Zarejestruj sie! | Hasło ?

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: czym, kierujecie, sie, szlak, wybierajac

Czym kierujecie si? wybieraj?c szlak?
Autor Wiadomość
Joasia 

Zaproszone osoby: 1
czyli 4033 dni temu

Tematy: 9
Otrzymał 12 piw(a)
Wysłany: 2011-06-26, 11:01   

ja sprawdzam pogod?, d?ugo?? trasy i czy bardzo m?cz?ca, bo wol? nie pój?? wcale ni? przeceni? w?asne mo?liwo?ci

i czasem wybieram tak? tras?, która pozwoli mi zobaczy? z "bliska" co? na co aktualnie "zachorowa?am"....
Postaw piwo autorowi tego posta

Magda 

czyli 4127 dni temu

Tematy: 0
Otrzymał 4 piw(a)
Wysłany: 2011-06-26, 12:05   

A u mnie wygl?da to troszk? inaczej :-) na kilka dni przed wyjazdem mój ma?zonek siada w domu w otoczeniu map i planuje, nast?pnie przedstawia mi swoje propozycje i omawiamy je razem.Zawsze przy planowaniu bior? pod uwag? swoje mo?liwo?ci i córki, o czym niekiedy moja po?owa zapomina :-) Oczywi?cie planuj?c bierzemy pod uwag? warunki pogodowe, d?ugo?c trasy i czas przej?cia.

aleksandraphl
[Usunięty]

Tematy: 221
Wysłany: 2011-06-26, 12:23   

Ja juz mam taki charakter ze wszystko musze miec zaplanowane. Wiec siadam z mapa, przewodnikiem i ukladam trasy. Potem jeszcze szukam paru tras rezerwowych, na zla pogode, deszcz. Staram sie zawsze o to zeby trasa byla ladna widokowo ale tez bez wielkich stromizn i przeszkod dla kogos z lekiem wysokosci.

Start.Zakopane 

czyli 3798 dni temu

Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: 2011-06-29, 14:25   

U mnie wybór szlaku zawsze jest zaplanowany od pocz?tku do ko?ca. Plany zepsu? mo?e jedynie pogoda,która wiadomo jaka jest w górach.

PIWO
[Usunięty]

Tematy: 221
Wysłany: 2012-01-06, 18:39   

Kiedy? jak by?em m?odszy to kierowa?em si? przede wszystkim widokami .

borsuk6x9 

czyli 3922 dni temu

Tematy: 6
Otrzymał 15 piw(a)
Wysłany: 2012-01-09, 09:04   

jak mam ch?? gdzie? i?? to jedyne ograniczenie to miejsce zaparkowania auta :mrgreen: ale np. parkuj? auto w ku?nicach a potem jad? busikiem do ko?cieliskiej i lec? przez czerwone wierchy do kasprowego. jedyny ból ?e raczej trzeba doj?? ?eby ne zosta? bez transportu. :mrgreen:

Ewyo 

czyli 4100 dni temu

Tematy: 8
Otrzymał 17 piw(a)
Wysłany: 2012-01-09, 19:45   

Ja dodam, ?e bior? pod uwag? jeszcze który to mój dzie? pobytu - bo pierwsze dwa dni s? na "rozchodzenie", kolejne na "oswojenie z wysoko?ci?"...a potem hulaj dusza ;-) oczywi?cie zawsze najpierw przechodz? tras? "palcem po mapie", ?eby wiedzie?, co, jak, gdzie, kiedy +czytam opisy na ró?nych stronach i opinie ludzi. Oczywi?cie przed wyj?ciem sprawdzam te? pogod? (ju? raz zawraca?am w gradobiciu - ale na szcz??cie by?o do?? nisko)

borsuk6x9 

czyli 3922 dni temu

Tematy: 6
Otrzymał 15 piw(a)
Wysłany: 2012-01-12, 19:03   

wiadomo ?e zawsze trzeba mie? baczenie na okoliczno?ci. ja dwa razy zawraca?em. raz bo brak?o nam si? ?eby atakowa? ciemniaka od mi?tusiego przys?opu a drugi szli?my na rysy od s?owackiej strony i ko?o chaty zawrócili?my z powodu warunków. ?nieg na szlaku i zero widoczno?ci wi?c stwierdzili?my ?e nie b?dziemy ryzykowa? po?lizgu, bez mo?liwo?ci napawania si? widokami :mrgreen: ale na do?wiadczenie pracuje si? latami i ilo?ci? wyj??. nie da si? go zdoby? na sucho przed kompem.

Stella 

czyli 3609 dni temu

Tematy: 10
Otrzymał 25 piw(a)
Wysłany: 2012-01-13, 03:40   

My z m??em kierujemy si? g?ównie widokami i trudno?ci? szlaku (na razie wybieramy te ?atwiejsze) :-) Pierwszy dzie? na rozchodzenie si?, drugi-trzeci powa?niejsze w?drówki, czwarty powrót do domu albo odpoczynek dla nóg na czym? krótkim, wzgl?dnie p?askim, ale przyjemnym (jeszcze nie ta kondycja ?eby chodzi? po górach przez ca?y tydzie?, ale z czasem si? wypracuje ;-) ).

A planowanie wyprawy wygl?da mniej wi?cej tak - ja mam list? miejsc które chce zobaczy?/do których chc? doj??, a m?? przed wyjazdem wybiera z niej jakie? miejsca, dorzuca swoje, bierze map?, przewodnik i planuje nam wypraw? :-) Zwykle wytycza jaki? 'podstawowy cel' i miejsca o które zahaczymy przy okazji, opracowuje te? gdzie ewentualnie mo?emy pój?? dalej i decyzja zapada ju? na miejscu, w zale?no?ci od naszych si?, godziny i pogody :-)

Start.Zakopane 

czyli 3798 dni temu

Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: 2012-02-07, 10:10   

Ja etap planowania tras na podstawie widoków mam ju? za sob?. Teraz chce odkrywa? to co nieznane,zdobywa? nowe szczyty. A nie ukrywajmy: niemal wsz?dzie w Tatrach spotkamy cudne widoki,o to nie nale?y si? martwi?.

Wasio 

czyli 2650 dni temu

Tematy: 14
Otrzymał 13 piw(a)
Wysłany: 2016-09-21, 23:48   

Stella napisał/a:
My z m??em kierujemy si? g?ównie widokami i trudno?ci? szlaku (na razie wybieramy te ?atwiejsze) :-) Pierwszy dzie? na rozchodzenie si?, drugi-trzeci powa?niejsze w?drówki, czwarty powrót do domu albo odpoczynek dla nóg na czym? krótkim, wzgl?dnie p?askim, ale przyjemnym (jeszcze nie ta kondycja ?eby chodzi? po górach przez ca?y tydzie?, ale z czasem si? wypracuje ;-) ).

A planowanie wyprawy wygl?da mniej wi?cej tak - ja mam list? miejsc które chce zobaczy?/do których chc? doj??, a m?? przed wyjazdem wybiera z niej jakie? miejsca, dorzuca swoje, bierze map?, przewodnik i planuje nam wypraw? :-) Zwykle wytycza jaki? 'podstawowy cel' i miejsca o które zahaczymy przy okazji, opracowuje te? gdzie ewentualnie mo?emy pój?? dalej i decyzja zapada ju? na miejscu, w zale?no?ci od naszych si?, godziny i pogody :-)

U mnie wygl?da to dok?adnie tak samo. Za?o?y?em sobie, ?e chc? przej?? ka?dy mo?liwy szlak, wi?c staram si? tak kombinowa?, ?eby za ka?dym razem pój?? inaczej. No i nie ukrywam, ?e czytam przewodnik pana Nyki i wybieram szlak gdzie ?atwiej wej?? tzn. od ?atwiejszej strony.

gabi198 

czyli 1851 dni temu

Wysłany: 2016-09-29, 15:00   

:roll: :roll:

Krzy? 

czyli 3415 dni temu

Tematy: 12
Otrzymał 23 piw(a)
Wysłany: 2016-09-29, 20:06   

gabi198 napisał/a:
:roll: :roll:

Czy chcesz przez to powiedzie?, ?e nie wiesz czym si? kierujesz wybieraj?c szlak bo nigdy nie by?a? w Tatrach?

czarna269 

czyli 3377 dni temu

Tematy: 1
Otrzymał 4 piw(a)
Wysłany: 2016-09-30, 12:32   

ja sie kieruj? rozumem...polecam !!!!

Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
jabol, ElStefano
proIza 

czyli 1775 dni temu

Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2018-02-19, 14:50   

przede wszystkim d?ugo?ci? trasy, bo zale?y ile mam czasu, ?eby po?wieci? go na przej?cie trasy. Wiadomo, ?e trzeba tez zwróci? uwag? na pogod?, bo w górach to bardzo wa?ny czynnik determinuj?cy o wyj?ciu na szlak.

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
jabol
Odpowiedz do tematu