Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: chocholowska, dolina

Dolina Chochołowska
Autor Wiadomo
kaharzyna 



Wiek: 35
Doczya: 26 Wrz 2011
czyli 4596 dni temu

Posty: 8
Tematy: 0
Skd: ŁÓDŹ
Wysany: 2011-09-26, 09:34   

A dolina chochołowska zimą? Gdzie mogę znaleść info odnośnie dostępnyh, łatwych :) szlaków na grudzień 2011 ?

Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Władek 



Doczy: 23 Sie 2011
czyli 4629 dni temu

Posty: 38
Tematy: 0
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Podhale
Wysany: 2011-09-26, 10:03   

A kto powiedział, że w grudniu 2011 będzie śnieg. Pamiętać należy, że w grudniu dzień bardzo krótki i mroźne noce - nie planować długich wycieczek i liczyć się z oblodzeniami na szlaku.

[ Dodano: 2011-09-26, 11:20 ]
zima bywa groźna jesienią i ostatnio często się trafia tak było 2008 i 2009
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kasiulek9004 



Doczya: 11 Lut 2012
czyli 4457 dni temu

Posty: 12
Tematy: 0
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Raków
Wysany: 2012-02-12, 13:28   

Byłam już tam z 3 razy co najmniej tak samo jak w dolinie Kościeliskiej - lubię chodzić po dolinach jak i ,,zdobywać'' szczyty i dlatego jeśli jestem w Zakopanem to obowiązkowo wybieram się w którąś dolinę ;p
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Lucy 



Wiek: 48
Doczya: 28 Pa 2011
czyli 4563 dni temu

Posty: 381
Tematy: 8
Otrzyma 28 piw(a)
Skd: z pięknego Śląska
Wysany: 2012-02-16, 21:54   

Iva napisa/a:
nie znoszę w niej fragmentu asfaltówki

Jak każdy :) Zwłaszcza powrót strasznie się wlecze.
Na szczęście wymyślono takie fajne zabawki jak kolejka "Rakoń" i wypożyczalnie rowerów :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
VS84
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2012-02-16, 22:16   

Ja miałem okazje w końcu tamtędy przechodzić w ten weekend tam i z powrotem w sumie, ale dwa razy całkiem po ciemku, więc i tak nic widać nie było. W dodatku szybkim tempem, bo najpierw marzyłem, żeby jak najszybciej być już w schronisku... a z powrotem, żeby być już w samochodzie... trasa zajęła mi około 1 godzinę i 20 minut ;-) Nie wiem jak za dnia, ale w nocy nic ciekawego, chociaż jakieś plusy są: brak asfaltu i gwieździste niebo jak pogoda ładna :-)
 
 
jag
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2012-02-18, 15:14   

Ja korzystałem i z kolejki i z rowerów...z tych ostatnich szczególnie w drodze powrotnej ;-) ...to dobry sposób na szybkie pokonanie nielubianej "asfaltówki" :-P ...


czekam z utęsknieniem na krokusy :-D
 
 
Lucy 



Wiek: 48
Doczya: 28 Pa 2011
czyli 4563 dni temu

Posty: 381
Tematy: 8
Otrzyma 28 piw(a)
Skd: z pięknego Śląska
Wysany: 2012-02-18, 15:26   

VS84 napisa/a:
Ja miałem okazje w końcu tamtędy przechodzić w ten weekend tam i z powrotem w sumie, ale dwa razy całkiem po ciemku, więc i tak nic widać nie było.

Dokładnie tak samo wyglądał mój pierwszy kontakt z Doliną Chochołowską :-D Była jesień - przyjechaliśmy w piątek, późnym wieczorem i wyjeżdżaliśmy też wieczorem, w niedzielę. Szłam i szłam, nie mając pojęcia dokąd idę i co mijam - ten pierwszy blisko 2-godzinny spacer w ciemnościach, z ciężkim plecakiem ciągnął mi się wtedy niemiłosiernie :-|

Ale od tego momentu, praktycznie zawsze jeden etap trasy staram sobie skrócić kolejką - asfalting to zdecydowanie nie to co w górach lubię najbardziej ;-)
Szczególnie utkwił mi jeden taki powrót: po męczącym weekendzie wracaliśmy w kilka osób ze schroniska, jak zwykle z za ciężkimi pleckami. Narzekaliśmy na wyścigi, jak to długo, daleko, jak strasznie nam się niechce :mrgreen: i nagle z daleka zobaczyliśmy kolejkę, do której ładowali się turyści. Ktoś z nas rzucił hasło: biegniemy? :lol: I tako oto okazało się, że mamy jeszcze siłę biec.... za kolejką. Pan "motorniczy" był na tyle uprzejmy, że poczekał, ale stwierdził, że nie ma miejsc... więc my na to, że pojedziemy na stojąco :mrgreen: Wcisnęliśmy się z tymi pleckami gdzieś pod nogi pasażerów, licząc się z tym, że możemy powypadać, i w tej niezbyt wygodnej pozycji, trochę zdrętwiali dotarliśmy na Siwą Polanę. Ale i tak było to lepsze niż marsz :-)

Rowerem jechałam tylko raz - zeszłyśmy z koleżanką z gór, padnięte na amen, upalny, duszny wieczór, na kolejkę było już za późno, więc pozostał rower. Ale jazda na rowerze z plecakiem, to stanowczo nie jest mój ulubiony sport :mrgreen: Tym bardziej, że te rowery są dosyć rozklekotane. Mnie trafił się wtedy taki z jakimiś dziwnymi hamulcami, którymi poodzierałam sobie ręce do krwi :shock: Wyleczyłam się z rowerów w Chochołowskiej ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Joasia 



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 42
Doczya: 09 Pa 2010
czyli 4948 dni temu

Posty: 2129
Tematy: 9
Otrzyma 12 piw(a)
Skd: Bukowice / Wrocław
Wysany: 2012-02-27, 15:10   

A ja byłam w Chochołowskiej już tyle razy, przy róznych warunkach atmosferycznych ale o lawinie tam nigdy nie słyszałam :?: :-/ :-/ :-/
http://www.tygodnikpodhal...rona=1&id=14804
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
jag
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2012-03-02, 20:31   

Ulka napisa/a:
Natomiast pojęcia nie mam czym jest kolejka "Rakoń"... Taki wagonik :?:


To po prostu ciągnik przerobiony na coś podobnego do lokomotywy i ciągnie za sobą dwa wagoniki ;-) ...kursuje co pół godziny do Polany Huciska :-) ...na pewno kursuje latem, nie wiem jak jest zimą ;-)
 
 
VS84
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2012-03-02, 23:13   

Ulka, za szybko tym rowerem przemykasz po tej dolinie, że nawet kolejki nie widzisz ;-)
 
 
stes 



Doczy: 24 Sty 2012
czyli 4476 dni temu

Posty: 196
Tematy: 11
Otrzyma 15 piw(a)
Skd: Zabrze
Wysany: 2012-03-04, 15:59   

W ubiegłym roku we wrześniu, kolejka-traktorek nas uratowała.
Wracaliśmy z Wołowca byliśmy już bez sił, a tu kolejka czekała na nas, ostatni kurs w tym dniu. :-D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jag
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2012-03-12, 18:15   

...no, to teraz wiem, że zimą też jeździ :-)
 
 
skierka187
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2012-03-26, 23:44   

zimą kolejka nie jeździ - dziś o to pytałam i powiedziano że Rakoń jeździ od kwietnia a i nie zawsze, bo jeśli jest dużo śniegu w kwietniu to też nie jeździ
 
 
rynnn 



Wiek: 34
Doczya: 06 Wrz 2011
czyli 4616 dni temu

Posty: 76
Tematy: 3
Otrzyma 3 piw(a)
Skd: Rybnik
Wysany: 2012-03-27, 00:09   

ciuchcia na szlaku? jak dla mnie masakra. to już chyba lepiej pasują do krajobrazu bryczki... Dobrze że jak byłam zimą to nie było tego ''cuda'' na tej trasie ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
skierka187
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2012-03-27, 00:17   

tyle że ciuchcia nie doprowadza do zamęczania zwierząt. czasem aspekt wizualny i tzw. "pasowanie do krajobrazu" warto odstawić na bok i pomyśleć o tych biednych koniach, które te bryczki muszą ciągnąć
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum