowisko pod Gubałówką to super. Przydałoby się tyle oscypków.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bobb 



Wiek: 52
Doczy: 25 Cze 2010
czyli 5045 dni temu

Posty: 246
Tematy: 0
Otrzyma 4 piw(a)
Skd: Warszawa / Zakopane
Wysany: 2010-06-29, 21:43   

XYZ napisa/a:
Bobb, dobrze mieć takiego znajomego, który przywiezie świeżego oscypka z Zakopanego, pozazdrościć Twoim znajomym ;-)

Szkoda, że do Gdańska mi nie po drodze, gdyby nie odległość, to jakoś bym Ci dowiózł te kilka oscypków ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
magda-lena 



Doczya: 06 Lip 2010
czyli 5033 dni temu

Posty: 52
Tematy: 0
Skd: Warszawa
Wysany: 2010-07-08, 00:11   

a orientuje się może ktoś czy gdzieś w internecie są sprzedawane te oscypki tylko te prawdziwe z zakopanego?? bo nie mogę za czesto tam byc a bardzo je lubie :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
muff 


Doczya: 04 Sty 2011
czyli 4852 dni temu

Posty: 8
Tematy: 1
Skd: Zakopane
Wysany: 2011-01-04, 12:29   

najbardziej mnie śmieszy, jak ludzie pytają w zimie, czy oscypki są świeże ;) przecież w zimie nikt owiec nie doi, żeby było świeże mleko... zimowe oscypki są zazwyczaj świeżo rozmrożone ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Joasia 



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 42
Doczya: 09 Pa 2010
czyli 4939 dni temu

Posty: 2129
Tematy: 9
Otrzyma 12 piw(a)
Skd: Bukowice / Wrocław
Wysany: 2011-01-04, 12:32   

nawet jeśli sa świeżo rozmrożone, to i tak sa dobre :lol:
ja nigdy nie pytam, po prostu próbuję i kupuję

sama tez przywożę moim znajomym całe tony oscypków, czasem aż strach jechac ze mna autem :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Joasia 



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 42
Doczya: 09 Pa 2010
czyli 4939 dni temu

Posty: 2129
Tematy: 9
Otrzyma 12 piw(a)
Skd: Bukowice / Wrocław
Wysany: 2011-01-10, 20:42   

uwielbiam oscypki :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
borsuk6x9 



Wiek: 55
Doczy: 27 Sty 2011
czyli 4828 dni temu

Posty: 573
Tematy: 6
Otrzyma 15 piw(a)
Skd: Łódź
Wysany: 2011-01-27, 22:04   

na rusinowej są the best :) w chochołowskiej u babci i dziadka trochę gorsze ale też niezłe. przy krupówkach masakra a dla forumowiczów z łodzi polecam stoisko w M1 mało słone i z owczego mleka (skrzypią w zębach :P ) nie wiem skąd je biorą ale dorównują tym z chochołowskiej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
skierka187
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2012-02-08, 01:34   

Ostatnio naszło mnie na pysznego aromatycznego oscypka, a z Gdańska do Zakopanego daleko więc zaryzykowałam i kupiłam oscypka na allegro na aukcji:

http://allegro.pl/oscypek...2101322744.html


i smak pozytywnie mnie zaskoczył :-)
 
 
lucyna 


Doczya: 29 Sty 2012
czyli 4462 dni temu

Posty: 33
Tematy: 4
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Bieszczady
Wysany: 2012-02-08, 07:18   

U nas także można kupić sery, oscypki są sprzedawane w regionie pod inną nazwą. W Bieszczadach pojawiły się sery z Podtatrza w przeróżnych miejscach np. na solińskiej zaporze, w Cisnej, na parkingu w Lutowiskach. Nie wiem, gdzie one są produkowane ale z dobrym serem nie mają nic wspólnego. Potwierdził to mój pies Kretyn wielki miłośnik serów podpuszczkowych. To psisko jak poczuje ser od Nikosa lub z innej bacówki to dostaje ślinotoku. Przeważnie daję mu kawałek, a resztę chowam. Kretyn nie zjada od razu ale najpierw ser wylizuje. Musi mieć widownię, gdy koty gapią się na jego jedzenie to powolutku, kęsek po kęsku ogryza i delektuje się. Gdy kotów nie ma od razu zjada z wielkim apetytem, a potem idzie żebrać. Kładzie się pod lodówką i toczy ślinę, jak jest już kałuża to nie wytrzymuję i dostaje wszystko. Ser to jest jedyny pokarm, który potrafi ukraść. Ser, który kupiłam w Solinie powąchał, odwrócił się z odrazą, nie chciał go zjeść, chciałam go zmusić więc zabrał bryłkę z zaniósł ją do ogrodu i zakopał. Sera ze sklepu nie zje.
Gdzie można u nas kupić dobry ser? Przede wszystkim u Nikosa pod Połoniną Wetlińską za Wetliną. Przeróżne sery, króluje ser wołoski. Wygląda jak wielki bochen chleba, waży dobrych kilka kilogramów, jest produkowany z mleka jakie jest w domu, przewaga krowiego. Smakuje przepysznie, ale jego smak nigdy nie jest taki sam. Nikos jest Grekiem więc można kupić u Niego świetną fetę. Ja uwielbiam bundz,od razu zjadam (obawiam się reakcji Kretyna na ten przysmak). Dobry "oscypek" można kupić w dwóch miejscach u górali. Jedna bacówka jest w Berehach Górnych, oni mają korzenie spod Tatr, mają też świetne miody. Druga bacówka jest w Osławicy, tam jest wypas owiec sprowadzanych z Waszych okolic. Baca ma znakomite serki, różnej wielkości ale moim zdaniem najlepszy jest tam bundz. I to taki niepodrabiany. W Osłąwicy pasie się multum owiec, tak z tysiąc. Taki widoczek jak sprzed lat, gdy owce z Tatr przywożono do nas na wypasy. Był nawet taki czas, że Bieszczady były "częścią" Tatrzańskiego Parku Narodowego. Mamy też sery kozie np. w Osławicy. Moja Koleżanka Jola Harna współorganizowała święto sera w gminie Komańcza. Stowarzyszenie WILK ma stronę internetową z mapką miejsc, gdzie można kupić ser. Chyba w 11 miejscach, święto sera było np. w Smolniku nad Oławą - świetne sery ale najdroższe w regionie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
lucyna 


Doczya: 29 Sty 2012
czyli 4462 dni temu

Posty: 33
Tematy: 4
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Bieszczady
Wysany: 2012-02-09, 19:47   

W takim razie troszeczkę się nad Tobą poznęcam ;-)
Nie wiem czy próbowałaś przepyszne sałatki z serem podpuszczkowym? Idealny dodatek do takiego sera do czosnek niedźwiedzi. W Polsce raczej nie znany ale na Ukrainie, na Huculszczyźnie jadany, w Bieszczadach coraz bardziej popularny. Czosnek można uprawiać nawet w doniczce, zjada się liście. To jedna z najcenniejszych roślin leczniczych, na dodatek pyszna. Najłatwiej jest zrobić sobie kanapkę z dobrego domowego chleba, prawdziwego masła, sera i liścia czosnku. Troszeczkę więcej roboty wymaga sałatka z sera (oscypek, wołoski, bundz, od biedy twaróg), dodaje się do niego pokrojone liście czosnku, trochę pomidorków i śmietanę. Pyyycha.

W wersji najsmaczniejszej czyli z pomidorami zjadamy taką sałatkę od święta. To Forum górskie, więc należy pamiętać o tym, iż chronimy swoje stawy. Połączenie sera białego z pomidorem jest szkodliwe, powstaje jakaś substancja (nie pamiętam szczegółów) która uszkadza stawy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ono 


Doczy: 21 Lut 2012
czyli 4439 dni temu

Posty: 1
Tematy: 0
Skd: piotrkow tryb
Wysany: 2012-02-26, 11:30   

ja kupuje zawsze z grilla z rydzem bardzo smaczne same się rozpływają w ustach u takiej starszej pani na szlaku do mrożnej polecam gorąco zawsze rano babcia je zbiera w lasach
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
anig 


Doczya: 26 Lut 2012
czyli 4434 dni temu

Posty: 14
Tematy: 0
Skd: Bdg
Wysany: 2012-02-26, 17:00   

moje ulubione są w bacówce w Dolinie Kościeliskiej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
cezary2x 



Doczy: 22 Lut 2012
czyli 4438 dni temu

Posty: 26
Tematy: 3
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Płock
Wysany: 2012-04-04, 23:41   

borsuk6x9 napisa/a:
...w chochołowskiej u babci i dziadka trochę gorsze ale też niezłe...

Kilka dni temu kupiliśmy u nich 20 sztuk, którymi do tej pory się zajadam 8-)
Wszystkim którzy próbowali (łącznie oczywiście ze mną) bardzo smakują :mrgreen:
2zł/ mała sztuka.

p.s żałuję że nie wzięliśmy 40 :lol:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum