Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: dolina, koscieliska

Dolina Kościeliska
Autor Wiadomo
Małgo 



Wiek: 50
Doczya: 21 Maj 2011
czyli 4717 dni temu

Posty: 183
Tematy: 5
Otrzyma 6 piw(a)
Skd: Rzeszów
Wysany: 2011-07-27, 15:06   

o kurcze, nigdy nie byłam zimą w Tatrach - może pora to zmienić bo widzę że są pikne.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Troy 


Doczya: 25 Lip 2011
czyli 4652 dni temu

Posty: 14
Tematy: 0
Skd: Ząbki
Wysany: 2011-07-27, 18:20   

Byłam kilka razy w Dolinie Kościeliskiej. Jest bardzo ładna, ale wolę bardziej dzikie miejsca. W tym roku byliśmy we wszystkich dostępnych laikom jaskiniach i w wąwozie Kraków, łącznie ze Smoczą Jamą.

Jeśli ktoś wybiera się do jaskiń w Dolinie Kościeliskiej, potrzebna jest latarka, najlepiej czołówka. W Decathlonie można kupić taką za 25 zł. Koszt niewielki a daje dużo frajdy, no i bezpieczeństwo, bo dwie ręce są wolne. Jeśli chodzi o Smoczą Jamę - nigdy w życiu nie wybrałabym się tam z dzieckiem w nosidełku. Wygląda niepozornie, ale jest tam bardzo ślisko i są łańcuchy. Osoby z krótkimi nogami mają gorzej. W jednym miejscu wciągałam się samymi rękami po łańcuchu. Mimo że mam solidne buty trekkingowe, nie tylko się ślizgały jak diabli, ale brakowało mi w niektórych miejscach punktu podparcia dla nóg. W takich warunkach nie jest trudno o nieszczęście i jakby tak puścić łańcuch, głowę w drzazgi można spokojnie rozbić w takiej jamce.

Jaskinia Raptawicka - fajne miejsce. Latarka nieodłączna. Na dole przy stalowej drabince jest jeszcze w miarę widno, ale im dalej tym ciemniej. Nie polecam stania pod otworem, ponieważ następni wchodzący turyści czasem strącają stopami kamienie i można dostać w głowę. Najbliższe podejście do jaskini niektórych może przyprawić o lęk, ponieważ w tym samym miejscu turyści wchodzą i schodzą, a pasmo łańcuchów jest tylko jedno, no i jest ciasno (kilkanaście metrów). Najlepiej zaczekać jak zejdą widoczni schodzący i dopiero wchodzić, aby uniknąć takich sytuacji. :)

Jaskinia Mylna - nie polecam osobom, które mają klaustrofobię. Jest super! Ze zwykłą latarką może być trudno, ponieważ w niektórych odcinkach czołgaliśmy się lub chodziliśmy na czworakach w wodzie. Trzeba uważać, aby nie uderzyć się głową w niski strop. W dalszym odcinku są pomocnicze łańcuchy, ale to już lajcik. Dobrze mieć nieprzemakalne buty i coś ciepłego, co można ubłocić. Na odcinku, gdzie trzeba iść na czworakach leży dużo śmieci - puszki po tigerach, torebki foliowe itd. Można się pokaleczyć. Aha i można spotkać tam myszki. :)

Jaskinia Mroźna
- sztucznie oświetlona. Jest niezła na początek i łatwa do przejścia, co nie oznacza, że można tam pójść w japonkach. :-D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Małgo 



Wiek: 50
Doczya: 21 Maj 2011
czyli 4717 dni temu

Posty: 183
Tematy: 5
Otrzyma 6 piw(a)
Skd: Rzeszów
Wysany: 2011-07-27, 18:48   

Troy napisa/a:
Byłam kilka razy w Dolinie Kościeliskiej. Jest bardzo ładna, ale wolę bardziej dzikie miejsca. W tym roku byliśmy we wszystkich dostępnych laikom jaskiniach i w wąwozie Kraków, łącznie ze Smoczą Jamą. Jeśli ktoś wybiera się do jaskiń w Dolinie Kościeliskiej, potrzebna jest latarka, najlepiej czołówka. W Decathlonie można kupić taką za 25 zł. Koszt niewielki a daje dużo frajdy, no i bezpieczeństwo, bo dwie ręce są wolne. Jeśli chodzi o Smoczą Jamę - nigdy w życiu nie wybrałabym się tam z dzieckiem w nosidełku. Wygląda niepozornie, ale jest tam bardzo ślisko i są łańcuchy. Osoby z krótkimi nogami mają gorzej. W jednym miejscu wciągałam się samymi rękami po łańcuchu. Mimo że mam solidne buty trekkingowe, nie tylko się ślizgały jak diabli, ale brakowało mi w niektórych miejscach punktu podparcia dla nóg. W takich warunkach nie jest trudno o nieszczęście i jakby tak puścić łańcuch, głowę w drzazgi można spokojnie rozbić w takiej jamce.
a ja zerknełam na jaskinie, zobaczyłam że ciemno i łańcuchowo i wybrałam drogę po łańcuchach ale z lewej strony smoczej jamy, wiele straciłam ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Troy 


Doczya: 25 Lip 2011
czyli 4652 dni temu

Posty: 14
Tematy: 0
Skd: Ząbki
Wysany: 2011-07-27, 18:53   

Ja nie byłam na drodze omijającej Smoczą, więc trudno mi porównać. :)
Chociaż Smocza jest krótka, to i tak radocha była i wrażenia też.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Małgo 



Wiek: 50
Doczya: 21 Maj 2011
czyli 4717 dni temu

Posty: 183
Tematy: 5
Otrzyma 6 piw(a)
Skd: Rzeszów
Wysany: 2011-07-27, 19:07   

Troy napisa/a:
Ja nie byłam na drodze omijającej Smoczą, więc trudno mi porównać. :)
Chociaż Smocza jest krótka, to i tak radocha była i wrażenia też.


a widac coś w środku? wydawała mi się bardzo ciemna.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Troy 


Doczya: 25 Lip 2011
czyli 4652 dni temu

Posty: 14
Tematy: 0
Skd: Ząbki
Wysany: 2011-07-27, 19:15   

Małgo napisa/a:
Troy napisa/a:
Ja nie byłam na drodze omijającej Smoczą, więc trudno mi porównać. :)
Chociaż Smocza jest krótka, to i tak radocha była i wrażenia też.


a widac coś w środku? wydawała mi się bardzo ciemna.

Jeśli chodzi o widoki, to nic nie straciłaś. Taka zwykła jama i to wszystko. Wrażenia natomiast są związane z trudnościami. :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
borsuk6x9 



Wiek: 55
Doczy: 27 Sty 2011
czyli 4831 dni temu

Posty: 573
Tematy: 6
Otrzyma 15 piw(a)
Skd: Łódź
Wysany: 2011-07-27, 21:11   

kilka fotek ze smoczej jamy

[ Dodano: 2011-07-27, 21:40 ]
a tatry zimą mają urok ogromny. inny niż latem ale równie pięknie jest
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wicej szczegw
Wystawiono 1 piw(a):
Małgo
Małgo 



Wiek: 50
Doczya: 21 Maj 2011
czyli 4717 dni temu

Posty: 183
Tematy: 5
Otrzyma 6 piw(a)
Skd: Rzeszów
Wysany: 2011-07-27, 21:54   

dlaczego ja nigdy zimą nie byłam w Tatrach? dlaczego??? :-x
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Małgo 



Wiek: 50
Doczya: 21 Maj 2011
czyli 4717 dni temu

Posty: 183
Tematy: 5
Otrzyma 6 piw(a)
Skd: Rzeszów
Wysany: 2011-07-28, 18:04   

zaraz umrę jak napiszesz choć jeszcze jedno zdanie w tak poetycki sposób ;) - chcę to zobaczyć na własne oczy :-D
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Ewyo 



Wiek: 39
Doczya: 03 Sie 2010
czyli 5008 dni temu

Posty: 674
Tematy: 8
Otrzyma 17 piw(a)
Skd: Poznań
Wysany: 2011-08-12, 21:00   

da się ją przejść z plecakiem - ale zdjętym z pleców :mrgreen:
Jaskinia Mylna jest super i naprawdę ją polecam :!:
Ale trzeba pamiętać o tym, żeby wziąć latarki - najlepiej po człówce na głowę i dodatkowo po jednej zwykłej latarce - bo panują tam kompletne ciemności. Trzeba też wziąć rzeczy - albo bardzo łatwe do uprania, albo takie, których nie chce się więcej w danym wyjeździe założyć, bo idzie się praktycznie cały czas na kuckach albo po kolanach, a po deszczu jest tam mokro ;-)
Wiem, że opis może niezbyt zachęcający - ale jest naprawdę super i warto iść :!:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Ewyo 



Wiek: 39
Doczya: 03 Sie 2010
czyli 5008 dni temu

Posty: 674
Tematy: 8
Otrzyma 17 piw(a)
Skd: Poznań
Wysany: 2011-08-12, 21:25   

no to w przeważającej części tak wygląda jak na filmiku - ale naprawdę - nie zrażaj się - bo w tym przejściu nie ma nic strasznego ani trudnego, tylko trzeba się dobrze przygotować i wiedzieć, że się będzie szło na kuckach ;-)

[ Dodano: 2011-08-12, 21:43 ]
wrzucam kilka fotek z mojego przejścia, żebyś zobaczył, że nie jest tak strasznie ;-)









Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dan38 


Doczy: 25 Lip 2011
czyli 4652 dni temu

Posty: 99
Tematy: 8
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Poznań
Wysany: 2011-08-18, 14:55   

Jedno zdjęcie wykonane podczas ostatniego pobytu w Tatrach. Mam nadzieję, że wrzucam w dobrym miejscu.
Oczywiście Dolina Kościeliska.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
anika261 


Wiek: 35
Doczya: 21 Wrz 2011
czyli 4594 dni temu

Posty: 50
Tematy: 3
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Bochnia
Wysany: 2011-09-23, 17:38   

Co do jaskini mylnej to udało mi się znaleźć ciekawą mapę, która mi osobiście rozjaśniła te wszystkie zawiłe opisy dotyczące jej wnętrza powodujące u mnie paniczny strach przed wejściem do niej. Szczerze mówiąc jak czytałam niektóre z nich to już widziałam siebie błądzącą po tych korytarzach a na koniec umierającą w tej jaskini ;-)

mapa znajduje się tutaj http://www.sktj.pl/epimenides/tatry/mylna_a tak przy okazji wizyty w Dolinie Kościeliskiej to polecam wyjście na Halę Stoły. Krótkie podejście przez las a na końcu cudowny widok na Giewont i Czerwone Wierchy. Można tam spędzić cały dzień napawając się tymi widokami. A największym plusem jest możliwość oderwania się od tej masy ludzi podążających Kościeliską
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
borsuk6x9 



Wiek: 55
Doczy: 27 Sty 2011
czyli 4831 dni temu

Posty: 573
Tematy: 6
Otrzyma 15 piw(a)
Skd: Łódź
Wysany: 2011-09-23, 20:11   

polana stoły jest super (foto). a nad polaną rosną szarotki
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Donia 


Doczya: 04 Kwi 2012
czyli 4398 dni temu

Posty: 19
Tematy: 0
Skd: małopolska
Wysany: 2012-04-04, 12:42   

Witam :)


Chciałąbym zasiegnac u Was porady

nie mam zimowego doswiadczenia z górami wiec prosze o porade
w drugi dzięń swiąt zamierzamy wybrac sie z męzem na "spacerek" :) po Dolinie KOscieliskiej
byliśmy tam już latem
ale teraz wiadomo w górach jeszcze zima
czy bez problemu dotrzemy do schroniska i troche dalej do Smerczyńskiego Stawu?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum