Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: Brak tagw.

Bukowina Tatrzańska
Autor Wiadomo
Martynam82 


Doczya: 13 Mar 2012
czyli 4399 dni temu

Posty: 2
Tematy: 1
Skd: Kraków
Wysany: 2012-03-13, 14:00   Bukowina Tatrzańska

A w Bukowinie byliście ? Chciałabym ją odwiedzieć w weekend, bo zobaczyłam gdzieś w Internecie artykuł o historii Bukowiny i mnie wprost zachwyciła. Takie mniej, obok Zakopanego, popularne miejsce, a tak urocze i malownicze. Czy ktoś z Was już tam był i mógłby mi polecić dobry nocleg ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wolfi 



Wiek: 37
Doczya: 04 Mar 2012
czyli 4408 dni temu

Posty: 15
Tematy: 0
Skd: znad dużej wody
Wysany: 2012-03-13, 16:13   

Bukowina piękne miejsce. Zatrzymaliśmy się tam w hotelu podczas mojej pierwszej wyprawy do Zakopanego. Niestety nie pamiętam nazwy bo miałam wtedy 7 lat :-P Pewnie przez ten czas hotel zdążył ewoluować :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
aga 



Wiek: 50
Doczya: 03 Kwi 2011
czyli 4743 dni temu

Posty: 166
Tematy: 5
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: lubelszczyzna
Wysany: 2012-03-14, 17:45   

W Bukowinie jest naprawdę pięknie, spokojnie, jeżeli ktoś ma ochotę może skorzystać z kąpieli w termach. ja nie mieszkałam nigdy w samej Bukowinie ale dosłownie o rzut beretem w Czarnej Górze http://www.budzowie.com/. Miejsce naprawdę godne polecenia, czysto, miło i niedrogo :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Martynam82 


Doczya: 13 Mar 2012
czyli 4399 dni temu

Posty: 2
Tematy: 1
Skd: Kraków
Wysany: 2012-03-23, 14:19   

Sprawdziłam i faktycznie, miejsce, o którym wspomniałaś wolfi, bardzo się zmieniło od tamtego czasu ! teraz to hotel, termy i Spa w jednym, informacje znalazłam na ich stronie internetowej, nazywają się Bukovina.

Aga, Tobie również dziękuje za polecone miejsce :) Będę się zastanawiać w najbliższych dniach nad noclegiem.... :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Sowa 



Doczya: 13 Kwi 2012
czyli 4368 dni temu

Posty: 5
Tematy: 0
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Krakow
Wysany: 2012-04-18, 13:40   

Postanowilam dodac ten post poniewaz dotyczy on wlasnie Bukowiny Tatrzanskiej (choc niestety nie tylko). Ponadto forum wspiera akcje 'pustamiska' i czesto odwiedzane jest przez wielu milosnikow gor, ktorzy, jak zakladam kochaja rowniez zwierzeta.
Kiedy przyjezdzam w gory, czesto zatrzymuje sie w Bukowinie Tatrzanskiej. Obok mego stalego miejsca zatrzymania (Cizemka – drewniany dom w stylu goralskim - czysto, tanio, przemili gospodarze – polecam!) znajduje sie piekny, duzy, elegancki pensjonat - Pod Tatrami - gdzie rodzinki przyjezdzaja swymi 4x4, zaopatrzeni w drogi sprzet narciarski aby korzystac z gorskich atrakcji i cieszyc oko otaczajacymi ich pieknymi widokami...Szkoda tylko, ze lekcewaza jeden znamienny widok - ten na terenie miejsca gdzie goszcza....a mianowicie, widok pieknego, duzego wilczura skazanego na STALA NIEWOLE LANCUCHOWA. Pies spedza caly czas glownie lezac samotnie na blaszanym dachu garazu znajduacego sie obok jego budy. Jest to po prostu smutne, zalosne, a za razem gniew wzbudzajace. Bywam dosc czestym gosciem pensjonatu obok i nigdy nie widzialam aby pies byl kiedykolwiek spuszczany. Wlasciciele kompletnie nie interesuja sie tym zwierzeciem - pies jest lekcewazony i samotny. Postanowilam iz tym razem nie moge tego zignorowac gdyz obojetnoscia i milczeniem sama staje sie czescia problemu.
Zastanawiam sie do czego wlasciwie ten nieszczesny pies ma sluzyc? Jaka jest jego rola? Bo jesli ktos powie mi, ze pilnowanie domu, chyba wybuchne smiechem.
Odwiedzalam w swym zyciu wiele kurortow narciarskich oraz wiosek gorskich w Alpach czy Gorach Skalistych i jakos nigdy nie spostrzeglam psow na lancuchach. Dlaczego w Polsce widok ten musi byc tak powszechny??!!! Apeluje do wszystkich gosci tego forum aby nie korzystali z uslug pensjonatow, w ktorych zwierzeta sa maltretowane. W tym przypadku tak wlasnie jest.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wicej szczegw
Wystawiono 1 piw(a):
Ewyo
skierka187
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2012-04-19, 19:36   

Sprawa, o której pisze Sowa, została zgłoszona do TTONZ i z tego co mi wiadomo to ma odbyć się wizyta w tym pensjonacie i rozmowa z właścicielami psiaka, a także przez TTONZ powiadomione zostały lokalne media
 
 
Sowa 



Doczya: 13 Kwi 2012
czyli 4368 dni temu

Posty: 5
Tematy: 0
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Krakow
Wysany: 2012-04-22, 21:24   

Przede wszystkim to wielkie podziekowania dla Administratorki naszego forum za blyskawiczny odzew i akcje w tej sprawie! Dziekuje tez AnnoW5 i Tomku za slowa wsparcia. I tak, Tomku, rozeslanie informacji nastapi :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Sowa 



Doczya: 13 Kwi 2012
czyli 4368 dni temu

Posty: 5
Tematy: 0
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Krakow
Wysany: 2012-04-27, 20:06   

To swietnie - im wiecej rozglosu tym lepiej. Przy okazji inni szanowni posiadacze pensjonatow oraz psow na lancuchu moze sie zastanowia...

[ Dodano: 2012-05-06, 20:26 ]
Tym razem na inny temat, ale tez zwiazany z Bukowina - bardzo polecam restauracje z tarasem widokowym - Szymkowka. Mozna fajnie pojesc patrzac na przepiekna panorame Tatr. Wieczorami sa cudne zachody, a przed nami, oprocz gor, polana, na ktora co wieczor wypedzane so owce.....widoczek jak z bajki.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Zakopaneo 


Doczy: 24 Kwi 2013
czyli 3992 dni temu

Posty: 29
Tematy: 0
Skd: Warszawa
Wysany: 2013-06-12, 08:24   

Powiem tak: jeżeli zależy ci na bazie wypadowej w góry,to Bukowina jak i Poronin,nie będą dobrym ku temu miejscem z racji dużych odległości jakie trzeba pokonać np: do Kuźnic,to raczej odpada. Jeżeli natomiast chcesz wypocząć szczególnie podczas zimy,pozjeżdżać na nartach-to Bukowina jak najbardziej będzie ku temu sprzyjającym miejscem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Dżarot 


Wiek: 43
Doczya: 20 Cze 2013
czyli 3935 dni temu

Posty: 4
Tematy: 0
Skd: Kraków
Wysany: 2013-06-20, 12:00   

Bukowina jest doskonałym miejscem do wypoczynku zimą.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Zakopaneo 


Doczy: 24 Kwi 2013
czyli 3992 dni temu

Posty: 29
Tematy: 0
Skd: Warszawa
Wysany: 2013-07-08, 13:34   

No właśnie to napisałem powyżej,ale poczekajmy na odpowiedź co ostatecznie wybrali w kwestii zakwaterowania,jaką miejscowość. Teraz widziałem też po drodze kilka remontów i dojazd od tamtej strony do samego Zakopanego jest utrudniony,więc weźmy to pod uwagę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Zakopiak 


Doczy: 08 Lip 2013
czyli 3917 dni temu

Posty: 17
Tematy: 0
Skd: Zakopane
Wysany: 2013-07-08, 19:32   

... wszystko było by świetnie gdyby nie utrudnienia komunikacyjne ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Grzesiek42 


Wiek: 54
Doczy: 06 Sty 2013
czyli 4100 dni temu

Posty: 49
Tematy: 2
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Sandomierz
Wysany: 2013-07-08, 20:12   

@Zakopiak w którym miejscu są te utrudnienia komunikacyjne od strony Bukowiny.Myślałem w Nowym Targu odbić na Bukowine żeby ominąć most w Białym Dunajcu i tą trasą dotrzeć do Murzasichle.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Apartamenty 


Doczy: 04 Cze 2013
czyli 3951 dni temu

Posty: 96
Tematy: 0
Skd: Zakopane
Wysany: 2013-09-05, 16:55   

Autor na pewno wybrał zakopane zamiast Bukowiny,to moim zdaniem lepsza opcja i też już z tymi utrudnieniami nie jest tak źle,wszystko zależy od objazdu jaki wybierzemy no i rzecz jasna pory dnia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
doniu 


Doczy: 27 Lis 2013
czyli 3775 dni temu

Posty: 4
Tematy: 0
Skd: Poland
Wysany: 2013-11-27, 15:49   

Byłem tam tylko przejazdem, niestety była kiepska pogoda i jakoś nie zapadła mi w pamięć zbyt pozytywnie, ale to pewnie właśnie przez pogodę. Przy kolejnych górskich planach wezmę ją pod uwagę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum