Zarejestruj sie! | Hasło ?

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: czyli, dolina, doliny, gasienicowa, gorne, pietro, suchej, wody

Dolina G?sienicowa (czyli górne pi?tro Doliny Suchej Wody)
Autor Wiadomość
Stella 

czyli 3650 dni temu

Tematy: 10
Otrzymał 25 piw(a)
Wysłany: 2012-05-11, 16:50   Dolina G?sienicowa (czyli górne pi?tro Doliny Suchej Wody)

A? wstyd si? przyzna?, ale Dolin? G?sienicow? ogl?da?am jak dot?d tylko z góry - wypada?oby to w tym roku w ko?cu nadrobi? :-) Z Ku?nic na Hal? mo?na doj?? ?ó?tym przez Jaworzynk? albo niebieskim przez Bocza?, nie chc? i?? dwa razy t? sam? tras? wi?c w jedn? stron? planuj? przej?? jednym szlakiem, w drug? drugim. I tu moje pytanie ;-) Który z tych dwóch szlaków wybra? na doj?cie do Doliny G?sienicowej, a którym wróci?, ?eby by?o najbardziej atrakcyjnie widokowo?

I drugie pytanie (tak przy okazji :-P ) - szperaj?c w sieci za informacjami o Dolinie G?sienicowej trafiam co chwil? na ró?ne warianty tego widoku - z którego fragmentu którego szlaku s? zrobione te zdj?cia?

Postaw piwo autorowi tego posta

Lucy 

czyli 3689 dni temu

Tematy: 8
Otrzymał 28 piw(a)
Wysłany: 2012-05-11, 18:27   

Stella napisał/a:
trafiam co chwil? na ró?ne warianty tego widoku:

A tu jeszcze inny, sprzed tygodnia :-)

Stella napisał/a:
Który z tych dwóch szlaków wybra? na doj?cie do Doliny G?sienicowej, a którym wróci?, ?eby by?o najbardziej atrakcyjnie widokowo?

Jak dla mnie, wej?cie przez Bocza?, zej?cie Jaworzynk? (nie uznaj? innej opcji)

kamiltatry 

czyli 3568 dni temu

Tematy: 9
Otrzymał 8 piw(a)
Wysłany: 2012-05-11, 18:47   Re: Któr?dy do Doliny G?sienicowej?

Stella napisał/a:
Z którego fragmentu którego szlaku s? zrobione te zdj?cia?

odcinek szlaku: przej?cie od Prze??czy mi?dzy Kopami do Hali G?sienicowej przez Królow? Rówie?, odcinek wspólny dla obu wariantów doj?cia do Doliny G?sienicowej z Ku?nic

wars 

czyli 3723 dni temu

Tematy: 2
Wysłany: 2012-05-11, 20:07   

Lucy napisał/a:
Stella napisał/a:
Który z tych dwóch szlaków wybra? na doj?cie do Doliny G?sienicowej, a którym wróci?, ?eby by?o najbardziej atrakcyjnie widokowo?

Doj?cie do Doliny G?sienicowej to by? mój pierwszy szlak, jaki pokona?em w Tatrach. Wchodzi?em Jaworzynk?, schodzi?em Boczaniem. Na atrakcje widokowe nie narzeka?em, a wr?cz by?em zachwycony. Ale przy nast?pnej okazji na pewno zmieni? kolejno?? oczywi?cie z ciekawo?ci

Asia 

czyli 3728 dni temu

Tematy: 7
Otrzymał 13 piw(a)
Wysłany: 2012-05-11, 20:26   

Lucy napisał/a:

zgadzam sie w 100%. Co do atrakcji widokowych, to wg mnie ze szlaku niebieskiego sa lepsze, bo i w prawo i w lewo, a przez Jaworzynke, to z jednej strony ma sie caly czas Skupniowy Up?az, który zas?ania nam, np. Wielki Kopieniec, czy Polane Olczyska, choc tam tez nuda widokowa ci nie grozi :-)

Stella 

czyli 3650 dni temu

Otrzymał 25 piw(a)
Wysłany: 2012-05-12, 01:05   

Cytat:

Dzi?ki :-)
A skoro by?a? tam tydzie? temu to powiedz mi, jak zalodzenie/za?nie?enie stawów- wida? ju? je?

kamiltatry napisał/a:
odcinek szlaku: przej?cie od Prze??czy mi?dzy Kopami do Hali G?sienicowej przez Królow? Rówie?, odcinek wspólny dla obu wariantów doj?cia do Doliny G?sienicowej z Ku?nic

I Tobie te? dzi?kuj? :-D Bardzo mi si? spodoba? ten widok i nie chcia?am go przypadkiem omin?? ;-)

Parys 

czyli 3507 dni temu

Tematy: 1
Otrzymał 12 piw(a)
Wysłany: 2012-05-12, 01:07   

Stella jesli na cos sie sprzyda moja rada to ja zdecydowanie twierdze ze podchodzic zawsze trzeba trudniejszym szlakiem :-D Metodycznie patrzac- rano jestesmy wypoczeci,pelni energi,wiec powinnismy isc trudniejszym i czesto stromszym szlakiem i tak jest w przypadku podejscia przez Dol.Jaworzynki.Wracac trzeba zawsze latwiejszym,mniej stromszym jako ze jestesmy juz zmeczeni i latwo o nie uwage i upadek.Wypadki w zdecydowanej wiekszosci wystepuja przy zejsciach a nie przy wejsciach.Zejscie do Jaworzynki jest strome i trzeba byc bardzo uwaznym,oba szlaki sa piekne widokowo.Zdjecia sa zrobione przy zejsciu z Karczmiska na Hale Gasienicowa. :mrgreen: :mrgreen: Jesli poszukasz to znajdziesz opis szlaku przez Jaworzynke z detalami opisana na forum w trakcie wirtualnych wycieczek w gory.Powodzenia :mrgreen:

Gosia 

czyli 3581 dni temu

Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: 2012-05-12, 16:24   

Lucy napisał/a:

Zdecydowanie to lepsza opcja. Z Ku?nic szlak rzez Bocza? prowadzi sukcesywnie pod gór? i na ca?ej trasie do Doliny G?sienicowej wysi?ek jest równo roz?o?ony. Natomiast id?c przez Dolin? Jaworzynki najpierw idziemy ?atwo dolin?, ale pó?niej zaczyna si? strome podej?cie, na które traci si? sporo si?. A przy schodzeniu obiema szlakami trzeba uwa?a?, jak zawsze w Tatrach :-D Ale je?li masz k?opoty z kolanami to rzeczywi?cie zaj?cie Dolin? Jaworzynki mo?e by? k?opotliwe. Obydwa szlaki maj? podobny czas przej?cia. A id?c którym? z tych dwóch szlaków napewno b?dziesz w miejscu, które pokaza?a? na zdj?ciach :-D

[ Dodano: 2012-05-12, 17:36 ]
I przy deszczowej pogodzie przez Bocza? moim zdaniem zdecydowanie trudniej si? schodzi, gdy? kamienie s? na tym szlaku bardzo ?liskie. I jeszcze taka czerwona glinka, która nie do?? ?e jest ?liska to jeszcze mo?na si? w niej porz?dnie ubrudzi? :roll:

stes 

czyli 3601 dni temu

Tematy: 11
Otrzymał 15 piw(a)
Wysłany: 2012-05-12, 21:29   

Cytat:
jak zalodzenie/za?nie?enie stawów- wida? ju? je?

Stawy wida?, ?niegu jeszcze jest troch?,pokrywa lodowa zaczyna p?ka? na brzegach.
Info ze ?rody,
?eby nie by? go?os?ownym

Paolo 

czyli 3602 dni temu

Tematy: 4
Wysłany: 2012-05-14, 10:35   

[ Dodano: 2012-05-12, 17:36 ]
I przy deszczowej pogodzie przez Bocza? moim zdaniem zdecydowanie trudniej si? schodzi, gdy? kamienie s? na tym szlaku bardzo ?liskie. I jeszcze taka czerwona glinka, która nie do?? ?e jest ?liska to jeszcze mo?na si? w niej porz?dnie ubrudzi? :roll: [/quote]

Podpisz? si? pod tym!!! Mimo wszystko jednak wol? podej?cie Boczaniem ni? Dolin? Jaworzynki. Zej?cie równie? t? sam? drog?, pomimo tego b?otka:), wol? je ni? wystaj?ce korzenie. Chocia? tej zimy schodzi?em Jaworzynk?, bo ju? 2 lata tamt?dy nie chodzi?em.

[ Dodano: 2012-05-14, 11:36 ]
oj, ?le zacytowa?em Gosi?, przepraszam z "góry":)

Gosia 

czyli 3581 dni temu

Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: 2012-05-14, 12:43   

Paolo napisał/a:
[ Dodano: 2012-05-14, 11:36 ]
oj, ?le zacytowa?em Gosi?, przepraszam z "góry":)

Skoro z "góry" to si? nie gniewam :-D

Start.Zakopane 

czyli 3838 dni temu

Tematy: 0
Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: 2012-07-05, 14:44   

Je?li nie ma deszczu,to w sumie wszystko jedno, ka?dy szlak ma swój urok i klimat,. warto wypróbowa? obydwie trasy. A je?li jest deszcz to lepiej wybra? wejscie przez Jaworzynk?,ze wzgl?du na to ?e nie b?dzie tyle b?ota.

Caudilio 

czyli 3439 dni temu

Tematy: 1
Otrzymał 8 piw(a)
Wysłany: 2012-07-06, 08:38   

Dolin? Jaworzynki szed?em tylko raz.... i wi?cej tego nie zrobi?.

Zdecydowanie droga przez Bocza? jest bardziej przyjazna ;-)

Mo?na jeszcze i?? z Brzezin przez Psi? Trawk? - wchodzi?em tam z dzieckiem na plecach - chyba naj?agodniejsze doj?cie do Murowa?ca - ale d?u?sze ni? przez Bocza?.

Moim zdaniem najlepsza - cho? nie zawsze mo?liwa :) to opcja wjazdu na Kasprowy i zej?cia do Hali G?siennicowej :-D

jabol 

czyli 4198 dni temu

Tematy: 15
Otrzymał 27 piw(a)
Wysłany: 2012-07-06, 08:43   

Caudilio napisał/a:
opcja wjazdu na Kasprowy i zej?cia do Hali G?siennicowej :-D

zdecydowanie najlepsza to zjazd z Kasprowego na nartach :lol:

Stella 

czyli 3650 dni temu

Otrzymał 25 piw(a)
Wysłany: 2012-07-06, 13:59   

jabol napisał/a:
zdecydowanie najlepsza to zjazd z Kasprowego na nartach :lol:

Ale raczej troch? ograniczona do ?nie?nych miesi?cy ;-)

Z Kasprowego jeszcze nie schodzi?am do G?sienicowej wi?c si? nie wypowiem (cho? droga z do?u wygl?da?a ca?kiem przyja?nie ;-) ) ale uda?o mi si? i?? przez Bocza? i Jaworzynk? wi?c wypowiem si? o nich.
Bocza? jest zdecydowanie ?atwiejszy i ?agodniejszy, ale droga przez kamienie ?mudna i ?rednio wygodna, najgorszy jest pocz?tek przez las bo momentami wszystkie kamienie, z których u?o?ona jest droga stoj? bokami do góry i tylko po 'kraw??nikach', potem jest ju? lepiej. Widoki ?adne - najpierw na Kalatówki, Giewont i kawa?ek Czerwonych Wierchów, pó?niej na Dolin? Olczyska, Nosal, Ma?y i Wielki Kopieniec, Zakopane, a na ko?cu znów Giewont, Czerwone Wierchy i kawa?ek Kasprowego.
Jaworzynka natomiast na pocz?tku jest super - wygodna droga, polana malownicza, z sza?asami, pi?kny widok na Wielk? i Ma?? Kop? Królowej, Kop? Magury i Jaworzy?sk? Czub?. Potem droga zaczyna si? wznosi? ale dalej jest wygodnie (do czasu a? z prawej strony mija si? pi?kny widok na Kop? Magury). Pó?niej ?cie?ka jest coraz bardziej stroma, u?o?ona z du?ych kamieni, jeszcze do?? wygodna ale miejscami zniszczona. Pó?niej jest ju? bardziej stroma i bardzo zniszczona - kamienie tworz?ce ?cie?k? poprzemieszczane (pewnie przez wod?), boki obok ?cie?ki porozdeptywane, k?ody zabezpieczaj?ce ?cie?k? przed rozpadaniem je le?? luzem mi?dzy kamieniami lub na bokach, tak samo jak wi?kszo?? k?ód zabezpieczaj?cych przed rozdeptywaniem boków. Na szcz??cie pod koniec tego stromego etapu ?cie?ka si? ju? trzyma, a potem znów jest wygodnie - przez niski las, ma?e wzniesienie, wygodna ubita ?cie?ka z kamieniami raz za czas, miejscami usztywniona 'schodami' z drewnianych k?ód. Po drodze ?liczny widok na polan? w dole. Tak?e ta trasa jest bardziej zró?nicowana, trudniejsza, na stromych fragmentach ma?o wygodna, ale w suchy pogodny dzie? chyba jednak t? tras? wol?, cho? z drugiej strony widoki z ko?cówki trasy przez Bocza? s? chyba bardziej malownicze ;-)
(tu jest kilka zdj?? z obu tras - dzie? trzeci)

Odpowiedz do tematu