Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: dolina, koscieliska

Dolina Kościeliska
Autor Wiadomo
kolaszek 


Wiek: 31
Doczy: 18 Lip 2010
czyli 5029 dni temu

Posty: 88
Tematy: 3
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Radomsko/Wrocław
Wysany: 2010-08-22, 19:37   

Mylna - przeszedłem całą, bez żadnych rozszerzeń - ciągle wg szlaku ;)
Świetnie - bardzo fajna przygoda, poczołgać się trochę, wybrudzić, patrzeć w te wszystkie korytarze ;)

Jakieś zdjęcia z Raptawickiej ma Bobb, natomiast z początku Mylnej i przy wyjściu mam gdzieś na aparacie ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
figmar 



Doczy: 03 Maj 2010
czyli 5105 dni temu

Posty: 240
Tematy: 4
Otrzyma 4 piw(a)
Skd: Radom
Wysany: 2010-09-07, 19:40   

kolaszek napisa/a:
Mylna - przeszedłem całą, bez żadnych rozszerzeń - ciągle wg szlaku ;)


Trudność w określeniu czy całą czy nie całą się przeszło polega na tym ,że trzeba się wracać trzy razy z: Komory, Izby no i z Pawlikowskiego a też z uwagi na rozszerzenia szlaków. Też tam byłem z kolegą , ale nie wiem czy wszędzie. Raczej na pewno nie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Bobb 



Wiek: 52
Doczy: 25 Cze 2010
czyli 5052 dni temu

Posty: 246
Tematy: 0
Otrzyma 4 piw(a)
Skd: Warszawa / Zakopane
Wysany: 2010-09-29, 18:59   

kolaszek napisa/a:
Jakieś zdjęcia z Raptawickiej ma Bobb, natomiast z początku Mylnej i przy wyjściu mam gdzieś na aparacie ;)

Hej, hej, z wielkim opóźnieniem, ale zapracowany byłem ostatnio, nawet fotki na konkurs wrzuciłem dosłownie w ostatniej chwili i to te z ubiegłego roku, bo tegoroczne leżą jeszcze niewywołane z RAWów, więc proszę o wybaczenie że nie odpowiadałem ;)
Tak przy okazji chwalę się, że pozwoliliśmy sobie z Kolaszkiem na zorganizowanie nieautoryzowanego zlotu użytkowników zakopaneforum.pl ciekawe co na to Admini ;-)
A co do zdjęć mam je wkleić tu, czy też wystawić Wam w pełnej rozdzielczości na mój serwer (jak ostatnio) ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
figmar 



Doczy: 03 Maj 2010
czyli 5105 dni temu

Posty: 240
Tematy: 4
Otrzyma 4 piw(a)
Skd: Radom
Wysany: 2010-09-30, 15:07   

Bobb napisa/a:
pozwoliliśmy sobie z Kolaszkiem na zorganizowanie nieautoryzowanego zlotu użytkowników zakopaneforum.pl


Ten zlot to miałby być czy już był? Jakby coś na ten temat, bo to jest b. interesujące.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Bobb 



Wiek: 52
Doczy: 25 Cze 2010
czyli 5052 dni temu

Posty: 246
Tematy: 0
Otrzyma 4 piw(a)
Skd: Warszawa / Zakopane
Wysany: 2010-09-30, 15:53   

figmar napisa/a:
Ten zlot to miałby być czy już był? Jakby coś na ten temat, bo to jest b. interesujące.

Niestety już był, połaziliśmy z Kolaszkiem i jego ekipą m.in. po dol. Kościeliskiej i wleźliśmy na Nosala, a i wieczorkiem mieliśmy tematy do obgadania, bo mieszkali tuż za płotem, zresztą sam się o to postarałem ;-)
Swoją drogą można by było pomyśleć o jakimś zlocie w przyszłym sezonie? :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
figmar 



Doczy: 03 Maj 2010
czyli 5105 dni temu

Posty: 240
Tematy: 4
Otrzyma 4 piw(a)
Skd: Radom
Wysany: 2010-09-30, 16:34   

Bobb napisa/a:
można by było pomyśleć o jakimś zlocie w przyszłym sezonie? :-)


Mamy dużo czasu do omówienia i uzgodnienia w tym temacie. Myślę ,że Admina też będzie na tak, tzn "za a nawet przeciw".Może jednak najpierw Szefowa na ten temat się wypowie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Jaskiniołaz 


Doczy: 10 Pa 2010
czyli 4945 dni temu

Posty: 9
Tematy: 1
Skd: Tychy
Wysany: 2010-10-10, 19:21   

Ile obecnie kosztuje wejście na teren parku i wejście do Jaskini Mroźnej?
Jak wygląda sprawa z Jaskinią Mylną - żeby tam chodzić i ją całą zwiedzić ( całą zwiedzić to mam na myśłi to co jest udostępnione do zwiedzania ), to trzeba mieć jakąś mapkę, czy można śmiało chodzić tam bez mapki i bez obaw, że się zgubi? Gdzieś czytałem, że jest tam wszystko oznakowane?
I jeszcze proszę o potwierdzenie, czy wszystko dobrze piszę - na szlaku są Jaskinia Mroźna ( ta oświetlona ), Jaskinia Raptawicka ( ta, do której schodzi się po drabinie ), Smocza Jama, Jaskinia Mylna. To te, co znam. Ale na AutoMapie znalazłem też info, że jest też Jaskinia Obłazkowa. Jest taka faktycznie i jak ewentualnie wygląda podejście do niej?
No i później dociera się do schroniska GOPR-u na Hali Ornak i można dalej iść nad Staw Smreczyński.
I jeszcze pytanko co do tego schroniska - można tam zjeść jakiś obiadek i jak z cenami tam jest? Był tam ktoś w tym sezonie?
Jak daleko od schroniska jest ten Staw Smreczyński?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kolaszek 


Wiek: 31
Doczy: 18 Lip 2010
czyli 5029 dni temu

Posty: 88
Tematy: 3
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Radomsko/Wrocław
Wysany: 2010-10-10, 20:36   

Na teren parku 2,20 ulgowy 4,40 normlany ( tego normalnego pewny nie jestem)
Mylna oznakowana jest bardzo dobrze, bardzo fajnie się nią idzie.

Idąc doliną Kościeliską możesz zaliczyć jaskinie: mroźną, mylną, raptawicką i smoczą jamę. Jaskinia Obłazkowa jest chyba dla grotołazów z papierami tylko.
Na staw Smreczyński jest chyba poniżej godziny od Schroniska Ornak, ale ile dokładnie to nie pamiętam już.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Jaskiniołaz 


Doczy: 10 Pa 2010
czyli 4945 dni temu

Posty: 9
Tematy: 1
Skd: Tychy
Wysany: 2010-10-12, 19:37   

Dzięki serdeczne :->
A jak jest cenowo z wejściem do Mroźnej? I czy można w tym schroniksu zjeść jakiś ciepły obiadek?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kolaszek 


Wiek: 31
Doczy: 18 Lip 2010
czyli 5029 dni temu

Posty: 88
Tematy: 3
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Radomsko/Wrocław
Wysany: 2010-10-12, 20:29   

Jeśli chodzi o obiadek to tak, Mroźna nie jest droga ale nie pamiętam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
figmar 



Doczy: 03 Maj 2010
czyli 5105 dni temu

Posty: 240
Tematy: 4
Otrzyma 4 piw(a)
Skd: Radom
Wysany: 2010-10-12, 21:40   

kolaszek napisa/a:
Mroźna nie jest droga


Wstęp jest w granicach cen nie mrożących krwi w żyłach. Jak sobie uświadamiam to 3-5 zł.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Lucy27 


Wiek: 40
Doczya: 29 Wrz 2010
czyli 4956 dni temu

Posty: 13
Tematy: 0
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Radom
Wysany: 2010-10-26, 11:47   

W Mroźnej byłam kilka lat temu, ale mam odruch klaustrofobiczny i zrobiłam to tylko dla męża. Z kolei uwielbiam Smreczyński Staw, choć zdecydowanie wolałam go bez tych barierek, ale wiem,że to dla dobra przyrody. Ludzie wszędzie włażą i niszczą. A co wy myślicie o tym stawie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Ewyo 



Wiek: 39
Doczya: 03 Sie 2010
czyli 5013 dni temu

Posty: 674
Tematy: 8
Otrzyma 17 piw(a)
Skd: Poznań
Wysany: 2010-10-29, 13:39   

Lucy27 napisa/a:
W Mroźnej byłam kilka lat temu, ale mam odruch klaustrofobiczny i zrobiłam to tylko dla męża. Z kolei uwielbiam Smreczyński Staw, choć zdecydowanie wolałam go bez tych barierek, ale wiem,że to dla dobra przyrody. Ludzie wszędzie włażą i niszczą. A co wy myślicie o tym stawie?


To moje ukochane miejsce w Tatrach i dla mnie najpiękniejszy widok - szczególnie w maju
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
figmar 



Doczy: 03 Maj 2010
czyli 5105 dni temu

Posty: 240
Tematy: 4
Otrzyma 4 piw(a)
Skd: Radom
Wysany: 2010-11-26, 21:10   

Lucy27 napisa/a:
A co wy myślicie o tym stawie?


Patrząc na ten staw na to jego ogrodzenie lasem dalej na te sąsiadujące wierzchołki wysokich gór Tatr Zachodnich to można się po prostu zauroczyć. Widok jeden z cudnych. Jest to pięknie położony staw, którego powierzchnia w całości należy do Doliny Kościeliskiej.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Ewyo 



Wiek: 39
Doczya: 03 Sie 2010
czyli 5013 dni temu

Posty: 674
Tematy: 8
Otrzyma 17 piw(a)
Skd: Poznań
Wysany: 2011-01-01, 12:12   

Właśnie w Dolinie Kościeliskiej pożegnałam stary rok. Tak prawie - bo z Doliny wyjechaliśmy k. 15 czyli jeszcze przed zmrokiem.
Rano czułam się w miarę ok - tzn. noga bolała, ale nie strasznie i miałam tylko lekki kaszel.
Więc zapadła decyzja - jedziemy do Kościeliskiej.
Bus na dworcu zdołał zapakować raptem 6 osób (większość osób wybierała kierunek na Kuźnice).
Muszę przyznać, że droga w Dolinie jest przepiękna również zimą. Turystów była umiarkowana ilość.
Droga do schroniska zajęła bodaj tyle, ile na drogowskazach - bo musiałam zrobić trzy przerwy regeneracyjne.
W schronisku niestety tłok :-| i ciężko o miejsce, ale się udało.
W drodze powrotnej zaczęłam się czuć coraz gorzej i po dojściu do Polany Pisanej skusiłam się i zapytałam po ile przejażdżka bryczką w dół Doliny.
Trochę mnie zmroziło jak usłyszałam 120zł i stwierdziłam, że najwyżej padnę gdzieś po drodze (górną granicą, którą założyłam na tę wątpliwą przyjemność było 100zł).
W końcu jakiś inny góral zobaczył, że kuleję i powiedział, że przewiezie nas za 90zł. Pal licho nogę. Zaczęłam mieć dreszcze (widać gorączka dawała o sobie znać) i stwierdziłam, że raz się żyje. Góral miły, więc niech będzie. I tak oto zhańbiłam się jazdą saniami, ale już w połowie drogi byłam szczęśliwa, że podjęłam taką decyzję.
W drugą stronę busik zapełnił się w trymiga i po chwili byliśmy już w ośrodku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum