Zarejestruj sie! | Hasło ?

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: bialej, dolina, wody

Dolina Bia?ej Wody
Autor Wiadomość
Kamila 

czyli 4301 dni temu

Tematy: 9
Otrzymał 3 piw(a)
Wysłany: 2010-04-07, 13:07   Dolina Bia?ej Wody

Dolina Bia?ej Wody le?y tu? za granic? Polski i podobnie jak Dolina Rybiego Potoku (Morskiego Oka), Roztoki, Pi?ciu Stawów i inne jest cz??ci? Doliny Bia?ki. Nazewnictwo s?owackie jest prostsze: Dolina Bia?ki i Dolina Bia?ej Wody nosz? wspóln? nazw? - Bielovodska Dolina.
Jak Wam si? podoba Dolina Bia?ej Wody? ma kto? mo?e jakie? zdj?cia tej pi?knej doliny?
Postaw piwo autorowi tego posta

katarina 

czyli 4288 dni temu

Tematy: 0
Wysłany: 2010-04-07, 14:52   

o i znalaz?a si? kolejna dolinka w której nie by?am, musz? to zanotowa? :mrgreen:

Kamila 

czyli 4301 dni temu

Tematy: 9
Otrzymał 3 piw(a)
Wysłany: 2010-04-08, 18:06   

Naprawd? polecam! pi?kne miejsce,pi?kne widoki :-)

zakopiec 

czyli 4246 dni temu

Tematy: 3
Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2010-05-23, 22:26   

No tutaj jeszcze nie by?em. Mo?e na pocz?tku czerwca zanim zacznie si? ruch turystyczny zrobimy sesje zdj?ciow? to wstawie jakie? foty.

fafalus 

czyli 4169 dni temu

Wysłany: 2010-07-16, 20:04   

tez nie by?em w tym miejscu ale moze przy nasepnej okazji uda si? to zaliczyc;) zakopiec wlasnie jak si? obiecuje to si? wstawai foty bo inni czekaj? :P znaczy ja bo ciekaw jestem na ile warta ta wyprawa;)

magda-lena 

czyli 4169 dni temu

Wysłany: 2010-07-16, 20:20   

ciekawa jestem jak wyglada tam w tej dolinie, bo po nazwie ca?kiem"apetycznie" az mam ochote si? tam wybraz tylko nie wiem czy w tak krotkim czasi eurlopu uda misi? zwiedziec wszystko co tu obiecuje;)

jabol 

czyli 4200 dni temu

Tematy: 15
Otrzymał 27 piw(a)
Wysłany: 2010-07-17, 12:37   Re: Dolina Bia?ej Wody

Kamila napisał/a:

Jak Wam si? podoba Dolina Bia?ej Wody

przej?cie Dolin? Bia?ej Wody przez Polski Grzebie? albo Rohatk? i zej?cie na po?udniow? stron? Tatr jest jedn? z najpi?kniejszych wycieczek tatrza?skich

P1020996.jpg
klamry pod Rohatk?
Plik ściągnięto 69 raz(y) 272,25 KB

P1020886.jpg
Dzika Turnia i zakosy szlaku na Rohatk?
Plik ściągnięto 33 raz(y) 192,86 KB

P1020875.jpg
górne pi?tro Doliny Bia?ej Wody - Zmarz?y Staw
Plik ściągnięto 22 raz(y) 193,68 KB

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Stella
magda-lena 

czyli 4169 dni temu

Wysłany: 2010-07-20, 10:43   

no no te zdjecia juz mowia same za siebie, piekny widoczek az marzy sie zeby tam byc i do tego ta pochmurna pogoda, robi klimacik no nie :)

Stella 

czyli 3651 dni temu

Tematy: 10
Otrzymał 25 piw(a)
Wysłany: 2012-01-02, 17:40   

Dolina Bia?ej Wody jest przepi?knym miejscem :-) My od dwóch lat w?a?nie tam zapuszczamy si? pierwszego dnia pobytu w Tatrach - tam rozci?gamy mi??nie i odreagowujemy podró? ;-)
Znajduje si? ona po s?owackiej stronie Tatr (nale?y wi?c pami?ta? o ubezpieczeniu przed wyj?ciem w góry), droga do niej wiedzie przez dawne przej?cie graniczne na ?ysej Polanie. Jest idealna na rozchodzenie si? na pocz?tku pobytu w Tatrach, ale jest te? wspania?ym miejscem dla osób z ma?ymi dzie?mi czy takich, które ze wzgl?dów zdrowotnych niezbyt mog? si? porwa? na wysokogórskie wycieczki lub po prostu chc? si? zrelaksowa? bez wi?kszego wysi?ku, bowiem trasa przez ni? bardzo d?ugo biegnie po ubitej drodze, jest ?agodna, ma wspania?e walory widokowe - Polana Bia?a Woda i panorama tatr z niej niezmiernie ciesz? moje oczy - a w drodze towarzyszy nam ci?g?y koj?cy szum wody i nieskazitelnie czyste powietrze (co wida? po porostach) :-) I ma jeszcze jeden plus - praktycznie nie ma tam turystów ;-)
Jest te? atrakcyjna dla bardziej zaawansowanych turystów górskich (co z reszt? wida? dwa posty wcze?niej, na zdj?ciach Jabola ;-) ), bo id?c ni? mo?na dotrze? nad Litworowy Staw, Zmarz?y Staw, na Rohatk? (i do Doliny Starole?nej), na Polski Grzebie? (a pó?niej do Doliny Wielickiej) i na Ma?? Wysok? ;-)

Nam w dwa lata temu (ze wzgl?du na por? przybycia w Tatry) uda?o si? dotrze? tylko do Polany pod Wysok?, w tamtym roku dotarli?my kawa?ek nad Zielony Staw Kaczy i niestety musieli?my wraca? ?eby zd??y? przed zmrokiem (jako osoby uzale?nione od autobusów w kwestii dojazdu do Zakopanego zwykle w Tatrach jeste?my dopiero ko?o 11-12, wi?c pierwszego dnia nie zostaje du?o czasu na w?drówki), ale w tym roku planujemy rozchodzi? si? gdzie indziej, a na Dolin? Bia?ej Wody zostawi? sobie ca?y dzie? i dotrze? w ko?cu wy?ej :-D
W ka?dym razie droga nad Zielony Staw bardzo przyjemna, niem?cz?ca, nudny jest jedynie sam pocz?tek trasy (jakie? 15-20 min. - nie jest szczególnie malowniczy), momentami nudnawe mog? by? te? zakosy w lesie jaki? czas po Polanie pod Wysok? (ale jedynie przez same zakr?ty, bo las jest tam na prawd? pi?kny, wi?c widoki si? nie nudz?) - ale ogólnie trasa bardzo na plus ;-) Droga w te i we wte z Palenicy Bia?cza?skiej (ok. 22-25km), w pewnej cz??ci pokonywana w tempie spacerowym (przynajmniej do polany Bia?a Woda szli?my sobie spacerkiem), z dwoma pó?godzinnymi postojami na jedzenie i kontemplowanie widoków oraz kilkoma krótkimi postojami na zdj?cia zaj??a nam 9h.

I zdj?cia:

Polana Bia?a Woda:

Polana pod Wysok?:

Kacza Siklawa:

Zielony Kaczy Staw:

Więcej szczegółów
Wystawiono 5 piw(a):
lucyna, Joasia, borsuk6x9, Magda, jabol
kasiulek9004 

czyli 3584 dni temu

Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2012-02-12, 13:27   

By?am tam ale od strony S?owackiej z Rodzicami czy jako? tak - pi?knie tam jest - to jest ca?kiem d?ugo ,,wycieczka'' gdy byli?my ju? wysoko nagle zacz??a si? burza i niestety nie doko?czyli?my trasy ;Dhehe

skierka187
[Usunięty]

Tematy: 221
Wysłany: 2012-02-12, 14:18   

Stella, zach?ci?a? mnie do tego by wybra? si? do doliny w najbli?szym mo?liwym terminie :-)

ola's 

czyli 4217 dni temu

Tematy: 4
Otrzymał 25 piw(a)
Wysłany: 2012-02-12, 17:16   

Dolina Bia?ej Wody.. pi?kna ;)

Stella 

czyli 3651 dni temu

Otrzymał 25 piw(a)
Wysłany: 2012-02-12, 19:17   

XYZ napisał/a:
Stella, zach?ci?a? mnie do tego by wybra? si? do doliny w najbli?szym mo?liwym terminie :-)

Ciesz? si? za ka?dym razem kiedy uda mi si? w kim? zasia? ciekawo?? co do jakiego? miejsca, które jest mi bliskie :-D

lucyna 

czyli 3598 dni temu

Tematy: 4
Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2012-02-12, 19:29   

Jedno z nielicznych miejsc w Tatrach jakie znam. Dolina jest ?liczna i ciekawa, momentami majestatyczna. Polecam z ca?ego serca mimo i? jest to z tego co pami?tam d?ugi spacer.
Dzi?ki za od?wie?enie pami?ci, fajne zdj?cia.

Stella 

czyli 3651 dni temu

Otrzymał 25 piw(a)
Wysłany: 2012-02-12, 20:58   

Agusia napisał/a:
A jak ten szlak wygl?da zim?, by? kto? z Was o tej porze?
Agusia napisał/a:
W?a?nie doczyta?am, ?e szlak ten jest zamkni?ty od 1 listopada do 15 czerwca od polany Bia?a Woda.
Agusia napisał/a:
Ale na taki króciutki zimowy spacerek mo?na si? chyba wybra?...... :-)

Z polany jesieni? widok jest wspania?y, zim? na pewno te? ;-) Cho? szlak ogólnie jest ma?o ucz?szczany, wi?c nie wiem jak z jego przetarciem... A spacerek - wg mojego przewodnika - to 1,5h w obie strony, wi?c doliczaj?c zim? i ?nieg wcale a? taki króciutki nie b?dzie ;-)

[ Dodano: 2012-02-12, 21:06 ]
Poszpera?am w google i wyszpera?am zdj?cia:
http://www.turnia.pl/galerie_gor/3428.php?o=1
http://imageshack.us/photo/my-images/593/o027.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/683/o026.jpg/
http://24tp.pl/foto.php?m...6&fot=biala.jpg
http://www.krajoznawcy.in...labanu-a483.php
http://www.summitpost.org...te-water/593272
Wi?c pi?knie jest i szlak nawet od?nie?ony ;-)

Odpowiedz do tematu