Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: co, drodze, gdy, misia, na, spotkamy, zrobic

Co zrobić gdy spotkamy na drodze Misia?
Autor Wiadomo
skierka187
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2010-09-26, 13:46   

Dominik napisa/a:
ja też spotkałem miesiąc temu niedźwiedzia


a gdzie :?: :-)
 
 
Ewyo 



Wiek: 39
Doczya: 03 Sie 2010
czyli 5009 dni temu

Posty: 674
Tematy: 8
Otrzyma 17 piw(a)
Skd: Poznań
Wysany: 2011-09-22, 19:15   

ludzie to najgorsze zwierzęta
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Start.Zakopane 



Doczy: 01 Cze 2011
czyli 4707 dni temu

Posty: 230
Tematy: 0
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Zakopane
Wysany: 2011-09-29, 10:46   

Zdecydowanie pijani ludzie,są nieporównywalnie gorsi. Mi kilka razy udało się spotkać niedźwiedzice z małymi,ale z daleka więc nie było zagrożenia. A to zdjęcie bardzo fajne,dobrej jakości. Jednak nikomu nie życzę spotkania twarzą w twarz z misiem,bo najemy się mnóstwo stresu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rynnn 



Wiek: 34
Doczya: 06 Wrz 2011
czyli 4609 dni temu

Posty: 76
Tematy: 3
Otrzyma 3 piw(a)
Skd: Rybnik
Wysany: 2011-09-29, 21:39   

Tu jest doskonały filmik czego robić nie należy :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ola's 



Wiek: 28
Doczya: 19 Maj 2010
czyli 5084 dni temu

Posty: 1762
Tematy: 4
Otrzyma 25 piw(a)
Skd: Głubczyce
Wysany: 2011-10-01, 13:11   

Ja jak szłam na Kopę Kondradzką to widziałam niedaleko szlaku niedzwiadki :mrgreen:
Ich widok zmotywował mnie aby iśc szybciej do góry :-P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
forever 



Wiek: 48
Doczy: 21 Pa 2011
czyli 4565 dni temu

Posty: 102
Tematy: 2
Otrzyma 20 piw(a)
Skd: Poznań
Wysany: 2011-11-08, 15:45   

Kiedyś bardzo marzyłem o spotkaniu misia. Dziś już mam ambiwalentne odczucia :-) Gdy wracaliśmy z którejś z dolin (Strążyska lub Kościeliska) taki ryk gdzieś blisko usłyszałem, że marzenia odłożyłem na późniejszy termin ;-)
Chyba to był miś, bo pijany baca aż tak chyba na kobietę nie krzyczy ;-)
Jednak mimo wszystko z daleka bym chętnie wymienił spojrzenie z niedźwiadkiem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
lucyna 


Doczya: 29 Sty 2012
czyli 4465 dni temu

Posty: 33
Tematy: 4
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Bieszczady
Wysany: 2012-03-25, 09:58   

Popełniłam dwa wykładziki na temat niedźwiedzi, piszę też o tym jak należy się zachować
http://www.grupabieszczad...e&id=6&Itemid=7
http://www.twojebieszczady.pl/fauna/niedzwiedz.php

Zapraszam do lektury. Misie kilkakrotnie spotkałam w Bieszczadach.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Gosia 


Doczya: 13 Lut 2012
czyli 4449 dni temu

Posty: 83
Tematy: 2
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Pilawa
Wysany: 2012-03-28, 01:03   

Raz udało nam się zobaczyć niedźwiedzia :-) Było to w sierpniu. Ok. 12:15 wracaliśmy znad Czarnego Stawu Gąsienicowego i zaraz po wejściu na szlak na zboczu Małego Kościelca zobaczyliśmy miśka :shock: Był dość daleko, jakieś 200-300 metrów od nas, ale trudno to dokładnie określić. Chodził tam sobie i zajadał borówki. Nie był zbyt blisko i najlepiej go widać na zdjęciach robionych z przybliżeniem, więc teoretycznie nie było się czego bać. Dopóki się nie zorientowaliśmy, że miś po jedzeniu poszedł sobie w kosodrzewiny znajdujące się poniżej polanki na której siedział i zniknął. A poniżej tej kosodrzewiny znajdował się szlak, którym właśnie wracaliśmy. Musieliśmy iść tym szlakiem, ale przez cały czas rozglądaliśmy się dokoła, bo nie wiedzieliśmy czy gdzieś nam ten misiek nie wyskoczy :roll: Ale na szczęście nie wyskoczył :-D I szczerze mówiąc wolałabym nie zobaczyć niedźwiedzia z bliższej odległości :-D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Start.Zakopane 



Doczy: 01 Cze 2011
czyli 4707 dni temu

Posty: 230
Tematy: 0
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Zakopane
Wysany: 2012-10-12, 19:32   

Bardzo fajne przeżycie,tego się nie zapomina:) Szkoda,że nie zrobiliście zdjęcia,no ale w takiej sytuacji nie myśli się przecież o cykaniu fotek:)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
uHeliosa 


Doczya: 14 Lut 2013
czyli 4082 dni temu

Posty: 15
Tematy: 0
Skd: Zakopane
Wysany: 2013-02-14, 17:35   

Przede wszystkim trzeba zachować spokój i nie uciekać np na drzewo:)Należy spokojnie bez gwałtownych ruchów oddalać się. Okres godowy tych misi przypada na druga połowę maja, tak więc w tym czasie należy zachować szczególna ostrożność na szlakach. A także przed samym wyjściem na szlak sprawdzić, czy któryś nie został zamknięty własnie z powodu misia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Furi 


Wiek: 43
Doczy: 17 Cze 2011
czyli 4690 dni temu

Posty: 218
Tematy: 8
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Łeba
Wysany: 2013-02-15, 19:25   

Niedźwiadków w Tatrach podobno jest koło 20. Więc spotkać je jest na prawde ciężko. Ryk najczęściej jest słyszany jeleni na rykowisku bo jest on donośniejszy od ryku niedźwiedzia i niektórzy bardzo często je mylą. Podobno najlepiej niedźwiedziowi nie wchodzić w drogę a jak już się trafi to spokojnie bez niepotrzebnych krzyków i ruchów odejść w inna stronę
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
kamiltatry 



Wiek: 34
Doczy: 26 Lut 2012
czyli 4436 dni temu

Posty: 288
Tematy: 9
Otrzyma 8 piw(a)
Skd: Kraków
Wysany: 2013-02-18, 04:25   

Furi napisa/a:
Niedźwiadków w Tatrach podobno jest koło 20. Więc spotkać je jest na prawde ciężko. Ryk najczęściej jest słyszany jeleni na rykowisku bo jest on donośniejszy od ryku niedźwiedzia


Skąd dane, że w Tatrach jest tylko 20 niedźwiedzi? Wydawało mi się, że jest trochę więcej tych misiów, zwłaszcza po słowackiej stronie... Przy czym misie ludzi raczej unikają, więc i tak ciężko je zobaczyć.

Co do ryków jeleni to się zgadza, są konkretne i słychać je z dużej odległości...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Furi 


Wiek: 43
Doczy: 17 Cze 2011
czyli 4690 dni temu

Posty: 218
Tematy: 8
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Łeba
Wysany: 2013-02-22, 22:12   

kamiltatry napisa/a:
Furi napisa/a:
Niedźwiadków w Tatrach podobno jest koło 20. Więc spotkać je jest na prawde ciężko. Ryk najczęściej jest słyszany jeleni na rykowisku bo jest on donośniejszy od ryku niedźwiedzia


Skąd dane, że w Tatrach jest tylko 20 niedźwiedzi? Wydawało mi się, że jest trochę więcej tych misiów, zwłaszcza po słowackiej stronie... Przy czym misie ludzi raczej unikają, więc i tak ciężko je zobaczyć.

Co do ryków jeleni to się zgadza, są konkretne i słychać je z dużej odległości...


Ostatnio w necie gdzieś na jakiejś stronie czytałem że jest ich tylko 20.A może to dotyczyło tylko naszej strony Tatr.Nie wiem bo nie mogę tej strony już znaleźć
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
bocian 


Doczy: 21 Mar 2013
czyli 4047 dni temu

Posty: 68
Tematy: 2
Skd: Radom
Wysany: 2013-05-17, 15:13   

Dane wydają się mocno zaniżone, co nie zmienia faktu, że naprawdę bardzo trudno go spotkać. A orla przedniego widział ktokolwiek w polskich Tatrach?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum