Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: chce, polskimi, przygode, tatrami, zaczac

Chcę zacząć przygodę z polskimi tatrami
Autor Wiadomo
agisao 


Doczya: 12 Cze 2013
czyli 3943 dni temu

Posty: 5
Tematy: 1
Skd: Sochaczew
Wysany: 2013-06-12, 08:25   Chcę zacząć przygodę z polskimi tatrami

Cześć wszystkim, mam na imie Agnieszka. Jestem tutaj nowa ponieważ bardzo chcę zacząć poważniejszą przygode z górami. Byłam w życiu na paru niewysokich szczytach takich jak Śnieżka, Nosal i Sarnia Skała, Oczywiście wiekszość dolin w Zakopanem zwiedziłam i weszłam na czarny staw. Niestety super kondycji nie mam i boje się wchodzić na szczyty typu Giewont czy Kasprowy już nie mówiąc o Rysach które na razie nie ma na mojej liście :-P Lecz w tym roku chciałabym wejść na Kasprowy albo Giewont, ale proszę powiedzcie mi czy jak dałam rade wejść na delikatny np Nosal to dam sobie rade wejść na Giewont czy Kasprowy. Jeżeli tak to proszę podajcie mi jakieś wskazówki odnośnie tych szczytów. Jakim najlepiej iść szlakiem i ogólnie jak się do tego przygotować. Tak jak mówiłam uwielbiam tatry i chciałabym coś więcej osiągnąć. Wybieram się pod koniec czerwca do Zakopanego więc mam czas, żeby się nastawić psychicznie i się przygotować do wędrówki. :->
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bocian 


Doczy: 21 Mar 2013
czyli 4026 dni temu

Posty: 68
Tematy: 2
Skd: Radom
Wysany: 2013-06-12, 10:20   

Witamy, Agnieszko! ;)
Na Kasprowy Wierch, myślę, może wejść absolutnie KAŻDY. Jeżeli masz problemy z kondycją, to po prostu wolniej, rób sobie przerwy. ;) Najbardziej popularny i najszybszy szlak na szczyt wiedzie z Kuźnic (zielony, idziesz niedaleko kolejki). Tamtędy nie doświadczysz żadnych technicznych trudności. Przepaści również nie ma, łagodne stoki w większości.

Natomiast wejście na Giewont jest średniej trudności. W niektórych miejscach w górnej kopule szczytowej osoby z lękiem wysokości mogą mieć problemy, ale rzecz jasna, nie przesadzajmy. Ekspozycja nie jest zbyt duża. Przejście po łańcuchach także nie powinno być kłopotliwe nawet dla niedoświadczonych osób. Radzę jedynie wyjść na Giewont możliwie wcześnie rano, gdyż potem robią się potworne zatory na wierzchołek. Ostrożnie także przy zejściu!
I najbardziej polecam dojście do Giewontu przez Dolinę Małej Łąki. Piękna trasa, trochę stromo przy podejściu na Kondracką Przełęcz, ale na pewno jest łatwiej niż przez Dolinę Strążyską. Drogą z Hali Kondratowej najlepiej schodzić, gdyż jest tam najmniej spadziście.
Ja na Giewoncie pierwszy raz byłem w wieku 11 lat, a doskonale wiem, że i młodsze osoby spokojnie sobie tam poradzą. Choć nawet nie młodzieńcza, a dziecięca adrenalinka była sporo przy wchodzeniu. :-)

Pozdrawiam i trzymam kciuki. ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
martita 



Wiek: 35
Doczya: 08 Cze 2013
czyli 3947 dni temu

Posty: 9
Tematy: 0
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Rzeszów/ Zakopane
Wysany: 2013-06-12, 14:32   

Agnieszko ja na Kasprowy weszłam kiedyś z tak zwanego marszu :) zaznaczam, że również kondycyjnie nie jestem najlepsza więc na pewno sobie poradzisz z tym szczytem , grunt to wyjść wcześniej by nie patrzeć na zegarek i późną porę , iść swoim tempem, robić postoje i nie gonić niepotrzebnie do góry. Trasa z Kuźnic tak jak pisał mój poprzednik jest raczej bezproblemowa, widoki bardzo przyjemne, no i dla osób początkujących co ważne na górze możliwość zjazdu kolejką( choć nie polecam bo zejście z widokami przed sobą to sama przyjemność- ja osobiście nigdy nie wiem kiedy znajduję się na dole :)!) i schronisko, w którym można odpocząć, zjeść coś i nabrać sił na powrót :) powodzenia i do zobaczenia na szlaku!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
agisao 


Doczya: 12 Cze 2013
czyli 3943 dni temu

Posty: 5
Tematy: 1
Skd: Sochaczew
Wysany: 2013-06-12, 16:37   

Dziękuje, myślę, że się odważe wejść w końcu trzeba zacząć porządnie zwiedzać góry. Jeżeli chodzi o strój to co byście mogli mi doradzić??
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
AGUŚ 



Wiek: 41
Doczya: 13 Maj 2011
czyli 4704 dni temu

Posty: 130
Tematy: 15
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Kępno
Wysany: 2013-06-12, 16:51   

Pisałaś że chodziłaś już po górach więc nie wiem czy jest sens pisania o takich podstawowych rzeczach jak buty z grubą podeszwą, kurtka przeciwdeszczowa tudzież płaszczyk przeciwdeszczowy - coś cieplejszego, coś na głowę.

Ja stawiam na wygodę, w góry nie ruszam się bez skarpetek trekkingowych, koszulki trekkingowej i wygodnych spodni w zależności od pogody krótkie lub długie z odpinanymi nogawkami no i czapeczka na głowę :-) .

Powodzenia i do zobaczenia na szlaku :-) .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
agisao 


Doczya: 12 Cze 2013
czyli 3943 dni temu

Posty: 5
Tematy: 1
Skd: Sochaczew
Wysany: 2013-06-12, 17:47   

Wiem, wiem, ale ja chodziłam po niziutkich górach i nie po stromych więc nawet jak miałam adidasy to nie było problemu. Wiec tutaj jestem zielona :P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bocian 


Doczy: 21 Mar 2013
czyli 4026 dni temu

Posty: 68
Tematy: 2
Skd: Radom
Wysany: 2013-06-12, 19:04   

Na łańcuchy przydadzą się rękawiczki :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
martita 



Wiek: 35
Doczya: 08 Cze 2013
czyli 3947 dni temu

Posty: 9
Tematy: 0
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Rzeszów/ Zakopane
Wysany: 2013-06-12, 19:33   

przede wszystkim wygoda!! :) nic co nie krępuje ruchów i nie jest z sztucznych materiałów, które nie przepuszczają powietrza :) Na początek mogą być dresy, wygodne getry/legginsy :) Czapeczkę i ja polecam, albo chustkę :) jednak idąc długo w słońcu nie trudno o udar w upalny dzień lub bóle głowy po powrocie z gór .. a przecież wieczorem czeka zimne piwo w karczmie na zakończenia owocnego dnia!:)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Asia 



Wiek: 37
Doczya: 19 Wrz 2011
czyli 4575 dni temu

Posty: 221
Tematy: 7
Otrzyma 13 piw(a)
Skd: Rzeszów
Wysany: 2013-06-14, 08:30   

Ja na Giewoncie bylam w moich poczatkach z gorami i tez wtedy w adidasach szlam i mimo braku formy doszlam :-) co prawda z bardzo bardzo wieloma postojami ale nie bylo zle. Wiec w adidasach tez dasz rade, choc zalezy jakie masz, bo np moim nic nie bylo, ale moja siostra po powrocie z gor wyrzucila swoje, bo do niczego sie nie nadawaly. Mimo wszystko polecam ci buty trekkingowe, latwiej i przyjemniej sie chodzi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
jabol 



Doczy: 06 Cze 2010
czyli 5045 dni temu

Posty: 607
Tematy: 15
Otrzyma 27 piw(a)
Skd: Katowice
Wysany: 2013-06-14, 09:41   

Asia napisa/a:
Ja na Giewoncie bylam w moich poczatkach z gorami i tez wtedy w adidasach

teraz jest na Giewoncie inna moda

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
luna19 



Wiek: 51
Doczya: 01 Lut 2013
czyli 4074 dni temu

Posty: 101
Tematy: 2
Otrzyma 12 piw(a)
Skd: Lubelskie
Wysany: 2013-06-14, 21:25   

grunt to wygodne buty :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
agisao 


Doczya: 12 Cze 2013
czyli 3943 dni temu

Posty: 5
Tematy: 1
Skd: Sochaczew
Wysany: 2013-06-15, 11:56   

TZN ja mam buty trekkingowe bo byłam pare raz w górach, problem z moim chłopakiem. On pierwszy raz będzie w zakopcu i nigdy nie wchodził na takie szczyty. Podobno kiedyś coś delikatnego zdobył. Oczywiście chłopak forme ma, ale butów nie ma :-P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jabol 



Doczy: 06 Cze 2010
czyli 5045 dni temu

Posty: 607
Tematy: 15
Otrzyma 27 piw(a)
Skd: Katowice
Wysany: 2013-06-15, 22:21   

agisao napisa/a:
problem z moim chłopakiem................... butów nie ma :-P

zmień jaknajszybciej chłopaka na takiego co ma buty :-D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Majkel 



Wiek: 35
Doczy: 22 Lip 2012
czyli 4268 dni temu

Posty: 26
Tematy: 0
Skd: Chojnice
Wysany: 2013-06-15, 23:08   

Moim zdaniem przy dobrej pogodzie na Giewont a tym bardziej na Kasprowy spokojnym tempem wejdzie każdy ;-) Prowadziłem na Giewont osoby z zerowym doświadczeniem w jakichkolwiek górach i dawały radę więc jestem pewny, że i Ty sobie poradzisz :-) Szczegóły dotyczące najłatwiejszych dróg wejściowych podali poprzednicy.

Pozdrawiam

P.S.
jabol napisa/a:
zmień jaknajszybciej chłopaka na takiego co ma buty :-D


Jakby co to ja jestem wolny...i mam buty :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
martita 



Wiek: 35
Doczya: 08 Cze 2013
czyli 3947 dni temu

Posty: 9
Tematy: 0
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Rzeszów/ Zakopane
Wysany: 2013-06-15, 23:31   

jabol napisa/a:
agisao napisa/a:
problem z moim chłopakiem................... butów nie ma :-P

zmień jaknajszybciej chłopaka na takiego co ma buty :-D


Pojedzie z chłopakiem w góry to i go wymieni na trasie na jakiegoś ' trekkingowca' :D a amatorek w japonkach, szpilkach tam nie brakuje więc każdy znajdzie coś pod swój gust do wymiany/zamiany :D

Wydaje mi się, że na trasach Kasprowy i Giewont można najwięcej takich amatorów spotkać. Nie zapomnę sama dziewczyny( japonki, mini spódniczka, pełny makijaż, torebka z cekinami na ramieniu) pnąca się na Kasprowy.. chciałam szybko wejść i zejść by zobaczyć dokąd doszła .. :D Ale może i ona chciała zacząć przygodę z Tatrami.. a nie wiedziała czym to się je :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum