Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: bialy, dunajec

Biały Dunajec
Autor Wiadomo
baga 


Wiek: 39
Doczya: 26 Lut 2010
czyli 5167 dni temu

Posty: 6
Tematy: 1
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Biały Dunajec
Wysany: 2010-05-12, 11:27   Biały Dunajec

BYLIŚCIE KIEDYŚ w Białym Dunajcu ?Jak nie byliście to zapraszamy .Ci co byli prosze coś opowiedzieć jakie wrażenia dołoncze sie do was. :-D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Kamila 


Doczya: 24 Lut 2010
czyli 5169 dni temu

Posty: 253
Tematy: 9
Otrzyma 3 piw(a)
Wysany: 2010-05-14, 14:34   

Baga to Ty jesteś z Białego Dunajca czy jak? bo jakoś nie do końca zrozumiałam Twoją wypowiedź
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
figmar 



Doczy: 03 Maj 2010
czyli 5101 dni temu

Posty: 240
Tematy: 4
Otrzyma 4 piw(a)
Skd: Radom
Wysany: 2010-05-18, 21:36   

baga napisa/a:
Ci co byli prosze coś opowiedzieć jakie wrażenia

Byliśmy z żoną w Białym Dunajcu na wczasach.Mieszkaliśmy w kwaterze prywatnej. Było to przynajmniej 20 lat temu. Nie wiele pamiętam, ale cośkolwiek piąte przez dziesiąte. Wybieraliśmy się dość często do koryta rzeki Biały Dunajec bo miło było popatrzyć na te strumyki które jak żyłki krwiobiegu przeciskały się między kamieniami dna. Koryto rzeki wówczas to więcej kamyczków, kamieni i głazów niż wody. Przejście na przeciwny brzeg było proste. Woda sięgała po uda a nawet poniżej. Lubiliśmy tez spacerować wieczorem po okolicach i słuchać śpiewów góralskich. Szczególny urok mają te silne i melodyjne zawirowania głosowe które wyróżniają tamtejszych pieśniarzy. Były ogniska w wesołym towarzystwie miejscowych i takich jak my wczasowiczów. Oczywiście wędrowaliśmy przede wszystkim w Tatry na Giewont , Kasprowy i inne góry a też na Krupówki i w ogóle łaziliśmy po Zakopanem. Wrażenie wyniesione z tego tam pobytu, jak pamiętam, było przemiłe. Byliśmy zaskoczeni serdecznością i gościnnością ludzi spotykanych w trakcie pobytu w tej uroczej góralskiej wsi. Niech mi będzie można jeszcze raz bardzo serdecznie pozdrowić wspaniałych mieszkańców Białego Dunajca. Szukam okazji żeby do Was tam jak najszybciej zawitać. Tymczasem ściskam Was mocno.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
VS84
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2011-09-13, 17:55   

Ja tam uwielbiam Biały Dunajec, od 10 lat zawsze jak jeżdżę w okolice Tatr i Zakopanego to tam nocuję i tak się przyzwyczaiłem, że nie zamieniłbym tego miejsca na żadne inne w Zakopanem... chociaż na jakieś w jakiejś mniejszej miejscowości w pobliżu mógłbym się skusić ;). A co do samej miejscowości to fajna, cichutka mała miejscowość z urokliwą rzeką :D. Wieczorami można się wybrać na romantyczny ;) spacerek wzdłuż rzeki, i podziwiać piękne widoki na góry i uroki tej małej wioski. Nie ma tam za wiele tłumów, więc bez problemu można wypocząć. Do tego są dwie fajne góralskie karczmy w których można dobrze i w porównaniu do Zakopanego bardzo tanio pojeść :). Pokoje też są raczej tańsze niż w Zakopanem, ja za swój w standardzie z łazienką, TV i ogólnodostępną kuchnią z naczyniami w której można przyrządzić dosłownie wszystko płacę 25 zł za osobę. Mega luksusu wprawdzie tam nie ma ale zawsze czysto i schludnie. Do tego atmosfera też fajna taka domowa :D. A w Zakopanem gdzie większość górali nastawiona na wyzysk, to różnie to bywa :) Dojazd do Zakopanego też nie najgorszy 9 km Zakopianką, chociaż wiadomo że najlepiej jechać rano tak do 9:00 bo potem w weekendy czy wakacje to można 2 godziny nawet jechać ;). Ale we wczesnych godzinach porannych to jakieś 10 minut, po za tym da się objechać Zakopiankę na upartego ;). Sklepów na miejscu też parę jest więc do codziennego przetrwania wszystko pod ręką jest :). Ogólnie to uwielbiam to miasteczko i zawsze przynajmniej dwa razy do roku tam jestem :)
 
 
Start.Zakopane 



Doczy: 01 Cze 2011
czyli 4707 dni temu

Posty: 230
Tematy: 0
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Zakopane
Wysany: 2011-09-29, 10:55   

Jeżeli ktoś przyjeżdża z zamiarem tylko wypoczynku,to Biały Dunajec będzie idealny,natomiast jeżeli chce chodzić dodatkowo po górach,to sam dojazd może być trochę męczacy..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
VS84
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2011-10-06, 14:27   

Problem największy w tym jest taki, że po prostu nie jest to idealne miejsce dla ludzi nie mających samochodu czy ludzi jeżdżących całymi rodzinami i wybierającymi się w góry czy gdziekolwiek później niż wcześnie rano. Bo dla mnie akurat takie miejsca są idealne do połączenia wypoczynku z chodzeniem po górach. Rano wcześnie wstaje i jadę do Kuźnic czy Palenicy bez żadnego problemu, jak wracam też już ruch nie za wielki, więc wieczorami w spokojnej okolicy sobie odpoczywam :). A jak mi się trochę przyśnie i chcę się gdzieś wybrać po godzinie 9:00 czy 10:00 to omijam korki, ale to już niestety trochę kilometrów trzeba dodatkowo liczyć więc polecam, wczesne poranne wyjazdy :-)

A co do Białego Dunajca jeszcze... to z racji tego, że to moja główna baza noclegowa od 10 lat co najmniej i szczerze mówiąc to jeszcze nigdy gdzie indziej tam w okolicach nie nocowałem, to przy ostatnim pobycie udało mi się kilka zdjęć zrobić.

Właściwie nic tam nie ma... cisza... spokój... i za to tak bardzo lubię tą miejscowość ;-)



Biały Dunajec wita:)



Wysiadając z pociągu wygląda to tak ;-)





Dosyć sporo jest takich domków, które bardzo mi się podobają ;-)



Kościół w Białym Dunajcu.



Jest też karczma, moja ulubiona, niestety z racji jej popularności we wsi, przeważnie w soboty nieczynna... bo wynajmowana na jakieś wesela i innego rodzaju imprezy.... ale jest jeszcze parę miejsc gdzie można tam coś zjeść :-)





Urząd Gminy i Ochotnicza Straż Pożarna.



Wiszący most nad rzeką Biały Dunajec.



Domek nad rzeką... eh Ci to mają życie :-)





Występują tam też różnego rodzaju zwierzęta ;-) wprawdzie hodowlane....



Ale czasem trafi się też jakaś dzika bestia... ;-)



Trochę przyrody...



No i to od czego nazwa miejscowości się wzięła, czyli Biały Dunajec...
 
 
Asia 



Wiek: 37
Doczya: 19 Wrz 2011
czyli 4597 dni temu

Posty: 221
Tematy: 7
Otrzyma 13 piw(a)
Skd: Rzeszów
Wysany: 2011-10-06, 20:14   

ja wlasnie z uwagi na fakt bycia niezmotoryzowana spie zawsze w Zakopanem, ale Bialy
Dunajec jest bardzo piekna miejscowoscia i nawet przejezdzajac przez nia daje sie odczuc panujacy w niej spokoj
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
VS84
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2011-10-06, 20:48   

No w sumie od 10 lat jak tam jeżdżę to nic się tam nie zmienia... wszystko po staremu ;-)
 
 
Joasia 



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 42
Doczya: 09 Pa 2010
czyli 4942 dni temu

Posty: 2129
Tematy: 9
Otrzyma 12 piw(a)
Skd: Bukowice / Wrocław
Wysany: 2011-10-06, 20:54   

fajna miejscowość, ale mnie nigdy nie skusiła jeszcze bo ja lubię klimat Zakopanego, nawet w te tłumy, w korki, brak miejsc i gigantyczne ceny....

może kiedyś.... :-P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
zbychu 


Wiek: 57
Doczy: 08 Lis 2011
czyli 4547 dni temu

Posty: 1
Tematy: 0
Skd: Biała Rawska
Wysany: 2011-11-08, 00:51   

ja tam kocham Biały Dunajec spokuj, cisza :oops: . Szum Dunajca, śniadanko do łóżka u pani Gosi , no i te obiadki :roll: wracam grubszy niż przyjechałem :-P :-P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Lucy 



Wiek: 48
Doczya: 28 Pa 2011
czyli 4557 dni temu

Posty: 381
Tematy: 8
Otrzyma 28 piw(a)
Skd: z pięknego Śląska
Wysany: 2011-11-08, 17:56   

W Białym Dunajcu spędziłam ostatniego Sylwestra :-)
Mieszkaliśmy ze znajomymi tutaj: www.zol.pl/nocleg/sichelscy
Okolica niebrzydka, choć trochę za blisko Zakopianki. Za to blisko do busa i na PKP, więc Zakopane pozostało w zasięgu ręki. Blisko też do term w Szaflarach.

Reasumując:
Zalety wsi: tanio, dobra komunikacja, fajne tereny spacerowe, blisko termy.
Wady: góry daleko, trochę brak "klimatu", wolę Zakopane :mrgreen:
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Start.Zakopane 



Doczy: 01 Cze 2011
czyli 4707 dni temu

Posty: 230
Tematy: 0
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Zakopane
Wysany: 2011-11-11, 10:37   

No tak,ale prosto z Białego Dunajca nie wyruszysz w góry,tylko zawsze trzeba dojechać i to kawałek drogi.. Właśnie to jest w tym najbardziej uciążliwe.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
VS84
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2012-02-16, 22:07   

Iva napisa/a:
i był taki fajny wiszący mostek. Nic więcej nie kojarzę :mrgreen:


Chyba chodzi Ci o ten co jest powyżej na moich zdjęciach ;-)
 
 
Lucy 



Wiek: 48
Doczya: 28 Pa 2011
czyli 4557 dni temu

Posty: 381
Tematy: 8
Otrzyma 28 piw(a)
Skd: z pięknego Śląska
Wysany: 2012-02-17, 10:45   

Utknęłam na dobre w domu, więc pozostało mi tylko oglądanie fotek :-(
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum