Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: moj, pierwszy, raz, tatrach

Mój pierwszy raz w Tatrach
Autor Wiadomo
Alusia 


Wiek: 55
Doczya: 17 Lis 2016
czyli 2690 dni temu

Posty: 3
Tematy: 1
Skd: Gdynia
Wysany: 2016-11-17, 13:29   Mój pierwszy raz w Tatrach

Witam! 7.12 tego roku wybieram się w Tatry po raz pierwszy.Będziemy w Zakopanem ok godz 13.00. Czy podpowiecie mi w miarę łatwa wycieczkę od schroniska do schroniska.Wracamy 11 z Krakowa ok 17.00, a więc wchodzą w grę 4 noclegi w górach.pozdrawiam Ala.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Krzyś 


Doczya: 17 Cze 2012
czyli 4303 dni temu

Posty: 100
Tematy: 12
Otrzyma 23 piw(a)
Skd: Białystok
Wysany: 2016-11-17, 14:09   

Witaj. Jeśli jedziesz po raz pierwszy w Tatry, na dodatek w zimie, to nie wiem czy to jest dobry pomysł by iść od schroniska do schroniska :roll:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Alusia 


Wiek: 55
Doczya: 17 Lis 2016
czyli 2690 dni temu

Posty: 3
Tematy: 1
Skd: Gdynia
Wysany: 2016-11-17, 14:50   

Nie idę sama tylko w towarzystwie osoby, która już po górach chodziła w warunkach zimowych.Ja chodziłam tylko latem.Nie znamy jednak tras w Tatrach i chcielibyśmy ostrożnie podejść do tematu.Może jednak w swoich doświadczeniach pomoglibyście opracować taka trasę.Bardzo zależy nam na nocowaniu w schroniskach
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Krzyś 


Doczya: 17 Cze 2012
czyli 4303 dni temu

Posty: 100
Tematy: 12
Otrzyma 23 piw(a)
Skd: Białystok
Wysany: 2016-11-17, 16:20   

Jeśli tak to co innego. W opracowaniu trasy nie pomogę, bo ja zimą nie chodziłam po Tatrach. Dla mnie to zbyt duże wyzwanie.... No i wiem, że na zimowe wyjście trzeba się odpowiednio przygotować.
Ale może któryś z doświadczonych kolegów coś podpowie :-D
W między czasie poszukaj informacji tu na forum.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jabol 



Doczy: 06 Cze 2010
czyli 5046 dni temu

Posty: 607
Tematy: 15
Otrzyma 27 piw(a)
Skd: Katowice
Wysany: 2016-11-17, 20:56   

Wieczorem grupka osób postanowiła zejść ze zbocza na skróty w stronę Zakopanego. Gdy doszli do jaru z płynącym w dole potokiem, jeden z mężczyzn poślizgnął się i spadł w dół. - Na skutek odniesionych obrażeń zmarł - informuje w Radiu Kraków rzecznik zakopiańskiej policji, aspirant Roman Wieczorek.

Mężczyzna zmarł mimo natychmiastowej akcji pogotowia ratunkowego i policji. Poszkodowany po upadku znalazł się w tak niedostępnym miejscu, że niezbędna była pomoc ratowników TOPR. Policja i prokuratura ustalają przebieg tragicznego zdarzenia.

Szlaki turystyczne nie tylko w Tatrach, ale i niżej, w wielu miejscach są zalodzone i bardzo śliskie - trzeba zachować szczególną ostrożność. W pierwszym świątecznym dniu do tragicznego wypadku doszło także na Świnicy. Choć turysta był w rakach, poślizgnął się i spadł kilkaset metrów w dół. Zginął na miejscu. Z kolei "Gazeta Krakowska" podaje, że wczoraj blisko 100 osób utknęło na polanie Włosienica, na szlaku do Morskiego Oka. Gdy turystów zastał mrok, dzwonili do służb z żądaniami, by ktoś po nich przyjechał.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Alusia 


Wiek: 55
Doczya: 17 Lis 2016
czyli 2690 dni temu

Posty: 3
Tematy: 1
Skd: Gdynia
Wysany: 2016-11-18, 09:07   

Skutecznie zniecheciliscie mnie do Tatr.Ale,ze zawsze musi byc ten pierwszy raz,to w przyszlym roku pojade w Tatry latem ,choc nienawidze tlumow.Rozsadek wziął górę.Jedziemy w Gorce.Pozdrawiam z szacunkiem wszystkich wspierajacych.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Krzyś 


Doczya: 17 Cze 2012
czyli 4303 dni temu

Posty: 100
Tematy: 12
Otrzyma 23 piw(a)
Skd: Białystok
Wysany: 2016-11-18, 10:08   

Nie bylo moim zamiarem by Cię zniechęcić do Tatr. Tylko byś właśnie rozsądnie do tego podeszła.
Może na początek jakaś Dolinka czy Kalatówki... Zobaczysz jak jest, ocenisz swoje siły.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wicej szczegw
Wystawiono 1 piw(a):
jabol
kocomuh 


Doczy: 24 Lis 2016
czyli 2683 dni temu

Posty: 19
Tematy: 0
Skd: Bobowa
Wysany: 2017-04-06, 12:17   

Giewont wbrew pozorom nie jest idealny na pierwszy raz w góry. Polecałbym raczej morskie oko i np. Szpiglasową Przełęcz.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum