Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: busy, co, gdzie, jak

Busy - co, gdzie i jak?
Autor Wiadomo
Wasio 



Wiek: 38
Doczy: 23 Lip 2014
czyli 3559 dni temu

Posty: 114
Tematy: 14
Otrzyma 13 piw(a)
Skd: Lublin
Wysany: 2014-07-30, 18:27   

W Zakopanym nie ma czegoś takiego jak komunikacja miejska. Wszystkie busy są prywatne.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tomcio017 


Doczy: 06 Cze 2013
czyli 3971 dni temu

Posty: 12
Tematy: 0
Skd: Leszno
Wysany: 2014-07-31, 16:23   

Ok, dziękuje. Już wszystko wiem.
Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zakrun 


Wiek: 38
Doczy: 04 Sie 2014
czyli 3547 dni temu

Posty: 30
Tematy: 0
Skd: Lublin
Ostrzee:
 3/3/4
Wysany: 2014-08-04, 16:17   

Dokładnie i często nie ma nawet rozkładu jazdy tych busów, ale generalnie wszędzie można dojechać tylko trzeba się ludzi popytać
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
king1000 


Doczy: 16 Sie 2014
czyli 3535 dni temu

Posty: 3
Tematy: 0
Skd: BB
Wysany: 2014-08-16, 19:30   

Chciałbym zapytać jak z Kościeliska dostać się do Zakopanego. Wybieramy się na Gubałówkę, a następnie Butorowy Wierch i wyciągiem krzesełkowym do Kościeliska, czy mógłby ktoś napisać jakie busy i z jakiej ulicy dojeżdżają do zakopanego? Namiary na rozkłady, ważne dla nas jest do której najpóźniej jeżdżą busy.

Jesteśmy z małym dzieckiem i nie chcemy go potem bardzo męczyć po pierwszych górskich wrażeniach. Chcielibyśmy ustawić sobie wszystko tak, aby sprawnie wrócić do Zakopanego.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Asia 



Wiek: 37
Doczya: 19 Wrz 2011
czyli 4597 dni temu

Posty: 221
Tematy: 7
Otrzyma 13 piw(a)
Skd: Rzeszów
Wysany: 2014-08-16, 20:08   

z tego, co pamiętam, to jak pójdziecie w stronę Zakopanego, to tam zaraz powinien być przystanek, a busy w tym okresie, to co chwilkę jeżdżą
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
king1000 


Doczy: 16 Sie 2014
czyli 3535 dni temu

Posty: 3
Tematy: 0
Skd: BB
Wysany: 2014-08-17, 19:24   

Ok. dzięki. Troszkę zglupiałem, bo raz google maps pokazało, że z Kościeliska jest 15km, a raz dokładnie pokazało stacje dolną Butorowego Wierchu i wyszło, że do Zakopanego jest niecałe 3km, jeśli tylko 3km to damy radę na piechotkę. Jutro już będę w Zakopanym to się przekonamy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Asia 



Wiek: 37
Doczya: 19 Wrz 2011
czyli 4597 dni temu

Posty: 221
Tematy: 7
Otrzyma 13 piw(a)
Skd: Rzeszów
Wysany: 2014-08-18, 11:25   

15 km jest pewnie do Doliny Kościeliskiej, a tu to spacerkiem spokojnie się mozecie przejśc
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
king1000 


Doczy: 16 Sie 2014
czyli 3535 dni temu

Posty: 3
Tematy: 0
Skd: BB
Wysany: 2014-08-22, 20:27   

Nio i wlaśnie wróciłem. Może komuś się przyda to napiszę. Polecam takie przejście na jedną z pierwszych wycieczek po górach. Na Gubałówkę kolejką, potem na Butorowy Wierch, górą, gdzie cały czas mamy widok na Giewont i panoramę tatr. Pod dolną stacją na Butorowym stoją dorożki, oraz co chwilę podjeżdżają Busy i Taxówki dowożąc turystów do dolnej stacji, chętnie zabierają turystów na drogę powrotną by nie wracać na pusto. Cena 5PLN.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wasio 



Wiek: 38
Doczy: 23 Lip 2014
czyli 3559 dni temu

Posty: 114
Tematy: 14
Otrzyma 13 piw(a)
Skd: Lublin
Wysany: 2014-08-23, 09:39   

Na Gubałówkę kolejką ;-) Ale po co kolejką? ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
PawelM 


Doczy: 04 Pa 2015
czyli 3121 dni temu

Posty: 4
Tematy: 0
Otrzyma 3 piw(a)
Skd: Warszawa
Wysany: 2015-10-04, 11:48   

Witam. Moje pytanie dotyczy rozkładu jazdy busów prywatnych z Zakopanego do Palenicy Białczańskiej, żeby wybrać się nad Morskie Oko. Wybieram się w przyszłą sobotę, ale trudno mi zaplanować wycieczkę, bo nigdzie w necie nie ma aktualnego rozkładu jazdy tych busów. Z jaką częstotliwością (jeśli wogóle?) kursują one poza sezonem (październik), czy istnieje jakiś rozkład jazdy, oraz interesuje mnie też (o ile wiecie?) godzina ostatniego odjazdu powrotnego z Palenicy do Zakopanego - aby uniknąć niespodzianki, że zejdę z Morskiego Oka na parking i okaże się, że ostatni bus już pojechał.
Będę wdzięczny za informacje.
Pozdrawiam!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jabol 



Doczy: 06 Cze 2010
czyli 5067 dni temu

Posty: 607
Tematy: 15
Otrzyma 27 piw(a)
Skd: Katowice
Wysany: 2015-10-05, 08:17   

PawelM napisa/a:
Witam.
witaj
Być może że jakiś rozkład jest ale w październiku busikarze i tak jadą dopiero wtedy
gdy uzbiera się pełny pojazd
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
essm 


Doczy: 07 Pa 2015
czyli 3119 dni temu

Posty: 10
Tematy: 3
Skd: Zakopane
Ostrzee:
 2/3/4
Wysany: 2015-10-07, 06:52   

Tak, busy to nie pks-y które musiały jeździć nawet wtedy gdy nie było pasażerów.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
PawelM 


Doczy: 04 Pa 2015
czyli 3121 dni temu

Posty: 4
Tematy: 0
Otrzyma 3 piw(a)
Skd: Warszawa
Wysany: 2015-10-13, 13:39   

Otóż nie do końca jest tak jak napisaliście.

Zgodnie z planami wycieczka zaczęła się w sobotę rano. Wypatrzyłem busa o 8:06 z przystanku Parcele Urzędnicze do Palenicy przez Cyrhlę. Mieliśmy z dziewczyną najbliżej z kwatery do tego przystanku więc stwierdziliśmy że nie będziemy gnać na dworzec. Fakt jest faktem, że poza sezonem z tego przystanku jest tylko 4 czy 5 rozkładowych odjazdów dziennie (więcej jeździ przez Poronin i Bukowinę) ale stwierdziliśmy, że skoro taka godzina jest wymieniona na przystanku z odpowiednimi oznaczeniami to taki kurs będzie.
Bus przyjechał co do minuty z zapełnieniem około 30% które nie wzrosło aż do samej Palenicy. Więc nie do końca jest tak, że czekają na dworcu na zapełnienie w 100%. Zapytaliśmy kierowcę o godzinę powrotu, powiedział że jeżdżą aż do wieczora co 20-30 minut.
W rzeczywistości okazało się, że jeszcze częściej bo zeszliśmy z Morskiego Oka na około 14:10 to busy odjeżdżały nawet co 10 minut, nie wgłębiałem się nawet w rozkład.

Jak czekaliśmy na przystanku rano czekając na busa to zniechęcić nas chciał także taryfiarz który powiedział żebyśmy od razu poszli na dworzec bo tam jeżdżą częściej albo skorzystali z jego usług bo ten rozkład to "pic na wodę" i bus na pewno nie przyjedzie :-)

Busy jeżdżą regularnie i nawet poza sezonem oprócz kursów wymienionych na rozkładach jest o wiele więcej tych nieujętych. Nie wiem czy rozkład powrotny istnieje, ale na pewno jeżdżą dotąd dokąd są chętni na powrót.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wicej szczegw
Wystawiono 1 piw(a):
jabol
jabol 



Doczy: 06 Cze 2010
czyli 5067 dni temu

Posty: 607
Tematy: 15
Otrzyma 27 piw(a)
Skd: Katowice
Wysany: 2015-10-13, 15:35   

PawelM napisa/a:
Otóż nie do końca jest tak jak napisaliście.

no i super - czyli poprawa jest niesamowita
zaczynam odzyskiwać wiarę w zakopiańskich busikarzy.

Na wycieczce byliście tylko przy Morskim Oku czy może jakaś
większa wędrówka ? Zdjęcia mile widziane !
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
PawelM 


Doczy: 04 Pa 2015
czyli 3121 dni temu

Posty: 4
Tematy: 0
Otrzyma 3 piw(a)
Skd: Warszawa
Wysany: 2015-10-13, 16:02   

Początkowo najbardziej bałem się powrotu. Naczytałem się w internecie na różnych stronach, że z Palenicy bardzo trudno jest złapać busa powrotnego nawet w sezonie letnim a jak się już go trafi to kierowcy zdzierają za przejazd jak za zboże. Co także okazało się nieprawdą. Łatwo jest się dostać zarówno przez Bukowinę jak i przez Cyrhlę, choć tą pierwszą trasą kursuje chyba trochę więcej busików. Zasadniczo jak ktoś jedzie do Zakopanego to nie ma to większego znaczenia. Cena przez Cyrhlę (jechaliśmy i wracaliśmy tą samą drogą) wynosi 10 zł od osoby więc wszystko w granicach normy
Byliśmy tylko przy Morskim Oku, pogoda bardzo mglista więc nie nasyciliśmy się zbytnio widokami. Jedyne co może trochę psuć klimat tej górskiej wycieczki to to, że miejscami ludzi było tyle co na głównej ulicy w Warszawie, zarówno na szlaku, a i w schronisku z trudem znaleźliśmy wolne miejsce przy stoliku żeby zjeść. Wyruszyliśmy rano, w Palenicy byliśmy o 8:40 i już nie było wolnych miejsc na parkingu. Im bliżej południa tym ludzi było coraz więcej. Latem bym zrozumiał, ale po październiku się tego nie spodziewałem ;-) Jak wracaliśmy busem to samochody były zaparkowane wzdłuż drogi prawie aż do Łysej Polany.
Raczej nie jesteśmy wprawieni we wspinaczce, ale dużo podróżujemy po Polsce i chcieliśmy koniecznie odwiedzić Morskie Oko. Wycieczka nie okazała się zbyt męcząca, ale bardzo satysfakcjonująca. Myślę że Czarny Staw i Dolina 5-ciu stawów Polskich to tylko kwestia czasu. :-) Poniżej kilka zdjęć zgodnie z życzeniem.

www.linia29.cal.pl/morskieoko/1.JPG - zamglony szlak z Palenicy do Morskiego Oka.
www.linia29.cal.pl/morskieoko/2.JPG - jak wyżej
www.linia29.cal.pl/morskieoko/3.JPG - Morskie Oko
www.linia29.cal.pl/morskieoko/4.JPG - Morskie Oko
www.linia29.cal.pl/morskieoko/5.JPG - Morskie Oko
www.linia29.cal.pl/morskieoko/6.JPG - Morskie Oko - widok w dół sprzed schroniska
www.linia29.cal.pl/morskieoko/7.JPG - Polana Włosienica.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wicej szczegw
Wystawiono 2 piw(a):
jabol, Krzyś
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum