Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: agresywny, atakuje, kierowca, pasazera, zakopanego

Agresywny kierowca z Zakopanego atakuje pasażera
Autor Wiadomo
Mgrmuj 


Doczy: 18 Sie 2015
czyli 3168 dni temu

Posty: 1
Tematy: 1
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Nowy Targ
Wysany: 2015-08-18, 16:46   Agresywny kierowca z Zakopanego atakuje pasażera

Dnia 2 sierpnia 2015 roku, około godziny 13:50, na dworcu autobusowym w Nowym Targu, w rażący, w brutalny wręcz sposób została naruszona moja nietykalność fizyczna, moja godność osobista, a także doświadczyłem gróźb przemocy fizycznej ze strony kierowcy autobusu MaxBus, kursującego na linii Zakopane – Kraków. Co najbardziej mnie zdumiewa, zostałem zaatakowany jako klient.

Cała sytuacja wydaje się dość kuriozalna, szybko przyjęła jednak zupełnie niespodziewany obrót. Otóż zakupiłem bilet, zająłem swoje miejsce, ostatnie w autobusie, pomijając dwa wolne miejsca obok kierowcy. Po chwili stanęła obok mnie starsza pani, która koniecznie potrzebowała, abym ustąpił jej miejsca. Zrobiłem to, a następnie zapytałem kierowcę, czy mógłbym zająć jedno wolne miejsce obok niego. Kierowca – niski, gruby mężczyzna z krótką, kręconą czupryną, krótką bródką i wąsami – w niesłychanie agresywny sposób kazał mi zamilknąć i usiąść tam, gdzie moje miejsce. Uprzejme pytanie o powód takiej reakcji spotkało się z falą gniewu i niepohamowanej złości. Od razu dałem stanowczo do zrozumienia, że nie godzę się na takie traktowanie, a jego słowa są co najmniej urągające. Kiedy w odpowiedzi usłyszałem kilka wulgarnych komunikatów pod moim adresem, zapytałem: „Czy pan mówi do mnie po polsku?”. Kierowca odparł z pogardą: „Nie, po cygańsku”. Słyszałem jak któryś z pasażerów zawołał: „Zostaw go, on tylko ustąpił miejsca staruszce”, ale to jedynie podkręciło niezdrową atmosferę. W pewnym momencie próbowałem uciąć całą tę wymianę zdań, zdystansować się, ustąpić i zakończyć tę niebezpieczną sytuację, ale mój rozmówca bynajmniej nie zamierzał ustąpić. Następnie gwałtownie przymusił mnie do zwrotu biletu i używając niecenzuralnych słów nakazał mi wyjść z autobusu. W chwili gdy poddałem w wątpliwość zdrowie psychiczne kierowcy i oceniłem jego zachowanie jako „żałosne”, zostałem fizycznie wypchnięty na zewnątrz (szczęśliwie nie spadłem ze schodków i nie uderzyłem ciałem o kostkę brukową). Na tym się jednak nie skończyło. Kiedy bowiem otrząsnąłem się z pierwszego szoku, zobaczyłem, jak kierowca sam wyskakuje z autobusu, i wykrzykując groźby, rzuca się w moim kierunku, łapie mnie za ramiona, krępuje moje ręce, przykłada mi pięść do twarzy, obrzuca wulgaryzmami i wyzwiskami, szarpie i pcha. Wielokrotnie groził mi przy tym w wulgarny sposób, wyrażając jasną chęć zrobienia mi krzywdy. W ciągu całego swojego życia po raz pierwszy zetknąłem się z tak intensywną agresją, z taką gwałtownością, bezwstydnością i ordynarnością. Świadek całego zdarzenia, z którym udałem się na komisariat policji, mówił mi, że „mało brakowało, abym został pobity”. Zostałem zresztą pchnięty na autobus, który stał obok, i przyciśnięty do niego na parę chwil. Napastnik nie zważał na niebezpieczeństwo, jakie mogło się z tym wiązać, w chwili gdy autobus ruszyłby z miejsca. Wszystko to odbyło się na oczach pasażerów pojazdu. Będąc absolutnie zdezorientowany całą sytuacją, ani razu nie tknąłem kierowcy, nie próbowałem też bronić się fizycznie, obezwładniony obawami, że agresja, z jaką się spotkałem jest wynikiem choroby psychicznej (zapytałem zresztą o to wprost samego kierowcę, co spowodowało, że odszedł zmieszany).

Po całym zajściu, tego samego dnia wykonałem telefon do kierownika MaxBusa. W żaden sposób nie zostałem przeproszony, kierownik firmy nie wyraził też ubolewania z powodu zaistniałej sytuacji.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wicej szczegw
Wystawiono 1 piw(a):
jabol
GorskaOsada 


Doczy: 05 Sie 2015
czyli 3181 dni temu

Posty: 5
Tematy: 1
Skd: Zakopane
Wysany: 2015-08-20, 15:49   

A na policje zgłosiłeś?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
oceanic 


Doczy: 17 Maj 2016
czyli 2895 dni temu

Posty: 1
Tematy: 0
Skd: Rumia
Wysany: 2016-09-23, 13:01   

autor chyba nie zgłosił bo nic nie pisał :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jolantawoj 


Doczya: 27 Cze 2016
czyli 2854 dni temu

Posty: 12
Tematy: 0
Skd: Brzozów
Wysany: 2017-07-13, 14:18   

Jak sie widzi takie rzeczy to trzeba zgłaszać a nie stać i filmować.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
michalina24 


Doczya: 06 Sie 2014
czyli 3545 dni temu

Posty: 21
Tematy: 0
Skd: Chorzów
Wysany: 2018-02-12, 12:45   

Dokładnie... Od razu trzeba zgłaszać.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zakopan 


Doczy: 05 Cze 2014
czyli 3607 dni temu

Posty: 22
Tematy: 0
Skd: Polska
Wysany: 2018-02-27, 19:27   

Takie sytuacje zdarzają sie wszędzie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Nie moesz ciga zacznikw na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum