Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: grzes

Grześ
Autor Wiadomo
Lucy 



Wiek: 48
Doczya: 28 Pa 2011
czyli 4536 dni temu

Posty: 381
Tematy: 8
Otrzyma 28 piw(a)
Skd: z pięknego Śląska
Wysany: 2012-02-16, 11:15   Grześ

W tym dziale, poświęconym szlakom łatwym i dla początkujących nie wiedzieć czemu dominują dolinki... A przecież, nawet w Tatrach są szczyty w miarę łatwo dostępne - praktycznie dla każdego. Jednym z nich na pewno jest Grześ (Lúčna) - 1653 m npm.

Góra to niewymagająca specjalnej kondycji, łatwo dostępna po ok. 1,5 godzinnym spacerku ze schroniska na Polanie Chochołowskiej. A efekt? Niewielkim nakładem sił nawet początkujący ma możliwość obcowania z majestatem szczytów Tatr Zachodnich, które jak okiem sięgnąć (przy dobrej widoczności) rozciągają się przed stojącymi na szczycie.
Na szczycie znajduje się drewniany krzyż, ustawiony w roku 1992 na pamiątkę konspiracyjnych spotkań działaczy opozycyjnych z Polski i Słowacji.

Ambitniejsi mogą oczywiście potraktować Grzesia jako wstęp do dalszej wędrówki - przez Rakoń, Wołowiec, a może jeszcze dalej - w stronę Rohaczy (dla zaawansowanych!) czy Jarząbczego Wierchu...
Ale na pierwszy raz już sam Grześ może być źródłem satysfakcji i zadowolenia :-) Polecam!
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wicej szczegw
Wystawiono 1 piw(a):
Stella
jag
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2012-02-16, 21:44   

Lucy napisa/a:
Na zachętę kilka fotek z różnych pór roku i przy różnej pogodzie:


Piękne zdjęcia :-) ...byłem tylko latem, zimą mam do nadrobienia ;-)

Iva napisa/a:
Szłam zielonym szlakiem przez Wyżnię Chochołowską, bo najpierw swoje kroki skierowałam na Wołowiec.


Też wchodziłem z tej strony, ale z pominięciem Wołowca...piękne zdjęcia wyszperałaś:)...
 
 
Lucy 



Wiek: 48
Doczya: 28 Pa 2011
czyli 4536 dni temu

Posty: 381
Tematy: 8
Otrzyma 28 piw(a)
Skd: z pięknego Śląska
Wysany: 2012-02-16, 21:55   

I tak najlepiej wspominam wejście nocne :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jag
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2012-02-17, 22:40   

Ulka napisa/a:
Bardzo ciekawa i piękna trasa ,którą polecam każdemu :-)


...to widać na Twoich pięknych zdjęciach :-) ...ale też długa i męcząca z pewnością...ja przeszedłem tylko odcinek od Rakonia do Grzesia :-)
 
 
jag
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2012-02-17, 22:59   

To prawda, dla pięknych widoków warto się zmęczyć :-) ...a ile radości i satysfakcji po zejściu ze szlaku :-D ...
 
 
Stella 



Doczya: 06 Gru 2011
czyli 4497 dni temu

Posty: 207
Tematy: 10
Otrzyma 25 piw(a)
Skd: Beskid Sąd./Kraków
Wysany: 2012-02-19, 15:35   

Ulka napisa/a:
Szłam wtedy od Starorobociańskiej Doliny na Starorobociański Wierch aż po Wołowiec i potem przez Rakoń i Grzesia do Dol.Chochołowskiej.Bardzo ciekawa i piękna trasa ,którą polecam każdemu :-)
Ulka napisa/a:
Da się przejść tylko trzeba wyjść w miarę wcześnie rano i trafić w dobrą pogodę. Trasa daje troszkę w kość lecz warta jest tego zmeczenia :-P

Ulka - napiszesz o niej coś więcej? Jaka mniej więcej jest długa, ile godzin średnio zajmuje, jak dużo podejść jest na trasie i jak są strome?
Jak w maju dopisze ładna pogoda to jedziemy z Mężem na 3-4 dni w Tatry i już powoli zaczynam wpisywać na listę trasy do wyboru, a ta brzmi bardzo ciekawie, tylko zastanawiam się czy byśmy podołali ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Stella 



Doczya: 06 Gru 2011
czyli 4497 dni temu

Posty: 207
Tematy: 10
Otrzyma 25 piw(a)
Skd: Beskid Sąd./Kraków
Wysany: 2012-02-19, 18:17   

Hm - a nie wiesz może czy można tą trasę jakoś trochę skrócić, tak żeby mimo wszystko zahaczyć o najładniejsze momenty? Bo jak na pierwszy raz po zimowo-wiosennym zastoju to może być dla nas za dużo ;-)
Z resztą na taki długi wypad najlepiej byłoby nocować w schronisku, a my tym razem planujemy nocleg w Zakopanym :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Lucy 



Wiek: 48
Doczya: 28 Pa 2011
czyli 4536 dni temu

Posty: 381
Tematy: 8
Otrzyma 28 piw(a)
Skd: z pięknego Śląska
Wysany: 2012-02-19, 18:32   

Stella napisa/a:
Hm - a nie wiesz może czy można tą trasę jakoś trochę skrócić, tak żeby mimo wszystko zahaczyć o najładniejsze momenty

Polecam Ci w takim razie powtórzenie mojej pierwszej tatrzańskiej wycieczki, od której zaczęłam przygodę z Tatrami, czyli pętelka :):
Dolina Chochołowska-Siwa Przełęcz-Starorobociański Wierch-Kończysty Wierch-Trzydniowiański Wierch-Dolina Jarząbcza-Dolina Chochołowska.
To tak gdzieś ok. 2/3 trasy którą przeszła Ulka.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Stella 



Doczya: 06 Gru 2011
czyli 4497 dni temu

Posty: 207
Tematy: 10
Otrzyma 25 piw(a)
Skd: Beskid Sąd./Kraków
Wysany: 2012-02-19, 20:12   

Lucy napisa/a:
Dolina Chochołowska-Siwa Przełęcz-Starorobociański Wierch-Kończysty Wierch-Trzydniowiański Wierch-Dolina Jarząbcza-Dolina Chochołowska.
Ulka napisa/a:
Dol.Chochołowska -Rakoń- Wołowiec-Dziurawa Przełęcz-Łopata- Jarząbczy Wierch- Kończysty Wierch-Trzydniowiański Wierch-Dol.Jarząbcza-Dol.Chochołowska

Te dwie brzmią fajnie :) Muszę dopaść mój przewodnik i im się lepiej przyjrzeć :-) Dzięki :-D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
martiana 



Wiek: 36
Doczya: 22 Lut 2010
czyli 5149 dni temu

Posty: 299
Tematy: 8
Otrzyma 7 piw(a)
Skd: Murzasichle
Wysany: 2012-02-20, 21:08   

Grześ - moja pierwsza góra w życiu, a przynajmniej pierwsza którą pamiętam jako dziecko :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wyspiarz 


Doczy: 10 Cze 2010
czyli 5041 dni temu

Posty: 43
Tematy: 2
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: wyspa wolin
Wysany: 2012-02-27, 18:02   

Na Grzesiu, dośc dawno temu byłem. W tym roku w sierpniu bedac w Dolinie Chochołowskiej, tez miałem zamiar wybrać się na grzesia lecz widzac te tłumnie wycieczki szkolne którwe szły w tamta strone, to postanowiłem pójśc w doline Chochołowska wyżną.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Start.Zakopane 



Doczy: 01 Cze 2011
czyli 4685 dni temu

Posty: 230
Tematy: 0
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Zakopane
Wysany: 2012-06-06, 14:11   

Warto zrobić sobie cały maraton w Doline chochołowską i pójść także na Wołowiec oraz Starobociańskie Wierchy- piękne widoki i nikt nie będzie żałował.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Majka M 



Doczya: 19 Lip 2012
czyli 4271 dni temu

Posty: 124
Tematy: 3
Otrzyma 6 piw(a)
Skd: Krakow
Wysany: 2012-07-19, 11:53   

Byłam tam w ubiegłą niedzielę.Później dalej na Rakoń i Wołowiec, zejście zielonym szlakiem.Wycieczka zajęła w sumie cały dzień, widoki cudne.Na szlaku mało ludzi.Polecam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ostry2563 


Doczy: 11 Pa 2011
czyli 4553 dni temu

Posty: 86
Tematy: 1
Otrzyma 3 piw(a)
Skd: Jastrzębie Zdrój
Wysany: 2012-07-20, 08:38   

Jest plan na Grzesia w sierpniu szlakiem tak jak Majka , aby tylko pogoda dopisała ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Asia 



Wiek: 37
Doczya: 19 Wrz 2011
czyli 4575 dni temu

Posty: 221
Tematy: 7
Otrzyma 13 piw(a)
Skd: Rzeszów
Wysany: 2012-07-20, 09:05   

ja mam taki sam plan i takie same nadzieje ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum